Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Nowości na rynku

Scania_z_ogniwem_paliwowym

Scania pracuje nad śmieciarką z ogniwem paliwowym

Przedstawiciele Scania pracują nad śmieciarką z ogniwem paliwowym. Projekt jest prowadzony we współpracy z firmą Renova, zajmującą się zbiórką odpadów w zachodniej części Szwecji. Pojazd będzie miał w pełni elektryczny układ napędowy oraz zelektryfikowaną zabudowę.

       2019-01-24
vlcsnap-error730

Dzięki kamerom termowizyjnym pojazd zobaczy przeszkody z odległości nawet 200 metrów

Kamery termowizyjne montowane obecnie w luksusowych samochodach pozwalają wychwycić obecność obiektu na drodze z odległości nawet 200 metrów, zapewniając kierowcy niemal trzykrotnie więcej czasu na reakcję niż zwykłe reflektory. Wkrótce kamery takie mogą się stać podstawowym wyposażeniem inteligentnych samochodów autonomicznych. Pozwolą dostrzec pieszych z dużej odległości, pozwalając maszynie szybciej zareagować na zdarzenia drogowe i zwiększyć szansę na uniknięcie wypadku. Zaprezentowano już pierwszy autonomiczny pojazd wyposażony w kamery termowizyjne.

       2019-01-21
etgm-1

W fabryce Porsche pojawią się e-ciężarówki MAN

Nieemitujący spalin i niemal całkowicie cichy pojazd MAN o DMC 32 ton uzupełni wkrótce flotę pojazdów dostawczych obsługujących logistykę procesów produkcji w głównej siedzibie Porsche w Stuttgarcie.

       2018-12-31
1 / 3312345...102030...»