Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Uwaga na drodze

mroz-ciezarowka

Strach jechać w taką pogodę. Wypił na odwagę?

Mimo bardzo złych warunków atmosferycznych spowodowanych nagłym opadem śniegu, jego topnienia i potem zamarzania, wskutek czego nawierzchnia drogi robiła się bardzo śliska, nietrzeźwy Białorusin wybrał się w drogę 40-tonową ciężarówką. Konińskim inspektorom udało się go zatrzymać, zanim mogło wydarzyć się nieszczęście.

       2018-01-22
gallery_big

(Nie)zawodowy kierowca ciężarówki

Kujawsko-pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę, której kierowca nie posiada prawa jazdy kategorii C, uprawniającego do kierowania tego typu pojazdami. Ponadto okazało się, że tachograf nie przeszedł legalizacji w terminie i kierowca nie rejestrował swojej aktywności na wykresówce.

       2018-01-21
promile_opony-1

Nie tylko promile, czyli śliska sprawa

Prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca ciężarówki z naczepą, którego zatrzymali do kontroli drogowej wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Ich uwagę zwrócił również fatalny stan opon na pierwszej osi naczepy. Dalsze czynności z nietrzeźwym kierującym przejęli policjanci.

       2018-01-20
brudna-ciezarowka

Wpadł, bo jechał brudną ciężarówką

Wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę, której kierowca posługiwał się podczas jazdy wykresówką wypisaną poprzedniego dnia na innego szofera. Pojazd już z daleka zwrócił uwagę inspektorów.

       2018-01-17
witd-lodz

Stanowczo za długi transport

Dwa litewskie autotransportery już na pierwszy rzut oka były zdecydowanie za długie. Inspektorzy z WITD Łódź zatrzymali je do kontroli, a następnie wysłały na parking.

       2018-01-14
przeciwbolowe-1

Kierowca ciężarówki zażył silne leki przeciwbólowe na ból pleców – zachowywał się jak pijany

Okazuje się, że wsiadając za kierownicę, musimy zwracać szczególną uwagę na wszelkie leki, które zażywamy. Szczególnie niebezpieczne mogą być leki przeciwbólowe. Przekonał się o tym kierowca ciężarowego DAF-a, który z uwagi na uporczywy ból pleców, zażył silne leki przeciwbólowe. Podejrzewano, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu – nie potrafił utrzymać się na swoim pasie ruchu, w końcu wylądował w rowie.

       2018-01-12
1 / 5712345...102030...»