Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Aktualności

Opona_S7_30.06.2020_Nr1

Opona mogła wystrzelić w każdej chwili

Mocno zużyta opona z licznymi uszkodzeniami przy naczepie mogła w każdej chwili wystrzelić podczas jazdy. Pojazd z usterką zagrażającą bezpieczeństwu innych uczestników ruchu wycofali z ruchu funkcjonariusze z elbląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

       2020-07-02
Szyba_magnes_29.06.2020_Nr2

Wybita i zasłonięta workiem przednia szyba, a kierująca z magnesem

Wybita i zasłonięta workiem szyba przednia była powodem kontroli ciągnika siodłowego, zatrzymanego przez patrol z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Konieczna była również interwencja policji. Kierująca ciężarówką korzystała z magnesu. Kobieta rejestrowała odpoczynek zamiast jazdy, co też powodowało zatrzymanie drogomierza pojazdu.

       2020-07-02
monitoring

Obniżony wymiar pracy w związku z pandemią? Uwaga na pułapki podczas rozliczania ostatniego kwartału!

Zgodnie z zapisami tarczy antykryzysowej pracodawcy mają możliwość obniżenia o 20% wymiaru zatrudnienia swoich pracowników i dzięki temu obniżyć proporcjonalnie wynagrodzenie w czasie pandemii. O ile same formalności zostały już szeroko omówione w mediach, to okazuje się, że przedsiębiorcom przyszło zmierzyć się z technicznymi problemami związanymi z rozliczeniem obniżenia w okresie kwiecień – czerwiec 2020.

       2020-07-01
kierowca-polski-w-trasie

Białoruś znosi ograniczenia dla tranzytu

Dziś, 1 lipca, Białoruś zniosła ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa dla kierowców ciężarówek podróżujących tranzytem przez terytorium kraju.

       2020-07-01
komunikator-cargo

GITD o “użyczaniu” certyfikatu kompetencji zawodowych

GITD przypomina, jakie warunki muszą być spełnione, aby zgodnie z prawem wyznaczyć w firmie osobę zarządzającą transportem oraz czy możliwe jest „użyczenie” kompetencji zawodowych innemu pracownikowi.

       2020-07-01
manipulacje_2

Jeden na magnesie, drugi na cudzej karcie

Kolejne manipulacje czasem pracy ujawniła warmińsko-mazurska Inspekcja Transportu Drogowego. Jeden z zatrzymanych kierowców jechał na magnesie, drugi skontrolowany tego samego dnia, korzystał z cudzej karty kierowcy.

       2020-07-01
ustawa-loi-macron

Zawieszenie opłat drogowych w Wielkiej Brytanii

Informujemy, że Wielka Brytania zawiesza pobór opłat drogowych za przejazd wszystkimi drogami publicznymi (UK HGV Road User Levy) na okres 12 miesięcy – od 1 sierpnia 2020r. Oznacza to, że w okresie zawieszenia nie trzeba dokonywać opłaty drogowej przy wjeździe do Wielkiej Brytanii.

       2020-06-30
odcinkowy-pomiar-predkosci

Zmiany w mandatach z fotoradaru. Nie będzie można NIE wskazać kierującego autem!

Miganie się od mandatu za przekroczenie prędkości będzie „nieopłacalne”. Niewskazanie kierującego pojazdem zarejestrowanym przez fotoradar może nas słono kosztować – grzywna wzrośnie dwukrotnie. Ponadto przestanie to być wykroczeniem, a stanie się deliktem administracyjnym – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

       2020-06-30
1 / 50412345...102030...»