Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Pierwsza trasa elektrycznej Tesli – przewiozła ładunek z Nevady do Kalifornii

tesla-testy

Rozpoczęły się pierwsze oficjalne testy Tesli Semi w warunkach rzeczywistej eksploatacji! Elektryczna ciężarówka w pełni załadowana bateriami przejechała dystans od zakładu produkującego baterie w Nevadzie do fabryki samochodów w Kalifornii.

Zdjęciem z testów podzielił się na swoim profilu na Instagramie Elon Musk. Widzimy na nim dwa potężne pojazdy, jeden utrzymany w srebrnej kolorystyce, drugi zaś w pięknym czarnym macie.

Odległość pomiędzy obiektami wynosi 260-270 mil, czyli około 450 km, przejazd zajmuje zaś w przybliżeniu 4 godziny 30 minut. Może nie jest to imponujący dystans, jednak należy wziąć po uwagę specyfikę amerykańskiego transportu – 80% amerykańskich ciężarówek wykonuje przejazdy nie dłuższe niż 250 mil (400 km). Nie zdradzono jednak, jak pojazd radził sobie na drodze bądź czy podczas przejazdu konieczne było doładowanie akumulatora.

First production cargo trip of the Tesla Semi heavy duty truck, carrying battery packs from the Gigafactory in the Nevada mountains to the car factory in California

Post udostępniony przez Elon Musk (@elonmusk)

Zaledwie tydzień wcześniej prototyp Tesli zauważono na jednej z ulic San Francisco. Media rozpisywały się o niezwykłym przyspieszeniu ciężarówki:

Podczas premiery Tesli Semi Musk deklarował, że pojazd będzie mógł przejechać dystans 500 mil, czyli około 800 km, na jednym ładowaniu, ponadto przy pełnym załadunku i stałej prędkości 65 mph (ponad 100 km/h). Zdaniem konstruktora pozwoli to na realizację większości standardowych tras na amerykańskim rynku.

***

Czytaj także:

Czy ciężarowka Tesla Semi jest lepsza od tradycyjnych pojazdów? [ANALIZA]

Elektryczna ciężarówka Tesla Semi: HIT czy KIT? O zdanie zapytaliśmy kierowców

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zupełnie nie znamy przepisów dotyczących jazdy po alkoholu

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie AlcoSense Laboratories, blisko połowa kierowców nie wie, jaka jest granica stężenia alkoholu w organizmie, powyżej której prowadzenie pojazdów na polskich drogach jest zabronione.

2018-06-22
0
66526

Oto zwycięzca konkursu Volvo Trucks Driver Challenge!

Zwycięzcą polskiego finału konkursu Volvo Trucks Driver Challenge został Piotr Krahel. Z prawie półtora tysiąca kierowców zawodowych, którzy przystąpili w tym roku do rywalizacji to on osiągnął najlepsze wyniki w jeździe ekonomicznej i na placu manewrowym.

2018-06-21
0
opony-przyszlosc-foto

Opony, które komunikują się z operatorem floty i przekazują informacje do chmury – takie rozwiązania niedługo będą powszechne

Goodyear stworzył prototyp inteligentnej opony – kompletnego systemu obejmującego oponę, czujniki i algorytmy pracujące w chmurze, które komunikują się w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji. W taką właśnie stronę idzie przemysł oponiarski: w miarę wzrostu popularności carsharingu zwiększą się też przebiegi pojazdów, przez co zarządzanie obsługą opon stanie się kluczowe dla operatorów flot. W przypadku samochodów autonomicznych inteligentne opony zbierające dane o otoczeniu i podłożu mogą stanowić o ich rynkowej przewadze. 

2018-06-21
0
DP5A4937

UPS kupi 700 pojazdów napędzanych gazem ziemnym. Rewolucja trwa

Firma UPS planuje zbudować pięć kolejnych stacji tankowania sprężonego gazu ziemnego (CNG) oraz zakupić ponad 700 nowych pojazdów napędzanych CNG, w tym 400 ciągników siodłowych i 330 ciągników terminalowych. W 2018 roku UPS zainwestuje 130 milionów dolarów w pojazdy i stacje CNG.

2018-06-21
0