Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowcy ciężarówek (i nie tylko!). Życie z pasją [Facebookowy przegląd, cz. 8]

ciezarowki

Jednych w trasę popchnął przypadek, innych marzenia i powołanie. Niektórzy jeżdżą od lat, inni zaś dopiero zaczynają. Zasiadają za kierownicami busa lub większej maszyny, jeżdżą po Polsce lub zwiedzają całą Europę. W jednym się zgadzają: każdy kilometr jest przygodą.

Kuba w busie

Jak twierdzi, busiarze są najmniej doceniani spośród kierowców z całej Unii Europejskiej. Na swoim fanpage’u przekonuje zatem wszystkich sceptyków: zawód busiarza to ciężki kawałek chleba, jednak jeśli czujesz w sobie pasję i powołanie, droga stanie się twoim sposobem na życie. O czym Kuba-Kierowca Busa opowiada na swojej stronie? Zdarza mu się narzekać (i słusznie!) na „Panów Lewego” (pasa), którzy taranują sobie drogę, zmuszając pozostałe pojazdy do zjeżdżania na pobocze. Oprócz tego dokumentuje swoją pracę, opisuje załadunki i rozładunki, utrwala najpiękniejsze trasy.

Kuba wierzy w moc postanowień – pomagają mu stawiać nowe cele i określać punkty na mapie, do których chcemy dążyć, także te metaforyczne. Niedawno doszedł do wniosku, że czas pędzi szybko i nieubłaganie – prawie jak busik w trasie, najwyższa pora więc na realizację styczniowych postanowień! Kierowca pragnie zaliczyć kolejne „levele” w pracy za kółkiem – możliwe, że już niedługo zdobędzie uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii C+E.

Fanpage: Kuba-Kierowca Busa

kuba-w-busie
Mateusz – busem po Europie

Mateusz chwilowo „utknął w busie”, jednak pragnie przesiąść się do czegoś większego – możliwe, że uda mu się to już niedługo. Jego fanpage to dziennik pracy, podróży, kolejnych tras i przewożonych ładunków. Są tu piękne widoki spod Paryża, zdjęcia z podróży do Frankfurtu, „pocztówki” z Danii – Mateusz za kierownicą busa zwiedza całą Europę. Na jego stronie zobaczymy, jak spędza czas wolny (nie ma to jak spotkać się z kolegą ze szkoły 900 km od domu!), jak dba o swojego busa, a także… jak busiarze przygotowują obiad.

Fanpage: Busem po Europie

mateusz

Praca czy przyjemność?

„Gdy robisz to, co lubisz, praca staje się przyjemnością” – pisze prowadzący fanpage OsiemPięć przez Europę. Kierowcą jest od 7 lat, a od 3 jeździ na chłodni, głównie w kierunku Włoch. Jak sam mówi, praca kierowcy międzynarodowego była jego marzeniem. Jeździł już MANem, Iveco Daily, Volvo, Scanią… Oczywiście, jeszcze dłuższa jest lista zwiedzonych za kierownicą krajów. Na co dzień wrzuca relacje ze swoich tras, opisuje „przygody z drogi”, załadunki, rozładunki, widoki za okna jak z pocztówki (te wschody słońca!). I zastanawia się, gdzie dalej go „koła poniosą”. Jazda z gabarytami? Cysterny?

Fanpage: OsiemPięć przez Europę 

osiem

Żona busiarza

Żona busiarza to kobieta pełna pasji! Na swojej stronie udowadnia, że nie ma co biernie czekać na męża, który wyjechał w trasę – aktywność, aktywność i jeszcze raz aktywność! Na co dzień sporo trenuje, dba o dietę, biega lub poszukuje fitnesowych inspiracji. Zaprasza nas do swojej kuchni, pokazuje talerze, udowadnia, że „jesteś tym, co jesz”. Mąż-busiarz pojawia się na fanpage’u raczej sporadycznie: kiedy zasłuży, np. robiąc żonie najlepszą pod słońcem kawę czy kupując kwiaty bądź gdy przyśle z trasy piękną fotografię.

Fanpage: Żona Busiarza-rozmowy międzynarodowe

zona

***

Przeczytaj także: Kierowcy ciężarówek. Życie z pasją => cz. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

173161620_2808720396006399_8633036104631496503_n

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę litewskiego przewoźnika w celu kontroli. Po rozładunku w Polsce kierowca – obywatel Białorusi – wyjechał w kierunku Niemiec. Mężczyzna pachniał wyraźnie alkoholem. Test wykazał około 0,52 ppm alkoholu w oddechu kierowcy.Pijany kierowca został zatrzymany.Przypominamy, że od 0,5 ppm w Polsce grozi odpowiedzialność karna.

2021-04-13
0

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km.
Po zatrzymaniu się na parkingu przy autostradzie A22 Nogaredo West, na północ od Rovereto, mężczyzna przypadkowo wjechał na przeciwległy pas autostrady Brenner. Cudem uniknął wypadku.
Dojechał aż do zjazdu z autostrady Trient Süd. Tam ciężarówka została zatrzymana przez policję na parkingu awaryjnym.  http:///www.youtube.com/watch?v=5vG1vpdofnw

2021-04-12
0
171032707_2805873306291108_84577504454727023_n

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI.Trwa walka niektórych krajów Europy Wschodniej z reformą międzynarodowego transportu drogowego, wprowadzoną przez Unię Europejską w ramach Pierwszego Pakietu Mobilności.

2021-04-10
0
170022647_2803909569820815_3503557148017869621_n

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta.Historia na weekend, ale o trudnej codzienności. W poniedziałek 29 marca firma transportowa straciła kierowcę. Mężczyzna nie skontaktował się, samochodu nie udało się znaleźć – czas zgłosić się na policję. Wypadek?..
❓❓
Jak poinformował Logist.today w odniesieniu do portalu nordbayern.de, policja drogowa gminy Ansbach (kraj związkowy Bawaria) otrzymała powiadomienie o zniknięciu 35-letniego kierowcy ciężarówki. Według obliczeń zarządcy ciężarówka miała jechać do miasta Heilbronn (kraj związkowy Badenia-Wirtembergia), ale zniknęła. Kierowca nie skontaktował się. Wszystko mówiło o sytuacji awaryjnej.
❓ ❓
Policja zareagowała szybko i wysłała dwóch oficerów motocyklowych na poszukiwania. Patrolowcy poradzili sobie z zadaniem, znaleźli ciężarówkę w strefie rekreacyjnej Frankenhöhe-Nord, wzdłuż drogi A6.
Z kierowcą wszystko było w porządku – spał spokojnie, jak później lekarze pisali, „w stanie odurzenia alkoholowego”.Mężczyzna został obudzony i poproszony o wyjaśnienie, ale nie doszło do skutku. Kierowca nie mógł jasno wyjaśnić, co się z nim stało, ledwo trzymał się na nogach. Zamiast tego alkomat „odezwał się” – ponad 2 ppm alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postąpiła zgodnie z instrukcjami – zabrali klucze od auta i odjechali.

Kilka godzin później policja w Ansbach otrzymała wiadomość: na parkingu Frankenhöhe-Nord znajduje się pijany kierowca ciężarówki. Dzień dopiero się zaczął, a co jeśli usiądzie za kierownicą? Policja znowu wyjechała.To był ten sam kierowca, ale w nowym stadium odurzenia alkoholowego – alkomat pokazał ponad 3 ppm w wydychanym powietrzu.

2021-04-07
0