Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Prawie nówka ciężarówka, a już z wyłącznikiem

Lublin_wylacznik_13.05.2019_Nr1

Wizytą w serwisie tachografów zakończyła się kontrola drogowa ciężarówki zatrzymanej przez patrol lubelskiej ITD. Pojazd był wyposażony w wyłącznik służący do zakłócania prawidłowego działania tachografu.

Ciężarówka należąca do litewskiej firmy transportowej została zatrzymana na krajowej „dziewiętnastce”. Pojazd przewoził elementy klimatyzatorów z Węgier do Kazachstanu.

W trakcie analizy danych zapisanych w tachografie cyfrowym inspektorzy nabrali podejrzeń, że prawie nowy samochód został wyposażony w wyłącznik umożliwiający kierowcy rejestrowanie okresu odpoczynku w czasie rzeczywistej jazdy.

Ciężarówka została skierowana do serwisu tachografów, gdzie szybko potwierdziły się przypuszczenia inspektorów. Urządzenie rejestrujące aktywności kierującego zostało doprowadzone do właściwego stanu na koszt właściciela pojazdu.

Wobec zagranicznego przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary w wysokości 12 tysięcy złotych. Przedsiębiorca musiał wpłacić taką kwotę na poczet przyszłej kary, w innym przypadku pojazd trafiłyby na parking strzeżony.

Lublin_wylacznik_13.05.2019_Nr2

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Wazanie_Malopolska_01.06.2020_Nr1

20 z 45 dostawczaków przewoziło za dużo

45 samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony zatrzymali i skierowali na wagi inspektorzy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. 20 z 45 skontrolowanych busów przewoziło więcej ładunku niż zezwalają przepisy. Wzmożone kontrole mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i ochronę rynku transportowego przed przejawami nieuczciwej konkurencji.

2020-06-03
0
elektryki-ladowanie-1

Po pandemii rynek pojazdów elektrycznych dynamicznie ruszy

Pandemia koronawirusa spowodowała krótkotrwałe problemy zarówno w produkcji, jak i sprzedaży samochodów elektrycznych. Po chwilowym załamaniu rynek czeka jednak dynamiczny wzrost. Zahamowane zostały natomiast inwestycje w infrastrukturę ładowania.

2020-06-03
0
kierowca-czas-pracy

Polski kierowca zmarł ugodzony 28 cm nożem. Co się wydarzyło na parkingu pod włoską Savoną?

Incydent miał miejsce wieczorem 30 maja na jednym z parkingów w pobliżu włoskiego miasta Savona. Według włoskiej agencji informacyjnej Ansa 45-letni Polak spożywał posiłek wraz z trzema innymi kierowcami ciężarówek. Nagle, w wyniku ostrej kłótni, został ugodzony w nogę 28-centymetrowym kuchennym nożem. Jak podaje policja na podstawie zeznań, mężczyzna zamknął się w kabinie pojazdu i… zabezpieczył ranę taśmą izolacyjną.

2020-06-02
0
drogi-wyrok-tsue

Dlaczego zawsze należy trzymać się swojego pasa jazdy?

Jazda po wyznaczonym pasie ruchu to podstawa bezpiecznego pokonywania zakrętów. Wyjeżdżanie kierowcy poza jego pas grozi zderzeniem czołowym. Wiele osób zapomina również, że mają obowiązek trzymać się własnego pasa nawet w sytuacji, gdy na jezdni nie namalowano wyznaczających go linii.

2020-06-02
0