Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowcy ciężarówek (i nie tylko!). Życie z pasją [Facebookowy przegląd, cz. 9]

nowe-prawo-jazdy-opoznieniem

Mówi się, że to nie my wybieramy życie w trasie. To ono wybiera nas! Pamiętajmy jednocześnie, że miłość do ciężarówek nie uznaje ograniczeń. Można nie mieć zbyt wielu lajków na koncie. Ba! jak się okazuje, bez znaczenia jest także wiek. Poniżej kilka przykładów kierowców lub pasjonatów ciężarówek, którzy dopiero co stawiają swoje pierwsze kroki w zawodzie. Przedstawiamy też fanpage pewnej sławnej pary, która razem wyrusza w trasy. Szerokości!

Młody w Trasie

Choć jeszcze młodzieniec (19 wiosen!), ma jasno określone priorytety i jest zdeterminowany. Chce zostać kierowcą ciężarówki. „Ktoś kiedyś powiedział, że gdy raz staniesz się człowiekiem drogi, to już od tego nie uciekniesz i chociaż masz czasem tego po dziurki w nosie i tak wykonujesz tą robotę z pasją i uśmiechem na twarzy” – pisze na swoim fanpage’u Młody w Trasie.

Do tej pory jeździł na busach, jednak nowy rok popchnął go ku zmianom. Za nim kurs na wózki widłowe, a na ostatniej prostej – kurs na prawo jazdy kategorii C (niedługo egzamin, trzymamy kciuki!).

Fanpage: Młody w Trasie

1 mlody w trasie

Arek za kierownicą

Kolejny z grona młodych kierowców. Arek, rocznik 95, w świątek i piątek jeździ swoją piękną, wypucowaną ciężarówką. I bardzo to lubi! Znajdziemy tu dokumentację jego codziennych tras, wyjazdów i powrotów, załadunków i rozładunków, nad Wisłą i znacznie dalej.
W wolnej chwili Arek upiększa wnętrze kabiny, wzbogaca o kolejne detale, nadając jej indywidualny sznyt.

FanpageArek “DRIVER95″- młody trucker 

2 arek driver

Taki młody za kierownicą?!

Pozostajemy w kręgu młodziaków. Niedawno odkopaliśmy profil Pawła i od razu zapałaliśmy do niego sympatią. Chłopak urzekł nas, choć nie ma miliona lajków, a fanpage prowadzi od niedawna. Paweł ma… 15 lat! W trasy wyjeżdża ze swoim tatą, kiedy tylko ma wolne od szkoły. Właśnie skończył się rok szkolny, więc lada dzień możemy minąć ich na jednej z autostrad. Nie oznacza to jednak, że wcześniej „młody kierowca” leniuchował – cały czerwiec pracował nad wnętrzem ojcowskiego Renault Range’a. Rezultaty zobaczymy już niedługo.

FanpageRangerką po świecie

3 rangerka

Bo do kabiny trzeba dwojga

Jeśli podwójna obsada, to tylko… z małżonkiem lub małżonką! Helka i Snajper to małżeństwo kierowców, który znamy z programu Discovery „Polscy Truckersi”. Przedstawiają nam arcyciekawą alternatywę dla samotnych tras – wystarczy zabrać do kabiny drugą połowę, aby nie borykać się z trudami rozłąki. Razem za kierownicą i w życiu, razem na pauzach i urlopach. Jedno z nich ochoczo naciska na klakson, drugie jest bardziej powściągliwe w reakcjach, ale – także na drodze – zgrywają się świetnie. Na ich fanpage’u zobaczymy szczegółowy rejestr kolejnych tras, awarie i nieoczekiwane spotkania, komentarze do aktualnych wydarzeń i dużo, dużo zdjęć.

FanpageHelka & Snajper

4 helka

Fot. Helka & Snajper

 

***

Przeczytaj także: Kierowcy ciężarówek. Życie z pasją => cz. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

173161620_2808720396006399_8633036104631496503_n

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę litewskiego przewoźnika w celu kontroli. Po rozładunku w Polsce kierowca – obywatel Białorusi – wyjechał w kierunku Niemiec. Mężczyzna pachniał wyraźnie alkoholem. Test wykazał około 0,52 ppm alkoholu w oddechu kierowcy.Pijany kierowca został zatrzymany.Przypominamy, że od 0,5 ppm w Polsce grozi odpowiedzialność karna.

2021-04-13
0

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km.
Po zatrzymaniu się na parkingu przy autostradzie A22 Nogaredo West, na północ od Rovereto, mężczyzna przypadkowo wjechał na przeciwległy pas autostrady Brenner. Cudem uniknął wypadku.
Dojechał aż do zjazdu z autostrady Trient Süd. Tam ciężarówka została zatrzymana przez policję na parkingu awaryjnym.  http:///www.youtube.com/watch?v=5vG1vpdofnw

2021-04-12
0
171032707_2805873306291108_84577504454727023_n

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI.Trwa walka niektórych krajów Europy Wschodniej z reformą międzynarodowego transportu drogowego, wprowadzoną przez Unię Europejską w ramach Pierwszego Pakietu Mobilności.

2021-04-10
0
170022647_2803909569820815_3503557148017869621_n

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta.Historia na weekend, ale o trudnej codzienności. W poniedziałek 29 marca firma transportowa straciła kierowcę. Mężczyzna nie skontaktował się, samochodu nie udało się znaleźć – czas zgłosić się na policję. Wypadek?..
❓❓
Jak poinformował Logist.today w odniesieniu do portalu nordbayern.de, policja drogowa gminy Ansbach (kraj związkowy Bawaria) otrzymała powiadomienie o zniknięciu 35-letniego kierowcy ciężarówki. Według obliczeń zarządcy ciężarówka miała jechać do miasta Heilbronn (kraj związkowy Badenia-Wirtembergia), ale zniknęła. Kierowca nie skontaktował się. Wszystko mówiło o sytuacji awaryjnej.
❓ ❓
Policja zareagowała szybko i wysłała dwóch oficerów motocyklowych na poszukiwania. Patrolowcy poradzili sobie z zadaniem, znaleźli ciężarówkę w strefie rekreacyjnej Frankenhöhe-Nord, wzdłuż drogi A6.
Z kierowcą wszystko było w porządku – spał spokojnie, jak później lekarze pisali, „w stanie odurzenia alkoholowego”.Mężczyzna został obudzony i poproszony o wyjaśnienie, ale nie doszło do skutku. Kierowca nie mógł jasno wyjaśnić, co się z nim stało, ledwo trzymał się na nogach. Zamiast tego alkomat „odezwał się” – ponad 2 ppm alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postąpiła zgodnie z instrukcjami – zabrali klucze od auta i odjechali.

Kilka godzin później policja w Ansbach otrzymała wiadomość: na parkingu Frankenhöhe-Nord znajduje się pijany kierowca ciężarówki. Dzień dopiero się zaczął, a co jeśli usiądzie za kierownicą? Policja znowu wyjechała.To był ten sam kierowca, ale w nowym stadium odurzenia alkoholowego – alkomat pokazał ponad 3 ppm w wydychanym powietrzu.

2021-04-07
0