Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowcy ciężarówek (i nie tylko!). Życie z pasją [Facebookowy przegląd, cz. 14]

shutterstock_133029641

Internet to miejsce, w którym każdy człowiek może opowiedzieć o sobie. O swoich pasjach, zainteresowaniach, wykonywanych zawodach. Pojawia się tu też coraz więcej osób, które decydują się podzielić swoją miłością do pracy za kierownicą. Uważajcie, uczucie to jest zaraźliwe! :) 

Witaj w klubie!

Na stronie Norberta znajdziemy przede wszystkim komentarze do aktualnych wydarzeń. Wypadki na drogach, złe warunki, styl jazdy innych uczestników ruchu, korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia, niezapinanie pasów, przepisy mające wpływ na pracę kierowców – przekazuje swoje opinie na różne tematy, a jednocześnie wchodzi w żywy dialog z fanami, pyta ich o zdanie, prosi o udzielenie opinii. Kierowca udowadnia, że jego zawód jest satysfakcjonujący, jednak wymaga wielu poświeceń, zaangażowania, pasji. Czasami bywa też niewdzięczny. Przydaje się więc odrobina zrozumienia, zwłaszcza od tych, którzy jeżdżą za kierownicami osobówek.

Fanpage: TRUCK Driver CLUB

1truck
Nieustannie w drodze

Jej mottem wydaje się być „lepiej mieć za dużo roboty niż za mało”. Wszędzie jej pełno, co rusz udaje się w dalekie i dalsze kierunki. Nie boi się żadnej trasy, traktując je jako wyzwanie. Tak, kolejne słowo w naszym cyklu należy do kobiety – co bardzo lubimy i czemu niezwykle mocno przyklaskujemy, bo kobiet w branży transportowej, szczególnie za kierownicą, niedużo. Czego dowiadujemy się o autorce z jej fanpage’a? W czasie wolnym zwiedza, zwiedza i jeszcze raz zwiedza. Do swojego busa zwraca się pieszczotliwie: Kochanie (to ponoć najbardziej zadbany samochód w firmie!). W pracodawcy docenia życzliwe podejście do pracownika, podobnie w obcych, napotkanych po drodze ludziach. Poza tym jest zręcznym obserwatorem rzeczywistości, potrafi trafnie sportretować świat i wyciągać interesujące także dla nas, czytelników, wnioski! Koniecznie wcisnąć „like”!

Fanpage: Always on the road
2truck
Uwaga, Ania za kierownicą!

Kobiet na szczęście dziś u nas pod dostatek! Na drodze wyprzedza nas urocza Ania, od razu zarażając swoim pozytywnym podejściem do życia. Obserwujemy zarówno, jak radzi sobie w pracy, oraz jak spędza pauzy czy czas wolny. Pani kierowca opisuje kolejne trasy, załadunki i rozładunki, ludzi mijanych po drodze, spotkania ze znajomymi, urlop w gronie najbliższych. Ania to fajna kumpelka, która opowie, co u niej słychać, zabierze nas na piwo i poczęstuje sernikiem – dzięki podglądaniu jej fanpage’a czujemy, jakbyśmy dobrze ją znali.

Fanpage: Anna on Tour

3truck
Bo kierowcy to fajne chłopaki

Mateo i Damian to fajne chłopaki, którzy raz za razem wymieniają się za kierownicą. Na swojej stronie prowadzą swego rodzaju dziennik z podróży. Białe szczyty w Hiszpanii, korki w Niemczech, piękne niebo w Portugalii, nasza cudowna deszczowa Polska – znajdziemy tu kolejne meldunki z przeróżnych punktów na mapie. Chętnie zabralibyśmy się z nimi w trasie, ale chyba nie ma czegoś takiego jak potrójna obsada :)

Fanpage: Mateo & Damian w trasie
4truck
Tyrem przez świat!

Kuba ma dobre oko i talent do wykonywania zdjęć krajobrazów z perspektywy kabiny ciężarówki. Kolejne fotografie na jego fanpage’u wyglądają jak reklama pracy za kółkiem (widoki gratis!). Zresztą swoją pracę opisuje na tyle interesująco, na luzie i bez spinki, że do zawodu przekonałby niejednego sceptyka. Pisze dużo, publikuje często, dzięki czemu tworzy szczegółowy zapis pracy kierowcy, z którym powinien się zapoznać każdy amator sztuki kierowania.

Fanpage: Kuba-Kierowca Tyra

5truck

***

Przeczytaj także: Kierowcy ciężarówek. Życie z pasją => cz. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

173161620_2808720396006399_8633036104631496503_n

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę litewskiego przewoźnika w celu kontroli. Po rozładunku w Polsce kierowca – obywatel Białorusi – wyjechał w kierunku Niemiec. Mężczyzna pachniał wyraźnie alkoholem. Test wykazał około 0,52 ppm alkoholu w oddechu kierowcy.Pijany kierowca został zatrzymany.Przypominamy, że od 0,5 ppm w Polsce grozi odpowiedzialność karna.

2021-04-13
0

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km.
Po zatrzymaniu się na parkingu przy autostradzie A22 Nogaredo West, na północ od Rovereto, mężczyzna przypadkowo wjechał na przeciwległy pas autostrady Brenner. Cudem uniknął wypadku.
Dojechał aż do zjazdu z autostrady Trient Süd. Tam ciężarówka została zatrzymana przez policję na parkingu awaryjnym.  http:///www.youtube.com/watch?v=5vG1vpdofnw

2021-04-12
0
171032707_2805873306291108_84577504454727023_n

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI.Trwa walka niektórych krajów Europy Wschodniej z reformą międzynarodowego transportu drogowego, wprowadzoną przez Unię Europejską w ramach Pierwszego Pakietu Mobilności.

2021-04-10
0
170022647_2803909569820815_3503557148017869621_n

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta.Historia na weekend, ale o trudnej codzienności. W poniedziałek 29 marca firma transportowa straciła kierowcę. Mężczyzna nie skontaktował się, samochodu nie udało się znaleźć – czas zgłosić się na policję. Wypadek?..
❓❓
Jak poinformował Logist.today w odniesieniu do portalu nordbayern.de, policja drogowa gminy Ansbach (kraj związkowy Bawaria) otrzymała powiadomienie o zniknięciu 35-letniego kierowcy ciężarówki. Według obliczeń zarządcy ciężarówka miała jechać do miasta Heilbronn (kraj związkowy Badenia-Wirtembergia), ale zniknęła. Kierowca nie skontaktował się. Wszystko mówiło o sytuacji awaryjnej.
❓ ❓
Policja zareagowała szybko i wysłała dwóch oficerów motocyklowych na poszukiwania. Patrolowcy poradzili sobie z zadaniem, znaleźli ciężarówkę w strefie rekreacyjnej Frankenhöhe-Nord, wzdłuż drogi A6.
Z kierowcą wszystko było w porządku – spał spokojnie, jak później lekarze pisali, „w stanie odurzenia alkoholowego”.Mężczyzna został obudzony i poproszony o wyjaśnienie, ale nie doszło do skutku. Kierowca nie mógł jasno wyjaśnić, co się z nim stało, ledwo trzymał się na nogach. Zamiast tego alkomat „odezwał się” – ponad 2 ppm alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postąpiła zgodnie z instrukcjami – zabrali klucze od auta i odjechali.

Kilka godzin później policja w Ansbach otrzymała wiadomość: na parkingu Frankenhöhe-Nord znajduje się pijany kierowca ciężarówki. Dzień dopiero się zaczął, a co jeśli usiądzie za kierownicą? Policja znowu wyjechała.To był ten sam kierowca, ale w nowym stadium odurzenia alkoholowego – alkomat pokazał ponad 3 ppm w wydychanym powietrzu.

2021-04-07
0