Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Wątpliwości odnośnie do pierwszej trasy Tesli. Czy obiecane zasięgi są możliwe do zrealizowania?

tesla-testy-300x200

Ciężarówka Tesla Semi odbyła pierwsze testy – z pełnym załadunkiem i na rzeczywistej trasie. Przewiozła baterie z Nevady do Kalifornii. Amerykańskie media donoszą jednak, że prawdopodobnie nie udało się zrealizować przejazdu bez ładowania akumulatorów.

Wedle zapewnień producenta maksymalny zasięg pojazdu z załadowaną naczepą wyniesie ok. 800 km (500 mil). Nie wiadomo, czy udało się to osiągnąć podczas przejazdu z zakładu produkującego baterie do fabryki samochodów.

Jak podają dziennikarze z portalu Electrek, ciężarówki zatrzymały się na stacji w Rocklin w Sacramento, około 210 km od Nevady, a jedną z nich podłączono do system ładowania. – Nie jest jasne, czy ciężarówki faktycznie potrzebowały dodatkowego doładowania, czy może postój na stacji był częścią testów – czytamy na stronie Electrek.

***

Czytaj także:

Pierwsza trasa elektrycznej Tesli – przewiozła ładunek z Nevady do Kalifornii

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

inteligentne-systemy

Jakie ograniczenia czekają tirowców od nowego roku? Ostre przepisy regulujące normy emisji spali

Europa wydaje wojnę zanieczyszczeniom powietrza. Coraz więcej metropolii przygotowuje się do wprowadzenia ostrzejszych przepisów regulujących normy emisji spalin, wprowadzając szereg ograniczeń dotyczących wjazdu do poszczególnych rejonów. Jak łatwo przewidzieć, znacząco utrudni to pracę kierowcom ciężarówek. W jaki sposób będą działać te regulacje oraz gdzie i na co powinni zwracać uwagę nasi tirowcy, jeżdżący do europejskich miast?

2018-09-19
0
jak-zatrudnic-kierowce-z-ukrainy

Aż 2/3 kierowców z nadwagą i ryzykiem wystąpienia chorób serca. Kierowcy wiedzą, jak dbać o zdrowie, ale tego nie robią [RAPORT]

Szacuje się, że w Polsce jest ok. 700 000 kierowców zawodowych. Aż 2/3 z nich cierpi na nadwagę i otyłość, a to prosta droga do zawału. To jednak nie koniec zatrważających faktów płynących z «II raportu o stanie zdrowia i sposobie żywienia kierowców zawodowych» wydanego przez Fundację Truckers Life. W 90% przypadków sposób odżywiania truckerów jest po prostu zły. A przecież od stanu zdrowia kierowców może zależeć życie nas wszystkich.

2018-09-19
0