Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Inny punkt widzenia

rejestracja-auta-za-granica

Okres próbny ustawy Loi Macron mija – szykują się wzmożone kontrole polskich przewoźników we Francji [WYWIAD]

Francja jest obecnie tematem rozmów całej branży. Protest „żółtych kamizelek”, polityczne decyzje prezydenta kraju, ustawa Loi Macron oraz związane z nią obowiązki przewoźników powodują, że polski transport spogląda na Zachód z coraz większym niepokojem. 2-letni okres próbny przystosowania się do dyrektywy dotyczącej delegowania właśnie mija. Rodzi się zatem pytanie: co nas czeka w nowym roku? Zapytaliśmy o to Joannę Pasterzak-Jarosz, współwłaściciel polsko-francuskiej kancelarii Groupe Espro.

       2018-12-20
shutterstock_172267871

Protesty żółtych kamizelek? Parę za, sporo przeciw [FELIETON KIEROWCY]

Protesty żółtych kamizelek poruszyły całą Europą, nie tylko Francją. Jedni chwalą Francuzów za solidarność, inni są przerażeni skutkami, jakie wywołały manifestacje. Jak widzi to kierowca ciężarówki? Swoimi refleksjami podzielił się z nami Damian Pruchnicki, kierowca na międzynarodowych trasach.

       2018-12-11
_DSC3784

Przewoźnik powinien budować swój biznes na zaufaniu. WYWIAD – [Express BOTAM Transport]

Okazuje się, że w transporcie najważniejsze jest zaufanie. Klient musi uwierzyć, że oddaje ładunek w dobre ręce. „Zaufanie nie bierze się znikąd, musieliśmy na nie zapracować” – przekonuje Marcin Bobik. O tym, jak budować zaufanie oraz tworzyć relacje w skomplikowanej branży dostaw, jak uchronić się przed dużą rotacją kierowców oraz z jakimi problemami muszą borykać się przewoźnicy do 3,5 tony rozmawiamy z właścicielem firmy Express BOTAM Transport.

       2018-11-30
mz

„Nigdy nie zapominam, że mój biznes zrodził się z pasji”. [ROZMOWA] z Marcinem Żurkiem z SM Spedition

Mimo iż jako dziecko marzył o zawodzie weterynarza, wkrótce zakochał się w cyfrach i tabelach. Otarł się o bankructwo, a teraz tworzy jedną z największych firm spedycyjnych w Polsce, dodatkowo mogącą pochwalić się certyfikatem ISO:9001 – jak przyznaje, dzięki swojej upartości i ciężkiej pracy całego zespołu. O swojej drodze do sukcesu oraz o tym, jak buduje się dobrze prosperujący biznes, opowiada nam Marcin Żurek, właściciel firmy SM Spedition.

       2018-10-31
zmiana_DMC_szwecja_cagonews

Kierowcy: chamy, brudasy, narażający życie innych użytkowników dróg? Czy na pewno? [FELIETON]

Ostatnio zastanawialiśmy się, czy zawód kierowcy ciężarówki jest skazany na hejt. Niezrozumienie specyfiki pracy za kierownicą oraz związanych z nią trudności sprawia, że kierowcy są oceniani, często bardzo negatywnie. Dziś Damian, nasz felietonista, kontynuuje temat i pisze o stereotypach, opiniach, które bardzo często są wręcz oderwane od rzeczywistości. 

       2018-10-10
gologis

Logistyka w rytmie hip-hopu. [ROZMOWA] z Grzegorzem Szenejko z firmy Go Logis

„Ta ekipa daje Wam duże możliwości. Go Logis! Go Logis! By nie wyszło nic spoza kontroli. Go Logis! Go Logis!”. Przyznajcie się: odkąd teledysk promocyjny firmy GoLogis ujrzał światło dzienne, tak jak my rapujecie kolejne zwrotki i podśpiewujecie wpadający w ucho refren. O to, jak powstawał klip, wypytaliśmy jego pomysłodawcę, Grzegorza Szenejko, prezesa zarządu.

       2018-10-09
karolina-glowne-2

„Próbuję jeździć na wszystkim, na czym się da” – wywiad z kobietą-kierowcą ciężarówki

Przez wiele lat trenowała lekką atletykę (była nawet reprezentantką Polski w kadrze narodowej w sprintach!), ale plany pokrzyżowała jej kontuzja. Pracowała w kawiarni, chciała otworzyć własny lokal z cydrem i wypiekami, planowała zostać grafikiem komputerowym. Pomysł na siebie odnalazła za kierownicą ciężarówki. O tym, jakie zbiegi okoliczności czy zrządzenia losu skłoniły ją do życia w ciągłym ruchu, w trasie, pomiędzy załadunkiem a rozładunkiem opowiada nam Karolina Charyło, młoda, energiczna dziewczyna, która zaraża pasją i przekonuje, że marzenia są po to, aby je spełniać.

       2018-09-24
uszkodzona-karta

Kierowca ciężarówki: czy to zawód skazany na hejt? [FELIETON]

Kierowca ciężarówki w swojej pracy musi mierzyć się z mało elastycznymi terminami i rygorystycznymi przepisami. Codziennym wyścigiem z czasem, rozłąką z najbliższymi. I hejtem. Wydaje się, że hejt to zjawisko, które dotknęło środowisko szczególnie w ostatnich miesiącach. Skąd wzięła się negatywna opinia i czy aby na pewno zawsze jest bezpodstawna? Parę słów napisał nam o tym Damian, zawodowy kierowca, współprowadzący fanpage Brothers Kamil & Damian. Historie z tras. Zapraszamy do lektury jego kolejnego felietonu.

       2018-09-21
shutterstock_159727304

Rozłąka i samotność. Praca kierowcy ciężarówki to emocjonalna kolejka górska [FELIETON]

Praca za kierownicą ciężarówki to ciągła rozłąka i próba utrzymywania relacji na odległość. Niezależnie od tego, czy chodzi o relację z członkami rodziny, przyjaciółmi czy partnerką lub partnerem, nie sposób uniknąć pewnych mechanizmów. Jesteśmy daleko i na problemy w domu patrzymy z dalszej perspektywy. Co nie znaczy, że się nie martwimy! Tęsknimy i ściska nam serce, ale jednocześnie przyzwyczajamy się do samotności i odosobnienia, co da się odczuć podczas powrotów. Poza tym kumulujemy w sobie negatywne emocje, rozterki, gniew i nie mówimy o nich bliskim, aby ich tym nie obarczać. Praca jako kierowca ciężarówki to emocjonalna kolejka górska. Opowie o tym Damian, współprowadzący fanpage Brothers Kamil & Damian Historie z tras.

       2018-06-07
Hiszpania jest kolejnym krajem, który planuje wprowadzić zakaz spędzania 45-godzinnej pauzy w kabinie ciężarówki

Kontrola celna, czyli fatum przedsiębiorcy [KOMENTARZ EKSPERTA]

Większość przedsiębiorców w Polsce żyje w błogim, lecz z gruntu mylnym, przeświadczeniu, iż wraz z przyjęciem zgłoszenia celnego przez odpowiedni organ oraz zapłatą wyliczonego długu celnego, kończy się ich odpowiedzialność za daną transakcję wobec organów celnych. Tymczasem w wielu przypadkach, jest to bardziej początek niż koniec ich problemów.

       2018-03-27
1 / 41234