Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Nowości na rynku

auto-siec-5g

Samochody połączone z siecią 5G to przyszłość transportu. Auto samo będzie wiedziało, kiedy zatankować oraz jak ominąć korki

Nadchodzi epoka connected cars – samochodów przyszłości z siecią 5G. Podczas podróży autem nowej generacji każdy pasażer będzie mógł oglądać wideo w wysokiej rozdzielczości, pobrać film w ciągu sekundy czy wirtualnie uczestniczyć w spotkaniu biurowym. Nowa technologia sprawi, że samochód sam będzie wiedział, kiedy należy zatankować, zrobi to automatycznie i sam za to zapłaci. Dzięki sieci 5G samochód lepiej wpasuje się też w ruch uliczny.

       2018-04-12
wagi-w-jezdni

Nowa technologia pozwala ważyć każdy pojazd w czasie przejazdu i karać kierowców przeciążonych ciężarówek. W ciągu kilku lat może być wdrożona w całej Polsce

Szacuje się, że nawet co trzecia ciężarówka, która porusza się po polskich drogach jest przeciążona. Inspektorzy transportu drogowego są w stanie skontrolować w ciągu roku niewiele ponad 20 tys. pojazdów ciężarowych. Dzięki nowoczesnym narzędziom można jednak automatycznie wykrywać i identyfikować pojazdy przeciążone lub zbyt wysokie bez ich zatrzymywania. Nowa technologia pozwala ocenić nacisk osi pojazdu na nawierzchnię drogi w czasie jego przejazdu przez pole pomiarowe, czyli czujniki i pętle indukcyjne umieszczone w pasie ruchu. Docelowo system ma również estymować warunki panujące na drodze i wokół drogi.

       2018-04-11
MAN-eTGE-elektryczny-furgon-z-zasięgiem-do-160-kilometrów-848x565

Nowy MAN eTGE do transportu dystrybucyjnego i dostawczego w miastach – zerowa emisja i zasieg 160 km

MAN robi kolejny krok na drodze do stworzenia przestrzeni miejskich wolnych od emisji i rozpoczyna sprzedaż lekkiego samochodu dostawczego z napędem elektrycznym. Nowy MAN eTGE z silnikiem elektrycznym spełnia przyszłe oczekiwania mieszkańców wobec transportu dystrybucyjnego i dostawczego w miastach. Jest to możliwe dzięki zasięgowi do 160 km oraz ładowności od 950 do 1700 kilogramów w zależności od homologacji (3,5 lub 4,25 ton).

       2018-04-05
nowoczesne-rozwiazania

Polscy przewoźnicy zbierają informacje w segregatorach zamiast sięgać po nowoczesne rozwiązania telemetryczne

Podstawowym nośnikiem informacji w polskich firmach nadal są klasyczne papierowe segregatory i arkusze Excel – wynika z badania TomTom Telematics. Klasyczne analogowe narzędzia stosowane są w 40 proc. Jedynie co ósma firma używa systemów telemetrycznych, które pomagają obniżyć koszty, zwiększyć efektywność wykorzystania pojazdów i bezpieczeństwo kierowców. Polskie przedsiębiorstwa wydają na ten cel znacznie mniej niż te we Francji czy w Niemczech – problem ten szczególnie widoczny jest w branży transportowej, gdzie inwestycja zwraca się najszybciej.

       2018-04-04
toyota-smart-link-foto

Smartfony będą połączone z ekranami pokładowymi pojazdów. Nowa technologia zmieni rynek

Jeszcze w 2018 roku na rynek może trafić rewolucyjne oprogramowanie dla kierowców o nazwie Smart Device Link (SDL). Dzięki niemu możliwe będzie połączenie smartfonów z samochodowym wyświetlaczem ekranowym. Nowy system pozwoli na zintegrowanie funkcji aplikacji nie tylko z wyświetlaczami, lecz także z elementami sterowania umieszczonymi w kierownicy i systemami rozpoznawania głosu. W ten sposób kierowcy będą mogli korzystać z nawigacji czy rozmawiać przez telefon, nie spuszczając wzroku z drogi. Jak pokazują badania, korzystanie z telefonów podczas jazdy może być bardzo niebezpieczne.

       2018-04-03
volvo-fire

Volvo Trucks zaprezentowało pojazdy w specjalnych edycjach: Fire & Ice

Dwa ciągniki siodłowe Volvo FH w specjalnych edycjach Fire & Ice zostały zaprezentowane na tegorocznych targach przez Volvo Trucks. Impreza była także okazją do przypomnienia o akcji „Profesjonalni kierowcy” oraz kampanii społecznej ”Stop.Look.Wave”.

       2018-03-28
683881623_efl_kuczynski_1

W Polsce znacznie lepiej niż pojazdy elektryczne rozwija się segment aut współdzielonych. W przyszłości nie będziemy potrzebowali własnych samochodów

W 2017 roku sprzedaż samochodów elektrycznych w Polsce liczona razem z hybrydami typu plug-in przekroczyła raptem tysiąc sztuk, podczas gdy np. w Norwegii czy Niemczech sprzedano ich kilkadziesiąt tysięcy. Mimo przyjętych w nowej ustawie zachęt i spadających cen takich aut, upłynie jeszcze co najmniej kilka lat, zanim elektryki staną się codziennością na polskich drogach. Dużo szybciej może się przyjąć w Polsce trend carsharingu, czyli współdzielenia samochodów. Dzięki temu zapotrzebowanie na własne auta może spaść nawet o 80 proc.

       2018-03-21
1 / 2812345...1020...»