Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

UWAGA: epidemia

kierowca-polski-w-trasie

Białoruś znosi ograniczenia dla tranzytu

Dziś, 1 lipca, Białoruś zniosła ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa dla kierowców ciężarówek podróżujących tranzytem przez terytorium kraju.

       2020-07-01
niemcy

Kontrole na granicach Niemiec z Austrią, Danią, Francją, Luksemburgiem i Szwajcarią

Kontrole graniczne i zakazy wjazdu zostały wprowadzone w poniedziałek, 16 marca 2020 r. Wjazd do Niemiec jest dozwolony dla wszystkich obywateli Niemiec oraz osób posiadających tytuł pobytowy w Niemczech, jak i osób posiadających ważny powód do wjazdu na terytorium Niemiec. Przyjazd z Polski do Niemiec nie podlega ograniczeniom. Wzmożone kontrole na wybranych granicach wewnętrznych będą trwały do 15 czerwca 2020 r., a na granicy powietrznej z Hiszpanią do 21 czerwca 2020 r.

       2020-06-15
kontrole-graniczne-rumunia

W przeddzień Bożego Ciała prawdopodobnie nie będzie zakazu ruchu ciężarówek

Ministerstwo Infrastruktury chce zawieszenia zakazu ruchu dla pojazdów ciężarowych w dzień poprzedzający święto Bożego Ciała, czyli w najbliższą środę. Zdaniem resortu obecnie nie występuje ustawowa przesłanka dla wprowadzania takiej formy zapewnienia bezpieczeństwa ruchu – ruch jest mniejszy, w związku z czym nie ma potrzeby wprowadzania ograniczeń.

       2020-06-04
brexit-skutki

KE chce, aby transport wracał do normalności

Komisja Europejska opublikowała wczoraj (13 maja) nowe wytyczne dla transportu w kontekście pandemii koronawirusa. Według unijnych zaleceń branża transportowa powinna powoli wracać do normalności.

       2020-05-14
Droga low_res

Rzadziej tankujemy i rzadziej myjemy auto. Jak często używamy samochodu w czasie pandemii?

W trakcie pandemii jeździmy rzadziej, a wiele osób przesiadło się z transportu zbiorowego do samochodu. Przemieszczanie się nim skraca przebywanie w przestrzeni publicznej, zwiększając bezpieczeństwo nasze i innych. W jakich celach jeździmy autem i jakie stosujemy środki ostrożności? Na te pytania odpowiada badanie przeprowadzone na zlecenie AlcoSense Laboratories.

       2020-05-08
ciezarowka

Pomoc finansowa dla transportowców. Ruszył nabór wniosków

6 maja oficjalnie rozpoczęto nabór wniosków do programu wsparcia dla firm transportowych. Przeznaczono na ten cel 1,7 mld zł. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o środki z funduszu pożyczkowego lub leasingowego. 

       2020-05-07
brexit-skutki

Będziemy odbudowywać europejski rynek przez 3 kolejne lata

Zdaniem Europejskiego Banku Centralnego będziemy potrzebować aż trzech lat, aby odbudować gospodarkę strefy euro do poziomu sprzed kryzysu. Według analityków spadek w strefie euro może w 2020 r. wynieść nawet 12 proc.

       2020-05-05
tlp-koronawirus-ankieta

Jak polscy przewoźnicy i kierowcy radzą sobie z pandemią? Wyniki ankiety

Problemy, z którymi mierzy się branża transportowa w związku ze światową pandemią koronawirusa narastają. Mocno spadł wskaźnik firm, które nie odczuwają kryzysu, choć wielu przewoźników, którzy zawiesili działalność, zdecydowała się na powrót na rynek. To parę istotnych informacji z ankiety stworzonej przez związek Transport i Logistyka Polska oraz TruckFocus.

       2020-05-05
1 / 1012345...10...»