Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Nowości na rynku

T2018_0314

Nowość od Volvo Trucks prezentuje się dość osobliwie. To autonomiczny transport z napędem elektrycznym do przewozów pomiędzy stałymi punktami

Volvo Trucks przedstawia nowe rozwiązanie transportowe, oparte na autonomicznych samochodach ciężarowych z napędem elektrycznym. Dzięki temu transport może stać się bardziej efektywny, bezpieczniejszy i bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego. Jest dedykowane firmom potrzebującym ciągłego transportu między stałymi punktami jako dopełnienie aktualnej oferty.

       2018-09-13
18185-006

Hybrydowe ciężarówki dla miast – nowa propozycja od Scanii

Scania z nowym pojazdem! Podczas targów IAA w Hanowerze na stoisku Scania zaprezentowana zostanie hybryda plug-in (PHEV), stworzona na bazie pojazdu nowej generacji. W wersji PHEV oraz bliźniaczej, hybrydowej (HEV) może być wykorzystywana aplikacja Scania Zone, pozwalająca na sprostanie ograniczeniom odnośnie emisji hałasu, CO2 oraz prędkości, obowiązującym na określonych obszarach.

       2018-09-05
bimmertech-asystenci-foto

Inteligentny asystent w samochodzie. Porozumiemy się z autem za pomocą komend głosowych

Wirtualni asystenci głosowi to coraz popularniejszy sposób na komunikację człowieka z urządzeniami elektronicznymi. Siri, Asystent Google czy Alexa są już dostępne nie tylko w smartfonach, lecz także w specjalnych głośnikach. Powoli trafiają także do samochodów, pozwalając na bezdotykową obsługę większości funkcji auta, w tym wyznaczenie trasy, odebranie SMS-ów czy nawet włączenie i wyłączenie silnika.

       2018-08-13
Carlo Ratti 4

Nowe oblicza transportu w miastach. Nowoczesne technologie i analiza danych zupełnie zmienią rzeczywistość

– Technologia zmieni większość aspektów życia w mieście w ciągu kolejnych kilku lat, zwłaszcza w obszarze mobilności – prognozuje prof. Carlo Ratti, inżynier i wykładowca Massachusetts Institute of Technology (MIT). Potwierdzają to przykłady – analiza big data już dziś pozwala optymalizować ruch w Nowym Jorku czy Singapurze. Amsterdam pracuje nad łodziami bezzałogowymi, największe koncerny inwestują w samochody autonomiczne, a na MIT do nawigacji służą drony.

       2018-07-19
1 / 3112345...102030...»