Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Aktualności

Chomar2DRON_034

„Wszystkiego uczyliśmy się sami, nie było wzorców”. [WYWIAD] z firmą CHOMAR

Znajdziemy ją na liście 100 największych firm transportowych w Polsce. Rocznie realizuje 80 tys. zleceń, w ramach których jej kierowcy przemierzają łącznie 25 mln kilometrów. Tworzą ją najwięksi eksperci w branży – wystarczy wymienić nazwisko Rafała Chomy, prezesa spółki, a przy tym członka Rady Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”. Firma CHOMAR to przykład sukcesu, a jednocześnie inspirująca historia typu „od zera do milionera”. O to, jak wyglądało budowanie przedsiębiorstwa transportowego w latach 90. oraz jakie ograniczenia stawia przed przewoźnikami współczesny rynek, wypytaliśmy Macieja Karpińskiego, kierownika spedycji, transportu i marketingu.

       2019-03-25
flir-kontrola-ruchu

Bez tego nie ma mowy o poprawieniu bezpieczeństwa na drogach! Inteligentne systemy kontroli ruchu drogowego.

Branża komunikacyjna jako pierwsza w pełni wykorzysta potencjał inteligentnego miasta. Już dziś wdraża się systemy monitoringu miejskiego wykorzystujące sztuczną inteligencję oraz kamery termowizyjne do zarządzania ruchem kołowym. Powstały także moduły bezprzewodowe umożliwiające podłączenie do systemów monitoringu miejskiego tych skrzyżowań, których nie podłączono do internetu. Upowszechnienie inteligentnych systemów zarządzania ruchem pozwoli zmniejszyć korki oraz zanieczyszczenie powietrza ze spalin samochodowych.

       2019-03-24
drogi-wyrok-tsue

Według TS UE Polska, ograniczając ruch pojazdów o nacisku 11,5 t, łamie prawo unijne! To… dobra wiadomość dla branży

21 marca 2019 r. to nie tylko pierwszy dzień wiosny. W tym dniu zapadł bowiem wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie uchybienia przez Polskę zobowiązaniom państwa członkowskiego w zakresie stosowania wybranych przepisów dyrektywy Rady 96/53/WE z dnia 25 lipca 1996 r., która określa maksymalne dopuszczalne wymiary w ruchu krajowym i międzynarodowym oraz maksymalne dopuszczalne obciążenia w ruchu międzynarodowym.

       2019-03-22
mandat-za-rozmowe-przez-telefon-1024x682

System przeanalizuje zdjęcia i sprawdzi, czy korzystałeś z telefonu podczas jazdy!

O tym, że korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy, to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze, wiadomo nie od dziś. Kierowcy jednak nic nie robią sobie z przepisów i dzwonią, piszą SMSy, a nawet przeglądają media społecznościowe właściwie bez opamiętania. Możliwe, że poszliby po rozum do głowy wtedy, gdyby metody kontroli i weryfikacji przewinienia byłyby skuteczniejsze. Okazuje się, że takie rozwiązania już powstają! W Australii oraz Stanach Zjednoczonych trwają test urządzeń oraz kamer, które będą wykrywać kierowców korzystających z komórek podczas jazdy.

       2019-03-21
bus_maz__4_

Rekordzista ważył 2 razy więcej niż powinien!

Przeładowanie do wciąż domena busików. Osiem przeciążonych samochodów dostawczych o DMC do 3,5 tony zatrzymały patrole mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego na ulicach Radomia i Warszawy. Niechlubny rekordzista ważył z ładunkiem prawie 7,5 tony.

       2019-03-21
ciezarowka-za-ciezka-1

Ciężki, cięższy, najcięższy: 21 ton za dużo!

Ciężki, cięższy, najcięższy. Niektórzy przewoźnicy lubią stopniowanie! Niemal 61 ton ważyła ciężarówka z ładunkiem, którą skontrolował patrol warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Przewoźnik może spodziewać się wysokiej kary pieniężnej za dewastację dróg.

       2019-03-20
1 / 39712345...102030...»