Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Nowości na rynku

uhl-elektromobilnosc-foto (1)

Czy na drogach niedługo pojawią się ciężarówki na wodór? Autobusy już są!

Porozumienia dotyczące redukcji emisji z transportu wymuszą na dostawcach aut ciężarowych poszukiwanie rozwiązań zeroemisyjnych. Kluczową technologią w transporcie ciężarowym mogą się okazać ogniwa wodorowe. Tankowanie tego pierwiastka trwa kilka minut, a na pełnym zbiorniku można pokonać nawet 700 kilometrów.

       2019-07-08
IVECO_S-WAY (5)

Projekt nowego IVECO S-WAY jest maksymalnie nastawiony na komfort kierowcy

IVECO S-WAY jest pierwszym z nowej serii ciężkich pojazdów IVECO WAY, który został zaprojektowany tak, aby zapewnić najwyższy komfort kierowcy. Jednocześnie z tą linią modelową został wprowadzony szereg funkcji umożliwiających zaawansowaną komunikację online.  

       2019-07-04
scania-lng

Poczta Polska testuje ciężarówkę Scania na LNG

Ciągnik siodłowy Scania zasilany gazem LNG jest testowany przez pracowników Poczty Polskiej na trasie Lublin – Warszawa – Lublin. To kolejny etap wdrażania programu stopniowej wymiany floty samochodowej narodowego operatora wyznaczonego na niskoemisyjną.

       2019-06-28
smart-truck

Piękny SmartTruck, czyli cacko od Mercedes-Benz Trucks Polska

Oto nowy samochód pokazowy od Mercedes-Benz Trucks Polska. Tegoroczne wcielenie nosi nazwę SmartTruck, która nawiązuje do innowacyjnych rozwiązań Nowego Actrosa. Autorem tego dzieła jest artysta Tomasz Łęczyński.

       2019-06-27
bell-taxi

To się dzieje naprawdę! Autonomiczne taksówki powietrzne przewiozą pierwszych pasażerów już w 2023 roku

Podróż z przedmieścia Melbourne na lotnisko może w godzinach szczytu trwać nie godzinę, a 10 minut. Niebawem ruszą testy autonomicznych taksówek Ubera. W 2023 roku firma chce uruchomić pierwsze komercyjne kursy. W rozwój autonomicznego transportu powietrznego wkład mogą mieć również Polacy, którzy opracowali układ pozwalający zwiększyć czas pracy autonomicznych dronów na jednym ładowaniu z 45 minut do co najmniej 4 godzin.

       2019-06-19
motoryzacja-rozwiazania-foto_3

Przełom! Dzięki produkowanym w Polsce katalizatorom nawet diesel może być ekologiczny i spełniać normy emisji

Co roku z powodu chorób wywołanych zanieczyszczeniem powietrza w UE umiera około 400 tys. osób. Normy dotyczące ograniczenia szkodliwych substancji w powietrzu ustanowione przez KE przekracza 23 z 28 krajów członkowskich. Za dużą część odpowiada transport. Nowe technologie pozwalają jednak znacznie zmniejszyć emisję szkodliwych związków do atmosfery.

       2019-06-18
vera-2

Oryginalny, autonomiczny pojazd od Volvo Trucks będzie realizował transport pomiędzy centrum logistycznym a portem

Elektryczny, połączony z siecią i autonomiczny pojazd Volvo Trucks Vera wejdzie w skład zintegrowanego rozwiązania do transportu towarów z centrum logistycznego do terminalu portowego w Göteborgu, w Szwecji. Zadanie to jest wynikiem nowo nawiązanej współpracy pomiędzy Volvo Trucks i DFDS, przedsiębiorstwem działającym w branży transportu morskiego i logistyki.

       2019-06-14
girteka-system

Girteka zainwestuje niemal milion euro w nowy system zarządzania transportem

Girteka Logistics rozpoczyna projektowanie nowego systemu planowania transportu. Rozwiązanie pozwoli na uzyskanie maksymalnej wydajności i pełnego wykorzystania floty ciężarówek i naczep. Projekt jest wart ponad 900 tys. euro, transportowy gigant realizuje go wspólnie z Uniwersytetem Wileńskim. 400 tys. euro pochodzi z funduszy unijnych, z kolei 500 tys. euro to wkład Girteki.

       2019-06-05
1 / 3612345...102030...»