Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Nowości na rynku

shutterstock_684250984

Blockchain = rewolucja i przejrzysty transport?

W ostatnim czasie na horyzoncie pojawiło się rozwiązanie, które postrzegane jest w kategoriach rewolucji w kontekście zwiększania efektywności procesów logistycznych. Mowa o wykorzystaniu technologii blockchain w branży TSL.

       2019-10-15
scania-bez-kabiny

Tak wygląda Scania… bez kabiny

Scania AXL to najmłodszy członek rodziny pojazdów autonomicznych Scania. Jest to koncepcyjny pojazd ciężarowy bez kabiny.

       2019-09-25
Dachser_megaciezarowka

Megaciężarówki na czeskich drogach

25-metrowe megaciężarówki pozwalają na transportowanie większej liczby przesyłek przy jednoczesnym wykorzystaniu tylko dwóch długich zestawów zamiast trzech konwencjonalnych pojazdów. Na czeskie drogi wyjechały megaciężarówki Dachser.

       2019-09-19
nikola_two_web

IVECO kupuje udziały w Nikoli. Czy na drogi wyjadą autonomiczne IVECO? 

Koncern CNH Industrial, do którego należy IVECO, zainwestował aż 250 mln dolarów w Nikola Motor Company. Ta informacja potwierdza, że autonomiczne pojazdy to przyszłość transportu i gospodarki – producenci aut „konwencjonalnych” zaczynają interesować się możliwościami pojazdów autonomicznych.

       2019-09-04
simteract-szkolenie-samochody-foto

Testy autonomicznych aut na publicznych drogach musiałyby trwać nawet 500 lat. “Nauczą się” jazdy w wirtualnej rzeczywistości

Nawet kilkaset lat mogłoby zająć testowanie samochodów autonomicznych, by wypracowały one modele zachowań zbliżone do ludzkich – twierdzą analitycy z RAND Corporation. Dzięki szkoleniu w warunkach wirtualnej rzeczywistości czas ten można znacznie skrócić, a przy tym wyraźnie poprawić aspekty związane z bezpieczeństwem. W najbliższych latach rynek samochodów autonomicznych czeka dziesięciokrotny wzrost.

       2019-08-29
daimler-ciezarowki-placa

Rewolucyjne rozwiązania w Daimler Trucks: ciężarówki mogą realizować płatności

W ramach projektu pilotażowego Daimler Trucks nadaje ciężarówkom tożsamość cyfrową i zdolność do czynności prawnych! Technologia może być wykorzystywana np. do komunikowania się pojazdów pomiędzy sobą (bez udziału kierowcy) czy realizacji płatności. Eksperci Daimler Trucks opracowali nowy cyfrowy identyfikator samochodu ciężarowego oraz powiązany z nim “portfel”.

       2019-08-23
500_wpenielektrycznymercedes-benzeactros-04-803902

Mercedes-Benz intensywnie testuje w pełni elektryczną ciężarówkę, eActrosa

25-tonowa, w pełni elektryczna ciężarówka Mercedes-Benz eActros przechodzi intensywne testy. Jest wykorzystywana m.in. w transporcie wahadłowym pomiędzy magazynem firmy Logistik Schmitt w Ötigheima zakładem w Rastatt, należącym do fabryki Mercedes-Benz w Gaggenau. Dzienny przebieg wynosi około 168 kilometrów w trybie trzyzmianowym.

       2019-08-21
globallogic-rynek-foto

Wkrótce samochody będą komunikować się z infrastrukturą drogową

W dobie coraz powszechniejszego internetu rzeczy samochody staną się punktem wymiany informacji drogowej. Komunikować się będą nie tylko między sobą, lecz także z infrastrukturą drogową. Znacznie ułatwi to wdrażanie autonomicznego transportu, a także zwiększy bezpieczeństwo podróży poprzez błyskawiczne informowanie o zagrożeniach na drodze. Zmieni się także sposób komunikacji pojazdu z kierowcą. Dużą rolę w technologicznym wyścigu motoryzacyjnym odgrywają Polacy.

       2019-08-01
800_smarttruckoficjalniezaprezentowany-03-595426

Oto Nowy Actros – SmartTruck

Miał swoją oficjalną premierę podczas Międzynarodowego Zlotu Ciężarówek Tuningowanych Master Truck. Oto Nowy Actros! Przez cały weekend kierowcy odwiedzający stoisko marki (którego organizatorem był wrocławski dealer Mercedes-Benz Trucks Polska, Grupa Wróbel) mogli osobiście przekonać się, jakie innowacje czekają ich na pokładzie Nowego Actrosa. Zaprezentowano dwa pojazdy: Fuel Duel oraz tegorocznego ShowTrucka.

       2019-07-29
1 / 3712345...102030...»