Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowcy ciężarówek (i nie tylko!). Życie z pasją [Facebookowy przegląd, cz. 7]

kierowcy

Dziś do tematu podchodzimy nieco niekonwencjonalnie. Do grona kierowców ciężarówek dołączył kierowca autobusu! Co więcej, to przedstawicielka płci pięknej. Kobiet w tej odsłonie cyklu jest zresztą rekordowo dużo, co niezwykle nas cieszy. Czyżby zawód kierowcy stał się bardziej atrakcyjny również dla pań?

Olga i ciężkie pojazdy

O tym, że kobiety znakomicie sprawdzają się za kółkiem cięższego pojazdu, nie musimy już przekonywać. Przedstawialiśmy Wam kilka bardzo uroczych przykładów na zaradność płci pięknej. Teraz pora na Olgę, która od prawie siedmiu lat pracuje jako kierowca międzynarodowy C + E. Jak sama pisze, znacznie łatwiej jest jej wymienić kraje Europy, których NIE zwiedziła w kabinie ciężarówki, jednak najbardziej pokochała Bułgarię i Rumunię (wspomnienia z rumuńskich dróg możemy obejrzeć w nagranym przez nią filmiku: TU). Ostatnio wyruszyła w trasę po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w pięknym amerykańskim trucku. Tym razem w charakterze pasażera – pooglądała pracę kolegi zza wielkiej wody, Rafała Zazuniuka, o którym pisaliśmy w jednej z odsłon cyklu.

Fanpage: Olga Ch – International Truck Driver

1 olga ch

Je t’aime, moja ciężarówko!

O sobie mówi dość oszczędnie. Polak w trasie we Francji z ciężarówką. Sur la Route en Camion – Ciężarówką w trasie to chyba jedyny fanpage dedykowany czytelnikom zarówno z Polski, jak i Francji (posty w obu językach!). Czego dowiadujemy się o kierowcy z jego strony? Komunikaty są proste, krótkie, ale treściwe; operujemy raczej dokumentacją zdjęciową. Podglądamy załadunki i rozładunki, przygody z trasy, stanie w korku, wizyty w myjni, piękne drogi – prozę i poezję życia kierowcy.

Fanpage: Sur la Route en Camion – Ciężarówką w trasie

2 sur le

Demon, nie kobieta

Sama tak siebie określa! My zaś dochodzimy do wniosku, że w przysłowiu „gdzie diabeł nie może, tam babę pośle” kryje się sporo prawdy. Nasza pani kierowca bowiem żadnej pracy się nie boi i udowadnia, że nie ma czegoś takiego, jak „typowo męskie” zajęcie. Co u niej słychać? Pisze o kontrolach w Belgii, dzień bez awarii i naprawy uważa za nudny, a kiedy nie jeździ za kierownicą ciężarówki, wsiada na motocykl i wyrusza na tor wyścigowy.

Fanpage: Demon in the TRUCK

3 demon

Czy jedzie z nami kierowca?

A teraz zupełnie z innej beczki! Nie pisaliśmy jeszcze o kierowcy autobusu. Ba! tym bardziej nie wspominaliśmy o kobiecie kierującej autobusem. I to o mamie! Jej fanapge to kopalnia wiedzy o pracy kierowcy. Krnąbrni pasażerowie, niebezpieczne zachowania kierowców osobówek i nieobliczalne pieszych sprawiają, że przewóz osób to dostarczająca niesamowitego zastrzyku adrenaliny dziedzina. Po lekturze kilku zaledwie postów zaczynamy się zastanawiać, czy my też aby nie jesteśmy tak uciążliwymi uczestnikami ruchu…

Jak jednak przyznaje, nie samym kółkiem człowiek żyje. Po pracy zdarza jej się… spleść koc lub pójść na mecz piłki nożnej.

Fanpage: Mama za kółkiem autobusu

4 mama

***

Przeczytaj także: 

Kierowcy ciężarówek. Życie z pasją => cz. 1, 2, 3, 4, 5, 6

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

173161620_2808720396006399_8633036104631496503_n

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę litewskiego przewoźnika w celu kontroli. Po rozładunku w Polsce kierowca – obywatel Białorusi – wyjechał w kierunku Niemiec. Mężczyzna pachniał wyraźnie alkoholem. Test wykazał około 0,52 ppm alkoholu w oddechu kierowcy.Pijany kierowca został zatrzymany.Przypominamy, że od 0,5 ppm w Polsce grozi odpowiedzialność karna.

2021-04-13
0

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km.
Po zatrzymaniu się na parkingu przy autostradzie A22 Nogaredo West, na północ od Rovereto, mężczyzna przypadkowo wjechał na przeciwległy pas autostrady Brenner. Cudem uniknął wypadku.
Dojechał aż do zjazdu z autostrady Trient Süd. Tam ciężarówka została zatrzymana przez policję na parkingu awaryjnym.  http:///www.youtube.com/watch?v=5vG1vpdofnw

2021-04-12
0
171032707_2805873306291108_84577504454727023_n

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI.Trwa walka niektórych krajów Europy Wschodniej z reformą międzynarodowego transportu drogowego, wprowadzoną przez Unię Europejską w ramach Pierwszego Pakietu Mobilności.

2021-04-10
0
170022647_2803909569820815_3503557148017869621_n

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta.Historia na weekend, ale o trudnej codzienności. W poniedziałek 29 marca firma transportowa straciła kierowcę. Mężczyzna nie skontaktował się, samochodu nie udało się znaleźć – czas zgłosić się na policję. Wypadek?..
❓❓
Jak poinformował Logist.today w odniesieniu do portalu nordbayern.de, policja drogowa gminy Ansbach (kraj związkowy Bawaria) otrzymała powiadomienie o zniknięciu 35-letniego kierowcy ciężarówki. Według obliczeń zarządcy ciężarówka miała jechać do miasta Heilbronn (kraj związkowy Badenia-Wirtembergia), ale zniknęła. Kierowca nie skontaktował się. Wszystko mówiło o sytuacji awaryjnej.
❓ ❓
Policja zareagowała szybko i wysłała dwóch oficerów motocyklowych na poszukiwania. Patrolowcy poradzili sobie z zadaniem, znaleźli ciężarówkę w strefie rekreacyjnej Frankenhöhe-Nord, wzdłuż drogi A6.
Z kierowcą wszystko było w porządku – spał spokojnie, jak później lekarze pisali, „w stanie odurzenia alkoholowego”.Mężczyzna został obudzony i poproszony o wyjaśnienie, ale nie doszło do skutku. Kierowca nie mógł jasno wyjaśnić, co się z nim stało, ledwo trzymał się na nogach. Zamiast tego alkomat „odezwał się” – ponad 2 ppm alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postąpiła zgodnie z instrukcjami – zabrali klucze od auta i odjechali.

Kilka godzin później policja w Ansbach otrzymała wiadomość: na parkingu Frankenhöhe-Nord znajduje się pijany kierowca ciężarówki. Dzień dopiero się zaczął, a co jeśli usiądzie za kierownicą? Policja znowu wyjechała.To był ten sam kierowca, ale w nowym stadium odurzenia alkoholowego – alkomat pokazał ponad 3 ppm w wydychanym powietrzu.

2021-04-07
0