Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

“Ukryty” materiał niebezpieczny w ciężarówce

witd-bialy

Podlascy inspektorzy Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę z „ukrytym” materiałem niebezpiecznym. Pojazd nie był oznakowany, a kierowca nie miał wymaganych uprawnień. 

Wczoraj 15 marca 2018 r. w miejscowości Suchowola na drodze krajowej nr 8 inspektorzy z WITD w Białymstoku zatrzymali do kontroli łotewski samochód przewożący towar niebezpieczny – UN 3495 jod – charakteryzujący się właściwościami żrącymi, trującymi.

Ciężarówka nie była oznakowana przy tego typu przewozie wymaganymi tablicami barwy pomarańczowej. Podczas wykonywania czynności kontrolnych okazało się, że kierowca wykonujący transport nie posiada odpowiednich kwalifikacji do przewozu materiałów niebezpiecznych, nie ukończył odpowiedniego kursu.

Kierujący nie posiadał instrukcji pisemnej dotyczącej postępowania w przypadku awarii, wyposażenia jednostki transportowej. Dodatkowo w ciężarówce nie było gaśnic w wymaganej ilości, wymaganego wyposażenia dla ochrony ogólnej i indywidualnej, a dokument przewozowy był nieprawidłowo sporządzony.

Właściciel samochodu na poczet kary uiścił kaucję w wysokości 3450zł.

Pojazd został usunięty na parking strzeżony do chwili doprowadzenia do stanu zgodnego z przepisami.

Źródło: WITD Białystok

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

vlcsnap-error730

Dzięki kamerom termowizyjnym pojazd zobaczy przeszkody z odległości nawet 200 metrów

Kamery termowizyjne montowane obecnie w luksusowych samochodach pozwalają wychwycić obecność obiektu na drodze z odległości nawet 200 metrów, zapewniając kierowcy niemal trzykrotnie więcej czasu na reakcję niż zwykłe reflektory. Wkrótce kamery takie mogą się stać podstawowym wyposażeniem inteligentnych samochodów autonomicznych. Pozwolą dostrzec pieszych z dużej odległości, pozwalając maszynie szybciej zareagować na zdarzenia drogowe i zwiększyć szansę na uniknięcie wypadku. Zaprezentowano już pierwszy autonomiczny pojazd wyposażony w kamery termowizyjne.

2019-01-21
0