Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowcy ciężarówek: życie z pasją [Facebookowy przegląd, cz. 5]

shutterstock_32785552

Kolejne kilometry na liczniku, rozładunki, załadunki, ustalanie nowych tras… Monotonia? Rutyna? Niekoniecznie!

Wielu kierowców skrupulatnie dokumentuje swoją pracę, dzieli się spostrzeżeniami, przytacza anegdoty, publikuje zdjęcia, udowadniając nam, że życie w drodze każdego dnia przynosi coś nowego. W piątej odsłonie naszego cyklu przedstawiamy tych, którzy ani jednej godziny za kółkiem nie zamieniliby na nic innego.

Busem przez świat

Jeżeli kogoś interesuje praca „busiarza”, do „ulubionych” powinien dodać facebookowy profil Damiana Janiaka. Wystarczy prześledzić jego wcześniejsze wpisy i obejrzeć kilka jego filmów – Damian dostarczy nam podstawowych i, co najważniejsze, praktycznych informacji na ten temat. Opowiada m.in. dlaczego nie zawsze warto stawiać się w miejscu załadunku przed czasem, podpowiada, jaka jest realna ładowność pojazdu, pokazuje, jak zabezpieczyć towar, przedstawia historie z życia, związane np. z problemami z zapłatą, pokazuje uroki załadunku w szwajcarskim, zasypanym śniegiem Davos oraz trasy z Polski do Wielkiej Brytanii, daje zerknąć na kartę pracy. Jest wartościowo, merytorycznie i interesująco – nawet dla tych, którzy zawodowo wcale nie są związani z branżą przewozów.

busik

Fot. Damian Janiak

KD Truck wraca do gry

Na łono „internetów” po długiej przerwie powraca Krzysztof, znany jako autor KD Truck Blog. Wokół tematyki transportowej toczy się całe jego życie. Prowadzi także fanpage Życie w trasie, który zebrał wokół siebie pokaźną społeczność (niemal 8 tys. użytkowników!), tworzy forum Młody Trucker (tu mamy aż 12 tys. użytkowników), a oprócz tego publikuje filmy na swoim kanale na Youtube (14 tys. subskrybentów!).

Można powiedzieć, że „stanął na nogi” po okresie niepewności związanej m.in. z chorobą, która mogła uniemożliwić mu pracę jako kierowca. Z uwagi na swoje doświadczenia oraz ciągle toczącą się walkę, założył drugiego bloga, Przez życie z ostrogami.

kdtruck

Fot. Życie w trasie

I znów te trucki!

Najpiękniejszymi ciężarówkami świata raczy nas Krzysiek prowadzący fanpage Life on the Chicago Streets. Ostre wykończenia, eleganckie kształty, moc – dlaczegóż u nas nie ma takiego sprzętu?! A może to po prostu urok publikowanych tu zdjęć, które sprawiają, że serca i dusze rwą nam się w trasę? Oprócz świetnych, starannie przygotowanych fotografii znajdziemy tu również „szybkie” fotki z drogi, pokazujące cienie i blaski pracy kierowcy za oceanem: kłopoty z ciężarówką, awarie, załadunki, mijane krajobrazy, a ponadto – anegdoty, opowiastki, historie z trasy, wspomnienia. Niemal wszystko z truckiem w tle.

Oczywiście (jakżeby inaczej!), Krzysiek to chłopak o wielu talentach, prowadzi więc jednocześnie kanał na Youtube.

chichaco

Fot. Life on the Chicago Streets

Dzidziuś za kółkiem

Trasy, wyjazdy, załadunki, rozładunki, pauzy. W dzienniku pokładowym „Dzidziusia” znajdziemy to wszystko. Kierowca skrupulatnie uwiecznia kolejne zrealizowane przejazdy. Razem z nim mijamy więc Neapol i Suwałki, wcinamy rosół w pewną mroźną niedzielę w Finlandii, wspólnie przeżywamy, gdy na Węgrzech dostaje mandat za opłaconą już drogę (!) i delektujemy się wspaniałymi, europejskimi krajobrazami.

dzidzius

Fot. Dzidziuś VOLVO polski kierowca ciężarówki

Rafik w drodze

Jego ciężarówkę dumnie zdobi hasło „CHOMAR” – czerwono-żółtym pojazdem przemierza bezkresne drogi Europy, zachowując przy tym pokłady dobrego humor i entuzjazm (Rafał nie stracił animuszu nawet wtedy, kiedy ktoś ukradł owiewkę z okna…). Co u niego? Znajdziemy tu zapis kolejnych tras i ciekawostki związane z tym, co wydarzyło się w trasie. Rafik wspomina miły gest ze strony bułgarskiego kierowcy, któremu pomógł w odpaleniu silnika, czasami zaprasza nas do wnętrza swojej kabiny, podkreślając jednak, że wymaga sprzątania lub pokazuje, jak wygląda przygotowywanie posiłku w wykonaniu kierowcy.

rafik

Fot. Rafik w drodze-CHOMARem przez Europę

***

Poprzednie odcinki naszego cyklu znajdziesz tu: 1, 2, 3, 4

Komentarze

Redakcja 2016-03-10 07:32

Ukdriver, dzięki za sugestie. Przyjrzymy się im ;)

Ukdriver 2016-03-08 11:30

Ciężarówka po Uk I Mario trucker to chyba dwie bardzo wazne pozycje jeden i drugi opowiadają z jajcem 40 ton rock and rolla fachowe wiadomości Adrocki on The road kolega cos tam działa ale słabo mu cos idzie ale za to mozna przejechać sie w ostatnich filmach w nocy po Londynie Skyshadow kolega Patryk na youtubie tez kierowca z Uk jeździ po całej Anglii ciekawe produkcje na długie wieczory

Redakcja 2016-03-02 13:22

Ukdriver - jak najchętniej! Czekamy na propozycje i rekomendacje :)

Ukdriver 2016-03-02 13:18

Moze tak jeszcze kilku chłopaków z Anglii byście dorzucili bo tak na prawde jest kilku fajnych gości którzy maja cos do powiedzenia. Tak to sami z Ameryki i Pl Pozdrawiam

Trucker 2016-03-01 18:37

Pozdrawiam serdecznie!

Dzidziuś 2016-02-24 23:14

Pozdrawiam redakcję, musimy być razem!


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

173161620_2808720396006399_8633036104631496503_n

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę litewskiego przewoźnika w celu kontroli. Po rozładunku w Polsce kierowca – obywatel Białorusi – wyjechał w kierunku Niemiec. Mężczyzna pachniał wyraźnie alkoholem. Test wykazał około 0,52 ppm alkoholu w oddechu kierowcy.Pijany kierowca został zatrzymany.Przypominamy, że od 0,5 ppm w Polsce grozi odpowiedzialność karna.

2021-04-13
0

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km.
Po zatrzymaniu się na parkingu przy autostradzie A22 Nogaredo West, na północ od Rovereto, mężczyzna przypadkowo wjechał na przeciwległy pas autostrady Brenner. Cudem uniknął wypadku.
Dojechał aż do zjazdu z autostrady Trient Süd. Tam ciężarówka została zatrzymana przez policję na parkingu awaryjnym.  http:///www.youtube.com/watch?v=5vG1vpdofnw

2021-04-12
0
171032707_2805873306291108_84577504454727023_n

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI.Trwa walka niektórych krajów Europy Wschodniej z reformą międzynarodowego transportu drogowego, wprowadzoną przez Unię Europejską w ramach Pierwszego Pakietu Mobilności.

2021-04-10
0
170022647_2803909569820815_3503557148017869621_n

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta.Historia na weekend, ale o trudnej codzienności. W poniedziałek 29 marca firma transportowa straciła kierowcę. Mężczyzna nie skontaktował się, samochodu nie udało się znaleźć – czas zgłosić się na policję. Wypadek?..
❓❓
Jak poinformował Logist.today w odniesieniu do portalu nordbayern.de, policja drogowa gminy Ansbach (kraj związkowy Bawaria) otrzymała powiadomienie o zniknięciu 35-letniego kierowcy ciężarówki. Według obliczeń zarządcy ciężarówka miała jechać do miasta Heilbronn (kraj związkowy Badenia-Wirtembergia), ale zniknęła. Kierowca nie skontaktował się. Wszystko mówiło o sytuacji awaryjnej.
❓ ❓
Policja zareagowała szybko i wysłała dwóch oficerów motocyklowych na poszukiwania. Patrolowcy poradzili sobie z zadaniem, znaleźli ciężarówkę w strefie rekreacyjnej Frankenhöhe-Nord, wzdłuż drogi A6.
Z kierowcą wszystko było w porządku – spał spokojnie, jak później lekarze pisali, „w stanie odurzenia alkoholowego”.Mężczyzna został obudzony i poproszony o wyjaśnienie, ale nie doszło do skutku. Kierowca nie mógł jasno wyjaśnić, co się z nim stało, ledwo trzymał się na nogach. Zamiast tego alkomat „odezwał się” – ponad 2 ppm alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postąpiła zgodnie z instrukcjami – zabrali klucze od auta i odjechali.

Kilka godzin później policja w Ansbach otrzymała wiadomość: na parkingu Frankenhöhe-Nord znajduje się pijany kierowca ciężarówki. Dzień dopiero się zaczął, a co jeśli usiądzie za kierownicą? Policja znowu wyjechała.To był ten sam kierowca, ale w nowym stadium odurzenia alkoholowego – alkomat pokazał ponad 3 ppm w wydychanym powietrzu.

2021-04-07
0