Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Nowości na rynku

chodniki-antysmogowe-foto

Czy w miastach powstaną betonowe nawierzchnie oczyszczające powietrze?

Dzięki nowoczesnym technologiom beton wkrótce może mieć właściwości… oczyszczania powietrza. Jestto możliwe wskutek użycia w produkcji nanometrycznego dwutlenku tytanu utleniającego szkodliwe tlenki azotu zawarte w spalinach. Taki cement może być stosowny m.in. w kostce brukowej, dachówkach czy panelach elewacyjnych.

       2019-05-14
1860x1050-distance-alert-01-190408

System ułatwiający kierowcom utrzymywanie bezpiecznej odległości – nowość od Volvo Trucks

Wypadki wynikające z najechania pojazdu na tył innego stanowią obecnie około 20 procent wszystkich poważnych kolizji z udziałem samochodów ciężarowych. Funkcja bezpieczeństwa Distance Alert ułatwiająca kierowcy zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i unikanie groźnych sytuacji jest już dostępna w ciężarówkach Volvo Trucks. 

       2019-05-13
IVECO STRALIS LNG dla EPO TRANS (4)

20 nowych ciężarówek IVECO na gaz ziemny znalazło się we flocie EPO-Trans Logistic

Kiedy w ubiegłym roku Niemcy ogłosili zwolnienie z opłat drogowych pojazdów z napędami alternatywnymi, zainteresowanie takimi rozwiązaniami znacznie wzrosło. IVECO od razu zanotowało parę większych zamówień, które właśnie są realizowane. Na zakup nowych Stralisów Natural Power (NP) zdecydowała się m.in. firma EPO-Trans Logistic. 

       2019-05-12
volvo-trucks-foto_1

Proekologiczne ciężarówki coraz bliżej. W pełni elektryczne pojazdy od Volvo Trucks trafią do sprzedaży w przyszłym roku

Na transport drogowy przypada prawie 5 proc. ogólnej emisji gazów cieplarnianych na terytorium Unii Europejskiej. W lutym UE zadecydowała o uregulowaniu emisji dwutlenku węgla przez samochody ciężarowe, ale Volvo Trucks chce przyspieszyć rozwój w tym obszarze. Producent wprowadził na rynek pierwsze modele wyposażone w napęd elektryczny, które trafią do sprzedaży w 2020 roku, oraz rozwija segment pojazdów napędzanych gazem LNG i CNG. Po udanym dla firmy ubiegłym roku ten również zapowiada się dobrze, choć czynniki ryzyka pozostają brexit i europejski pakiet mobilności.

       2019-05-08
nikola

Nowa wodorowa ciężarówka od firmy Nikola na europejskim rynku!

Nikola pracuje nad innowacyjną ciężarówką na wodór. – Chcemy zmienić dosłownie wszystko w przemyśle transportowym. Dzięki naszym rozwiązaniom świat będzie czystszy, bezpieczniejszy i zdrowszy – podkreśla szef firmy, Trevor Milton.

       2019-04-27
Volvo's Accident Research Team

Najpierw podzielił się projektem pasa bezpieczeństwa, teraz dzieli się wiedzą. Volvo Cars robi to dobrze (z okazji swoich 60. urodzin)!

Z okazji 60. urodzin firma Volvo Cars postanowiła podzielić się swoją wiedzą z innymi producentami. Udostępniła im rozbudowaną bazę zdobywanej przez dziesięciolecia wiedzy i opracowania przeprowadzanych przez dekady badań. Osoby zarządzające koncernem są przekonane, że bezpieczeństwo powinno być budowane wspólnie.  

       2019-04-24
TRANSPORT-POLSKI-2019

Ciężarówki będą miały nowe limity emisji CO2

Szacuje się, że za aż 25 proc. spalin emitowanych przez transport drogowy w Unii Europejskiej odpowiedzialne są samochody ciężarowe oraz dostawcze. 18 kwietnia 2019 r. zatwierdzono pierwsze w historii rozporządzenie w sprawie emisji CO2 dla ciężarówek!

       2019-04-24
1 / 3512345...102030...»