Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Rejestrator jazdy + internet = mandat w wysokości 300 tys. euro

shutterstock_118617868-133x200

Kierowcy, którzy korzystają z rejestratorów jazdy, jadąc przez Niemcy, powinni pamiętać o zasadach ich użytkowania obowiązujących w tym kraju. W przeciwnym wypadku grozi im grzywna w wysokości do 300 tys. euro.

Urząd Nadzoru Ochrony Danych Osobowych Bawarii zadecydował, że za opublikowanie w internecie sfilmowanej przez rejestrator jazdy sytuacji, w której naruszane są przepisy ruchu drogowego albo wypadku grozi grzywna w wysokości do 300 tys. euro. Kara obowiązuje jednak tylko w Bawarii.

Jeszcze bardziej absurdalnie brzmi ogłoszona w siepniu decyzja sądu w Ansbach. Zgodnie z nią wykorzystywanie materiału nagranego przez rejestrator jazdy w celu opublikowania go w internecie lub udostępniania osobom trzecim jest nielegalne. Wszystko byłoby w porządku, gdyby za osoby trzecie nie była uważana nawet… policja. Tak więc ustalić winowajcę w razie wypadku od dziś będzie trudniej.

Co prawda, na razie nie ma zakazu korzystania z rejestratrów jazdy w całym kraju, jednak od teraz wykorzystywać je będzie można tylko i wyłącznie na własny użytek. Zamieszczanie wideo na portalach społecznościowych będzie uznawane za naruszenie powyżej wspomnianego postanowienia.

Przypominamy, że korzystanie z rejestatorów jazdy jest zabronione w Belgii i Portugalii, natomiast w Austrii za korzystanie z tego urządzenia podczas jazdy grozi grzywna w wysokości do 10 tysięcy euro.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Transport drogowy

kontrole-drogowe-francja

Wszystko, co należy wiedzieć o KONTROLI. [Poradnik] dla kierowcy i przewoźnika

Przewoźniku, czy na pewno wiesz wszystko o przygotowaniu kierowcy zawodowego oraz pojazdu do kontroli? Kierowco międzynarodowych przewozów drogowych, musisz być czujny, bo każdy kraj to inna praktyka kontrolna. Jak nie pogubić się w meandrach transportowej biurokracji? Na pytania odpowiada Jakub Ordon z Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców.

2019-03-08
0
tlp-uk

Czarne chmury nad przewozami pomiędzy UE i Wielką Brytanią

31 stycznia 2019 r. miało miejsce spotkanie z panią Céline Gauer wicedyrektor Sekretariatu Generalnego Komisji Europejskiej i z towarzyszącymi jej ekspertami. Spotkanie odbyło się w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. Tematem spotkania były przygotowania do Brexitu. W spotkaniu uczestniczyły najważniejsze krajowe organizacje pracodawców z branż, które najbardziej odczują skutki wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej, a wśród nich także TLP.

2019-02-03
0
sent-geolokalizacja-kary

SENT: jeśli doszło do nieprawidłowości, wysokiej kary w zasadzie nie można uniknąć

1 stycznia 2019 roku zakończył się okres przejściowy na dostosowanie się przewoźników do zmian w przepisów o monitoringu przewozów – SENT GEO. Kar trudno uniknąć – w zasadzie są one niezależne od tego, czy kierowca zrobił błąd naumyślnie, czy nie. Jaka odpowiedzialność ciąży z kolei na przewoźniku? O czym musi pamiętać? Poniżej opracowanie eksperta. 

2019-01-31
0