Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Uwaga na drodze

bus_maz__4_

Rekordzista ważył 2 razy więcej niż powinien!

Przeładowanie do wciąż domena busików. Osiem przeciążonych samochodów dostawczych o DMC do 3,5 tony zatrzymały patrole mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego na ulicach Radomia i Warszawy. Niechlubny rekordzista ważył z ładunkiem prawie 7,5 tony.

       2019-03-21
ciezarowka-za-ciezka-1

Ciężki, cięższy, najcięższy: 21 ton za dużo!

Ciężki, cięższy, najcięższy. Niektórzy przewoźnicy lubią stopniowanie! Niemal 61 ton ważyła ciężarówka z ładunkiem, którą skontrolował patrol warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Przewoźnik może spodziewać się wysokiej kary pieniężnej za dewastację dróg.

       2019-03-20
kierowca-bez-prawa-jazdy-1

Kierowca ciężarówki – współwłaściciel firmy, a prawo jazdy tylko kategorii B

Kolejny interesujący przypadek z zapisków Inspekcji Transportu Drogowego! Kierowca wywrotki, współwłaściciel firmy, dysponował jedynie prawem jazdy kategorii B. Mimo to za kierownicą cięższych pojazdów pracował od dłuższego czasu. Oczywiście nie rejestrował też czasu pracy i odpoczynków w tachografie. Liczył na łut szczęścia? 

       2019-03-19
bez-karty

Gra w karty, a raczej w ich brak, czyli z pamiętnika inspektora

Na cudzych kartach kierowcy jechali dwaj pracownicy firm transportowych z województwa mazowieckiego, którzy zostali zatrzymani do kontroli przez łowicką ITD. Dzień później legnicka ITD ujawniła kolejne tego typu naruszenie.

       2019-03-18
ciezarowki-przeladowane-1

Tylko 6 proc. zważonych ciężarówek ważyło za dużo

Ponad 110 ciężarówek skierowali na wagi kujawsko-pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Podczas jednodniowej akcji wzmożonych kontroli zatrzymano 7 pojazdów z nadmiarem ładunku lub nieprawidłowym jego rozmieszczeniem. Inspektorzy udaremnili też dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który miał blisko półtora promila w wydychanym powietrzu.

       2019-03-17
stan-techniczny-tragiczny-2

Jak to w ogóle jeździło po drogach?

Przeładowaną o blisko pięć ton ciężarówkę z licznymi usterkami zatrzymał patrol wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca będący zarazem przedsiębiorcą nie posiadał żadnych uprawnień do wykonywania transportu i nie używał tachografu.

       2019-03-15
ukrainski-kierowca-wylacznik-tachografu-1

Złapany po 100 km na wyłączniku tachografu

Ponad 100 kilometrów pokonał ukraiński kierowca ciężarówką wyposażoną w niedozwolony wyłącznik tachografu. Dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego skierowali pojazd na parking strzeżony i do serwisu tachografów. Kierowcę przekazano policji, a przewoźnikowi grozi wysoka kara pieniężna.

       2019-03-14
ladunek

15 ton ładunku zabezpieczone dwoma pasami

Zaledwie dwoma, luźnymi pasami zabezpieczono kilkunastotonowy transport drewna, skontrolowany przez kłodzką ITD. Inspektorzy dawno już nie widzieli tak fatalnych naruszeń. Pojazd był w bardzo złym stanie technicznym.

       2019-03-12
1 / 9212345...102030...»