Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Wątpliwości odnośnie do pierwszej trasy Tesli. Czy obiecane zasięgi są możliwe do zrealizowania?

tesla-testy-300x200

Ciężarówka Tesla Semi odbyła pierwsze testy – z pełnym załadunkiem i na rzeczywistej trasie. Przewiozła baterie z Nevady do Kalifornii. Amerykańskie media donoszą jednak, że prawdopodobnie nie udało się zrealizować przejazdu bez ładowania akumulatorów.

Wedle zapewnień producenta maksymalny zasięg pojazdu z załadowaną naczepą wyniesie ok. 800 km (500 mil). Nie wiadomo, czy udało się to osiągnąć podczas przejazdu z zakładu produkującego baterie do fabryki samochodów.

Jak podają dziennikarze z portalu Electrek, ciężarówki zatrzymały się na stacji w Rocklin w Sacramento, około 210 km od Nevady, a jedną z nich podłączono do system ładowania. – Nie jest jasne, czy ciężarówki faktycznie potrzebowały dodatkowego doładowania, czy może postój na stacji był częścią testów – czytamy na stronie Electrek.

***

Czytaj także:

Pierwsza trasa elektrycznej Tesli – przewiozła ładunek z Nevady do Kalifornii

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

bus-ustawa-o-delegowaniu

Krótkoterminowe polisy OC to fałszywa oszczędność

O blisko 20 procent spadła w ostatnim kwartale liczba krótkoterminowych polis komunikacyjnego OC sprzedanych przez ubezpieczycieli – wynika z najnowszej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego* . To efekt wdrożenia przez większość towarzystw wewnętrznych kontroli uszczelniających sprzedaż 30-dniowych polis.

2018-12-15
0
niezabezpieczony-ladunek

Z ciężarówki spadł ładunek – tuż przed inny pojazd!

Prawidłowe wykonanie załadunku i jego zabezpieczenie stanowi podstawę bezpiecznego transportu. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki, który spowodował zagrożenie na drodze. Z jego samochodu nagle część ładunku spadła wprost pod koła jadącego za ciężarówką innego auta, zmuszając jego kierowcę, który niczego się nie spodziewał, do nagłego, niebezpiecznego hamowania. Całą sytuację zarejestrował nieoznakowany radiowóz policjantów ruchu drogowego, a na kierowcę ciężarówki został nałożony mandat karny.

2018-12-14
0
policja-oswiecim

Kierowca ciężarówki bez uprawnień i prawem jazdy straconym dawno temu

Parę dni temu policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali kierowcę ciężarówki, który posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Miał za to na swoim koncie już dwa zakazy kierowania. Z kolei prawo jazdy kategorii B mężczyzna stracił trzy lata temu, jeszcze jako młody kierowca.

2018-12-13
0