Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowcy ciężarówek (i nie tylko!). Życie z pasją [Facebookowy przegląd, cz. 11]

zmiana_DMC_szwecja_cagonews

O pracy za kółkiem myślą coraz młodsi adepci sztuki kierowania. Ba! o swoich marzeniach nie boją się pisać nawet ci, przed którymi dopiero egzamin na prawo jazdy. Dziś kilka słów o bardzo młodych kierowcach, ale również i o tych, którzy zamknęli już dekadę pracy za kierownicą. Poczytajmy o ludziach, którzy kochają, to, co robią!

Miłość!

Widzimy echa starego przysłowia „Tam dom twój, gdzie serce twoje”. Widać, że ciężarówka, przepiękne, czerwoniuchne Volvo FH 500, to i serce, i dom Juniora w Europie. Jego kabina jest czystsza niż niejeden salon, wnętrze wypucowane, felgi lśniące. Aż chce się jeździć! Młody kierowca udowadnia, że praca za kółkiem może stać się sposobem na życie, pasją, wielką miłością. Fanpage również jest młody – liczy zaledwie kilka tygodni. Z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy.

Fanpage: Junior w Europie

junior

Szybciej!

Od początku lipca możemy liczyć na codzienną dokumentację i wiadomości z trasy dostarczane przez prowadzącego fanpage 90 To Za Mało. Kierowca cyka zdjęcia przez szybę, uwiecznia mijane krajobrazy i inne ciężarówki, relacjonuje przygody z trasy i dłuższych przerw spędzanych w sprzyjających okolicznościach przyrody. Chcemy więcej!

Fanpage: 90 To Za Mało

90tozamalo
Urodzony kierowca

W opisie strony ma pamiętny cytat z filmu „Chłopaki nie płaczą” – od razu wiemy, że mamy do czynienia z kierowcą zakręconym na punkcie swojej pracy. Jeżdżenie ma we krwi, można to już chyba nazwać rodzinną tradycją – kierowcą jest również tata Janka. O czym opowiada na swoim fanpage’u? Pokazuje jak pięknym krajem jest Polska widziana z poziomu fotela kierowcy ciężarówki, uwiecznia kolejne załadunki i rozładunki, spotkania na trasie, niecodzienne i te całkiem przyziemne wydarzenia.

Fanpage: Janek w Trasie – JanekXF

janek-trasie

Wiadomości z Wysp

Pamiętacie fanpage Polska Chiny w 2 godziny? Jeśli tak, to strona Husaria Express by Olo również przypadnie Wam do gustu – wszak prowadzi ją ten sam kierowca! Śmiga lewym pasem drogi, przemierza brytyjskie trasy i opowiada nam, jak się żyje i pracuje kierowcy w Wielkiej Brytanii. A ma o czym opowiadać, w końcu aż 11 lat swojego życia spędził za kierownicą busa! Co więcej, pracuje właśnie nad książką na ten temat! Jeśli jesteśmy żądni autentyczności i chcemy zobaczyć, „jak to wygląda naprawdę”, możemy obejrzeć na fanpage’u jedną z jego transmisji live.

Fanpage: Husaria Express by Olo

husaria

Za kierownicą i w życiu

Kolejny fanpage przedstawia dość niecodzienne, ale jakże pożądane zjawisko! Endżi i Piter jeżdżą bowiem w podwójnej obsadzie, choć zdarzają im się i „samotne” trasy. Co więcej, są zaręczeni! Jak radzą sobie w codziennych wspólnych trasach i funkcjonowaniu na tak małej przestrzeni, jaką jest kabina busa? Okazuje się, że znakomicie! Z ich wpisów wynika, że nie kłócą się ani trochę, na zmianę robiąc zdjęcia i chwytając za klawiaturę lub za kierownicę. Polecamy!

Fanpage: Endżi i Piter

endzi

***

Przeczytaj także: Kierowcy ciężarówek. Życie z pasją => cz. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

173161620_2808720396006399_8633036104631496503_n

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę litewskiego przewoźnika w celu kontroli. Po rozładunku w Polsce kierowca – obywatel Białorusi – wyjechał w kierunku Niemiec. Mężczyzna pachniał wyraźnie alkoholem. Test wykazał około 0,52 ppm alkoholu w oddechu kierowcy.Pijany kierowca został zatrzymany.Przypominamy, że od 0,5 ppm w Polsce grozi odpowiedzialność karna.

2021-04-13
0

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km.
Po zatrzymaniu się na parkingu przy autostradzie A22 Nogaredo West, na północ od Rovereto, mężczyzna przypadkowo wjechał na przeciwległy pas autostrady Brenner. Cudem uniknął wypadku.
Dojechał aż do zjazdu z autostrady Trient Süd. Tam ciężarówka została zatrzymana przez policję na parkingu awaryjnym.  http:///www.youtube.com/watch?v=5vG1vpdofnw

2021-04-12
0
171032707_2805873306291108_84577504454727023_n

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI.Trwa walka niektórych krajów Europy Wschodniej z reformą międzynarodowego transportu drogowego, wprowadzoną przez Unię Europejską w ramach Pierwszego Pakietu Mobilności.

2021-04-10
0
170022647_2803909569820815_3503557148017869621_n

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta.Historia na weekend, ale o trudnej codzienności. W poniedziałek 29 marca firma transportowa straciła kierowcę. Mężczyzna nie skontaktował się, samochodu nie udało się znaleźć – czas zgłosić się na policję. Wypadek?..
❓❓
Jak poinformował Logist.today w odniesieniu do portalu nordbayern.de, policja drogowa gminy Ansbach (kraj związkowy Bawaria) otrzymała powiadomienie o zniknięciu 35-letniego kierowcy ciężarówki. Według obliczeń zarządcy ciężarówka miała jechać do miasta Heilbronn (kraj związkowy Badenia-Wirtembergia), ale zniknęła. Kierowca nie skontaktował się. Wszystko mówiło o sytuacji awaryjnej.
❓ ❓
Policja zareagowała szybko i wysłała dwóch oficerów motocyklowych na poszukiwania. Patrolowcy poradzili sobie z zadaniem, znaleźli ciężarówkę w strefie rekreacyjnej Frankenhöhe-Nord, wzdłuż drogi A6.
Z kierowcą wszystko było w porządku – spał spokojnie, jak później lekarze pisali, „w stanie odurzenia alkoholowego”.Mężczyzna został obudzony i poproszony o wyjaśnienie, ale nie doszło do skutku. Kierowca nie mógł jasno wyjaśnić, co się z nim stało, ledwo trzymał się na nogach. Zamiast tego alkomat „odezwał się” – ponad 2 ppm alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postąpiła zgodnie z instrukcjami – zabrali klucze od auta i odjechali.

Kilka godzin później policja w Ansbach otrzymała wiadomość: na parkingu Frankenhöhe-Nord znajduje się pijany kierowca ciężarówki. Dzień dopiero się zaczął, a co jeśli usiądzie za kierownicą? Policja znowu wyjechała.To był ten sam kierowca, ale w nowym stadium odurzenia alkoholowego – alkomat pokazał ponad 3 ppm w wydychanym powietrzu.

2021-04-07
0