Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Nowości na rynku

Carlo Ratti 4

Nowe oblicza transportu w miastach. Nowoczesne technologie i analiza danych zupełnie zmienią rzeczywistość

– Technologia zmieni większość aspektów życia w mieście w ciągu kolejnych kilku lat, zwłaszcza w obszarze mobilności – prognozuje prof. Carlo Ratti, inżynier i wykładowca Massachusetts Institute of Technology (MIT). Potwierdzają to przykłady – analiza big data już dziś pozwala optymalizować ruch w Nowym Jorku czy Singapurze. Amsterdam pracuje nad łodziami bezzałogowymi, największe koncerny inwestują w samochody autonomiczne, a na MIT do nawigacji służą drony.

       2018-07-19
Ile przewoźnicy mogą oszczędzić na wprowadzeniu rozwiązań telematycznych

Przewoźnicy mogą zaoszczędzić dzięki telematyce. Ile?

Konieczność rozliczania delegacji oraz ryczałtów to rzeczywistość każdego przewoźnika zatrudniającego kierowców. Do prawidłowych obliczeń przedsiębiorca musi być na bieżąco z aktualnie obowiązującym ustawodawstwem. Zdarza się, że pomimo doskonałej wiedzy na skutek błędów ludzkich występujących podczas przygotowywania dokumentacji wymaganej do rozliczenia delegacji jest ona nieprawidłowa. Może to narazić firmę na roszczenia pracowników, kary administracyjne i postępowania sądowe. Przewoźnikom z pomocą przychodzi telematyka – technologia, która pozwala na precyzyjne rozliczenie pracy kierowców i ograniczenie kosztów przedsiębiorstwa.

       2018-07-12
toyota-na-alkohol

Toyota opracowała auto na alkohol!

Auto na alkohol? W Brazylii to możliwe! Taki pomysł zrealizowała Toyota. Oto prototypowy Prius Hybrid FFV (flexible-fuel vehicle), który poza benzyną może jeździć również na etanolu. W praktyce oznacza to, że auto wykorzystuje popularny w Brazylii alkohol z trzciny cukrowej.

       2018-07-11
super-test

Auto z automatu? Wystarczy nacisnąć przycisk, a będzie twoje

Samochód z automatu, dostępny po naciśnięciu przycisku? To nie science-fiction, a rzeczywistość! W chińskim Kantonie stanął pierwszy automat do sprzedaży i wypożyczania samochodów – powstały we współpracy Alibaby i Forda. Czyżby forma sprzedawania aut miała się zupełnie zmienić?

       2018-07-05
opony-przyszlosc-foto

Opony, które komunikują się z operatorem floty i przekazują informacje do chmury – takie rozwiązania niedługo będą powszechne

Goodyear stworzył prototyp inteligentnej opony – kompletnego systemu obejmującego oponę, czujniki i algorytmy pracujące w chmurze, które komunikują się w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji. W taką właśnie stronę idzie przemysł oponiarski: w miarę wzrostu popularności carsharingu zwiększą się też przebiegi pojazdów, przez co zarządzanie obsługą opon stanie się kluczowe dla operatorów flot. W przypadku samochodów autonomicznych inteligentne opony zbierające dane o otoczeniu i podłożu mogą stanowić o ich rynkowej przewadze. 

       2018-06-21
MAN_TGX_edycja_25

11 biało-czerwonych MAN-ów wyjechało na polskie drogi z okazji mistrzostw

Wraz z rozpoczęciem finałów mistrzostw świata w piłce nożnej Rosja 2018 na polskie drogi wyrusza 11 pojazdów MAN w naszych barwach narodowych. To specjalna limitowana edycja ciągników siodłowych przygotowana w związku z jubileuszem 25 lecia działalności firmy MAN w Polsce. Oryginalna kabina z pewnością przyciągnie wzrok nie tylko kibiców reprezentacji Polski.

       2018-06-20
Press_Telematyka przyszloscia transportu

Jak systemy telematyczne wpływają na rozwój transportu drogowego?

W ostatnich latach firmy transportowe zmagają się z rosnącymi obowiązkami administracyjnymi i coraz większą konkurencją na rynku. Dlatego też stale rośnie zapotrzebowanie na innowacyjne narzędzia wspomagające i optymalizujące realizowanie usług przewozowych. Jak systemy telematyczne wpływają na rozwój transportu drogowego? Na jakie korzyści mogą liczyć przewoźnicy?

       2018-06-06
1 / 3012345...102030...»