Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Aktualności

koszt-kilometra

Rekordowe długi polskiego transportu!

Przyszłość polskiego transportu stoi pod znakiem zapytania. W ciągu roku suma zadłużenia branży wzrosła z 664 na 925 mln zł! Rosyjskie embargo oraz wciąż zmieniające się unijne regulacje, a do tego ogromne braki kadrowe sprawiają, że polscy przewoźnicy są w coraz gorszej sytuacji. 

       2018-07-23
swinki

Przewóz 200 świń niesprawnym pojazdem

To nie był przepisowy transport żywych zwierząt. Ponad 200 świń przewożono niesprawnym technicznie autem, a kierowca rażąco naruszył czas pracy. Kontrolę przeprowadzili inspektorzy ITD na autostradzie A4.

       2018-07-22
Carlo Ratti 4

Nowe oblicza transportu w miastach. Nowoczesne technologie i analiza danych zupełnie zmienią rzeczywistość

– Technologia zmieni większość aspektów życia w mieście w ciągu kolejnych kilku lat, zwłaszcza w obszarze mobilności – prognozuje prof. Carlo Ratti, inżynier i wykładowca Massachusetts Institute of Technology (MIT). Potwierdzają to przykłady – analiza big data już dziś pozwala optymalizować ruch w Nowym Jorku czy Singapurze. Amsterdam pracuje nad łodziami bezzałogowymi, największe koncerny inwestują w samochody autonomiczne, a na MIT do nawigacji służą drony.

       2018-07-19
badania_foto-1

Objazdowe badania dla kierowców na największych stacjach w Polsce. Start za kilka dni!

Od 21 lipca kierowcy zawodowi będą mogli sprawdzić stan swojego zdrowia – w trasie i to bezpłatnie! Kierowcy zmierzą ciśnienie, poziom glukozy, cholesterolu i poddadzą analizie skład ciała. Akcja potrwa do września 2018 r., a na podstawie wyników badań wydany zostanie raport o stanie zdrowia kierowców zawodowych.

       2018-07-19
1 / 33812345...102030...»