Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Pierwsza trasa elektrycznej Tesli – przewiozła ładunek z Nevady do Kalifornii

tesla-testy

Rozpoczęły się pierwsze oficjalne testy Tesli Semi w warunkach rzeczywistej eksploatacji! Elektryczna ciężarówka w pełni załadowana bateriami przejechała dystans od zakładu produkującego baterie w Nevadzie do fabryki samochodów w Kalifornii.

Zdjęciem z testów podzielił się na swoim profilu na Instagramie Elon Musk. Widzimy na nim dwa potężne pojazdy, jeden utrzymany w srebrnej kolorystyce, drugi zaś w pięknym czarnym macie.

Odległość pomiędzy obiektami wynosi 260-270 mil, czyli około 450 km, przejazd zajmuje zaś w przybliżeniu 4 godziny 30 minut. Może nie jest to imponujący dystans, jednak należy wziąć po uwagę specyfikę amerykańskiego transportu – 80% amerykańskich ciężarówek wykonuje przejazdy nie dłuższe niż 250 mil (400 km). Nie zdradzono jednak, jak pojazd radził sobie na drodze bądź czy podczas przejazdu konieczne było doładowanie akumulatora.

First production cargo trip of the Tesla Semi heavy duty truck, carrying battery packs from the Gigafactory in the Nevada mountains to the car factory in California

Post udostępniony przez Elon Musk (@elonmusk)

Zaledwie tydzień wcześniej prototyp Tesli zauważono na jednej z ulic San Francisco. Media rozpisywały się o niezwykłym przyspieszeniu ciężarówki:

Podczas premiery Tesli Semi Musk deklarował, że pojazd będzie mógł przejechać dystans 500 mil, czyli około 800 km, na jednym ładowaniu, ponadto przy pełnym załadunku i stałej prędkości 65 mph (ponad 100 km/h). Zdaniem konstruktora pozwoli to na realizację większości standardowych tras na amerykańskim rynku.

***

Czytaj także:

Czy ciężarowka Tesla Semi jest lepsza od tradycyjnych pojazdów? [ANALIZA]

Elektryczna ciężarówka Tesla Semi: HIT czy KIT? O zdanie zapytaliśmy kierowców

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

inteligentne-systemy

Jakie ograniczenia czekają tirowców od nowego roku? Ostre przepisy regulujące normy emisji spali

Europa wydaje wojnę zanieczyszczeniom powietrza. Coraz więcej metropolii przygotowuje się do wprowadzenia ostrzejszych przepisów regulujących normy emisji spalin, wprowadzając szereg ograniczeń dotyczących wjazdu do poszczególnych rejonów. Jak łatwo przewidzieć, znacząco utrudni to pracę kierowcom ciężarówek. W jaki sposób będą działać te regulacje oraz gdzie i na co powinni zwracać uwagę nasi tirowcy, jeżdżący do europejskich miast?

2018-09-19
0
jak-zatrudnic-kierowce-z-ukrainy

Aż 2/3 kierowców z nadwagą i ryzykiem wystąpienia chorób serca. Kierowcy wiedzą, jak dbać o zdrowie, ale tego nie robią [RAPORT]

Szacuje się, że w Polsce jest ok. 700 000 kierowców zawodowych. Aż 2/3 z nich cierpi na nadwagę i otyłość, a to prosta droga do zawału. To jednak nie koniec zatrważających faktów płynących z «II raportu o stanie zdrowia i sposobie żywienia kierowców zawodowych» wydanego przez Fundację Truckers Life. W 90% przypadków sposób odżywiania truckerów jest po prostu zły. A przecież od stanu zdrowia kierowców może zależeć życie nas wszystkich.

2018-09-19
0