Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowcy ciężarówek (i nie tylko!). Życie z pasją [Facebookowy przegląd, cz. 10]

kierowcy

Co jest takiego w życiu w trasie, że przyciąga setki młodych ludzi? Może chodzi o ten smak wolności, samowystarczalność, konieczność poradzenia sobie w każdej sytuacji? To dobra wiadomość dla branży – zawód kierowcy cieszy się coraz większym prestiżem, a niejednokrotnie jest nawet ucieleśnieniem marzeń. Wystarczy spojrzeć na poniższe przykłady.

Tylko MAN!

„Kto jeździ MANem, ten drogi panem” – żartuje na swoim fanpage’u. Kierowca łapie promienie słoneczne, czekając na załadunek ziemniaka, sunie w stronę zachodzącego słońca, w naczepie skrywając tony kukurydzy lub ziarna (chłopak musi być fanem zdrowego odżywiania, to pewne! ;)). Zielony nie odpuści żadnej pięknej ciężarówce, spotkanej w drodze, a co zacniejszym okazom zrobi zdjęcie, marząc o choć krótkiej przejażdżce. Bo ładne widoki w trasie to niekoniecznie malownicze wzgórza czy ukwiecone łąki, a błyszcząca karoseria i uwodzicielska linia ciągnika. W wolnej chwili dba zaś o prezencję (oczywiście, swojej ciężarówki) i strawę intelektualną (tym razem swoją własną), np. zgłębiając zakamarki fabuły cyklu „Metro 2033” Glukhovsky’ego.

Fanpage: Zielony On The Road

1
Pozytywnie

Ten młody rocznikiem i stażem kierowca na pewno przekona nas do siebie pogodą ducha, poczuciem humoru i sympatycznym usposobieniem. Nawet narzekanie na przedłużające się rozładunki czy trasy, które niespodziewanie kończą się w polu przekuwa w żart. Dzięki temu stanowi świetną wizytówkę zawodu kierowcy.

Jedną z zasad, którymi się kieruje, jest: pomagać. Jeśli ktoś na drodze znajduje się w potrzebie, inni kierowcy są w obowiązku mu pomóc. Dobra karma jeszcze niestety do niego nie wróciła – ostatnio przez 3 godziny nawoływał o lewarek na CB radiu…

Co poza tym? Zdarza mu się wsiąść za ster motocykla (i nawet przekroczyć magiczną i mrożącą krew w żyłach granicę 300 km/h prędkości), jednak jak sam przyznaje, chyba jest „w samochodzie urodzony” i nie zrezygnuje z prowadzenia większych maszyn.

Fanpage: Datibs Trucker TV

Kanał na Youtube: KLIK

2
W drodze po marzenia

Choć to jeszcze Facebookowa świeżynka, założona zaledwie kilka tygodni temu, już zapowiada się interesująco. Mowa o fanpage’u W drodze po marzenia. Co interesujące, prowadzonym przez dziewczynę (!), która śni o zawodzie kierowcy ciężarówki. Prawo jazdy kategorii C uzyskała już rok temu, jednak dopiero teraz coś pchnęło ją w drogę. Cel jest prosty: międzynarodówka, kierunek: rozgrzana słońcem, piękna Hiszpania. Do zdobycia uprawnień zostały jej już tylko tygodnie, więc może już niedługo zobaczymy ją gdzieś w trasie.

Fanpage: W drodze po marzenia

3
Żegnaj, Grodku!

Nie możemy nie wspomnieć również o Grodku, choć wszystko wskazuje na to, że… jego przygoda z truckerką skończyła się wraz z początkiem lipca. „Grodek wypakowany z Dafa” – pisze, żegnając czytelników i dziękując za wspólne przygody. Przed nim nowe wyzwanie: już za kilka tygodni bierze ślub. Jak sam podkreśla, czas na zmiany. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by przeczytać całą jego stronę od góry do dołu, śledząc poczynania za kierownicą DAFa. Znajdziemy tu z filmiki z co ciekawszych i piękniejszych tras, komentarze z drogi, zapiski z załadunków, rozładunków, pozytywnych spotkań i mniej przyjemnych wydarzeń.

Fanpage: Frigo Express by Grodek

4

***

Przeczytaj także: Kierowcy ciężarówek. Życie z pasją => cz. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

173161620_2808720396006399_8633036104631496503_n

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę litewskiego przewoźnika w celu kontroli. Po rozładunku w Polsce kierowca – obywatel Białorusi – wyjechał w kierunku Niemiec. Mężczyzna pachniał wyraźnie alkoholem. Test wykazał około 0,52 ppm alkoholu w oddechu kierowcy.Pijany kierowca został zatrzymany.Przypominamy, że od 0,5 ppm w Polsce grozi odpowiedzialność karna.

2021-04-13
0

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km.
Po zatrzymaniu się na parkingu przy autostradzie A22 Nogaredo West, na północ od Rovereto, mężczyzna przypadkowo wjechał na przeciwległy pas autostrady Brenner. Cudem uniknął wypadku.
Dojechał aż do zjazdu z autostrady Trient Süd. Tam ciężarówka została zatrzymana przez policję na parkingu awaryjnym.  http:///www.youtube.com/watch?v=5vG1vpdofnw

2021-04-12
0
171032707_2805873306291108_84577504454727023_n

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI.Trwa walka niektórych krajów Europy Wschodniej z reformą międzynarodowego transportu drogowego, wprowadzoną przez Unię Europejską w ramach Pierwszego Pakietu Mobilności.

2021-04-10
0
170022647_2803909569820815_3503557148017869621_n

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta.Historia na weekend, ale o trudnej codzienności. W poniedziałek 29 marca firma transportowa straciła kierowcę. Mężczyzna nie skontaktował się, samochodu nie udało się znaleźć – czas zgłosić się na policję. Wypadek?..
❓❓
Jak poinformował Logist.today w odniesieniu do portalu nordbayern.de, policja drogowa gminy Ansbach (kraj związkowy Bawaria) otrzymała powiadomienie o zniknięciu 35-letniego kierowcy ciężarówki. Według obliczeń zarządcy ciężarówka miała jechać do miasta Heilbronn (kraj związkowy Badenia-Wirtembergia), ale zniknęła. Kierowca nie skontaktował się. Wszystko mówiło o sytuacji awaryjnej.
❓ ❓
Policja zareagowała szybko i wysłała dwóch oficerów motocyklowych na poszukiwania. Patrolowcy poradzili sobie z zadaniem, znaleźli ciężarówkę w strefie rekreacyjnej Frankenhöhe-Nord, wzdłuż drogi A6.
Z kierowcą wszystko było w porządku – spał spokojnie, jak później lekarze pisali, „w stanie odurzenia alkoholowego”.Mężczyzna został obudzony i poproszony o wyjaśnienie, ale nie doszło do skutku. Kierowca nie mógł jasno wyjaśnić, co się z nim stało, ledwo trzymał się na nogach. Zamiast tego alkomat „odezwał się” – ponad 2 ppm alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postąpiła zgodnie z instrukcjami – zabrali klucze od auta i odjechali.

Kilka godzin później policja w Ansbach otrzymała wiadomość: na parkingu Frankenhöhe-Nord znajduje się pijany kierowca ciężarówki. Dzień dopiero się zaczął, a co jeśli usiądzie za kierownicą? Policja znowu wyjechała.To był ten sam kierowca, ale w nowym stadium odurzenia alkoholowego – alkomat pokazał ponad 3 ppm w wydychanym powietrzu.

2021-04-07
0