Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

ZMPD zapowiada konsultacje dla przewoźników ws. zmian w wynagrodzeniu kierowców

monitoring

Nasila się dyskusja na temat zasad wynagradzania kierowców w transporcie międzynarodowym. Zdaniem ZMPD kwestia ta wymaga dogłębnego przeanalizowania oraz dokładnej konsultacji środowiskowej.

Konkurencja w dziedzinie przewozów jest bardzo duża, a uzyskiwane marże bardzo niewielkie, co powoduje duży niepokój wśród przewoźników. Obawiają się, że może dojść do wzrostów kosztów ich działalności nawet o kilkadziesiąt procent. ZMPD dostrzega więc konieczność merytorycznego wsparcia przedstawicieli branży transportowej.

ZMPD planuje konsultacje w ramach własnych struktur organizacyjnych. Będą się one odbywać w całej Polsce. Rozmowy z przewoźnikami pozwolą na sformułowanie wniosków, które będą prezentowane przed organami państwa.

Komentarze

mmm 2018-02-13 14:28

Dlaczego tylko odnośnie transportu trzeba uregulować? Dlaczego inne branże są zwolnione? Jeżeli coś zmieniać to odnośnie wszystkich gałęzi gospodarki.


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

vlcsnap-error730

Dzięki kamerom termowizyjnym pojazd zobaczy przeszkody z odległości nawet 200 metrów

Kamery termowizyjne montowane obecnie w luksusowych samochodach pozwalają wychwycić obecność obiektu na drodze z odległości nawet 200 metrów, zapewniając kierowcy niemal trzykrotnie więcej czasu na reakcję niż zwykłe reflektory. Wkrótce kamery takie mogą się stać podstawowym wyposażeniem inteligentnych samochodów autonomicznych. Pozwolą dostrzec pieszych z dużej odległości, pozwalając maszynie szybciej zareagować na zdarzenia drogowe i zwiększyć szansę na uniknięcie wypadku. Zaprezentowano już pierwszy autonomiczny pojazd wyposażony w kamery termowizyjne.

2019-01-21
0