Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Inny punkt widzenia

shutterstock_159727304

Rozłąka i samotność. Praca kierowcy ciężarówki to emocjonalna kolejka górska [FELIETON]

Praca za kierownicą ciężarówki to ciągła rozłąka i próba utrzymywania relacji na odległość. Niezależnie od tego, czy chodzi o relację z członkami rodziny, przyjaciółmi czy partnerką lub partnerem, nie sposób uniknąć pewnych mechanizmów. Jesteśmy daleko i na problemy w domu patrzymy z dalszej perspektywy. Co nie znaczy, że się nie martwimy! Tęsknimy i ściska nam serce, ale jednocześnie przyzwyczajamy się do samotności i odosobnienia, co da się odczuć podczas powrotów. Poza tym kumulujemy w sobie negatywne emocje, rozterki, gniew i nie mówimy o nich bliskim, aby ich tym nie obarczać. Praca jako kierowca ciężarówki to emocjonalna kolejka górska. Opowie o tym Damian, współprowadzący fanpage Brothers Kamil & Damian Historie z tras.

       2018-06-07
Hiszpania jest kolejnym krajem, który planuje wprowadzić zakaz spędzania 45-godzinnej pauzy w kabinie ciężarówki

Kontrola celna, czyli fatum przedsiębiorcy [KOMENTARZ EKSPERTA]

Większość przedsiębiorców w Polsce żyje w błogim, lecz z gruntu mylnym, przeświadczeniu, iż wraz z przyjęciem zgłoszenia celnego przez odpowiedni organ oraz zapłatą wyliczonego długu celnego, kończy się ich odpowiedzialność za daną transakcję wobec organów celnych. Tymczasem w wielu przypadkach, jest to bardziej początek niż koniec ich problemów.

       2018-03-27
ograniczikipredkosc

Oczekiwania vs. rzeczywistość. Młody kierowca ciężarówki szczerze o tym, z czym musiał się zmierzyć podczas kilku lat pracy za kierownicą [FELIETON]

Zdarza się, że jeśli marzymy o czymś całe życie, nasze wyobrażenia mijają się z rzeczywistością! Bo czy zawód kierowcy ciężarówki jest tak bajkowy, jak niektórzy go malują? Wiatr we włosach, piękna muzyka silnika i jazda w stronę zachodzącego słońca? Nie zawsze! Swoje oczekiwania musiał zrewidować także Damian współprowadzący fanpage Brothers Kamil & Damian. Historie z tras. Zgodził się opowiedzieć nam o tym, co najbardziej go zaskoczyło oraz z czym musiał się zmierzyć, zaczynając pracę jako kierowca ciężarówki. Zapraszamy do lektury. 

       2018-02-08
kierowca-felieton

„Praktycznie cały transport krajowy w Polsce jest patologiczny i prędko to się nie zmieni” – kierowca o problemach polskiego transportu [FELIETON]

Jazda na magnesie, nierespektowanie czasu pracy, brak zrozumienia ze strony dyspozytorów, obojętność organów kontrolnych, zbyt niskie kary dla kierowców i nieuczciwych przedsiębiorców… Niestety, polski transport trawią poważne problemy. O tym, jakie są bolączki polskiej branży transportowej, opowiada Norbert Kosałkiewicz prowadzący fanpage TRUCK Driver CLUB.

       2017-12-04
kierowcy-z-pasja

Kierowcy ciężarówek (i nie tylko!). Życie z pasją [Facebookowy przegląd, cz. 17]

Zbliżają się wakacje, a my zaczynamy marzyć o podróżach. W myślach przemierzamy kilometry i planujemy trasy. Zadecydowało to najwyraźniej o wyborze opisywanych stron! Dwie z nich powstały z miłości do odkrywania, kolejna z uczucia do pracy za kółkiem, jeszcze jedna zaś – z szacunku do historii. Dobrane towarzystwo, prawda?

       2017-06-13
HegelmannGroup (5)

„Za wszystkimi liczbami stoi człowiek” [WYWIAD z Hegelmann Transporte Sp. z o. o.]

Firma stawia na maksymalnie zindywidualizowaną obsługę klienta oraz jednostkowe podejście do jego problemów i zapytań. Dzięki temu w ciągu niemal 20 lat zdołała rozbudować swoją flotę z kilku do ponad tysiąca pojazdów, w tym 350 w Polsce. W rozmowie z redakcją Cargonews Prezes Zarządu Fedir Yurkevych zdradza know-how firmy oraz opowiada o jej doświadczeniach.

       2017-06-07
SAMSUNG CAMERA PICTURES

„Każdy klient chce szybko – tanio – dobrze” [WYWIAD z firmą Bagat]

Nowoczesną firmę spedycyjno-transportową powinien wyróżniać profesjonalizm – zarówno w podejściu do klientów, jak i w wyborze kontrahentów oraz przewoźników. Kluczowa jest terminowość, jakość wykonywanych usług oraz dokładna weryfikacja podwykonawców pod względem bezpieczeństwa. O tym, co ma największy wpływ na rozwój firmy, opowiada Irina Sołyszko z firmy Bagat.

       2017-05-15
FB_IMG_1493202629736

„Zdarzają się rozładunki w ambasadzie Stanów Zjednoczonych, a nawet prosektorium”. [Wywiad z Ośką – babą za kółkiem]

Niektórzy rzucają wszystko i uciekają w Bieszczady. Inni odchodzą z wielkiej korporacji i decydują się kontynuować rodzinną tradycję pracy za kółkiem. To w skrócie historia Ośki, czyli Joanny Podeszwickiej, która przewartościowała swoje życie i teraz na co dzień przemierza Polskę w Peugeocie Boxerze. Przeczytajcie, w czym praca jako kierowca busa wygrywa z pracą za biurkiem.

       2017-04-27
truck-driver-1

Praca kierowcy dużo daje i sporo odbiera [WYWIAD Z KIEROWCĄ]

Wystarczy nacisnąć pedał gazu, aby daleko za sobą zostawić kłopoty, problemy i stres. Praca za kierownicą pozwala bowiem zapomnieć o codziennych bolączkach, odciąć się od rozterek, skupić się jedynie na spowitej promieniami zachodzącego słońca drodze. Czy aby?

       2017-04-05
1 / 3123