Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Wzmożone kontrole na europejskich granicach [AKTUALIZACJA: 2 grudnia]

shutterstock_149582471

Obyś żył w ciekawych czasach – mawiało się kiedyś, niekoniecznie dobrze życząc swojemu rozmówcy. Wydaje się, że ciekawe czasy właśnie nadeszły, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę sytuację na europejskich granicach.

[2 grudnia]

Niemcy-Austria

Dziś rano na austriacko-niemieckim przejściu granicznym utworzył się korek o długości 3-4 km. Od strony Niemiec  brak utrudnień, należy liczyć się z wyrywkową kontrolą aut. Widać, że Niemcy na granicy powoli rozbudowują infrastrukturę do kontroli pojazdów – na granicy stoi dźwig który ustawia betonowe krawężniki” - melduje Rafał Pijanowski z www.truckeronroad.com.

[30 listopada]

Niemcy-Austria

„Należy spodziewać się kontroli na granicy austriacko-niemieckiej – informuje nas Rafał Pijanowski z www.truckeronroad.com. Korek na około 5 km na autostradzie A8 za Monachium w kierunku Austrii.”

[24 listopada]

Norwegia wprowadziła szczegółową kontrolę paszportową. Więcej przeczytasz TU

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

przeladowane_19.07_2

Busiki wciąż przeciążone

Na 15 skontrolowanych przez łódzką Inspekcję Transportu Drogowego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, aż 8 było przeciążonych.

2019-07-22
0
wazenie_Lublin_2

Zważyli i sprawdzili ponad 200 pojazdów. Wspólna akcja ITD i policji

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo – to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

2019-07-21
0
bus-rekord-2

Rekordowy busik ważył o 5 ton za dużo!

Niemal 8,6 tony ważył samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Patrole dolnośląskiej, małopolskiej i śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymały w sumie 17 podobnych pojazdów z dużym nadmiarem ładunku.

2019-07-20
0
ciezarowka-wypadek

Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?

W pierwszym kwartale 2019 roku w wyników wypadków przy pracy poszkodowanych zostało łącznie 15 800 osób. Niestety dużą część stanowią kierowcy ciężarówek. Jakie sytuacje mogą się wydarzyć w codziennej pracy truckera oraz jakie obowiązki z nimi związane spoczywają na przewoźniku? Niełatwy temat wyjaśnia Mariusz Skurzyński, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców w zakresie PIP.

2019-07-19
0
Pijany_Bialorusin_1

Chciał napić się wódki… podczas kontroli

Pijanego kierowcę ciężarówki zatrzymali świętokrzyscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na drodze krajowej nr 7. Obok siedzenia kierowcy leżała butelka wódki.

2019-07-18
0