Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Uwaga na drodze

mandaty-wielka-brytania

Francja chce przywrócić kontrole na granicach aż na pół roku

Francuskie organizacje przewoźników informują, że tamtejsze ministerstwo spraw wewnętrznych planuje czasowe przywrócenie kontroli na granicach Francji w okresie od 1 maja do 31 październik 2018 r. Jako uzasadnienie powoływane jest zwiększenie zagrożenia zamachami terrorystycznymi.

       2018-04-18
wagi-itd

ITD ma 108 nowych mobilnych wag

Inspekcja Transportu Drogowego wzbogaciła się o 108 kompletów nowoczesnych wag przenośnych do kontroli rzeczywistych parametrów pojazdów. Urządzenia zostały zakupione za prawie 5,5 miliona złotych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Wrótce trafią do inspektorów ze wszystkich województw.

       2018-04-18
gallery_big (1)

Jeździł ciężarówką prawie przez 23 godziny

O 13 godzin i 53 minuty przekroczył dozwolony dzienny okres prowadzenia pojazdu kierowca ciężarówki, którego skontrolowali dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Podczas nocnej akcji zatrzymali jeszcze dwóch szoferów, którzy dopuścili się poważnych naruszeń przepisów regulujących czas pracy kierowców.

       2018-04-12
auta-kradzione

Wpadł z kradzionymi autami. Wiózł je z Anglii na Litwę

Trzy kradzione samochody osobowe, zasłonięte plandeką na naczepie litewskiej ciężarówki, jechały z Anglii do Litwy. Trefny transport zatrzymali do kontroli drogowej lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcą i pojazdami zajęli się dalej wezwani na miejsce policjanci.

       2018-04-11
gallery_big

Przewoził drób bez uprawnień

Dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę z żywym drobiem, której kierowca nie posiadał uprawnień dopuszczających do przewozu zwierząt. W dalszą trasę udał się inny pracownik przedsiębiorcy wykonującego transport, który miał wszystkie wymagane dokumenty.

       2018-04-10
witd-bialy

“Ukryty” materiał niebezpieczny w ciężarówce

Podlascy inspektorzy Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę z „ukrytym” materiałem niebezpiecznym. Pojazd nie był oznakowany, a kierowca nie miał wymaganych uprawnień. 

       2018-04-09
1 / 6512345...102030...»