Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Inny punkt widzenia

mz

„Nigdy nie zapominam, że mój biznes zrodził się z pasji”. [ROZMOWA] z Marcinem Żurkiem z SM Spedition

Mimo iż jako dziecko marzył o zawodzie weterynarza, wkrótce zakochał się w cyfrach i tabelach. Otarł się o bankructwo, a teraz tworzy jedną z największych firm spedycyjnych w Polsce, dodatkowo mogącą pochwalić się certyfikatem ISO:9001 – jak przyznaje, dzięki swojej upartości i ciężkiej pracy całego zespołu. O swojej drodze do sukcesu oraz o tym, jak buduje się dobrze prosperujący biznes, opowiada nam Marcin Żurek, właściciel firmy SM Spedition.

       2018-10-31
zmiana_DMC_szwecja_cagonews

Kierowcy: chamy, brudasy, narażający życie innych użytkowników dróg? Czy na pewno? [FELIETON]

Ostatnio zastanawialiśmy się, czy zawód kierowcy ciężarówki jest skazany na hejt. Niezrozumienie specyfiki pracy za kierownicą oraz związanych z nią trudności sprawia, że kierowcy są oceniani, często bardzo negatywnie. Dziś Damian, nasz felietonista, kontynuuje temat i pisze o stereotypach, opiniach, które bardzo często są wręcz oderwane od rzeczywistości. 

       2018-10-10
gologis

Logistyka w rytmie hip-hopu. [ROZMOWA] z Grzegorzem Szenejko z firmy Go Logis

„Ta ekipa daje Wam duże możliwości. Go Logis! Go Logis! By nie wyszło nic spoza kontroli. Go Logis! Go Logis!”. Przyznajcie się: odkąd teledysk promocyjny firmy GoLogis ujrzał światło dzienne, tak jak my rapujecie kolejne zwrotki i podśpiewujecie wpadający w ucho refren. O to, jak powstawał klip, wypytaliśmy jego pomysłodawcę, Grzegorza Szenejko, prezesa zarządu.

       2018-10-09
karolina-glowne-2

„Próbuję jeździć na wszystkim, na czym się da” – wywiad z kobietą-kierowcą ciężarówki

Przez wiele lat trenowała lekką atletykę (była nawet reprezentantką Polski w kadrze narodowej w sprintach!), ale plany pokrzyżowała jej kontuzja. Pracowała w kawiarni, chciała otworzyć własny lokal z cydrem i wypiekami, planowała zostać grafikiem komputerowym. Pomysł na siebie odnalazła za kierownicą ciężarówki. O tym, jakie zbiegi okoliczności czy zrządzenia losu skłoniły ją do życia w ciągłym ruchu, w trasie, pomiędzy załadunkiem a rozładunkiem opowiada nam Karolina Charyło, młoda, energiczna dziewczyna, która zaraża pasją i przekonuje, że marzenia są po to, aby je spełniać.

       2018-09-24
uszkodzona-karta

Kierowca ciężarówki: czy to zawód skazany na hejt? [FELIETON]

Kierowca ciężarówki w swojej pracy musi mierzyć się z mało elastycznymi terminami i rygorystycznymi przepisami. Codziennym wyścigiem z czasem, rozłąką z najbliższymi. I hejtem. Wydaje się, że hejt to zjawisko, które dotknęło środowisko szczególnie w ostatnich miesiącach. Skąd wzięła się negatywna opinia i czy aby na pewno zawsze jest bezpodstawna? Parę słów napisał nam o tym Damian, zawodowy kierowca, współprowadzący fanpage Brothers Kamil & Damian. Historie z tras. Zapraszamy do lektury jego kolejnego felietonu.

       2018-09-21
shutterstock_159727304

Rozłąka i samotność. Praca kierowcy ciężarówki to emocjonalna kolejka górska [FELIETON]

Praca za kierownicą ciężarówki to ciągła rozłąka i próba utrzymywania relacji na odległość. Niezależnie od tego, czy chodzi o relację z członkami rodziny, przyjaciółmi czy partnerką lub partnerem, nie sposób uniknąć pewnych mechanizmów. Jesteśmy daleko i na problemy w domu patrzymy z dalszej perspektywy. Co nie znaczy, że się nie martwimy! Tęsknimy i ściska nam serce, ale jednocześnie przyzwyczajamy się do samotności i odosobnienia, co da się odczuć podczas powrotów. Poza tym kumulujemy w sobie negatywne emocje, rozterki, gniew i nie mówimy o nich bliskim, aby ich tym nie obarczać. Praca jako kierowca ciężarówki to emocjonalna kolejka górska. Opowie o tym Damian, współprowadzący fanpage Brothers Kamil & Damian Historie z tras.

       2018-06-07
Hiszpania jest kolejnym krajem, który planuje wprowadzić zakaz spędzania 45-godzinnej pauzy w kabinie ciężarówki

Kontrola celna, czyli fatum przedsiębiorcy [KOMENTARZ EKSPERTA]

Większość przedsiębiorców w Polsce żyje w błogim, lecz z gruntu mylnym, przeświadczeniu, iż wraz z przyjęciem zgłoszenia celnego przez odpowiedni organ oraz zapłatą wyliczonego długu celnego, kończy się ich odpowiedzialność za daną transakcję wobec organów celnych. Tymczasem w wielu przypadkach, jest to bardziej początek niż koniec ich problemów.

       2018-03-27
ograniczikipredkosc

Oczekiwania vs. rzeczywistość. Młody kierowca ciężarówki szczerze o tym, z czym musiał się zmierzyć podczas kilku lat pracy za kierownicą [FELIETON]

Zdarza się, że jeśli marzymy o czymś całe życie, nasze wyobrażenia mijają się z rzeczywistością! Bo czy zawód kierowcy ciężarówki jest tak bajkowy, jak niektórzy go malują? Wiatr we włosach, piękna muzyka silnika i jazda w stronę zachodzącego słońca? Nie zawsze! Swoje oczekiwania musiał zrewidować także Damian współprowadzący fanpage Brothers Kamil & Damian. Historie z tras. Zgodził się opowiedzieć nam o tym, co najbardziej go zaskoczyło oraz z czym musiał się zmierzyć, zaczynając pracę jako kierowca ciężarówki. Zapraszamy do lektury. 

       2018-02-08
kierowca-felieton

„Praktycznie cały transport krajowy w Polsce jest patologiczny i prędko to się nie zmieni” – kierowca o problemach polskiego transportu [FELIETON]

Jazda na magnesie, nierespektowanie czasu pracy, brak zrozumienia ze strony dyspozytorów, obojętność organów kontrolnych, zbyt niskie kary dla kierowców i nieuczciwych przedsiębiorców… Niestety, polski transport trawią poważne problemy. O tym, jakie są bolączki polskiej branży transportowej, opowiada Norbert Kosałkiewicz prowadzący fanpage TRUCK Driver CLUB.

       2017-12-04
kierowcy-z-pasja

Kierowcy ciężarówek (i nie tylko!). Życie z pasją [Facebookowy przegląd, cz. 17]

Zbliżają się wakacje, a my zaczynamy marzyć o podróżach. W myślach przemierzamy kilometry i planujemy trasy. Zadecydowało to najwyraźniej o wyborze opisywanych stron! Dwie z nich powstały z miłości do odkrywania, kolejna z uczucia do pracy za kółkiem, jeszcze jedna zaś – z szacunku do historii. Dobrane towarzystwo, prawda?

       2017-06-13
1 / 41234