Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

UWAGA: epidemia

monitoring

Kwarantanna dla kierowców wjeżdżających na Litwę!

Jak donosi litewski resort zdrowia, kierowcy z zagranicy, którzy przekraczają granice Litwy, są objęci obowiązkiem kwarantanny. Wymóg ten wprowadzono wczoraj, 20 sierpnia. Do tej pory kwarantanna nie była wymagana, jeśli kierowca ciężarówki przebywał na terenie Litwy krócej niż 72 godziny.

       2020-08-21
kierowca-polski-w-trasie

Białoruś znosi ograniczenia dla tranzytu

Dziś, 1 lipca, Białoruś zniosła ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa dla kierowców ciężarówek podróżujących tranzytem przez terytorium kraju.

       2020-07-01
niemcy

Kontrole na granicach Niemiec z Austrią, Danią, Francją, Luksemburgiem i Szwajcarią

Kontrole graniczne i zakazy wjazdu zostały wprowadzone w poniedziałek, 16 marca 2020 r. Wjazd do Niemiec jest dozwolony dla wszystkich obywateli Niemiec oraz osób posiadających tytuł pobytowy w Niemczech, jak i osób posiadających ważny powód do wjazdu na terytorium Niemiec. Przyjazd z Polski do Niemiec nie podlega ograniczeniom. Wzmożone kontrole na wybranych granicach wewnętrznych będą trwały do 15 czerwca 2020 r., a na granicy powietrznej z Hiszpanią do 21 czerwca 2020 r.

       2020-06-15
kontrole-graniczne-rumunia

W przeddzień Bożego Ciała prawdopodobnie nie będzie zakazu ruchu ciężarówek

Ministerstwo Infrastruktury chce zawieszenia zakazu ruchu dla pojazdów ciężarowych w dzień poprzedzający święto Bożego Ciała, czyli w najbliższą środę. Zdaniem resortu obecnie nie występuje ustawowa przesłanka dla wprowadzania takiej formy zapewnienia bezpieczeństwa ruchu – ruch jest mniejszy, w związku z czym nie ma potrzeby wprowadzania ograniczeń.

       2020-06-04
brexit-skutki

KE chce, aby transport wracał do normalności

Komisja Europejska opublikowała wczoraj (13 maja) nowe wytyczne dla transportu w kontekście pandemii koronawirusa. Według unijnych zaleceń branża transportowa powinna powoli wracać do normalności.

       2020-05-14
Droga low_res

Rzadziej tankujemy i rzadziej myjemy auto. Jak często używamy samochodu w czasie pandemii?

W trakcie pandemii jeździmy rzadziej, a wiele osób przesiadło się z transportu zbiorowego do samochodu. Przemieszczanie się nim skraca przebywanie w przestrzeni publicznej, zwiększając bezpieczeństwo nasze i innych. W jakich celach jeździmy autem i jakie stosujemy środki ostrożności? Na te pytania odpowiada badanie przeprowadzone na zlecenie AlcoSense Laboratories.

       2020-05-08
ciezarowka

Pomoc finansowa dla transportowców. Ruszył nabór wniosków

6 maja oficjalnie rozpoczęto nabór wniosków do programu wsparcia dla firm transportowych. Przeznaczono na ten cel 1,7 mld zł. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o środki z funduszu pożyczkowego lub leasingowego. 

       2020-05-07
brexit-skutki

Będziemy odbudowywać europejski rynek przez 3 kolejne lata

Zdaniem Europejskiego Banku Centralnego będziemy potrzebować aż trzech lat, aby odbudować gospodarkę strefy euro do poziomu sprzed kryzysu. Według analityków spadek w strefie euro może w 2020 r. wynieść nawet 12 proc.

       2020-05-05
1 / 1012345...10...»