Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Nowości na rynku

FH-LNG-on-road

Volvo Trucks: zainteresowanie skroplonym gazem coraz większe wśród przewoźników

Przewoźnicy i ich klienci są coraz bardziej zainteresowani redukcją emisji CO2 i kosztów poprzez stosowanie schłodzonego skroplonego gazu jako paliwa. Z tego powodu, podobnie jak przy poprzedniej generacji, nowe samochody ciężarowe Volvo FH i Volvo FM są również oferowane z silnikami napędzanymi skroplonym gazem ziemnym i biogazem, które oferują takie same osiągi jak silniki wysokoprężne. Wykorzystanie biogazu umożliwia osiągnięcie transportu neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla.

       2020-09-25
monitoring

Autonomiczne ciężarówki nie wyeliminują kierowcy. Będzie nadzorował przejazd, pisał maile i słuchał audiobooków

Kierowca pojazdu autonomicznego dostanie do zrealizowania konkretne zadania, dzięki którym nie ulegnie znużeniu. Do tego dojdzie cały układ czujników, kamer i alarmów, które będą obserwować kierującego i reagować w momencie, kiedy np. zacznie przymykać oczy ze zmęczenia. Użytkownik podczas jazdy będzie mógł pisać maila, słuchać audiobooków, podcastów lub wypełniać dzienniczek pracy. Oto jak wyglądać będzie praca kierowcy w przyszłości.

       2020-09-21
kontrole-drogowe-francja

System informujący o pieszym w martwym polu to tylko jedna z wielu zmian dot. ciężarówek

Rowerzysta albo pieszy w martwym polu ciężarówki? Wtedy często o krok od tragedii. Od 2022 r. pojazdy ciężarowe oraz autobusy mają być wyposażane w systemy służące wykrywaniu pieszych oraz rowerzystów w martwym polu. Nowoczesne technologie mają zniwelować ograniczenia wynikające z budowy pojazdów oraz wyeliminować tzw. błąd ludzki. To jedna z wielu poważnych, planowanych zmian. 

       2020-09-09
1990368780_saule_panele_perowskitowe_1

Przyszłość? Lekkie panele fotowoltaiczne montowane na autach

Panele fotowoltaiczne pierwszej generacji nie nadążają za dynamicznym rozwojem sektora zielonej energii. Konieczne będzie wdrożenie nowych metod produkcyjnych, które pozwolą efektywniej wykorzystać energię słoneczną. Dzięki lżejszej konstrukcji, elastycznej strukturze i częściowej przezroczystości można stosować je m.in. w sektorze budowlanym czy transportowym. Dodatkowo można je drukować w 3D.

       2020-09-05
mikromakro-autonomiczne-taksowki-foto

Pierwsze latające taksówki już za dwa lata!

Systemy autonomizujące pracę pojazdów transportowych pozwolą stworzyć inteligentne latające taksówki. Dzięki zastosowaniu technologii dronowych możliwe będzie wdrożenie ekologicznych taksówek elektrycznych. Sztuczna inteligencja przejmie w nich rolę kierowcy-oblatywacza, umożliwiając szybkie i sprawne przemieszczanie się po aglomeracji.

       2020-07-02
kontrole-drogowe-francja

Brak kierowców i co dalej? Bez cyfryzacji i automatyzacji nie damy rady

Dwieście tysięcy – tylu kierowców zawodowych ma według PwC zabraknąć w Polsce już za dwa lata. Możliwości wsparcia w wyjściu z tej sytuacji branża dostrzega w cyfryzacji. Potwierdza to analiza McKinsey & Company, która wskazuje transport i spedycję jako ten sektor gospodarki, który ma największy potencjał automatyzacji. Ale żeby nie wylać dziecka z kąpielą, już dzisiaj firmy powinny zadbać także o strategię pozyskiwania talentów IT.

       2020-06-25
1 / 4012345...102030...»