Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Do przodu w ciężkich czasach. [WYWIAD] z Antrans Bis

IMG_1455

„Przewoźnicy cenią sobie bezproblemową współpracę, znakomite warunki oraz pełne wsparcie z naszej strony” – mówi Sebastian Szklarczyk, dyrektor spedycji w firmie Antrans Bis. Antrans Bis to dowód na to, że firma o jasnym planie rozwoju, stawiająca na długotrwałą współpracę opartą na zaufaniu jest w stanie wypracować stabilną pozycję na rynku mimo przeciwności.

Antrans Bis to…

Firma Antrans powstała w 1993 roku. Dziesięć lat później – w 2003 – otrzymaliśmy licencję na transport międzynarodowy, który z sukcesem realizujemy ponad 25 lat. Dzisiaj Antrans Bis to grupa firm transportowych, spedycyjnych, jak i deweloperskich. Od samego początku działamy na rynku włoskim, ale nasze usługi oferujemy też w większości krajów europejskich, takich jak: kraje Beneluksu, Skandynawia, Niemcy, Francja, Hiszpania, Anglia, Rumunia, Austria, Czechy, Słowacja, Węgry oraz wiele innych. Naszą markę cechuje bezpieczeństwo powierzonych ładunków; posiadamy nowoczesną flotę, mamy przeszkolonych kierowców i wysokie ubezpieczenia. Dzięki skuteczności oraz terminowym dostawom jesteśmy polecani przez naszych kontrahentów jako zaufany partner do współpracy. Realizujemy transporty krajowe oraz międzynarodowe. Znajomość wszelkich procesów logistycznych jest naszą specjalnością. Oferujemy nie tylko transport, ale też kompleksową i długoterminową obsługę w zakresie przechowywania oraz przeładunku towarów; kompleksowe usługi logistyczne, magazynowanie towarów, serwis pojazdów, a także hurtową sprzedaż paliw.

Brzmi imponująco! Skupmy się na razie na transporcie międzynarodowym. Antrans istnieje od 1993 r. Na rozszerzenie działalności w stronę transportu międzynarodowego zdecydowali się Państwo w 2003. Dlaczego dopiero po 10 latach?

To naturalny rozwój firmy. W 2003 roku było prawie pewne, że Polska stanie się członkiem Unii Europejskiej (co, jak wiemy, stało się faktem rok później, czyli w 2004 roku), za czym miała pójść swoboda przemieszczania się. Wykorzystaliśmy zatem nadarzającą się okazję do rozwoju firmy i poszerzyliśmy ofertę przewozów o transport międzynarodowy.

A co stało za decyzją powołania do życia grupy Antrans Bis?

Spółka ta powstała, aby sprostać rosnącym zapotrzebowaniem ze strony klientów w oparciu o tabor naszych partnerów, gdyż własna flota (obecnie jest to ponad 100 zestawów) była niewystarczająca, aby zapewnić obsługę naszych usługobiorców. Marka Antrans Bis jest bardzo dobrze rozpoznawalna na rynku przewozów i plasuje się jako główny przewoźnik w relacji między Polską a Włochami. Wielu naszych dzisiejszych przewoźników, którzy jeżdżą pod naszą marką, pierwszy kontakt z nami miało poprzez kontakt wizualny z naszymi pojazdami (charakterystyczne żółte logo na niebieskim tle). Możemy się pochwalić wieloma historiami, w których nasz partner, często przewoźnik posiadający na początku współpracy tylko jeden zestaw, po paru latach współpracy dysponuje już własną flotą, nierzadko składającą się z 7, a nawet 10 zestawów. Poza tym prowadzimy też auta dużych firm transportowych, które dysponują własną flotą, nawet z ponad 80 zestawami.

Przewoźnicy cenią sobie bezproblemową współpracę, znakomite warunki oraz pełne wsparcie z naszej strony. Mając własną flotę, którą systematycznie co roku wymieniamy na nową, możemy zaoferować naszym przewoźnikom np. naczepy na preferencyjnych warunkach w leasingu wewnętrznym. Skutkuje to tym, że nasz potencjalny partner bez większego ryzyka może się przebranżowić i „podpiąć” pod posiadany ciągnik (zamiast np. wywrotki czy cysterny) na naczepę typu firanka i w ten sposób spróbować często czegoś nowego. Nie musi inwestować w zakup naczepy, korzysta też na preferencyjnych warunkach z naszego serwisu STT SERVICE Truck & Trailer oraz wsparcia działu prawnego i obsługi szkód. Na koniec mogę dodać, że jesteśmy otwarci na zgłaszane propozycje, sugestie naszych partnerów. Ostatnim takim przykładem jest zmiana terminu płatności faktur z 60 do 30 dni od czasu dostarczenia dokumentów transportowych. Opcja ta działa już od października.

CL5B9314

Jedną z głównych, obsługiwanych przez Antrans Bis tras jest Polska – Włochy. Jak na przewozy w tym kierunku wpłynęła pandemia?

Europa, zwłaszcza Włochy, stała się epicentrum pandemii. Z drugiej strony przeprowadzając wywiad wśród naszych kierowców, usłyszeliśmy, że we Włoszech jest dużo bezpieczniej niż w naszym kraju. Początkowo COVID w dużej mierze uderzył właśnie w ich naród, co spowodowało, że Włosi wyjątkowo dbają o siebie oraz innych.

Pomimo tego, pandemia nie wpłynęła jednak znacząco na wolumen obrotów – jest jak sprzed czasów koronawirusa. Oczywiście większość naszych zleceniodawców wdrożyła reżim sanitarny w miejscach załadunku i rozładunku. Wypracowano nowe rozwiązania, w których kierowcy nie musieli mieć bezpośrednich kontaktów z pracownikami w tych miejscach. Uproszczono również obrót dokumentacji transportowej, a przebieg faktur przyczynił się do skrócenia terminów płatności. W początkowym okresie część fabryk, dla których świadczymy usługi, z powodu lockdownu zawiesiła lub ograniczyła produkcję do minimum i było to w jakimś stopniu przez nas odczuwalne. Opowieści kierowców o pustych autostradach były przerażające. Jednak to dzięki nim, kierowcom, sklepy były zaopatrzone w najpotrzebniejsze towary m.in. z Włoch. Obecnie można powiedzieć, że wszystko wróciło do sytuacji sprzed pandemii. Z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Czy są Państwo otwarci na współpracę z małymi firmami transportowymi?

Bardzo chętnie podejmujemy współpracę z takimi działalnościami i obieramy sobie za cel ich rozwój. Tak jak już wcześniej wspomniałem, często tacy przewoźnicy po pewnym okresie współpracy dokupują kolejne zestawy. Umożliwiliśmy kierowcom założenie firmy transportowej. Dzięki częstej wymianie floty umożliwiamy kierowcom zakup ciągnika siodłowego z naczepą lub oferujemy bardzo korzystny leasing. Przeprowadzamy w naszej firmie również szkolenia ADR oraz kursy przygotowawcze do zdobycia certyfikatu kompetencji zawodowych. Przy współpracy z nowopowstałą firmą transportową chętnie udzielamy korzystnych rabatów cenowych na naszych stacjach paliw oraz zniżek na naprawy serwisowe.

Skąd pomysł na rozszerzenie działalności również o serwis, Okręgową Stację Kontroli Pojazdów oraz systemu legalizacji i naprawy tachografów?

Nasi partnerzy, którzy zdecydowali się jeździć pod naszą marką, mogą liczyć na pełne wsparcie, co przejawia się m.in. tym, iż nasi przewoźnicy mogą korzystać na preferencyjnych warunkach z naszego serwisu STT SERVICE Truck & Trailer, który ma autoryzacje serwisowe wielu znanych producentów części do pojazdów ciężarowych i producentów naczep oraz możliwość skorzystania z myjni. Nasi partnerzy mogą również liczyć na kompleksową obsługę szkód i wsparcie działu prawnego. Oczywiście wszystkie te usługi są dostępne także dla innych naszych klientów, z czego chętnie korzystają.

Z uwagi na profil portalu CargoNEWS.PL nie obejdzie się bez tego pytania. Jaką rolę w Państwa działalności spełniają giełdy ładunków i transportu? Co wynoszą Państwo ze współpracy z Cargo.PL?

Współpracujemy z szeroką gamą klientów z całej Europy, z którymi mamy podpisane umowy na długoterminową współpracę. Zaufaniem obdarzyły nas zarówno duże koncerny, znane wielkie sieci handlowe, ale również mali klienci. Nie ma dla nas gorszych lub lepszych klientów, nie ma też lepszych i gorszych podwykonawców. Każdy traktowany jest tak samo, czyli profesjonalnie.

Ze względu na duże zapotrzebowanie na nasze usługi ciągle poszukujemy nowych przewoźników. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie obsłużyć zlecone nam przewozy naszym transportem czy naszych partnerów, wtedy ładunki te wystawiamy na giełdach ładunków. Współpracę z Cargo.PL bardzo sobie cenimy i od samego początku układa się ona doskonale.

IMG_1952-Edit-Edit

Jakie są plany rozwoju Antrans Bis na przyszłość? Inne kierunki czy kolejne segmenty działalności?

Marka Antrans Bis ma ugruntowaną pozycję, jeśli chodzi o obsługę kierunku Polska-Włochy, jednak dynamiczny rozwój firmy pozwolił nam na otwarcie nowych kierunków, takich jak: Hiszpania, kraje Beneluksu czy też Skandynawia. To nasi dotychczasowi klienci niejako wymusili na nas rozwój na nowe kierunki – czyli wieloletnia współpraca zaowocowała lojalnymi klientami.

Z planów? Na pewno chcemy otworzyć się na kolejne nowe kierunki transportowe. W ramach tej samej grupy kapitałowej otworzyliśmy też stacje benzynowe, których sieć jest systematycznie rozwijana w Polsce, a w przyszłości planujemy wejść również na rynek europejski. W ostatnich latach bardzo prężne rozwija się też nasz dział deweloperski, możemy pochwalić się wybudowanymi osiedlami mieszkaniowymi o wysokim standardzie w świetnych lokalizacjach.

Podkreślają Państwo, że Antrans Bis to pracownicy, że bez profesjonalnej kadry wartościowych ludzi nie byliby Państwo w tym miejscu. Proszę rozwinąć tę myśl.

Firma to nie tylko nazwa czy też dobrze rozpoznawalne logo, ale to przede wszystkim kapitał ludzki. To ludzie tworzą firmę. Na nasz sukces składa się praca wielu działów, zaczynając od spedytorów, poprzez księgowość, dział prawny, dział handlowy, serwis, a kończąc na pracownikach ochrony i osobach utrzymujących czystość. Pracownicy zatrudnieni w naszej firmie korzystają też z profesjonalnych szkoleń również poza granicami kraju. Dodatkowo nasza firma dba o nowe kadry. Mamy podpisaną umowę ze szkołą średnią kształcącą przyszłych logistyków oraz uczelnią wyższą, skąd na praktyki trafiają do nas uczniowie i studenci. W ten sposób firma dba nie tylko o własny rozwój, ale daje też możliwość realizacji swoich ambicji zawodowych przyszłym pokoleniom. Należy tutaj również dodać, że oprócz realnego zaangażowania w kształcenie młodego pokolenia, chętnie wspieramy akcje sportowe dla dzieci i młodzieży. Sami również jesteśmy partnerem znanego klubu sportowego.

Bierzemy również udział w różnych akcjach charytatywnych, m.in. “Daj misiaka dla dzieciaka”, podczas której zebraliśmy ponad 1000 pluszaków dla dzieci z centrum onkologii w Gliwicach i wywołaliśmy szczere uśmiechy na ich twarzach. Zorganizowaliśmy również wewnętrzną zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierzaków w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu.

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

termin_zgłoszenia_liczby_zatrudnionych_kierowców

Upływa termin zgłoszenia liczby zatrudnionych kierowców

Biuro ds. Transportu Miedzynarodowego informuje, ze zgodnie z trescia art. 7a ust. 8 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2022 r. poz 2201) po uzyskaniu zezwolenia na wykonywanie zawodu prewożnika drogowego przedsiębiorca przedkłada corocznie organowi, o którym

2024-03-04
0
cargonews_m2cargo

Nowy projekt Cargo.LT – M2Cargo.EU

Zespół Cargo.LT ma przyjemność przedstawić nowy projekt M2Cargo.EU – usługę, która pomoże Ci znaleźć magazyn logistyczny.

2024-02-26
0