Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Rozmowy

tsl-silesia-people

Nasza branża cechuje się ciągłym ruchem, więc i my nie zwalniamy tempa [WYWIAD] z TSL Silesia

Jednym ze sposobów na płynny, ciągły rozwój przedsiębiorstw z branży TSL, a przy tym zapewnienie im bezpieczeństwa i stabilności, jest dywersyfikacja działalności. W tym kierunku poszła m.in. firma TSL Silesia. Trzon jej oferty to usługi spedycyjne (samochodowe, kontenerowe oraz morskie). Do tego dochodzi logistyka kolejowa; za kluczowe należy też uznać działania w ramach agencji celnych. O tym, w jakim kierunku planuje pójść firma, biorąc pod uwagę ostatnie zmiany wynikające z sytuacji u wschodnich sąsiadów, a następnie z pandemii koronawirusa, opowiada nam Daria Żmurda, kierownik działu marketingu TSL Silesia.

       2020-06-04
koronawirus-ograniczenia-ciezarowki

Kierowcy a koronawirus. Czy sytuacja kierowców zmieniła się po 10 tygodniach pandemii? [FELIETON]

Czy sytuacja kierowców ustabilizowała się po 10 tygodniach od ogłoszenia stanu epidemii w Polsce? Jak na kierowców wpływa znoszenie obostrzeń? Co zmieniło się w ich codziennej pracy? Czy podejście społeczeństwa do osób realizujących międzynarodowe przewozy nadal jest, delikatnie mówiąc, negatywne? Na tych kilka pytań odpowiada Damian Pruchnicki, współtwórca facebookowego bloga Brothers Kamil & Damian. Historie z tras.

       2020-06-02
sandra-kulczyk

„W tym roku świąt nie będzie”. Wielu kierowców Wielkanoc spędzi w kabinie

Wielkanoc spędzą na parkingu lub zamknięci w klaustrofobicznej puszce kabiny. W innym mieście, w innym kraju, rozsiani po całej Europie. Codziennie przejeżdżają przez Włochy, Niemcy, Hiszpanię, o powrocie nie ma więc mowy. Czasami to ich wybór, czasami zaś niezwykle bolesna i trudna decyzja rodziny, spowodowana panicznym strachem. Dla wielu kierowców w tym roku świąt po prostu nie będzie.

       2020-04-11
rejestracja-auta-za-granica

„Byliśmy nazywani bohaterami. Ale nie czujemy się jak herosi. Nie z takim nastawieniem społeczeństwa”. Kierowca szczerze o swojej pracy w dobie pandemii [FELIETON]

Europę pustoszy wirus COVID-19. Gdy dotarł do Polski, nasz kraj jako jeden z pierwszych postanowił zamknąć granice i kontrolować wjeżdżających. Plan był ambitny i miał obejmować wszystkich podróżujących. Nas, kierowców zawodowych, również. Niestety, tempo w jakim przeprowadzane były kontrole, doprowadziły do utworzenia się gigantycznych korków na wjeździe do Polski. Wiem, co mówię, ponieważ stałem w korku na przejściu granicznym w Jędrzychowicach 30 godzin!

       2020-04-10
janusz-mrugacz-2

„Kiedy jadę autostradą, ludzie na wiaduktach biją brawo i wywieszają transparenty”. Czy Polacy nauczą się szanować kierowców ciężarówek, tak jak robią to Brytyjczycy?

Zwolnienie kierowców z 14-dniowej, obowiązkowej kwarantanny po wjeździe do Polski z zagranicy ma zapewnić płynność dostaw. Trudno sobie wyobrazić stan polskiej gospodarki, gdyby po zagranicznej trasie kierowcy każdorazowo byli wysyłani na przymusowy „urlop”! Mimo to w społeczeństwie panuje swego rodzaju rozdźwięk. Polacy chcą mieć dostęp do podstawowych produktów, jak leki czy żywność, ale nie życzą sobie kontaktu z kierowcami, którzy je dostarczają…

       2020-04-09
filip-mezynski

Nie je mięsa od 24 lat! Jak radzi sobie w trasie? [WYWIAD] z kierowcą-wegetarianinem

Mężczyzna musi jeść mięso! Tym bardziej kierowca ciężarówki. Na takim paliwie, jak rośliny, to on daleko nie zajedzie! Wokół diet bezmięsnych, wegetariańskich zdążyło narosnąć sporo mitów i jeszcze więcej stereotypów. Niektórzy uważają, że tylko porządny schabowy może dać wystarczająco dużo energii, szczególnie jeśli jest to wymagająca, często fizyczna praca, jaką wykonują zawodowi kierowcy.

       2019-11-25
IMG_8048

Jedną z największych giełd transportowych w Polsce kieruje kobieta [WYWIAD]

Branża logistyki, transportu i przewozów przez cała lata uznawana była za typowo męską. Tymczasem odsetek kobiet pracujących w magazynach, kierujących ciężarówkami, zarządzających łańcuchem dostaw czy nawet prowadzących przedsiębiorstwa transportowe systematycznie rośnie. Dynamika branży TSL sprawia bowiem, że kobiety czują się w niej jak w swoim żywiole. 

       2019-11-13
grzegorz-ostaszewski-7

“Nie wyobrażam sobie życia bez ciężarówek” [WYWIAD] z jedynym polskim kierowcą rajdowym w międzynarodowych wyścigach ciężarówek

Grzegorz „Gregory” Ostaszewski to pierwszy i jak dotąd jedyny polski kierowca rajdowy w międzynarodowych wyścigach ciężarówek. Na co dzień nie trenuje, ponieważ jego samochód wyścigowy na stałe znajduje się we Francji. Poza tym jest zajęty prowadzeniem rodzinnej firmy transportowej. Zupełnie nie przeszkadza mu to w odnoszeniu kolejnych sukcesów. Jak sam nieskromnie przyznaje, ma wrodzony talent. Tegoroczny sezon zakończył na 5 miejscu w klasyfikacji generalnej i na drugim miejscu w kategorii młodzików.

       2019-10-14
agata-laskowska-dietetyk

Żurek i flaki odpadają! Jak powinien odżywiać się kierowca ciężarówki? [WYWIAD z dietetykiem]

Fit-koktajl o mało przekonującym smaku i takim samym kolorze, a do tego porcja rozgotowanych warzyw na śniadanie. Wafle ryżowe z cieniutkim plasterkiem wędliny i pierś z kurczaka z mikroporcją ryżu. Pewnie tak wyobrażasz sobie zdrową dietę? Zupełnie niesłusznie! Zdrowy posiłek może być jednocześnie pyszny i sycący. Co więcej, bez problemów przygotujesz go w domu, szykując się do trasy lub w kabinie. Dietetyk podpowiada, jak powinien odżywiać się kierowca ciężarówki czy busa oraz jak wprowadzić kilka prostych zmian w codziennym żywieniu i… nie zwariować z głodu. 

       2019-08-28
1 / 712345...»