Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Inny punkt widzenia

grzegorz-ostaszewski-7

“Nie wyobrażam sobie życia bez ciężarówek” [WYWIAD] z jedynym polskim kierowcą rajdowym w międzynarodowych wyścigach ciężarówek

Grzegorz „Gregory” Ostaszewski to pierwszy i jak dotąd jedyny polski kierowca rajdowy w międzynarodowych wyścigach ciężarówek. Na co dzień nie trenuje, ponieważ jego samochód wyścigowy na stałe znajduje się we Francji. Poza tym jest zajęty prowadzeniem rodzinnej firmy transportowej. Zupełnie nie przeszkadza mu to w odnoszeniu kolejnych sukcesów. Jak sam nieskromnie przyznaje, ma wrodzony talent. Tegoroczny sezon zakończył na 5 miejscu w klasyfikacji generalnej i na drugim miejscu w kategorii młodzików.

       2019-10-14
agata-laskowska-dietetyk

Żurek i flaki odpadają! Jak powinien odżywiać się kierowca ciężarówki? [WYWIAD z dietetykiem]

Fit-koktajl o mało przekonującym smaku i takim samym kolorze, a do tego porcja rozgotowanych warzyw na śniadanie. Wafle ryżowe z cieniutkim plasterkiem wędliny i pierś z kurczaka z mikroporcją ryżu. Pewnie tak wyobrażasz sobie zdrową dietę? Zupełnie niesłusznie! Zdrowy posiłek może być jednocześnie pyszny i sycący. Co więcej, bez problemów przygotujesz go w domu, szykując się do trasy lub w kabinie. Dietetyk podpowiada, jak powinien odżywiać się kierowca ciężarówki czy busa oraz jak wprowadzić kilka prostych zmian w codziennym żywieniu i… nie zwariować z głodu. 

       2019-08-28
astra

“Chińczycy wolą płacić gotówką i na miejscu”. Transport drogowy z Chin to kolejny etap rozwoju Jedwabnego Szlaku

Jedwabny Szlak stał się jednym z najszerzej komentowanych tematów w globalnej logistyce. Kwestia rozwoju nowej „handlowej tętnicy świata” wybrzmiewa podczas każdego ważnego wydarzenia logistycznego. Istotną rolę w dostawach z Państwa Środka odgrywa tradycyjnie transport kolejowy, lotniczy i morski. Jak wygląda zatem sytuacja z przewozami drogowymi?

       2019-07-18
62381086_357174231663551_75782193971986432_n

Chcesz zostać kierowcą ciężarówki w Kanadzie? Pospiesz się, bo niedługo zaostrzą się przepisy [FELIETON]

Nie potrafi usiedzieć w miejscu, ciągle szuka nowych wyzwań i – jak sama przyznaje – szybko się nudzi. Kiedy ostatnio rozmawialiśmy z Karoliną, zawodowym kierowcą ciężarówki, właśnie przygotowywała się do swojego wyjazdu do Stanów Zjednoczonych i pracy za kierownicą kanadyjskiego trucka! Po pierwszych miesiącach w Kanadzie szczerze stwierdza: to łatwiejsze niż się wydaje.

       2019-07-04
shutterstock_681334471

Transport w obliczu zmian. [KOMENTARZ] eksperta

Rynek transportu drogowego w Europie stoi w obliczu wielu zmian. Pakiet Mobilności, kary nakładane na kierowców za spędzanie przerwy w kabinach samochodów i brak zawodowych kierowców kształtują nowe oblicze transportu drogowego w UE. Dokąd doprowadzą te zmiany?

       2019-06-12
um-1

„Kiedy jestem w trasie, zapominam o wszystkim”. Czyli o tym, jak odsunąć na bok chorobę i odnaleźć sens życia na parkingu dla ciężarówek [WYWIAD]

Postanowiła rzucić (niemal) wszystko i przesiąść się do ciężarówki, na fotel pasażera. Od kilku miesięcy towarzyszy w trasie swojemu partnerowi, zawodowemu kierowcy. Historia, jakich wiele – powiecie. Nie do końca. Ula Basta Majewska od niemal 20 lat choruje na stwardnienie rozsiane, a poza kabiną porusza się na wózku inwalidzkim. Jest głodna życia, przygód, odkrywania. Jak przekonuje, w podróży najcenniejsze są dla niej nie piękne widoki, a możliwość kontaktu z drugim człowiekiem.

       2019-06-11
praca-w-logistyc

Jak wygląda proces rekrutacji pracownika w branży logistycznej? [WYWIAD]

Niedobór kierowców w Europie Zachodniej, brak personelu w logistyce magazynowej w krajach WNP i starzenie się branży to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi muszą zmierzyć się eksperci działów HR w firmach na całym świecie. O niuansach związanych z poszukiwaniem, zatrudnianiem i rozwojem pracowników w międzynarodowej branży logistycznej opowiada zespół HR oraz Elena Evdokimenko, dyrektor ds. zasobów ludzkich w grupie transportowo-logistycznej AsstrA-Associated Traffic AG.

       2019-06-04
francuskie-przepisy

“Wszystko jest dobrze, dopóki nie pojawi się problem” – czyli po co nam prawnik od prawa transportowego [WYWIAD]

Zdarza się, że większe podmioty, np. spedycje, starają się narzucić swoje wymagania, często wręcz absurdalne, małym przewoźnikom. Niedozwolone klauzule i inne „kwiatki” w umowach to jednak coś, co od razu zostanie dostrzeżone przez doświadczonego prawnika. Czego może oczekiwać firma transportowa w ramach porady prawnej? Czy prawnik od prawa transportowego, czyli specjalizujący się w branży TSL, przydaje się w codziennej pracy przedsiębiorstwa? Wszelkie wątpliwości rozwiewa nam adwokat Marcin Kostka z Kancelarii Adwokackiej Wegner Kostka.

       2019-06-04
kierowcy-ciezarowki

Kierowca rozprawia się z mitami na temat ciężarówek i odpiera ataki hejterów [FELIETON]

Negatywne nastawienie do kierowców ciężarówek to norma. Jednak ostatnio obserwujemy jakby nasilenie tego zjawiska. Przodują w tym francuskie media: kierowcy przedstawiani są tu w czarnych barwach, a nagłówki artykułów na stronach internetowych to chyba jakieś żarty! Postanowiłem więc rozprawić się w niektórymi argumentami na „nie” i mitami powielanymi przez hejeterów branży transportowej.

       2019-05-29
1 / 612345...»