Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Miał jechać z Litwy do Jordanii. Zatrzymali go już w Polsce

Transport_licencja_S8_17.11.2020_Nr1

Kierowca i zarazem właściciel litewskiej ciężarówki przewoził dwa samochody z Litwy do Jordanii bez licencji. Nieprawidłowy transport zatrzymał patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Funkcjonariusze ITD z Ostrołęki we wtorek (17 listopada), kontrolując pojazdy na ekspresowej „ósemce” koło Wyszkowa, zatrzymali ciężarówkę przewożącą samochód osobowy i dostawczy z Litwy do Jordanii. Kierowca i jednocześnie właściciel litewskiego zestawu nie okazał inspektorom wymaganej licencji na wykonywanie międzynarodowego transportu drogowego rzeczy. Mężczyzna przyznał, że nie posiada takiego dokumentu.

Nieprawidłowy transport samochodów wstrzymano. Ciężarówkę skierowano na wyznaczony parking strzeżony. Wobec „przewoźnika” wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia 12 tys. zł kary. Wykonywanie przewozu zarobkowego bez wymaganej licencji stanowi przejaw nieuczciwej konkurencji na rynku transportowym.

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

ograniczenia-ruchu

Kiedy mandat za brak opon zimowych w ciężarówce?

Zima może zaskoczyć kierowców. Podobnie mandat, np. za brak opon zimowych w ciężarówce. W wielu państwa zimowe wyposażenie jest regulowane przez prawo. Podczas planowania zagranicznej trasy upewnij się, jakie wymagania danego państwa, aby nie narazić się na wysoką grzywnę.

2020-11-27
0
kontrole-drogowe-francja

Użyczenie licencji transportowej – czy to się opłaca?

Licencja transportowa to jeden z dokumentów, które koniecznie musi posiadać przedsiębiorstwo, aby legalnie realizować przewozy. Czy można skrócić sobie drogę, zrezygnować z mnóstwa formalności i wymagań i po prostu pożyczyć licencję transportową od znajomej firmy? Czy przedsiębiorca może użyczyć innemu licencję za opłatą? Użyczenie licencji transportowej – sprawdź, co mówią na ten temat przepisy.

2020-11-27
0
IMG_20201124_102853

Wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu

Kierowca, a zarazem właściciel firmy transportowej, chcąc uniknąć obowiązku rejestrowania swojego czasu pracy, wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu. Przedsiębiorcę zatrzymali do kontroli łódzcy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

2020-11-26
0
IVECO S-WAY NP (1)

Nowe funkcje poprawiające bezpieczeństwo od IVECO

IVECO poszerza portfolio cyfrowych usług IVECO ON o pakiet Safe Driving, czyli zestaw funkcji służących poprawie bezpieczeństwa jazdy. Pokładowy system mierzy szereg kluczowych wskaźników (KPI) i generuje regularne raporty, dzięki którym kierowcy mogą doskonalić bezpieczny styl jazdy, a menedżerowie floty mogą promować wśród załogi kulturę bezpiecznej jazdy.

2020-11-26
0
Magnes_Radom_20.11.2020_Nr1

Kierowca-przewoźnik z magnesem

Kierowca i zarazem przedsiębiorca rejestrował rzekomy odpoczynek podczas jazdy. Ciężarówkę z magnesem przyłożonym do impulsatora skrzyni biegów zatrzymał do rutynowej kontroli patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa powiadomiona zostanie prokuratura.

2020-11-25
0