Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Strefy ekologiczne i nowy znak drogowy w miastach. Za złamanie przepisów nawet 500 zł 

milog-kontrola

Ustawa o elektromobilności zakłada stworzenie „stref czystego transportu”, czyli obszarów z ograniczonym ruchem, oraz wprowadzenie nowych znaków drogowych. Wjedziemy do nich tylko autem ekologicznym. Za złamanie przepisów będzie groził mandat w wysokości do 500 zł.

W serwisie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt nowelizacji rozporządzenia ws. znaków i sygnałów drogowych. Zakłada on m.in. wprowadzenie nowego znaku drogowego D-54 „Strefa czystego transportu” wraz z odwołującym go D-55 – umieszczonym na wyjeździe z obszaru.

„Strefy czystego transportu” będą dedykowane m.in. dla pojazdów elektrycznych, hybrydowych typu plug-in oraz samochodów na gaz CNG i wodorowych.

Możemy się również spodziewać zmiany znaków już obowiązujących. Znak D-18 oznaczający parking będzie mógł zostać uzupełniony o tabliczkę z napisem „postój dla pojazdów elektrycznych”.

Ponadto ustawa przewiduje szereg przywilejów dla kierowców aut ekologicznych, jak bezpłatne parkowanie w wyznaczonych miejscach czy możliwość poruszania się po buspasach. Pojazdy ekologiczne będą oznaczone specjalnymi naklejkami na szybę.

Projekt właśnie trafił do konsultacji społecznych.

znaki-drogowe

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

koszt-kilometra

Rekordowe długi polskiego transportu!

Przyszłość polskiego transportu stoi pod znakiem zapytania. W ciągu roku suma zadłużenia branży wzrosła z 664 na 925 mln zł! Rosyjskie embargo oraz wciąż zmieniające się unijne regulacje, a do tego ogromne braki kadrowe sprawiają, że polscy przewoźnicy są w coraz gorszej sytuacji. 

2018-07-23
0
swinki

Przewóz 200 świń niesprawnym pojazdem

To nie był przepisowy transport żywych zwierząt. Ponad 200 świń przewożono niesprawnym technicznie autem, a kierowca rażąco naruszył czas pracy. Kontrolę przeprowadzili inspektorzy ITD na autostradzie A4.

2018-07-22
0