Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

ZMPD zapowiada konsultacje dla przewoźników ws. zmian w wynagrodzeniu kierowców

monitoring

Nasila się dyskusja na temat zasad wynagradzania kierowców w transporcie międzynarodowym. Zdaniem ZMPD kwestia ta wymaga dogłębnego przeanalizowania oraz dokładnej konsultacji środowiskowej.

Konkurencja w dziedzinie przewozów jest bardzo duża, a uzyskiwane marże bardzo niewielkie, co powoduje duży niepokój wśród przewoźników. Obawiają się, że może dojść do wzrostów kosztów ich działalności nawet o kilkadziesiąt procent. ZMPD dostrzega więc konieczność merytorycznego wsparcia przedstawicieli branży transportowej.

ZMPD planuje konsultacje w ramach własnych struktur organizacyjnych. Będą się one odbywać w całej Polsce. Rozmowy z przewoźnikami pozwolą na sformułowanie wniosków, które będą prezentowane przed organami państwa.

Komentarze

mmm 2018-02-13 14:28

Dlaczego tylko odnośnie transportu trzeba uregulować? Dlaczego inne branże są zwolnione? Jeżeli coś zmieniać to odnośnie wszystkich gałęzi gospodarki.


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

prawo-jazdy

Za kierownicą bez prawa jazdy, za to z mamą lub tatą

Za kółkiem usiądziemy bez prawa jazdy! Konieczne jednak będzie towarzystwo rodzica. Ministerstwo Infrastruktury chce, aby po zakończeniu kursu, a przed przystąpieniem do egzaminu kandydaci na kierowców mogli doszkalać się pod okiem rodziców – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

2018-05-22
0
gallery_big

Bośniacki kierowca przerobił dokumenty zmywalnym cienkopisem

Bośniacki kierowca sfałszował międzynarodowe zezwolenie na przewóz towarów. Zatrzymali go na autostradzie A1 inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach. Wymierzyli przewoźnikowi karę 10 tysięcy złotych, a sprawę o fałszerstwo dokumentów przekazali policji.

2018-05-22
0
kontenery-witd-gdansk

Zestawy z kontenerami na celowniku ITD. Najcięższy ważył 69 ton

Inspektorzy z Gdańska zajęli się przewozem kontenerów. Ze sprawadzanych zestawów pięć budziło spore zastrzeżenia. Najcięższy ważył 69 ton! Jeden z kierowców zaś od tygodnia nie włożył karty do tachografu, bo… “żadne urządzenie nie będzie mu dyktowało, jak ma pracować.”

2018-05-22
0
tankowanie-tanie

Ile zapłacimy za benzynę w najbliższych tygodniach? Nawet 5,30 zł/litr

To jeszcze nie koniec podwyżek kosztów tankowania na polskich stacjach. Ceny paliw wyrażone w złotym na europejskim rynku cały czas rosną, a benzyna bezołowiowa osiąga poziomy jak wtedy, gdy baryłka ropy kosztowała w okolicach 100 dolarów – pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

2018-05-21
0