Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowcy ciężarówek: życie z pasją [Facebookowy przegląd, cz. 3]

art-drive2

Jak jeździ się po amerykańskich bezdrożach? Czy kierowca może być „królem życia”? Czy to może raczej samotny wilk? Czy o doświadczeniu i umiejętnościach kierowcy przesądza wiek? Albo płeć? W kolejnej odsłonie naszego cyklu odpowiadamy na bardzo ważne pytania.

Art Trucking, czyli po drugiej stronie oceanu

Są tacy, którzy oglądając filmiki z drogi, bezwiednie zaciskają dłonie na niewidzialnej kierownicy i dociskają nogę do podłogi. Czują zew przygody, serce rwie się im w trasę, chcą odkrywać, chcą przemierzać! Jeśli i ty w głębi czujesz się „trakerem”, nawet jeżeli na co dzień pracujesz jako księgowa, listonosz czy doradca finansowy, fanpage Arta i Krisa zdecydowanie jest miejsce dla Ciebie.

Dlaczego?

Bo droga to opowieść. A oni mają ich w zanadrzu wiele. Art jeździ za kierownicą kilka lat, Kris znacznie, znacznie dłużej, obydwaj zaś potrafią godzinami opowiadać o życiu w drodze. Ich historie są fascynujące, elektryzujące, magnetyzujące, mądre, wzbogacające. Znajdziemy tam zarówno opisy niepowtarzalnych miejsc, przytoczone anegdoty, jak i dłuższe analizy dotyczące pracy kierowcy czy zmieniających się przepisów. Poza tym Art i Kris, obecnie wspólnie prowadzący fanpage Art Trucking, stanowią żywy dowód na to, że bycie kierowcą to stan umysłu. To wolność, oddanie, zobowiązanie. Obydwaj wpisują się tym samym w piękną definicję „American dream”. „Pogoń za szmalem nie pozwala najczęściej na zwiedzanie kraju. Mnie to się udało. Jazda w Ameryce ciągle jest zbliżona właśnie najbardziej nie do pracy, ale do tzw. lifestyle. Spotkałem na drodze wielu ciekawych ludzi. Prawników, psychologów, poetów, wojskowych, muzyków i innych, których pociągnął smak przygody na drodze” – pisze Kris.

Zazdrościmy i…czytamy dalej.

artr-trucking

Fot. Art Trucking 

Artur za kółkiem

Podobnie dla ucha brzmi nazwa kolejnego fanpage’a, Artdrive. Artur kolekcjonuje chwile i niepowtarzalne ujęcia – wszystko to uwiecznia na świetnych fotografiach i we wciągających postach. O czym pisze? O wszystkim, co wydarzy się w trasie: spotkanym na drodze Bentleyu Continental w kwiatki, o obowiązkowym pucowaniu swojej ciężarówki przed wyjazdem do Szwajcarii, o firmie, która nieźle zalazła mu za skórę, o załadunkach i rozładunkach, o dojeździe na miejsce minutę przed czasem. Jeśli chcielibyśmy zobaczyć, jak w praktyce wygląda praca kierowcy ciężarówki, fanpage Artura to dla nas pozycja obowiązkowa.

Dodatkowo prowadzi również kanał na Youtube, na którym możemy obejrzeć jego kompilacje filmów z drogi, znajdziemy go też na Instagramie. Prawdziwy kierowca XXI wieku!

art-drive

Fot. Artdrive

„Za wodą wielką i czystą”

Zza wielkiej wody pisze do nas również Rafał Zazuniuk. To człowiek orkiestra. Sam siebie określa jednak „samotnym wilkiem w biegu”, który źle czuje się w bezruchu. Kierowcą jest od 11 lat.

Prowadzi bloga oraz fanpage, na którym dokumentuje codzienne życie w trasie, informuje nas, co wydarzyło się w drodze, pokazuje, w jakim stanie jest jego ciężarówka po długiej jeździe. A jeśli wolimy ruchome obrazki, możemy zajrzeć także na jego vloga, który przyciąga tysiące odbiorców. Wcale się temu nie dziwimy, Rafał jest doświadczonym praktykiem – możemy się od niego wiele nauczyć. Opowiada nam o tym, jak jeździ się po Zachodzie, jak dbać o swoją ciężarówkę, podpowiada w zakresie napraw oraz kwestii technicznych związanych z załadunkiem. To lubimy!

rafal-zazuniuk

Fot. Rafał Zazuniuk Kierowca Zawodowy Kanada/USA

W trasę z mistrzem świata

Kamil… Zibi… Co nam to mówi? W którym kościele dzwoni?…. Chodzi oczywiście o mistrza świata kierowców zawodowych w kategorii młodzi adepci zawodu. Choć z rocznika 1992, a za kierownicą od 2012 r., Kamil ma bardzo bogate doświadczenie jako kierowca. Jego fanpage (choć nie zapominajmy, że można go spotkać też na blogu) to swego rodzaju dziennik tego, co wydarzyło się w krótszych i dalszych trasach. Jest sporo zdjęć, ale przede wszystkim filmy, dużo filmów, na których Kamil komentuje świat widziany z poziomu kabiny.

Oglądajmy jego filmiki, naprawdę warto. Nie tylko jeśli kochamy życie w trasie, ale i… muzykę. Kamilowi bowiem zdarza się włączyć stare hity, np. Perfectu, i wtórować w głos wokaliście.

kamil-zibi

Fot. Kamil “Zibi1541″ – Początki młodego truckera.

Uśmiech, proszę!

Na koniec przedstawicielka płci (bardzo) pięknej, Ewelina Skowronek. Jak sama pisze, fanpage stanowi bezpośrednią kontynuację jej bloga. Poprzez fanpage komunikuje się ze swoimi czytelnikami, nawiązuje z nimi relację, pyta o sytuację na drogach i dzieli się spostrzeżeniami.

A co u niej? Chleb powszedni pracy kierowcy! Rozładunek śrutu sojowego lub zboża, załadunek rzepaku, nieszczelna opona, czołgi mijane na niemieckich drogach, piękne widoki w Austrii, kilkunastokilometrowa kolejka przed przejściem granicznym. Ewelina zdaje się nigdy nie narzekać, do każdej sytuacji podchodzi z cierpliwością i humorem, potrafi umilić – nam i sobie – niemal każdą trasę. I za to ją uwielbiamy. No i za ten uśmiech!

ewelina-skowronek

Fot. Ewelina Skowronek w trasie

Fot. główna: Artdrive

***
Przeczytaj także:
Kierowcy ciężarówek: życie z pasją [Facebookowy przegląd, cz. 1]
Kierowcy ciężarówek: życie z pasją [Facebookowy przegląd, cz. 2]

Komentarze

Klauda Nowacka 2017-01-04 22:01

Kiedyś chciałam być trucking girl, ale stwierdziłam, że to raczej niebezpieczne zajęcie. Podziwiam np. p. Iwonę Blecharczyk, z którą czytałam ostatnio wywiad http://dobra-ksiegowa.beepworld.pl/apps/imprint

kermiter 2015-12-25 12:14

Artdrive- ogladam pierwszy lepszy filmik i jedyne co odbieram to rynsztok i slownictwo na poziomie mgły,takie rzeczy sie poleca?

Kolo 2015-12-18 09:24

Polecam również Solówką po kraju

Jaś 2015-12-17 13:49

Tak, tak. Rafał na pewno nam pododpowie w sprawach awarii. Hahahaha


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

173161620_2808720396006399_8633036104631496503_n

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę litewskiego przewoźnika w celu kontroli. Po rozładunku w Polsce kierowca – obywatel Białorusi – wyjechał w kierunku Niemiec. Mężczyzna pachniał wyraźnie alkoholem. Test wykazał około 0,52 ppm alkoholu w oddechu kierowcy.Pijany kierowca został zatrzymany.Przypominamy, że od 0,5 ppm w Polsce grozi odpowiedzialność karna.

2021-04-13
0

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km.
Po zatrzymaniu się na parkingu przy autostradzie A22 Nogaredo West, na północ od Rovereto, mężczyzna przypadkowo wjechał na przeciwległy pas autostrady Brenner. Cudem uniknął wypadku.
Dojechał aż do zjazdu z autostrady Trient Süd. Tam ciężarówka została zatrzymana przez policję na parkingu awaryjnym.  http:///www.youtube.com/watch?v=5vG1vpdofnw

2021-04-12
0
171032707_2805873306291108_84577504454727023_n

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI.Trwa walka niektórych krajów Europy Wschodniej z reformą międzynarodowego transportu drogowego, wprowadzoną przez Unię Europejską w ramach Pierwszego Pakietu Mobilności.

2021-04-10
0
170022647_2803909569820815_3503557148017869621_n

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta.Historia na weekend, ale o trudnej codzienności. W poniedziałek 29 marca firma transportowa straciła kierowcę. Mężczyzna nie skontaktował się, samochodu nie udało się znaleźć – czas zgłosić się na policję. Wypadek?..
❓❓
Jak poinformował Logist.today w odniesieniu do portalu nordbayern.de, policja drogowa gminy Ansbach (kraj związkowy Bawaria) otrzymała powiadomienie o zniknięciu 35-letniego kierowcy ciężarówki. Według obliczeń zarządcy ciężarówka miała jechać do miasta Heilbronn (kraj związkowy Badenia-Wirtembergia), ale zniknęła. Kierowca nie skontaktował się. Wszystko mówiło o sytuacji awaryjnej.
❓ ❓
Policja zareagowała szybko i wysłała dwóch oficerów motocyklowych na poszukiwania. Patrolowcy poradzili sobie z zadaniem, znaleźli ciężarówkę w strefie rekreacyjnej Frankenhöhe-Nord, wzdłuż drogi A6.
Z kierowcą wszystko było w porządku – spał spokojnie, jak później lekarze pisali, „w stanie odurzenia alkoholowego”.Mężczyzna został obudzony i poproszony o wyjaśnienie, ale nie doszło do skutku. Kierowca nie mógł jasno wyjaśnić, co się z nim stało, ledwo trzymał się na nogach. Zamiast tego alkomat „odezwał się” – ponad 2 ppm alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postąpiła zgodnie z instrukcjami – zabrali klucze od auta i odjechali.

Kilka godzin później policja w Ansbach otrzymała wiadomość: na parkingu Frankenhöhe-Nord znajduje się pijany kierowca ciężarówki. Dzień dopiero się zaczął, a co jeśli usiądzie za kierownicą? Policja znowu wyjechała.To był ten sam kierowca, ale w nowym stadium odurzenia alkoholowego – alkomat pokazał ponad 3 ppm w wydychanym powietrzu.

2021-04-07
0