Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Pierwsza trasa elektrycznej Tesli – przewiozła ładunek z Nevady do Kalifornii

tesla-testy

Rozpoczęły się pierwsze oficjalne testy Tesli Semi w warunkach rzeczywistej eksploatacji! Elektryczna ciężarówka w pełni załadowana bateriami przejechała dystans od zakładu produkującego baterie w Nevadzie do fabryki samochodów w Kalifornii.

Zdjęciem z testów podzielił się na swoim profilu na Instagramie Elon Musk. Widzimy na nim dwa potężne pojazdy, jeden utrzymany w srebrnej kolorystyce, drugi zaś w pięknym czarnym macie.

Odległość pomiędzy obiektami wynosi 260-270 mil, czyli około 450 km, przejazd zajmuje zaś w przybliżeniu 4 godziny 30 minut. Może nie jest to imponujący dystans, jednak należy wziąć po uwagę specyfikę amerykańskiego transportu – 80% amerykańskich ciężarówek wykonuje przejazdy nie dłuższe niż 250 mil (400 km). Nie zdradzono jednak, jak pojazd radził sobie na drodze bądź czy podczas przejazdu konieczne było doładowanie akumulatora.

First production cargo trip of the Tesla Semi heavy duty truck, carrying battery packs from the Gigafactory in the Nevada mountains to the car factory in California

Post udostępniony przez Elon Musk (@elonmusk)

Zaledwie tydzień wcześniej prototyp Tesli zauważono na jednej z ulic San Francisco. Media rozpisywały się o niezwykłym przyspieszeniu ciężarówki:

Podczas premiery Tesli Semi Musk deklarował, że pojazd będzie mógł przejechać dystans 500 mil, czyli około 800 km, na jednym ładowaniu, ponadto przy pełnym załadunku i stałej prędkości 65 mph (ponad 100 km/h). Zdaniem konstruktora pozwoli to na realizację większości standardowych tras na amerykańskim rynku.

***

Czytaj także:

Czy ciężarowka Tesla Semi jest lepsza od tradycyjnych pojazdów? [ANALIZA]

Elektryczna ciężarówka Tesla Semi: HIT czy KIT? O zdanie zapytaliśmy kierowców

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

bus-ustawa-o-delegowaniu

Krótkoterminowe polisy OC to fałszywa oszczędność

O blisko 20 procent spadła w ostatnim kwartale liczba krótkoterminowych polis komunikacyjnego OC sprzedanych przez ubezpieczycieli – wynika z najnowszej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego* . To efekt wdrożenia przez większość towarzystw wewnętrznych kontroli uszczelniających sprzedaż 30-dniowych polis.

2018-12-15
0
niezabezpieczony-ladunek

Z ciężarówki spadł ładunek – tuż przed inny pojazd!

Prawidłowe wykonanie załadunku i jego zabezpieczenie stanowi podstawę bezpiecznego transportu. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki, który spowodował zagrożenie na drodze. Z jego samochodu nagle część ładunku spadła wprost pod koła jadącego za ciężarówką innego auta, zmuszając jego kierowcę, który niczego się nie spodziewał, do nagłego, niebezpiecznego hamowania. Całą sytuację zarejestrował nieoznakowany radiowóz policjantów ruchu drogowego, a na kierowcę ciężarówki został nałożony mandat karny.

2018-12-14
0
policja-oswiecim

Kierowca ciężarówki bez uprawnień i prawem jazdy straconym dawno temu

Parę dni temu policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali kierowcę ciężarówki, który posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Miał za to na swoim koncie już dwa zakazy kierowania. Z kolei prawo jazdy kategorii B mężczyzna stracił trzy lata temu, jeszcze jako młody kierowca.

2018-12-13
0