Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Strefy ekologiczne i nowy znak drogowy w miastach. Za złamanie przepisów nawet 500 zł 

milog-kontrola

Ustawa o elektromobilności zakłada stworzenie „stref czystego transportu”, czyli obszarów z ograniczonym ruchem, oraz wprowadzenie nowych znaków drogowych. Wjedziemy do nich tylko autem ekologicznym. Za złamanie przepisów będzie groził mandat w wysokości do 500 zł.

W serwisie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt nowelizacji rozporządzenia ws. znaków i sygnałów drogowych. Zakłada on m.in. wprowadzenie nowego znaku drogowego D-54 „Strefa czystego transportu” wraz z odwołującym go D-55 – umieszczonym na wyjeździe z obszaru.

„Strefy czystego transportu” będą dedykowane m.in. dla pojazdów elektrycznych, hybrydowych typu plug-in oraz samochodów na gaz CNG i wodorowych.

Możemy się również spodziewać zmiany znaków już obowiązujących. Znak D-18 oznaczający parking będzie mógł zostać uzupełniony o tabliczkę z napisem „postój dla pojazdów elektrycznych”.

Ponadto ustawa przewiduje szereg przywilejów dla kierowców aut ekologicznych, jak bezpłatne parkowanie w wyznaczonych miejscach czy możliwość poruszania się po buspasach. Pojazdy ekologiczne będą oznaczone specjalnymi naklejkami na szybę.

Projekt właśnie trafił do konsultacji społecznych.

znaki-drogowe

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

dp

Francja chce zmian dla przewoźników do 3,5 DMC. Wśród propozycji m.in. częstsze kontrole techniczne

Francuski poseł Damien Pichereau – znany z dość specyficznego podejścia do branży transportu, dodatkowo odpowiedzialny za wyprowacowanie stanowiska Francji odnośnie do Pakietu Mobilności – przygotował propozycje zmian dla przewoźników do 3,5 DMC. Zakres ich obowiązków, m.in. formalnych, miałby ulec zwiększeniu. Ponadto nowe obowiązki miałby trafić także do Pakietu Mobilności.

2018-04-19
0
Kontrola trzeźwości_LoRes

Piliśmy alkohol? Nie wiemy, że nadal jesteśmy pod wpływem i rano wsiadamy za kółko

Co trzeci kierowca w Polsce wsiadłby za kierownicę wcześniej niż powinien, błędnie szacując czas potrzebny na powrót do stanu trzeźwości, w którym dozwolone jest prowadzenie pojazdu. Podobny odsetek przyznaje, że mógł kiedyś prowadzić samochód pod wpływem alkoholu – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy AlcoSense Laboratories. Wnioski z badania pokazują skalę problemu tzw. nieświadomej nietrzeźwości u polskich kierowców.

2018-04-19
0
jak-radza-sobie-przewoznicy-przed-swietami

A czy Ty jesteś przygotowany na RODO? Rozporządzenie dotyczy każdej firmy, także z branży TSL. Sprawdź, jakie masz obowiązki

Przedsiębiorcy z branży TSL nadal nie zdają sobie sprawy, że Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych dotyczy także firm transportowych, logistycznych czy spedycyjnych – innymi słowy, wszystkich tych, które gromadzą i przetwarzają dane: o swoich klientach czy pracownikach. RODO oznacza ogrom nowych obowiązków, na które musimy być przygotowani. 

2018-04-19
0