Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

ZMPD zapowiada konsultacje dla przewoźników ws. zmian w wynagrodzeniu kierowców

monitoring

Nasila się dyskusja na temat zasad wynagradzania kierowców w transporcie międzynarodowym. Zdaniem ZMPD kwestia ta wymaga dogłębnego przeanalizowania oraz dokładnej konsultacji środowiskowej.

Konkurencja w dziedzinie przewozów jest bardzo duża, a uzyskiwane marże bardzo niewielkie, co powoduje duży niepokój wśród przewoźników. Obawiają się, że może dojść do wzrostów kosztów ich działalności nawet o kilkadziesiąt procent. ZMPD dostrzega więc konieczność merytorycznego wsparcia przedstawicieli branży transportowej.

ZMPD planuje konsultacje w ramach własnych struktur organizacyjnych. Będą się one odbywać w całej Polsce. Rozmowy z przewoźnikami pozwolą na sformułowanie wniosków, które będą prezentowane przed organami państwa.

Komentarze

mmm 2018-02-13 14:28

Dlaczego tylko odnośnie transportu trzeba uregulować? Dlaczego inne branże są zwolnione? Jeżeli coś zmieniać to odnośnie wszystkich gałęzi gospodarki.


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

Aplikacja 3

Zostałeś napadnięty? Aplikcja powiadomi kierowców znajdujących się w pobliżu

O tragedii w Berlinie słyszał już praktycznie każdy. Łukasz Urban został zastrzelony przez terrorystę, który następnie porwał jego samochód i taranował ludzi. Niestety, nie jest to pojedynczy przypadek, ponieważ nawet w połowie stycznia tego roku, na jednym z niemieckich parkingów znaleziono w kabinie polskiej ciężarówki ciało kierowcy. To potwierdza tylko fakt, że każdego dnia zdrowie i życie kierowców zawodowych jest zagrożone. Okazuje się, że dzięki wykorzystaniu nowych technologii jest szansa na zwiększenie ich bezpieczeństwa.

2018-02-22
0
naiwgacje-gps

Popularność nawigacji GPS maleje. Kupujemy za to bardzo dużo wideorejestratorów

Sprzedaż nawigacji samochodowych od kilku lat notuje tendencję spadkową, głównie ze względu na rosnącą popularność aplikacji na smartfony. Mimo to wciąż sprzedaż tych urządzeń utrzymuje się na poziomie ok. 300 tys. sztuk rocznie. Rosnącym segmentem, o który walczą producenci elektroniki samochodowej, są za to wideorejestratory. Polscy kierowcy coraz chętniej wyposażają się w kamery, mające często szereg dodatkowych funkcji, jak możliwość transmisji na żywo na Facebooku czy monitorowanie ciśnienia w oponach.

2018-02-22
0
P1

Czy do skutecznego zarządzania flotą i kierowcami wystarczy karta papieru lub tabelka w Excelu?

Zakłopotany kontrahent informuje Cię przez telefon, że Twoja dostawa spóźnia się już kilka godzin. Kierowca na trasie nie odbiera, więc ciężko jest to wyjaśnić. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Problemy jedynie narastają, gdy dla firmy jeździ ponad 10 samochodów, pilnowanych za pomocą arkuszy Excel. Sprawna flota potrzebuje błyskawicznego oprogramowania do zarządzania, które ułatwi jej codzienną kontrolę.

2018-02-21
0