Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Wątpliwości odnośnie do pierwszej trasy Tesli. Czy obiecane zasięgi są możliwe do zrealizowania?

tesla-testy-300x200

Ciężarówka Tesla Semi odbyła pierwsze testy – z pełnym załadunkiem i na rzeczywistej trasie. Przewiozła baterie z Nevady do Kalifornii. Amerykańskie media donoszą jednak, że prawdopodobnie nie udało się zrealizować przejazdu bez ładowania akumulatorów.

Wedle zapewnień producenta maksymalny zasięg pojazdu z załadowaną naczepą wyniesie ok. 800 km (500 mil). Nie wiadomo, czy udało się to osiągnąć podczas przejazdu z zakładu produkującego baterie do fabryki samochodów.

Jak podają dziennikarze z portalu Electrek, ciężarówki zatrzymały się na stacji w Rocklin w Sacramento, około 210 km od Nevady, a jedną z nich podłączono do system ładowania. – Nie jest jasne, czy ciężarówki faktycznie potrzebowały dodatkowego doładowania, czy może postój na stacji był częścią testów – czytamy na stronie Electrek.

***

Czytaj także:

Pierwsza trasa elektrycznej Tesli – przewiozła ładunek z Nevady do Kalifornii

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

uber-autonomiczny

Autonomiczne auto Ubera śmiertelnie potrąciło pieszą. Technologia nie taka doskonała?

Autonomiczne przejazdy, samochody bez kierowców, auta zdalnie sterowane i samodzielnie reagujące na zdarzenia na drodze – to technologie, które potrzebują jeszcze dużo pracy, badań i testów. W niedzielę wieczorem podczas jazdy testowej na przedmieściach Phoenix w Arizonie samochód autonomiczny Ubera potrącił pieszą przechodzącą przez pasy. Kobieta zmarła w szpitalu.

2018-03-20
0
ubezpieczenie-oc

UFG wyłapuje aż 70 proc. kierowców jeżdżących bez polisy

Ponad 170 mln złotych kosztują innych kierowców nieubezpieczeni i niezidentyfikowani sprawcy wypadków drogowych – wynika z wstępnego podsumowania 2017 roku przez Ubezpieczeniowy Funduszu Gwarancyjny. Kwota ta to odszkodowania i świadczenia, które Fundusz – finansowany ze składek ubezpieczycieli – wypłacił ofiarom takich wypadków oraz rezerwy*.

2018-03-19
0
turecki-kierowca-2

Turecki kierowca zaufał GPS-owi i zakopał się na placu budowy

O tym, że nie zawsze warto ufać GPS-owi, wiemy doskonale. Nawigacja może wywieźć nas w pole. I to dosłownie! Ten turecki kierowca stwierdził najwyraźniej, że GPS lepiej zna drogę niż on sam. W rezultacie ciężarówka zakopała się na placu budowy, a do jej uratowania potrzebny był ciężki sprzęt. Poza tym cała sytuacja skończyła się mandatem karnym… 

2018-03-19
0