Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowcy ciężarówek (i nie tylko!). Życie z pasją [Facebookowy przegląd, cz. 15]

tunel_dla_zab

To, że internetowa brać kierowców prężnie się rozwija, bardzo nas cieszy. Powstają kolejne interesujące i warte uwagi fanpage’e, na których kierowcy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. I zarażają miłością do pracy za kółkiem. Nie ma tu laurek, przerysowanych postów, słodkich zdjęć – jest za to pośpiech, trud, zmęczenie, często irytacja. Tym bardziej lubimy ich czytać i tym większy podziw w nas budzą.

Wciągająco!

Kamil to sympatyczny chłopak, który za kierownicą ciężarówki zasiada już od kilku dobrych lat. Udowadnia, że chlebem powszednim kierowcy zawodowego jest nie tylko „wiatr we włosach” czy wolność, którą odczuwamy, mknąc piękną autostradą, a przede wszystkim konieczność „bycia na czas”. Kierowca nie może się spóźnić na rozładunek, choć jednocześnie jest bardzo zależy od sytuacji na drodze, warunków pogodowych, tempa pracy innych pracowników itd. Musi wziąć pod uwagę dziesiątki, setki różnorodnych czynników – czego większość postronnych obserwatorów nie zdaje sobie sprawy.

Największy potencjał widzimy w filmach przygotowywanych przez Kamila, a przedstawiających praktyczne i techniczne zagadnienia związane z pracą kierowcy, jak rozładunki, zabezpieczanie ładunków czy parkowanie. Sami nauczyliśmy się czegoś nowego! Czekamy na więcej.

Fanpage: KamilDriver PL

driver

Konkretnie i na temat!

Przedstawicielka płci pięknej – jak my to lubimy! A Ośkę nawet uwielbiamy, m.in. za wnikliwe obserwacje i cięty język: „Piątek na drogach rządzi się swoimi prawami. W ten dzień zobaczymy wybryki kierowców, które nie śniły się twórcom serii GTA. Pośpiech, zmęczenie tygodniem, duży ruch, a na dodatek wszechogarniająca mgła i ludzie są jakby zaczadzeni w tych swoich puszkach. Kierowcom mam wrażenie wydaje się chyba że jak bohater gry rozbiją jeden samochód i mogą sięgnąć po następny. A życie kolejny raz zakończy się napisem Wasted”. Takich perełek jest więcej, na dodatek nieco cynizmu, trochę humoru (także czarnego), czyli to, co uderza w czułą nutę naszej redakcyjnej duszy.

Fanpage: Ośka – baba za kółkiem

oska

Inspirująco!

Kolej na Aleksandrę, czyli Dziewczynę z Zapałkami. Jej fanpage oczaruje wszystkich miłośników „sportów ekstremalnych”. Transport drewna nie ma przed nią tajemnic, mimo iż tego rodzaju praca codziennie stawia przed nią nowe wyzwania. Aleksandra operuje ważącymi setki kilogramów pniami z niezwykłą precyzją i gracją, a zapach lasu sprawia, że jest w swoim żywiole.

Interesująco i wyczerpująco o transporcie drewna oraz o tym, jak kobieta radzi sobie w tym wymagającym zawodzie, opowiada w wywiadzie udzielonym dla etransport.pl. Zapraszamy do lektury! (KLIK)

Fanpage: Dziewczyna z Zapałkami

zapalki

***

Przeczytaj także: Kierowcy ciężarówek. Życie z pasją => cz. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

173161620_2808720396006399_8633036104631496503_n

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę litewskiego przewoźnika w celu kontroli. Po rozładunku w Polsce kierowca – obywatel Białorusi – wyjechał w kierunku Niemiec. Mężczyzna pachniał wyraźnie alkoholem. Test wykazał około 0,52 ppm alkoholu w oddechu kierowcy.Pijany kierowca został zatrzymany.Przypominamy, że od 0,5 ppm w Polsce grozi odpowiedzialność karna.

2021-04-13
0

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km.
Po zatrzymaniu się na parkingu przy autostradzie A22 Nogaredo West, na północ od Rovereto, mężczyzna przypadkowo wjechał na przeciwległy pas autostrady Brenner. Cudem uniknął wypadku.
Dojechał aż do zjazdu z autostrady Trient Süd. Tam ciężarówka została zatrzymana przez policję na parkingu awaryjnym.  http:///www.youtube.com/watch?v=5vG1vpdofnw

2021-04-12
0
171032707_2805873306291108_84577504454727023_n

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI.Trwa walka niektórych krajów Europy Wschodniej z reformą międzynarodowego transportu drogowego, wprowadzoną przez Unię Europejską w ramach Pierwszego Pakietu Mobilności.

2021-04-10
0
170022647_2803909569820815_3503557148017869621_n

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta.Historia na weekend, ale o trudnej codzienności. W poniedziałek 29 marca firma transportowa straciła kierowcę. Mężczyzna nie skontaktował się, samochodu nie udało się znaleźć – czas zgłosić się na policję. Wypadek?..
❓❓
Jak poinformował Logist.today w odniesieniu do portalu nordbayern.de, policja drogowa gminy Ansbach (kraj związkowy Bawaria) otrzymała powiadomienie o zniknięciu 35-letniego kierowcy ciężarówki. Według obliczeń zarządcy ciężarówka miała jechać do miasta Heilbronn (kraj związkowy Badenia-Wirtembergia), ale zniknęła. Kierowca nie skontaktował się. Wszystko mówiło o sytuacji awaryjnej.
❓ ❓
Policja zareagowała szybko i wysłała dwóch oficerów motocyklowych na poszukiwania. Patrolowcy poradzili sobie z zadaniem, znaleźli ciężarówkę w strefie rekreacyjnej Frankenhöhe-Nord, wzdłuż drogi A6.
Z kierowcą wszystko było w porządku – spał spokojnie, jak później lekarze pisali, „w stanie odurzenia alkoholowego”.Mężczyzna został obudzony i poproszony o wyjaśnienie, ale nie doszło do skutku. Kierowca nie mógł jasno wyjaśnić, co się z nim stało, ledwo trzymał się na nogach. Zamiast tego alkomat „odezwał się” – ponad 2 ppm alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postąpiła zgodnie z instrukcjami – zabrali klucze od auta i odjechali.

Kilka godzin później policja w Ansbach otrzymała wiadomość: na parkingu Frankenhöhe-Nord znajduje się pijany kierowca ciężarówki. Dzień dopiero się zaczął, a co jeśli usiądzie za kierownicą? Policja znowu wyjechała.To był ten sam kierowca, ale w nowym stadium odurzenia alkoholowego – alkomat pokazał ponad 3 ppm w wydychanym powietrzu.

2021-04-07
0