Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Rzucanie kamieniami, kładzenie się na jezdni. Sytuacja w Calais nadal nieciekawa

kierowcy-w-calais

Sytuacja w Calais? W zasadzie bez zmian. Mimo iż Dżungla, czyli obóz migrantów i uchodźców, została zamknięta w październiku 2016 r., kierowcy nadal muszą liczyć się z atakami na swoje ciężarówki.

Szacuje się, że w Calais każdego dnia dochodzi do 5-6 prób wtargnięcia do naczep pojazdów. Prawdopodobnie są to jednak zaniżone statystki, ponieważ wielu kierowców nie zgłasza tego typu incydentów. Organizacje charytatywne podają, że w okolicach zlikwidowanej Dżungli nadal koczuje około 700 migrantów.

- Problem nie jest już podejmowany przez media, nie oznacza to wcale, że zniknął – mówił w programie Victoria Derbyshire na BBC2 szef brytyjskiej organizacji Road Laulage Association (RHA) Richard Burnett. – Kierowcy wciąż muszą mierzyć się z atakami. Przestępcy zajmujący się przemytem ludzi robią wszystko, aby zatrzymać ciężarówki. Rzucają w nie kamieniami, zostawiają głazy na jezdni, a nawet sami się na nią kładą. Kierowcy nie mają innego wyjścia, niż się zatrzymać – twierdzi Burnett.

– Ani brytyjski, ani francuski rząd nie robią wystarczająco, aby pomóc kierowcom. Brytyjski rząd powinien wpłynąć na odpowiednie jednostki we Francji. Dochodzą nas słuchy, że na francuskich granicach systemy monitorujące transport, czyli np. wykrywające ciepło ludzkiego ciała w naczepie, są wyłączane. Dzięki temu problem przestaje dotyczyć Francuzów…. – mówi szef RHA.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

koszt-kilometra

Rekordowe długi polskiego transportu!

Przyszłość polskiego transportu stoi pod znakiem zapytania. W ciągu roku suma zadłużenia branży wzrosła z 664 na 925 mln zł! Rosyjskie embargo oraz wciąż zmieniające się unijne regulacje, a do tego ogromne braki kadrowe sprawiają, że polscy przewoźnicy są w coraz gorszej sytuacji. 

2018-07-23
0
swinki

Przewóz 200 świń niesprawnym pojazdem

To nie był przepisowy transport żywych zwierząt. Ponad 200 świń przewożono niesprawnym technicznie autem, a kierowca rażąco naruszył czas pracy. Kontrolę przeprowadzili inspektorzy ITD na autostradzie A4.

2018-07-22
0