Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Uwaga na drodze

trzy-karty-2

Co za dużo, to niezdrowo! Jeden kierowca, a aż trzy karty

Praktyka kontrolna na drodze pokazuje, że inspektorów ITD niewiele już może zaskoczyć. A jednak… Kierujący najwyraźniej chciał jak “najlepiej” wykorzystać tydzień pracy, bo korzystał nie tylko ze swojej, ale i z dwóch innych kart kierowców. 

       2018-11-17
afganczycy-w-ciezarowce

Czterech Afgańczyków wjechało do Polski w serbskiej ciężarówce

Pracownicy jednej z polskich firm podczas standardowego – wydawałoby się – rozładunku odkryli czterech mężczyzn, którzy schowali się w ciężarówce należącej do serbskiego przewoźnika. Przesłuchani w obecności tłumacza przyznali się, że przyjechali do Polskie aż z Serbii. Do wnętrza naczepy udało im się dostać na jednym z serbskich parkingów. 

       2018-11-14
2 (1)

Magnes i jazda na dwóch kartach oraz magnes i emulator AdBlue. Dwaj polscy przewoźnicy podpadli inspektorom

Jazda na karcie do tachografu należącej do szefa, kolegi czy nawet żony albo używanie magnesu – nie popłaca. Jak bowiem podaje szwedzki magazyn Tijdingen Proffs, w Danii już w 2014 r. wypisano naprawdę rekordową karę za wykroczenia dotyczące czasu pracy, a konkretnie jazdy na cudzej karcie. Określono ją na około 54 tys. złotych, do tego dodano miesiąc więzienia, a także aż 18 miesięcy zakazu jazdy na terenie Danii dla kierowcy.

       2018-11-13
1 / 8212345...102030...»