Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Pierwsza trasa elektrycznej Tesli – przewiozła ładunek z Nevady do Kalifornii

tesla-testy

Rozpoczęły się pierwsze oficjalne testy Tesli Semi w warunkach rzeczywistej eksploatacji! Elektryczna ciężarówka w pełni załadowana bateriami przejechała dystans od zakładu produkującego baterie w Nevadzie do fabryki samochodów w Kalifornii.

Zdjęciem z testów podzielił się na swoim profilu na Instagramie Elon Musk. Widzimy na nim dwa potężne pojazdy, jeden utrzymany w srebrnej kolorystyce, drugi zaś w pięknym czarnym macie.

Odległość pomiędzy obiektami wynosi 260-270 mil, czyli około 450 km, przejazd zajmuje zaś w przybliżeniu 4 godziny 30 minut. Może nie jest to imponujący dystans, jednak należy wziąć po uwagę specyfikę amerykańskiego transportu – 80% amerykańskich ciężarówek wykonuje przejazdy nie dłuższe niż 250 mil (400 km). Nie zdradzono jednak, jak pojazd radził sobie na drodze bądź czy podczas przejazdu konieczne było doładowanie akumulatora.

First production cargo trip of the Tesla Semi heavy duty truck, carrying battery packs from the Gigafactory in the Nevada mountains to the car factory in California

Post udostępniony przez Elon Musk (@elonmusk)

Zaledwie tydzień wcześniej prototyp Tesli zauważono na jednej z ulic San Francisco. Media rozpisywały się o niezwykłym przyspieszeniu ciężarówki:

Podczas premiery Tesli Semi Musk deklarował, że pojazd będzie mógł przejechać dystans 500 mil, czyli około 800 km, na jednym ładowaniu, ponadto przy pełnym załadunku i stałej prędkości 65 mph (ponad 100 km/h). Zdaniem konstruktora pozwoli to na realizację większości standardowych tras na amerykańskim rynku.

***

Czytaj także:

Czy ciężarowka Tesla Semi jest lepsza od tradycyjnych pojazdów? [ANALIZA]

Elektryczna ciężarówka Tesla Semi: HIT czy KIT? O zdanie zapytaliśmy kierowców

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

uber-autonomiczny

Autonomiczne auto Ubera śmiertelnie potrąciło pieszą. Technologia nie taka doskonała?

Autonomiczne przejazdy, samochody bez kierowców, auta zdalnie sterowane i samodzielnie reagujące na zdarzenia na drodze – to technologie, które potrzebują jeszcze dużo pracy, badań i testów. W niedzielę wieczorem podczas jazdy testowej na przedmieściach Phoenix w Arizonie samochód autonomiczny Ubera potrącił pieszą przechodzącą przez pasy. Kobieta zmarła w szpitalu.

2018-03-20
0
ubezpieczenie-oc

UFG wyłapuje aż 70 proc. kierowców jeżdżących bez polisy

Ponad 170 mln złotych kosztują innych kierowców nieubezpieczeni i niezidentyfikowani sprawcy wypadków drogowych – wynika z wstępnego podsumowania 2017 roku przez Ubezpieczeniowy Funduszu Gwarancyjny. Kwota ta to odszkodowania i świadczenia, które Fundusz – finansowany ze składek ubezpieczycieli – wypłacił ofiarom takich wypadków oraz rezerwy*.

2018-03-19
0
turecki-kierowca-2

Turecki kierowca zaufał GPS-owi i zakopał się na placu budowy

O tym, że nie zawsze warto ufać GPS-owi, wiemy doskonale. Nawigacja może wywieźć nas w pole. I to dosłownie! Ten turecki kierowca stwierdził najwyraźniej, że GPS lepiej zna drogę niż on sam. W rezultacie ciężarówka zakopała się na placu budowy, a do jej uratowania potrzebny był ciężki sprzęt. Poza tym cała sytuacja skończyła się mandatem karnym… 

2018-03-19
0