Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

UWAGA: epidemia

italy-1460295_960_720-1

Włochy: godzina policyjna oraz dodatkowe obostrzenia wobec kierowców

Na terytorium Włoch wprowadzona została godzina policyjna od 22:00 do 5:00. We wskazanych godzinach dozwolone jest przemieszczanie się jedynie z uzasadnionych powodów związanych z wykonywaną pracą, w sytuacji wyższej konieczności oraz w nagłych przypadkach, związanych np. ze stanem zdrowia.

       2020-11-19
hiszpania-drony-w-drogowce

Wjazd do Słowacji tylko z testem na COVID

Wjazd z Polski do Słowacji i tranzyt z Polski przez jej terytorium od 2 listopada 2020 r. będą się odbywać bez kontroli granicznych, lecz niezbędne będzie posiadanie zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19.

       2020-11-03
kontorle-kierowcow-ciezarowek-we-francji

Całkowity lockdown Wielkiej Brytanii jeszcze w tym tygodniu. Czy wpłynie na pracę kierowców?

Plany drugiej, zapowiadanej na miesiąc blokady ogłosił w sobotę premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson. W ten sposób rząd chce utrzymać kontrolę nad rozprzestrzeniającym się koronawirusem. „Najważniejszym działaniem, jakie wszyscy możemy podjąć w walce z koronawirusem, jest pozostanie w domu i ratowanie życia” – czytamy w oficjalnym komunikacie na rządowej stronie.

       2020-11-02
unia

UE zadecydowała. Nie będzie kwarantanny dla kierowców. Sprawdź szczegóły

Unia Europejska chyba wreszcie zrozumiała, że nakładanie kwarantanny na kierowców przemieszczających się pomiędzy poszczególnymi państwami członkowskimi może doprowadzić do ogromnych problemów, a nawet paraliżu nie tylko branży transportowej, ale wielu innych sektorów gospodarki. Zadecydowano o zwolenieniu kierowców z obowiązkowej kwarantanny. 

       2020-10-15
monitoring

Kwarantanna dla kierowców wjeżdżających na Litwę!

Jak donosi litewski resort zdrowia, kierowcy z zagranicy, którzy przekraczają granice Litwy, są objęci obowiązkiem kwarantanny. Wymóg ten wprowadzono wczoraj, 20 sierpnia. Do tej pory kwarantanna nie była wymagana, jeśli kierowca ciężarówki przebywał na terenie Litwy krócej niż 72 godziny.

       2020-08-21
kierowca-polski-w-trasie

Białoruś znosi ograniczenia dla tranzytu

Dziś, 1 lipca, Białoruś zniosła ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa dla kierowców ciężarówek podróżujących tranzytem przez terytorium kraju.

       2020-07-01
niemcy

Kontrole na granicach Niemiec z Austrią, Danią, Francją, Luksemburgiem i Szwajcarią

Kontrole graniczne i zakazy wjazdu zostały wprowadzone w poniedziałek, 16 marca 2020 r. Wjazd do Niemiec jest dozwolony dla wszystkich obywateli Niemiec oraz osób posiadających tytuł pobytowy w Niemczech, jak i osób posiadających ważny powód do wjazdu na terytorium Niemiec. Przyjazd z Polski do Niemiec nie podlega ograniczeniom. Wzmożone kontrole na wybranych granicach wewnętrznych będą trwały do 15 czerwca 2020 r., a na granicy powietrznej z Hiszpanią do 21 czerwca 2020 r.

       2020-06-15
1 / 1112345...10...»