Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Prawie nówka ciężarówka, a już z wyłącznikiem

Lublin_wylacznik_13.05.2019_Nr1

Wizytą w serwisie tachografów zakończyła się kontrola drogowa ciężarówki zatrzymanej przez patrol lubelskiej ITD. Pojazd był wyposażony w wyłącznik służący do zakłócania prawidłowego działania tachografu.

Ciężarówka należąca do litewskiej firmy transportowej została zatrzymana na krajowej „dziewiętnastce”. Pojazd przewoził elementy klimatyzatorów z Węgier do Kazachstanu.

W trakcie analizy danych zapisanych w tachografie cyfrowym inspektorzy nabrali podejrzeń, że prawie nowy samochód został wyposażony w wyłącznik umożliwiający kierowcy rejestrowanie okresu odpoczynku w czasie rzeczywistej jazdy.

Ciężarówka została skierowana do serwisu tachografów, gdzie szybko potwierdziły się przypuszczenia inspektorów. Urządzenie rejestrujące aktywności kierującego zostało doprowadzone do właściwego stanu na koszt właściciela pojazdu.

Wobec zagranicznego przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary w wysokości 12 tysięcy złotych. Przedsiębiorca musiał wpłacić taką kwotę na poczet przyszłej kary, w innym przypadku pojazd trafiłyby na parking strzeżony.

Lublin_wylacznik_13.05.2019_Nr2

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

2019-05-15_Dwie_karty__1_

On jeden, a karty dwie

Prowadzący 40-tonową ciężarówkę używał dwóch kart kierowcy: swoją i kolegi. Mężczyzna przyznał się do symulowania jazdy w załodze kilkuosobowej.

2019-05-18
0
Dachser_Li-Ion Ground conveyors charging at Dachser cross docking hall

Dachser szykuje eko-rewolucję

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, do 2022 r. planuje zastąpić swoją przeszło sześciotysięczną flotę podnośników wykorzystywanych w terminalach i magazynach energooszczędnymi wózkami na akumulatory litowo-jonowe. Proekologiczny projekt obejmie całą Europę, w tym oddziały Dachser w Polsce. Dzięki temu operator zmniejszy emisję CO2 o 9,6 tys. ton rocznie.

2019-05-17
0