Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Aktualności

amazon-w-polsce

Polska jest gigantem, jeśli chodzi o rynek magazynowy. Rok 2018 to kolejne rekordy

Polskie zasoby powierzchni magazynowej wynoszą prawie 15 mln mkw. (o 2 mln więcej r/r) i zostawiają daleko w tyle naszych południowych sąsiadów. Mamy jej dwa razy więcej niż Czechy i sześć razy tyle, co Słowacja. Co więcej, nasz kraj depcze po piętach Hiszpanii, w której powierzchnia magazynowa wynosi 15,5 mln mkw. – wynika z raportu CBRE „Market View: Polski rynek przemysłowy i logistyczny po III kw. 2018”.

       2018-11-20
2123312724_masters_digital_foundation

Sztuczna inteligencja najpierw zautomatyzuje transport i rozładuje korki, a następnie skomponuje terapię genową

W najbliższej dekadzie rynek technologiczny będzie napędzany przez sztuczną inteligencję. Dzięki technologii uczenia maszynowego powstaną algorytmy zdolne do perfekcyjnego prowadzenia pojazdów, upłynniania ruchu drogowego czy automatycznego sekwencjonowania DNA. Dziś sztuczna inteligencja rewolucjonizuje rynek motoryzacyjny, a w przyszłości zautomatyzuje wykonywanie większości najprostszych i najbardziej rutynowych prac.

       2018-11-20
22-listopada-umowy-o-prace

22 listopada – bardzo ważne zmiany w umowach na czas określony, także w branży TSL

Ważne zmiany czekają 22 listopada pracodawców i pracowników, w tym oczywiście również tych zatrudnionych w branży TSL. Tego dnia mijają bowiem 33 miesiące od wprowadzenia w 2016 roku zmian w Kodeksie pracy, które przekształcają sposób przechodzenia od umów czasowych do tych na czas nieokreślony. Przedsiębiorcy, którzy zatrudnili pracowników przed 22 lutego 2016 r. i jeszcze nie uregulowali z nimi tej kwestii, muszą pamiętać, że teraz stanie się to automatycznie.

       2018-11-19
kolejki-na-granicy

System wykrywania nieubezpieczonych kierowców jest coraz skuteczniejszy. Na jaw wychodzi aż 75% takich przypadków

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ma się czym pochwalić. Wykrywalność kierowców nieposiadających obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego wzrosła do 75%, a wszystko to za sprawą własnych ustaleń. Z roku na rok system wykrywania nieubezpieczonych, prowadzony przez UFG, jest coraz skuteczniejszy i identyfikuje dużo więcej kierowców niż policja czy inne służby.

       2018-11-19
tips_for_storage_01

Wydłuż żywotność swoich opon – przechowuj z głową. Praktyczny [PORADNIK]

Sposób przechowywania opon letnich ma ogromne znaczenie dla ich żywotności. Eksperci zgodnie twierdzą, że decydujące znaczenie ma odpowiednia temperatura. Chcąc wydłużyć okres eksploatacji swoich opon pamiętaj, aby chronić je przed wilgocią, a także działaniem promieni UV oraz substancji chemicznych. Z punktu widzenia kierowcy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi hotelu dla opon.

       2018-11-18
trzy-karty-2

Co za dużo, to niezdrowo! Jeden kierowca, a aż trzy karty

Praktyka kontrolna na drodze pokazuje, że inspektorów ITD niewiele już może zaskoczyć. A jednak… Kierujący najwyraźniej chciał jak “najlepiej” wykorzystać tydzień pracy, bo korzystał nie tylko ze swojej, ale i z dwóch innych kart kierowców. 

       2018-11-17
1 / 36912345...102030...»