Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Rzucanie kamieniami, kładzenie się na jezdni. Sytuacja w Calais nadal nieciekawa

kierowcy-w-calais

Sytuacja w Calais? W zasadzie bez zmian. Mimo iż Dżungla, czyli obóz migrantów i uchodźców, została zamknięta w październiku 2016 r., kierowcy nadal muszą liczyć się z atakami na swoje ciężarówki.

Szacuje się, że w Calais każdego dnia dochodzi do 5-6 prób wtargnięcia do naczep pojazdów. Prawdopodobnie są to jednak zaniżone statystki, ponieważ wielu kierowców nie zgłasza tego typu incydentów. Organizacje charytatywne podają, że w okolicach zlikwidowanej Dżungli nadal koczuje około 700 migrantów.

- Problem nie jest już podejmowany przez media, nie oznacza to wcale, że zniknął – mówił w programie Victoria Derbyshire na BBC2 szef brytyjskiej organizacji Road Laulage Association (RHA) Richard Burnett. – Kierowcy wciąż muszą mierzyć się z atakami. Przestępcy zajmujący się przemytem ludzi robią wszystko, aby zatrzymać ciężarówki. Rzucają w nie kamieniami, zostawiają głazy na jezdni, a nawet sami się na nią kładą. Kierowcy nie mają innego wyjścia, niż się zatrzymać – twierdzi Burnett.

– Ani brytyjski, ani francuski rząd nie robią wystarczająco, aby pomóc kierowcom. Brytyjski rząd powinien wpłynąć na odpowiednie jednostki we Francji. Dochodzą nas słuchy, że na francuskich granicach systemy monitorujące transport, czyli np. wykrywające ciepło ludzkiego ciała w naczepie, są wyłączane. Dzięki temu problem przestaje dotyczyć Francuzów…. – mówi szef RHA.

Źródło: Trucker&Driver

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

Co drugi polski przedsiębiorca transportowy zakupi lub wymieni flotę w 2018 roku - dane marki VIAON

Co drugi polski przedsiębiorca transportowy zakupi lub wymieni flotę w 2018 roku

Prawie 98 proc. polskich przedsiębiorców transportowych planuje rozwijać swoje firmy w 2018 roku. Według przewidywań ekspertów nie są to jedynie puste deklaracje, gdyż polski transport, pomimo utrudnień prawnych, nadal jest ceniony na arenie międzynarodowej i firmom zależy na utrzymaniu wysokiego statusu. W opinii przewoźników inwestycja w modernizację lub powiększenie floty to najlepsza metoda na rozwój i zapewnienie wysokiej jakości usług.

2018-01-24
0
Press_KE chce powolac Europejski Urzad Pracy

Komisja Europejska chce ujednolić przepisy dla pracowników delegowanych w całej UE. Powstanie Europejski Urząd Pracy

Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker, w podsumowaniu 2017 roku, przedstawił propozycję ustanowienia Europejskiego Urzędu Pracy. Celem nowopowstałego organu miałoby być wzmocnienie współpracy pomiędzy podmiotami rynków pracy z poszczególnych państw oraz skuteczne zarządzanie sytuacjami transgranicznymi. Obecnie trwają konsultacje publiczne, a projekt nowego urzędu ma być przygotowany w pierwszym półroczu br.

2018-01-23
0
prawo-jazdy-bez-adresu

Miejsce zamieszkania zniknie z prawa jazdy

Ministerstwo Infrastruktury myśli o usunięciu informacji o miejscu zamieszkania z prawa jazdy – podaje Dziennik.pl. Możliwość wdrożenia takiego rozwiązania rozważy w momencie wprowadzenia CEPiK 2.0 w zakresie Centralnej Ewidencji Kierowców (CEK).

2018-01-23
0