Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Wątpliwości odnośnie do pierwszej trasy Tesli. Czy obiecane zasięgi są możliwe do zrealizowania?

tesla-testy-300x200

Ciężarówka Tesla Semi odbyła pierwsze testy – z pełnym załadunkiem i na rzeczywistej trasie. Przewiozła baterie z Nevady do Kalifornii. Amerykańskie media donoszą jednak, że prawdopodobnie nie udało się zrealizować przejazdu bez ładowania akumulatorów.

Wedle zapewnień producenta maksymalny zasięg pojazdu z załadowaną naczepą wyniesie ok. 800 km (500 mil). Nie wiadomo, czy udało się to osiągnąć podczas przejazdu z zakładu produkującego baterie do fabryki samochodów.

Jak podają dziennikarze z portalu Electrek, ciężarówki zatrzymały się na stacji w Rocklin w Sacramento, około 210 km od Nevady, a jedną z nich podłączono do system ładowania. – Nie jest jasne, czy ciężarówki faktycznie potrzebowały dodatkowego doładowania, czy może postój na stacji był częścią testów – czytamy na stronie Electrek.

***

Czytaj także:

Pierwsza trasa elektrycznej Tesli – przewiozła ładunek z Nevady do Kalifornii

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zupełnie nie znamy przepisów dotyczących jazdy po alkoholu

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie AlcoSense Laboratories, blisko połowa kierowców nie wie, jaka jest granica stężenia alkoholu w organizmie, powyżej której prowadzenie pojazdów na polskich drogach jest zabronione.

2018-06-22
0
66526

Oto zwycięzca konkursu Volvo Trucks Driver Challenge!

Zwycięzcą polskiego finału konkursu Volvo Trucks Driver Challenge został Piotr Krahel. Z prawie półtora tysiąca kierowców zawodowych, którzy przystąpili w tym roku do rywalizacji to on osiągnął najlepsze wyniki w jeździe ekonomicznej i na placu manewrowym.

2018-06-21
0
opony-przyszlosc-foto

Opony, które komunikują się z operatorem floty i przekazują informacje do chmury – takie rozwiązania niedługo będą powszechne

Goodyear stworzył prototyp inteligentnej opony – kompletnego systemu obejmującego oponę, czujniki i algorytmy pracujące w chmurze, które komunikują się w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji. W taką właśnie stronę idzie przemysł oponiarski: w miarę wzrostu popularności carsharingu zwiększą się też przebiegi pojazdów, przez co zarządzanie obsługą opon stanie się kluczowe dla operatorów flot. W przypadku samochodów autonomicznych inteligentne opony zbierające dane o otoczeniu i podłożu mogą stanowić o ich rynkowej przewadze. 

2018-06-21
0
DP5A4937

UPS kupi 700 pojazdów napędzanych gazem ziemnym. Rewolucja trwa

Firma UPS planuje zbudować pięć kolejnych stacji tankowania sprężonego gazu ziemnego (CNG) oraz zakupić ponad 700 nowych pojazdów napędzanych CNG, w tym 400 ciągników siodłowych i 330 ciągników terminalowych. W 2018 roku UPS zainwestuje 130 milionów dolarów w pojazdy i stacje CNG.

2018-06-21
0