Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Transport drogowy

cargopl

Infrastruktura drogowa powinna powstawać dla kierowców, a nie dla biznesu

– Twórzmy infrastrukturę drogową dla zawodowych kierowców, to pomoc w ich codziennej pracy, a nie kara za wykonywanie najbardziej europejskiego, mobilnego zawodu – mówi Maciej Wroński, Prezes związku pracodawców Transport i Logistyka Polska. TLP zwróciło się z oficjalnym pismem do europosłów pracujących nad Pakietem Mobilności o wspieranie zmian legislacyjnych, które sprzyjają rozbudowie infrastruktury drogowej, a nie tworzeniu reguł utrudniających pracę przewozową i życie kierowcy.

       2018-04-12
volvo_fh_wnetrze_kabiny_dom-664x498

Odbiór regularnego odpoczynku tygodniowego poza kabiną powinien być uzależniony od dostępności infrastruktury dla kierowców

Pakiet Drogowy oznacza innowacje, które jednak wymagają odpowiedniej infrastruktury drogowej. Modernizacje zajmą jeszcze lata, w związku z czym zmiany w przepisach dotyczących czasu pracy oraz modelu delegowania kierowców, nie powinny być wprowadzane od razu. Od dostępu do infrastruktury powinien być uzależniony m.in. odbiór tygodniowego odpoczynku przez kierowcę poza kabiną pojazdu. 

       2018-04-11
kierowca-zatrucie

Wynagrodzenia polskich kierowców: ile tak naprawdę zarabiają? Konieczna jest zmiana modelu rozliczeń

Model rozliczania pracy kierowców, szczególnie w kontekście podróży służbowej, przez ostatnie lata podlegał wielu zmianom i burzliwym dyskusjom. Do tego dochodzi deficyt na rynku oraz możliwości pracodawców, ogromny wpływ na wysokość zarobków kierowców ma także zapowiadany Pakiet Mobilności oraz zmiany w prawie unijnym. Konieczne jest wypracowanie nowego podejścia dotyczącego wynagradzania kierowców, jednak wydaje się, że należy poczekać na ustabilizowanie sytuacji w Europie oraz na polskim rynku. Poniżej szczegółowe opracowanie Transportu i Logistyki Polskiej: 

       2018-04-06
polska-nowe-drogi

300 mln zł na budowę nowych dróg. Sprawdź mapę inwestycji

Polska infrastruktura drogowa rozwija się wyjątkowo prężnie. Teraz minister infrastruktury zatwierdził do realizacji 12 kolejnych programów inwestycji, w ramach których zbudowane zostaną nowe drogi. Ich łączna wartość wynosi ok. 300 mln zł. Inwestycje te będą realizowane w województwach: kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, opolskim, świętokrzyskim, małopolskim oraz podkarpackim.

       2018-03-30
maciej-wronski-0001-700x422

Nie ma pewności, że MiLoG stosuje się prawidłowo

Zdaniem organizacji pracodawców Transport i Logistyka Polska nie ma pewności, że zapisy ustawy MiLoG są stosowane prawidłowo i zgodnie z prawem wobec przewoźników z Polski. Wskazują na to m.in. ostatnie, zaskakujące wyroki niemieckich sądów. W związku z tym TLP zaapelowało do do niemieckiej Komisji ds. Wynagrodzenia Minimalnego o moratorium w przedmiocie waloryzacji wysokości wynagrodzenia minimalnego w Republice Federalnej Niemiec. 

       2018-03-28
delegowanie-w-transporci

Węgry ostro sprzeciwiają się wprowadzeniu przepisów o delegowaniu w transporcie

Nie tylko przedstawiciele polskich, ale również węgierskich przewoźników głośno wyrażają swój sprzeciw przeciwko niektórym z przepisów Pakietu Mobilności. Bo o ile walka z nierównościami na rynku jest jak najbardziej wskazana, to objęcie transportu przepisami o delegowaniu pracowników to bardzo nieudany pomysł. Poniżej komunikat TLP:

       2018-03-26
Press_Bezpieczny przewóz drogowy - komentarz eksperta OCRK

Jak uniknąć nieświadomego przewozu nielegalnych imigrantów? [EKSPERT RADZI]

Nielegalni imigranci próbujący przekroczyć granicę pomiędzy Francją a Wielką Brytanią nadal stanowią duży problem dla branży transportowej. Jak oceniają eksperci OCRK, kierowcy zawodowi realizujący przewozy z kontynentu na Wyspy Brytyjskie nie czują się bezpieczni. Sytuacja ta jest szczególnie uciążliwa dla polskich firm transportowych, które codziennie przeprawiają się przez porty w Calais, Coquelles i Dunkierce. Czy istnieje skuteczny sposób, by uniknąć wtargnięcia do pojazdu nielegalnych pasażerów?

       2018-03-23
Zmiana czasu_Fot.Pexels

Jak przestawić czas w tachografie? Zmiana czasu z zimowego letni

Coroczny obowiązek przestawiania czasu z zimowego na letni nie dotyczy tylko tych zegarów, które wiszą na ścianie i wyznaczają nam rytm dnia. Obowiązek ten dotyka również kierowców zawodowych, którzy za pomocą tachografu rejestrują swoją pracę. Są oni bowiem zobligowani do tego, aby w pełni wykazywać swoje aktywności.

       2018-03-21
1 / 8012345...102030...»