Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowcy ciężarówek. Życie z pasją [Facebookowy przegląd, cz. 13]

unspecified

Czy zdarza nam się narzekać na ciężarówki? Niestety, aż za często! Krzywdzące opinie czy krytykowanie stylu jazdy najczęściej wynikają jednak nie ze złej woli, a… z niewiedzy. Gdybyśmy wiedzieli więcej o pracy kierowców ciężarówek, z pewnością szybko zmienilibyśmy zdanie! Zajrzyjmy więc na ich fanpage’e, poczytajmy historie z tras i poznajmy ludzi, których mijamy na drodze każdego dnia. Przedstawiamy kolejną, już 13 odsłonę naszego cyklu.

DAFem przez świat

Te zdjęcia możemy oglądać chociażby tylko dla niego. Piękna, zgrabna linia, wysmakowana elegancja, a przy tym siła (także charakteru) i jednocześnie delikatność. Takim DAFem pojechalibyśmy na wycieczkę nawet o 5 rano i bez kawy, a może i na koniec świata. Jego przygody możemy śledzić na fanpage’u Dadus Transport i Logistyka. Co interesujące, to profil firmowy (takich tu jeszcze nie przedstawialiśmy), jednak tworzony z lekkością, zwadą i humorem.

Fanpage: Dadus Transport i Logistyka

daf

Jak pracuje się na chłodni?

Dłuższą trasą takim Volvo również byśmy nie pogardzili. Może Patrycjusz zabierze nas w drogę? :) Jako kierowca pracuje od 5 lat. Na swoim fanpage’u pokazuje – jak sam pisze – dobre i złe momenty pracy na chłodni. Na szczęście widzimy, że dobrych jest znacznie, znacznie więcej. Czasami zdarza się dłuższe oczekiwanie na załadunek, otwarcie firmy czy rozbite lusterko. Patrycjusz ma jednak to do siebie, że zawsze porusza się w dobrym kierunku, czyli do przodu.

Fanpage: Patrycjusz w drodze

volvo

Tylko prawdziwe historie!

Damiana lubimy za jego rozpisanie. Trudno znaleźć u niego krótkie, zdawkowe komunikaty, z których musimy czytać między wersami. Kierowca dzieli się swoimi refleksjami dotyczącymi pracy, prowadzenia pojazdów, załadunków, a ostatnio szczegółowo wyjaśniał wyższość Scanii nad MANem oraz rozwodził się na urokiem rozładunków w szczerym polu. Czyta się to z prawdziwą przyjemnością!

Fanpage: Mały Damianek. Prawdziwe Historie

damianek

Z pasją

Kolejna statuetka za świetnie prowadzony profil firmowy wędruje do [werble!] Kubisiak-Transport Krajowy i Międzynarodowy. Dzięki kolejnym wpisom poznajemy przewoźnika do zaplecza. Nie ma tu nudnego przedstawiania oferty, spisów tras i cen, a raczej z konsekwencją snuta historia. Jej puenta jest jedna: fajnie jest czytać ludzi, którzy swoją pracę traktują jako pasję. Co tu zobaczymy? Przeglądy na bazie, obowiązkowe mycie po powrocie z trasy, pokaz floty, zdjęcia z kolejnych tras.

Fanpage: Kubisiak-Transport Krajowy i Międzynarodowy
kubisiak

Ciągle w ruchu

Kiedy nie jeździ… nie może usiedzieć w miejscu. I też jeździ, przesiada się jednak na dwa kółka – okolice parkingów, załadunków i rozładunków zwiedza rowerem. Dokładnie dokumentuje te swoje wycieczki, niemal równie skrupulatnie, co krótsze i dłuższe trasy Mercedesem. Niezależnie od tego, jakim środkiem transportu się porusza, lubimy do niego zaglądać i śledzić kolejne historie zza kierownicy.

Fanpage: Adaśko Trucker

ostatnie

***

Przeczytaj także: Kierowcy ciężarówek. Życie z pasją => cz. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

173161620_2808720396006399_8633036104631496503_n

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę litewskiego przewoźnika w celu kontroli. Po rozładunku w Polsce kierowca – obywatel Białorusi – wyjechał w kierunku Niemiec. Mężczyzna pachniał wyraźnie alkoholem. Test wykazał około 0,52 ppm alkoholu w oddechu kierowcy.Pijany kierowca został zatrzymany.Przypominamy, że od 0,5 ppm w Polsce grozi odpowiedzialność karna.

2021-04-13
0

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km.
Po zatrzymaniu się na parkingu przy autostradzie A22 Nogaredo West, na północ od Rovereto, mężczyzna przypadkowo wjechał na przeciwległy pas autostrady Brenner. Cudem uniknął wypadku.
Dojechał aż do zjazdu z autostrady Trient Süd. Tam ciężarówka została zatrzymana przez policję na parkingu awaryjnym.  http:///www.youtube.com/watch?v=5vG1vpdofnw

2021-04-12
0
171032707_2805873306291108_84577504454727023_n

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI.Trwa walka niektórych krajów Europy Wschodniej z reformą międzynarodowego transportu drogowego, wprowadzoną przez Unię Europejską w ramach Pierwszego Pakietu Mobilności.

2021-04-10
0
170022647_2803909569820815_3503557148017869621_n

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta.Historia na weekend, ale o trudnej codzienności. W poniedziałek 29 marca firma transportowa straciła kierowcę. Mężczyzna nie skontaktował się, samochodu nie udało się znaleźć – czas zgłosić się na policję. Wypadek?..
❓❓
Jak poinformował Logist.today w odniesieniu do portalu nordbayern.de, policja drogowa gminy Ansbach (kraj związkowy Bawaria) otrzymała powiadomienie o zniknięciu 35-letniego kierowcy ciężarówki. Według obliczeń zarządcy ciężarówka miała jechać do miasta Heilbronn (kraj związkowy Badenia-Wirtembergia), ale zniknęła. Kierowca nie skontaktował się. Wszystko mówiło o sytuacji awaryjnej.
❓ ❓
Policja zareagowała szybko i wysłała dwóch oficerów motocyklowych na poszukiwania. Patrolowcy poradzili sobie z zadaniem, znaleźli ciężarówkę w strefie rekreacyjnej Frankenhöhe-Nord, wzdłuż drogi A6.
Z kierowcą wszystko było w porządku – spał spokojnie, jak później lekarze pisali, „w stanie odurzenia alkoholowego”.Mężczyzna został obudzony i poproszony o wyjaśnienie, ale nie doszło do skutku. Kierowca nie mógł jasno wyjaśnić, co się z nim stało, ledwo trzymał się na nogach. Zamiast tego alkomat „odezwał się” – ponad 2 ppm alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postąpiła zgodnie z instrukcjami – zabrali klucze od auta i odjechali.

Kilka godzin później policja w Ansbach otrzymała wiadomość: na parkingu Frankenhöhe-Nord znajduje się pijany kierowca ciężarówki. Dzień dopiero się zaczął, a co jeśli usiądzie za kierownicą? Policja znowu wyjechała.To był ten sam kierowca, ale w nowym stadium odurzenia alkoholowego – alkomat pokazał ponad 3 ppm w wydychanym powietrzu.

2021-04-07
0