Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowcy ciężarówek (i nie tylko!). Życie z pasją [Facebookowy przegląd, cz. 12]

kierowcy

Grunt to poczucie humoru i duża dawka autoironii. Także (a może przede wszystkim) w pracy kierowcy. Tylko pozytywne spojrzenie na świat pozwala nam uodpornić się na stres, którego za kółkiem jest pod dostatkiem. Dziś przedstawiamy cztery fanpage’e, przy przeglądaniu których nie sposób się nie uśmiechnąć.

Pituch & Grażyna

Za co lubimy fanpage Pituch & Grażyna? Za dużą dawkę dobrego humoru! Codzienne sytuacje, przejazdy, załadunki i rozładunki stają się źródłem zabawnych refleksji.

Oczywiście, najwięcej czasu Pituch poświęca na udokumentowanie swoich tras. Do tego się jednak nie ogranicza. Znajdziemy u niego nawet… porady kulinarne! („jak ugotować odpowiednia ilość makaronu? odsyp tyle ile uważasz że potrzebujesz – weź z tego połowę i wrzuć do wrzątku! odcedzić i …. gratuluję znowu ugotowałeś za dużo makaronu”).
Zaraz, zaraz, ale gdzie w tym całym zamieszaniu jest Grażyna? Otóż, to sprawczyni całego zamieszania, czyli wdzięczna, biała Scania.

Fanpage: Pituch & Grażyna

pituch

Transport w obiektywie WsC

Jak sam przyznaje, jego doświadczenia z pracą jako kierowca busa przeczą wszelkim stereotypom i historiom, które możemy usłyszeć od niektórych busiarzy. Nie ma mowy o wydłużaniu czasu pracy czy przeładowaniu. „Także moi mili, wystarczy dobrych szef, a praca na EU na busie może sprawiać przyjemność. Wystarczą chęci” – zachęca Daniel prowadzący fanpage Transport w obiektywie WsC. I po chwili podsumowuje: „Szanujmy się na drodze, a będzie dobrze. Pozdrawiam wszystkich tych, których poznałem w drodze. Jesteśmy wiecznymi gnaczami. Naszym domem jest droga, a rodziną inni kierowcy. Lubię to co robię i nic i nikt tego nie zmieni. Nikt i nic nas nie zatrzyma”. Pozytywne, prawda?

Po publikowanych tu zdjęciach pięknych ciężarówek widać jednak, że bus chyba mu nie wystarcza – wyraźnie ciągnie go do większych pojazdów ;-) .

Fanpage: Transport w obiektywie WsC

transport w obiektywie

 
Maćkowski on tour

Fanpage Maćkowskiego powstał w bardzo oczywistym celu – kierowca chce dzielić się swoją pasją, jaką jest drajwerka. W jego postach znajdziemy przede wszystkim relacje z kolejnych tras oraz spotkań z innymi truckerami, których mieliśmy już okazję tu opisywać. Publikuje poza tym piękne fotografie z różnych zakątków Polski i Europy. Maćkowski uzupełnia je informacjami z zaplecza, takimi, które zainteresują każdego młodego adepta sztuki kierowania. Pokazuje np., co pakuje w dłuższą trasę (cały, załadowany bagażnik! w końcu „w tej pracy trzeba być przygotowanym na wszystko”, jak pisze), dzięki czemu przy okazji dowiadujemy się, że ma całkiem zbilansowaną dietę ;-)  (i zabiera też ze sobą hantle!).

Fanpage: Maćkowski on tour

mackowski

USA oczami trokerki

Jak jeździ się za Wielką Wodą? O tym opowiada nam Monia. Mimo iż za kierownicą wielkiej ciężarówki – nazywanej pieszczotliwie Biedronkiem – pracuje zaledwie kilka miesięcy, już zdążyła zjeździć niemal wszystkie stany. Monia skrupulatnie fotografuje spotykane na parkingach czy mijane w trasie trucki – bo jest na co patrzeć i co podziwiać! Kierowcy za oceanem przykładają ogromną wagę do wyglądu swojego pojazdu, ciężarówki zachwycają nietypowymi kolorami karoserii czy też przyciągającą wzrok grafiką – przykładem służy chociażby piękny truck Moni.

Fanpage: USA oczami trokerki

usaoczamitrokerki

***

Przeczytaj także: Kierowcy ciężarówek. Życie z pasją => cz. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

173161620_2808720396006399_8633036104631496503_n

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę litewskiego przewoźnika w celu kontroli. Po rozładunku w Polsce kierowca – obywatel Białorusi – wyjechał w kierunku Niemiec. Mężczyzna pachniał wyraźnie alkoholem. Test wykazał około 0,52 ppm alkoholu w oddechu kierowcy.Pijany kierowca został zatrzymany.Przypominamy, że od 0,5 ppm w Polsce grozi odpowiedzialność karna.

2021-04-13
0

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km.
Po zatrzymaniu się na parkingu przy autostradzie A22 Nogaredo West, na północ od Rovereto, mężczyzna przypadkowo wjechał na przeciwległy pas autostrady Brenner. Cudem uniknął wypadku.
Dojechał aż do zjazdu z autostrady Trient Süd. Tam ciężarówka została zatrzymana przez policję na parkingu awaryjnym.  http:///www.youtube.com/watch?v=5vG1vpdofnw

2021-04-12
0
171032707_2805873306291108_84577504454727023_n

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI.Trwa walka niektórych krajów Europy Wschodniej z reformą międzynarodowego transportu drogowego, wprowadzoną przez Unię Europejską w ramach Pierwszego Pakietu Mobilności.

2021-04-10
0
170022647_2803909569820815_3503557148017869621_n

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta.Historia na weekend, ale o trudnej codzienności. W poniedziałek 29 marca firma transportowa straciła kierowcę. Mężczyzna nie skontaktował się, samochodu nie udało się znaleźć – czas zgłosić się na policję. Wypadek?..
❓❓
Jak poinformował Logist.today w odniesieniu do portalu nordbayern.de, policja drogowa gminy Ansbach (kraj związkowy Bawaria) otrzymała powiadomienie o zniknięciu 35-letniego kierowcy ciężarówki. Według obliczeń zarządcy ciężarówka miała jechać do miasta Heilbronn (kraj związkowy Badenia-Wirtembergia), ale zniknęła. Kierowca nie skontaktował się. Wszystko mówiło o sytuacji awaryjnej.
❓ ❓
Policja zareagowała szybko i wysłała dwóch oficerów motocyklowych na poszukiwania. Patrolowcy poradzili sobie z zadaniem, znaleźli ciężarówkę w strefie rekreacyjnej Frankenhöhe-Nord, wzdłuż drogi A6.
Z kierowcą wszystko było w porządku – spał spokojnie, jak później lekarze pisali, „w stanie odurzenia alkoholowego”.Mężczyzna został obudzony i poproszony o wyjaśnienie, ale nie doszło do skutku. Kierowca nie mógł jasno wyjaśnić, co się z nim stało, ledwo trzymał się na nogach. Zamiast tego alkomat „odezwał się” – ponad 2 ppm alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postąpiła zgodnie z instrukcjami – zabrali klucze od auta i odjechali.

Kilka godzin później policja w Ansbach otrzymała wiadomość: na parkingu Frankenhöhe-Nord znajduje się pijany kierowca ciężarówki. Dzień dopiero się zaczął, a co jeśli usiądzie za kierownicą? Policja znowu wyjechała.To był ten sam kierowca, ale w nowym stadium odurzenia alkoholowego – alkomat pokazał ponad 3 ppm w wydychanym powietrzu.

2021-04-07
0