Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Węgry ostro sprzeciwiają się wprowadzeniu przepisów o delegowaniu w transporcie

delegowanie-w-transporci

Nie tylko przedstawiciele polskich, ale również węgierskich przewoźników głośno wyrażają swój sprzeciw przeciwko niektórym z przepisów Pakietu Mobilności. Bo o ile walka z nierównościami na rynku jest jak najbardziej wskazana, to objęcie transportu przepisami o delegowaniu pracowników to bardzo nieudany pomysł. Poniżej komunikat TLP:

Węgierska Federacja Krajowych Przewoźników Prywatnych NIT, największa organizacja przewoźników na Węgrzech, a zarazem członek Sojuszu na rzecz przyszłości transportu, którego współzałożycielem jest TLP, wystosowała oficjalny list do Komisarz UE ds. Transportu Violetty Bulc. NIT reprezentuje 4000 przewoźników, zatrudniających ok. 20000 pracowników w transporcie.

NIT w czasie posiedzenia zarządu organizacji 22 marca połączonej z konferencją prasową dokonał oceny obecnych prac nad Pakietem Mobilności w Parlamencie Europejskim. Po publicznym przedstawieniu sprawozdania przez sekretarzy stanu oraz zaproszonych gości, zarząd NIT przyjął uchwałę oraz postanowił przekazać jej treść rządowi węgierskiemu, węgierskim przedstawicielom w Parlamencie Europejskim oraz Komisarz Violecie Bulc w formie oficjalnego listu.

Jak czytamy w uchwale, zdaniem NIT Pakiet Mobilności oraz przepisy o delegowaniu pracowników nie mogą zagrażać swobodzie przepływu pracowników, usług i towarów. Zjawisko protekcjonizmu winno być powstrzymane. Należy unikać obecnie występującej polaryzacji rynku, która zagraża istnieniu, co najmniej 120.00 krajowych miejsc pracy. Chcąc zachować siłę konkurencji oraz pozycję na rynku przewoźników węgierskich, NIT wskazuje na wolę konstruktywnej współpracy w wypracowaniu zrównoważonych przepisów z innymi podmiotami, podzielającymi taką ideę. NIT podkreśla, iż przepisy Pakietu Mobilności winny być proste i łatwe w stosowaniu. Nie mogą zwiększać obowiązków administracyjnych przewoźników. NIT z całą stanowczością wyraża swój sprzeciw wobec objęcia transportu przepisami o delegowaniu pracowników, opierając to stanowisko na przepisach europejskich. Wzywa wszystkie organizacje z wszystkich krajów członkowskich do wzmożenia działań celem przekonania przedstawicieli państw członkowskich, popierających delegowanie w transporcie, iż nie jest to rozwiązanie słuszne.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

termin_zgłoszenia_liczby_zatrudnionych_kierowców

Upływa termin zgłoszenia liczby zatrudnionych kierowców

Biuro ds. Transportu Miedzynarodowego informuje, ze zgodnie z trescia art. 7a ust. 8 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2022 r. poz 2201) po uzyskaniu zezwolenia na wykonywanie zawodu prewożnika drogowego przedsiębiorca przedkłada corocznie organowi, o którym

2024-03-04
0
cargonews_m2cargo

Nowy projekt Cargo.LT – M2Cargo.EU

Zespół Cargo.LT ma przyjemność przedstawić nowy projekt M2Cargo.EU – usługę, która pomoże Ci znaleźć magazyn logistyczny.

2024-02-26
0