Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Rzucanie kamieniami, kładzenie się na jezdni. Sytuacja w Calais nadal nieciekawa

kierowcy-w-calais

Sytuacja w Calais? W zasadzie bez zmian. Mimo iż Dżungla, czyli obóz migrantów i uchodźców, została zamknięta w październiku 2016 r., kierowcy nadal muszą liczyć się z atakami na swoje ciężarówki.

Szacuje się, że w Calais każdego dnia dochodzi do 5-6 prób wtargnięcia do naczep pojazdów. Prawdopodobnie są to jednak zaniżone statystki, ponieważ wielu kierowców nie zgłasza tego typu incydentów. Organizacje charytatywne podają, że w okolicach zlikwidowanej Dżungli nadal koczuje około 700 migrantów.

- Problem nie jest już podejmowany przez media, nie oznacza to wcale, że zniknął – mówił w programie Victoria Derbyshire na BBC2 szef brytyjskiej organizacji Road Laulage Association (RHA) Richard Burnett. – Kierowcy wciąż muszą mierzyć się z atakami. Przestępcy zajmujący się przemytem ludzi robią wszystko, aby zatrzymać ciężarówki. Rzucają w nie kamieniami, zostawiają głazy na jezdni, a nawet sami się na nią kładą. Kierowcy nie mają innego wyjścia, niż się zatrzymać – twierdzi Burnett.

– Ani brytyjski, ani francuski rząd nie robią wystarczająco, aby pomóc kierowcom. Brytyjski rząd powinien wpłynąć na odpowiednie jednostki we Francji. Dochodzą nas słuchy, że na francuskich granicach systemy monitorujące transport, czyli np. wykrywające ciepło ludzkiego ciała w naczepie, są wyłączane. Dzięki temu problem przestaje dotyczyć Francuzów…. – mówi szef RHA.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

dp

Francja chce zmian dla przewoźników do 3,5 DMC. Wśród propozycji m.in. częstsze kontrole techniczne

Francuski poseł Damien Pichereau – znany z dość specyficznego podejścia do branży transportu, dodatkowo odpowiedzialny za wyprowacowanie stanowiska Francji odnośnie do Pakietu Mobilności – przygotował propozycje zmian dla przewoźników do 3,5 DMC. Zakres ich obowiązków, m.in. formalnych, miałby ulec zwiększeniu. Ponadto nowe obowiązki miałby trafić także do Pakietu Mobilności.

2018-04-19
0
Kontrola trzeźwości_LoRes

Piliśmy alkohol? Nie wiemy, że nadal jesteśmy pod wpływem i rano wsiadamy za kółko

Co trzeci kierowca w Polsce wsiadłby za kierownicę wcześniej niż powinien, błędnie szacując czas potrzebny na powrót do stanu trzeźwości, w którym dozwolone jest prowadzenie pojazdu. Podobny odsetek przyznaje, że mógł kiedyś prowadzić samochód pod wpływem alkoholu – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy AlcoSense Laboratories. Wnioski z badania pokazują skalę problemu tzw. nieświadomej nietrzeźwości u polskich kierowców.

2018-04-19
0
jak-radza-sobie-przewoznicy-przed-swietami

A czy Ty jesteś przygotowany na RODO? Rozporządzenie dotyczy każdej firmy, także z branży TSL. Sprawdź, jakie masz obowiązki

Przedsiębiorcy z branży TSL nadal nie zdają sobie sprawy, że Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych dotyczy także firm transportowych, logistycznych czy spedycyjnych – innymi słowy, wszystkich tych, które gromadzą i przetwarzają dane: o swoich klientach czy pracownikach. RODO oznacza ogrom nowych obowiązków, na które musimy być przygotowani. 

2018-04-19
0