Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowcy ciężarówek (i nie tylko!). Życie z pasją [Facebookowy przegląd, cz. 6]

kierowcy

Kiedy my wystukujemy kolejne litery na klawiaturze, oni przejeżdżają przez piękną Hiszpanię. Klikamy myszką, a im za oknem migają winnice pięknej Francji. Zaśnieżone góry, mieniące się błękitem jeziora czy chociażby polskie (najpiękniejsze!) lasy. Przedstawiamy kolejnych kierowców, którzy sprawiają, że serce rwie nam się w trasę.

Rozbrajający Misza

Jak to się stało, że spotkaliśmy go dopiero teraz? Nie mamy pojęcia. Ale już naprawiamy swój błąd. Misza rzetelnie i szczegółowo odpowiada na wszelkie pytania, które mogłyby nurtować młodych adeptów sztuki kierowania. Z nagrywanych przez niego filmów dowiemy się m.in., jak przygotować się w pierwszą trasę, dogadać się z obcokrajowcem oraz skutecznie obudzić się rano. Kierowca opowie nam o swojej codziennej rutynie, powodzeniu u kobiet, a nawet wyśpiewa historie z trasy w rytmie rap! Misza to prawdziwy gawędziarz, oczarowuje nas swoją opowieścią, a jeszcze częściej rozmiesza. I to do rozpuku.

1-michal-misza

Fot. Michał Misza

We dwójkę

O tym, jak się jeździ się po europejskich drogach, opowiedzą kierowcy prowadzący fanpage Brothers Drive’s. Tak, dobrze zauważyliście, są braćmi. Ich strona to swego rodzaju kronika podróży. Skrzętnie dokumentują kolejne trasy, załadunki, rozładunki, wydarzenia z drogi, informują o utrudnieniach, ograniczeniach i wypadkach, wszystko to ilustrując dziesiątkami zdjęć. Jest interesująco i wciągająco.

2-brothers-drive

Fot. Brothers Drive’s

Kilometry same się nie zrobią! 

Fanpage Adama to migawki, pocztówki z podróży. Przeglądając jego stronę, nabieramy chęci, aby wyrwać się z domu, rzucić wszystko, wyrobić odpowiednią kategorię prawa jazdy i ruszyć w stronę zachodzącego słońca. Oczywiście za kierownicą busa. Jest lekko, ze zwadą, z jajem, dowcipnie, niemal sarmacko. Bo spójrzcie chociażby na to: „Silnik wesoło połykając hektolitry ropy jak Volkswagen waszych byłych partnerów i wyrzucając chmury z komina złowieszczego huku postawił na fakt, że po drodze nie zatrzyma nas żadna kareta prewencji. Przez chwilę sypnęło śniegiem , poczułem się jakbym patrzył na wygaszacz w Windows98. To, że kilometry same się nie zrobią wiemy nie od dziś.” Chcemy go czytać więcej i więcej.

3-kilometry

Fot. Kilometry same się nie zrobią

Trzy i PÓŁ

Michał jeździ po Europie trzy i półtonowym busem. Mówi o sobie „kierowca bombowca”. Z facebookowego fanpage’a dowiadujemy się, co spotkało go w trasie. Problem z chłodnicą? Pyszna kawa w kabinie, piękne widoki za oknem? Podróż w świetle zachodzącego słońca? Dobry parking z WiFi? Michał prowadzi dokładną dokumentację swojej pracy.

4-trzy-pol

Fot. Trzy i PÓŁ

Po całej Europie

Praca pozwoliła mu na połączenie dwóch pasji, miłości – pracy jako kierowca oraz zamiłowania do podróży. Ostatnio widzieliśmy go w gorących rejonach Hiszpanii, w której przewoził nietypowy ładunek (palmy?!), wcześniej zaopiekował się 20 tonami frytek. Miłe dla oka widoki, rozgrzane słońcem piaski plaż, urokliwe porty, ciasne uliczki, którymi tak trudno się przecisnąć, strome, górskie stoki – w to nam graj! Zazdrościmy i… czekamy na kolejne wpisy.

5-ciezarowka-po-europie

Fot. Ciężarówką po Europie

***

Przeczytaj także: Kierowcy ciężarówek. Życie z pasją => cz. 1, 2, 3, 4, 5

Komentarze

guzik 2016-03-30 20:38

Grzybie robisz furore :-)


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

173161620_2808720396006399_8633036104631496503_n

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę litewskiego przewoźnika w celu kontroli. Po rozładunku w Polsce kierowca – obywatel Białorusi – wyjechał w kierunku Niemiec. Mężczyzna pachniał wyraźnie alkoholem. Test wykazał około 0,52 ppm alkoholu w oddechu kierowcy.Pijany kierowca został zatrzymany.Przypominamy, że od 0,5 ppm w Polsce grozi odpowiedzialność karna.

2021-04-13
0

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km.
Po zatrzymaniu się na parkingu przy autostradzie A22 Nogaredo West, na północ od Rovereto, mężczyzna przypadkowo wjechał na przeciwległy pas autostrady Brenner. Cudem uniknął wypadku.
Dojechał aż do zjazdu z autostrady Trient Süd. Tam ciężarówka została zatrzymana przez policję na parkingu awaryjnym.  http:///www.youtube.com/watch?v=5vG1vpdofnw

2021-04-12
0
171032707_2805873306291108_84577504454727023_n

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI.Trwa walka niektórych krajów Europy Wschodniej z reformą międzynarodowego transportu drogowego, wprowadzoną przez Unię Europejską w ramach Pierwszego Pakietu Mobilności.

2021-04-10
0
170022647_2803909569820815_3503557148017869621_n

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta.Historia na weekend, ale o trudnej codzienności. W poniedziałek 29 marca firma transportowa straciła kierowcę. Mężczyzna nie skontaktował się, samochodu nie udało się znaleźć – czas zgłosić się na policję. Wypadek?..
❓❓
Jak poinformował Logist.today w odniesieniu do portalu nordbayern.de, policja drogowa gminy Ansbach (kraj związkowy Bawaria) otrzymała powiadomienie o zniknięciu 35-letniego kierowcy ciężarówki. Według obliczeń zarządcy ciężarówka miała jechać do miasta Heilbronn (kraj związkowy Badenia-Wirtembergia), ale zniknęła. Kierowca nie skontaktował się. Wszystko mówiło o sytuacji awaryjnej.
❓ ❓
Policja zareagowała szybko i wysłała dwóch oficerów motocyklowych na poszukiwania. Patrolowcy poradzili sobie z zadaniem, znaleźli ciężarówkę w strefie rekreacyjnej Frankenhöhe-Nord, wzdłuż drogi A6.
Z kierowcą wszystko było w porządku – spał spokojnie, jak później lekarze pisali, „w stanie odurzenia alkoholowego”.Mężczyzna został obudzony i poproszony o wyjaśnienie, ale nie doszło do skutku. Kierowca nie mógł jasno wyjaśnić, co się z nim stało, ledwo trzymał się na nogach. Zamiast tego alkomat „odezwał się” – ponad 2 ppm alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postąpiła zgodnie z instrukcjami – zabrali klucze od auta i odjechali.

Kilka godzin później policja w Ansbach otrzymała wiadomość: na parkingu Frankenhöhe-Nord znajduje się pijany kierowca ciężarówki. Dzień dopiero się zaczął, a co jeśli usiądzie za kierownicą? Policja znowu wyjechała.To był ten sam kierowca, ale w nowym stadium odurzenia alkoholowego – alkomat pokazał ponad 3 ppm w wydychanym powietrzu.

2021-04-07
0