Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Aktualności

Co drugi polski przedsiębiorca transportowy zakupi lub wymieni flotę w 2018 roku - dane marki VIAON

Co drugi polski przedsiębiorca transportowy zakupi lub wymieni flotę w 2018 roku

Prawie 98 proc. polskich przedsiębiorców transportowych planuje rozwijać swoje firmy w 2018 roku. Według przewidywań ekspertów nie są to jedynie puste deklaracje, gdyż polski transport, pomimo utrudnień prawnych, nadal jest ceniony na arenie międzynarodowej i firmom zależy na utrzymaniu wysokiego statusu. W opinii przewoźników inwestycja w modernizację lub powiększenie floty to najlepsza metoda na rozwój i zapewnienie wysokiej jakości usług.

       2018-01-24
Press_KE chce powolac Europejski Urzad Pracy

Komisja Europejska chce ujednolić przepisy dla pracowników delegowanych w całej UE. Powstanie Europejski Urząd Pracy

Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker, w podsumowaniu 2017 roku, przedstawił propozycję ustanowienia Europejskiego Urzędu Pracy. Celem nowopowstałego organu miałoby być wzmocnienie współpracy pomiędzy podmiotami rynków pracy z poszczególnych państw oraz skuteczne zarządzanie sytuacjami transgranicznymi. Obecnie trwają konsultacje publiczne, a projekt nowego urzędu ma być przygotowany w pierwszym półroczu br.

       2018-01-23
prawo-jazdy-bez-adresu

Miejsce zamieszkania zniknie z prawa jazdy

Ministerstwo Infrastruktury myśli o usunięciu informacji o miejscu zamieszkania z prawa jazdy – podaje Dziennik.pl. Możliwość wdrożenia takiego rozwiązania rozważy w momencie wprowadzenia CEPiK 2.0 w zakresie Centralnej Ewidencji Kierowców (CEK).

       2018-01-23
kierowcy-ciezarowek

Kierowcy ciężarówek (i nie tylko!). Życie z pasją [Facebookowy przegląd, cz. 18]

Kiedy już wydaje nam się, że dokopaliśmy się do krańców internetu i poznaliśmy niemal wszystkie fanpage’e prowadzone przez kierowców, natrafiamy na kolejne – nie mniej interesujące, ogromnie przykuwające uwagę, niepozwalające wyłączyć przeglądarki. Niezmiennie zdumiewacie nas swoją pasją, miłością do pracy za kierownicą oraz chęcią życia w drodze. Przedstawiamy 18. już odsłonę naszego cyklu.

       2018-01-23
mroz-ciezarowka

Strach jechać w taką pogodę. Wypił na odwagę?

Mimo bardzo złych warunków atmosferycznych spowodowanych nagłym opadem śniegu, jego topnienia i potem zamarzania, wskutek czego nawierzchnia drogi robiła się bardzo śliska, nietrzeźwy Białorusin wybrał się w drogę 40-tonową ciężarówką. Konińskim inspektorom udało się go zatrzymać, zanim mogło wydarzyć się nieszczęście.

       2018-01-22
1 / 29212345...102030...»