Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Nowości na rynku

2123312724_masters_digital_foundation

Sztuczna inteligencja najpierw zautomatyzuje transport i rozładuje korki, a następnie skomponuje terapię genową

W najbliższej dekadzie rynek technologiczny będzie napędzany przez sztuczną inteligencję. Dzięki technologii uczenia maszynowego powstaną algorytmy zdolne do perfekcyjnego prowadzenia pojazdów, upłynniania ruchu drogowego czy automatycznego sekwencjonowania DNA. Dziś sztuczna inteligencja rewolucjonizuje rynek motoryzacyjny, a w przyszłości zautomatyzuje wykonywanie większości najprostszych i najbardziej rutynowych prac.

       2018-11-20
399128375_Startberry_framelogic

Sztuczna inteligencja w firmie transportowej. Pomoże ustalić, czy zlecenie jest opłacalne, a następnie zaplanuje wszystkie etapy jego realizacji

Polskie firmy są potęgą na europejskim rynku transportowym. Mają w nim ok. 25-procentowy udział. Krajowe i unijne regulacje prawne oraz konieczność optymalizacji i utrzymania konkurencyjności wymuszają na nich jednak technologiczną transformację. Coraz więcej przewoźników inwestuje w telematykę, która przekłada się na oszczędność kosztów i czasu. Kolejną nowością w branży są systemy zarządzania transportem, które wykorzystują algorytmy sztucznej inteligencji.

       2018-10-24
jvc-infotainment-system-foto

Samochody kontrolowane za pomocą poleceń głosowych, gestów, mimiki twarzy, a nawet wzroku. To już nie s-f

Współczesne samochody coraz częściej wyposaża się w ekrany dotykowe i asystentów głosowych, które pozwalają już nie tylko zdalnie odbierać i prowadzić rozmowy telefoniczne, lecz także kontrolować niektóre funkcje samochodu za pomocą głosu. W przyszłości klasyczne deski rozdzielcze zostaną zastąpione wyświetlaczami holograficznymi, a różnymi funkcjami aut będzie można sterować za pomocą gestów rąk.

       2018-10-06
tomtom-technologie-foto_3

Systemy do zarządzania flotą i zdalnego odczytu z tachografów będą w przyszłości powszechnie wykorzystywane

Firmy transportowe są często sprawdzane pod kątem liczby godzin pracy kierowców. W ubiegłym roku takiemu audytowi została poddana ponad połowa przedsiębiorstw. Choć zwiększa to bezpieczeństwo kierowców, konieczne jest wprowadzenie rozwiązań, które jeszcze je poprawią, jak zdalny odczyt z tachografów.Te jednak są w Polsce stosowane znacznie rzadziej niż w innych europejskich krajach. Telematyczne systemy zarządzania flotą pozwalają zaś zmniejszyć liczbę wypadków i ograniczyć koszty dla firm.

       2018-10-02
IAA_edycja specjalna na 25-lecie Volvo FH

Nowości od Volvo Trucks: ciężarówki z napędem elektrycznym i zasilane LNG lub biogazem

W jaki sposób elektromobilność, automatyzacja i komunikacja mogą przyczynić się do poprawy rentowności, wydajności i bezpieczeństwa transportu, przy jednoczesnym zmniejszeniu oddziaływania tej branży na klimat i środowisko naturalne? Jakie rozwiązania są dostępne już dziś, a jakie będą dostępne wkrótce? Na wystawie IAA 2018, odbywającej się w Hanowerze w dniach 20-27 września, Volvo Trucks prezentuje szeroką gamę swoich wizjonerskich produktów i usług, dzięki którym klienci firmy zyskają nowe możliwości dalszego rozwoju.

       2018-09-26
1 / 3212345...102030...»