Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Uwaga na drodze

bulgarskie-wino

Umilał sobie jazdę, popijając bułgarskie wino

1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał bułgarski kierowca ciężarówki, którego zatrzymali do kontroli drogowej podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy szofer został przekazany do dalszych czynności policjantom.

       2018-02-16
manipulatory-tachografu-2

Manipulatory tachografów wykryte w litewskich ciężarówkach, które dopiero co przeszły kontrolę urządzeń w uprawnionych serwisach

Niedozwolone urządzenia służące do manipulacji zapisami tachografów znaleźli w dwóch litewskich ciężarówkach dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Miejsca instalacji, sposób podłączenia i wykonania miały uniemożliwić ich wykrycie. Nie stanowiło to jednak problemu dla doświadczonych „krokodyli”.

       2018-02-15
poraztrzec

Przeładowanie po raz trzeci. Temu przedsiębiorcy najwidoczniej weszło to w krew!

9,5 tony ważył samochód ciężarowy załadowany drewnem kominkowym o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez dolnośląskich inspektorów. Nie było to jego pierwsze spotkanie z „krokodylami”. Do poprzednich doszło w tych samych okolicznościach…

       2018-02-14
laweta-czy-bus

Laweta pomocy drogowej udawała busa

„Polak potrafi!” – to stare powiedzonko jak najbardziej można odnieść do tej sytuacji. Inspektorzy oraz funkcjonariusze policji zatrzymali lawetę, która „udawała” busika – miała przymocowaną do konstrukcji pasami do mocowania ładunku zabudowę typu busa.

       2018-02-12
1 / 5912345...102030...»