Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Transport drogowy

chiny-transport-tir

Transport z Uzbekistanu, przez Tadżykistan, do Chin

Ministerstwa Transportu trzech krajów: Uzbekistanu, Tadżykistanu i Chin połączyły siły, aby zaplanować trasę i możliwość regularnych przewozów w ramach Konwencji TIR przez Azję Środkową.

       2019-08-20
kontrole-drogowe-francja

Wszystko, co należy wiedzieć o KONTROLI. [Poradnik] dla kierowcy i przewoźnika

Przewoźniku, czy na pewno wiesz wszystko o przygotowaniu kierowcy zawodowego oraz pojazdu do kontroli? Kierowco międzynarodowych przewozów drogowych, musisz być czujny, bo każdy kraj to inna praktyka kontrolna. Jak nie pogubić się w meandrach transportowej biurokracji? Na pytania odpowiada Jakub Ordon z Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców.

       2019-03-08
tlp-uk

Czarne chmury nad przewozami pomiędzy UE i Wielką Brytanią

31 stycznia 2019 r. miało miejsce spotkanie z panią Céline Gauer wicedyrektor Sekretariatu Generalnego Komisji Europejskiej i z towarzyszącymi jej ekspertami. Spotkanie odbyło się w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. Tematem spotkania były przygotowania do Brexitu. W spotkaniu uczestniczyły najważniejsze krajowe organizacje pracodawców z branż, które najbardziej odczują skutki wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej, a wśród nich także TLP.

       2019-02-03
sent-geolokalizacja-kary

SENT: jeśli doszło do nieprawidłowości, wysokiej kary w zasadzie nie można uniknąć

1 stycznia 2019 roku zakończył się okres przejściowy na dostosowanie się przewoźników do zmian w przepisów o monitoringu przewozów – SENT GEO. Kar trudno uniknąć – w zasadzie są one niezależne od tego, czy kierowca zrobił błąd naumyślnie, czy nie. Jaka odpowiedzialność ciąży z kolei na przewoźniku? O czym musi pamiętać? Poniżej opracowanie eksperta. 

       2019-01-31
1 / 8412345...102030...»