Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

ZMPD zapowiada konsultacje dla przewoźników ws. zmian w wynagrodzeniu kierowców

monitoring

Nasila się dyskusja na temat zasad wynagradzania kierowców w transporcie międzynarodowym. Zdaniem ZMPD kwestia ta wymaga dogłębnego przeanalizowania oraz dokładnej konsultacji środowiskowej.

Konkurencja w dziedzinie przewozów jest bardzo duża, a uzyskiwane marże bardzo niewielkie, co powoduje duży niepokój wśród przewoźników. Obawiają się, że może dojść do wzrostów kosztów ich działalności nawet o kilkadziesiąt procent. ZMPD dostrzega więc konieczność merytorycznego wsparcia przedstawicieli branży transportowej.

ZMPD planuje konsultacje w ramach własnych struktur organizacyjnych. Będą się one odbywać w całej Polsce. Rozmowy z przewoźnikami pozwolą na sformułowanie wniosków, które będą prezentowane przed organami państwa.

Komentarze

mmm 2018-02-13 14:28

Dlaczego tylko odnośnie transportu trzeba uregulować? Dlaczego inne branże są zwolnione? Jeżeli coś zmieniać to odnośnie wszystkich gałęzi gospodarki.


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

protest69

Protest69: jutro ciężarówki pojadą wolniej. Rozmawiamy z organizatorami

Policyjna akcja „TIR” poruszyła środowisko transportowe. Kierowcy ciężarówek nie chcą dłużej być bierni! Na portalach społecznościowych skrzykują się do przeprowadzenia strajku włoskiego. W ramach Protest69 pojadą o 10 km/h wolniej niż pozwalają na to przepisy, a w efekcie zakorkują drogi.

2018-08-16
0
kaskadowe-pomiary-predkosci

Co szykuje nam Policja na długi weekend? M.in. kaskadowe pomiary prędkości

Policja zamierza rozpocząć długi weekend z przytupem. Od dziś do 16 sierpnia będą prowadzone działania w ramach akcji „Bezpieczny sierpień 2018”, czyli m.in. kaskadowe pomiary prędkości przy wykorzystaniu nieoznakowanych radiowozów. Oprócz dość rozpoznawalnych BMW na drodze spotkamy niepozorne Fordy Focusy i Fiaty Bravo.

2018-08-14
0
naklejka_popieram_protest_dpn

Dzięki tej małej naklejce nie dostaniesz mandatu, tylko pouczenie

Trwająca od miesiąca akcja protestacyjna funkcjonariuszy policji nie przyniosła oczekiwanych skutków. Brak porozumienia z władzami dotyczącego podwyżek sprawia, że mundurowi planują kolejne działania. Bez obaw – kierowcy będą mieli jeszcze lżej.

2018-08-14
0
protest-69-logo

Policjanci wystawiają mandaty, a kierowcy ciężarówek zapowiadają protest – Protest69. W piątek będą jechać znacznie wolniej

Policjanci wystawili już 487 mandatów za wyprzedzanie mimo zakazu oraz 429 za utrudnianie przejazdu. Ponad 900 mandatów – to bilans trwającej od ponad tygodnia akcji „TIR” mającej na celu eliminowanie niebezpiecznych zachowań wśród truckerów. Funkcjonariusze policji i ogólnopolskie media wytykają kierowcom ciężarówek wieczny pośpiech i szarżowanie na drodze, ci zaś… skrzykują się i rozpoczynają protest – Protest69.

2018-08-13
0