Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

ZMPD zapowiada konsultacje dla przewoźników ws. zmian w wynagrodzeniu kierowców

monitoring

Nasila się dyskusja na temat zasad wynagradzania kierowców w transporcie międzynarodowym. Zdaniem ZMPD kwestia ta wymaga dogłębnego przeanalizowania oraz dokładnej konsultacji środowiskowej.

Konkurencja w dziedzinie przewozów jest bardzo duża, a uzyskiwane marże bardzo niewielkie, co powoduje duży niepokój wśród przewoźników. Obawiają się, że może dojść do wzrostów kosztów ich działalności nawet o kilkadziesiąt procent. ZMPD dostrzega więc konieczność merytorycznego wsparcia przedstawicieli branży transportowej.

ZMPD planuje konsultacje w ramach własnych struktur organizacyjnych. Będą się one odbywać w całej Polsce. Rozmowy z przewoźnikami pozwolą na sformułowanie wniosków, które będą prezentowane przed organami państwa.

Komentarze

mmm 2018-02-13 14:28

Dlaczego tylko odnośnie transportu trzeba uregulować? Dlaczego inne branże są zwolnione? Jeżeli coś zmieniać to odnośnie wszystkich gałęzi gospodarki.


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

1200px-logo_najwyzszej_izby_kontroli.svg_

Raport NIK o przewozie towarów niebezpiecznych “przedstawia w fałszywym świetle istotny segment polskiego rynku transportu drogowego”. TLP z ostrym komentarzem

Raport Najwyższej Izby Kontroli nie pozostawił suchej nitki na organizacji procesu przewozu drogowego towarów niebezpiecznych. NIK ujawniła szereg rażących nieprawidłowości. Zdaniem organizacji pracodawców „Transport i Logistyka Polska” analiza ta jest zbyt rygorystyczna i zbyt krytyczna. “Przedstawia on w fałszywym świetle istotny segment polskiego rynku transportu drogowego, który jest oceniany jako jeden z najlepiej zorganizowanych w całej Europie” – czytamy w komentarzu do raportu. Według TLP  liczba zabitych w wypadkach z udziałem towarów niebezpiecznych jest w raporcie NIK zawyżona o 864% w stosunku do danych Komendy Głównej Policji!

2018-10-17
0