Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Prawie nówka ciężarówka, a już z wyłącznikiem

Lublin_wylacznik_13.05.2019_Nr1

Wizytą w serwisie tachografów zakończyła się kontrola drogowa ciężarówki zatrzymanej przez patrol lubelskiej ITD. Pojazd był wyposażony w wyłącznik służący do zakłócania prawidłowego działania tachografu.

Ciężarówka należąca do litewskiej firmy transportowej została zatrzymana na krajowej „dziewiętnastce”. Pojazd przewoził elementy klimatyzatorów z Węgier do Kazachstanu.

W trakcie analizy danych zapisanych w tachografie cyfrowym inspektorzy nabrali podejrzeń, że prawie nowy samochód został wyposażony w wyłącznik umożliwiający kierowcy rejestrowanie okresu odpoczynku w czasie rzeczywistej jazdy.

Ciężarówka została skierowana do serwisu tachografów, gdzie szybko potwierdziły się przypuszczenia inspektorów. Urządzenie rejestrujące aktywności kierującego zostało doprowadzone do właściwego stanu na koszt właściciela pojazdu.

Wobec zagranicznego przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary w wysokości 12 tysięcy złotych. Przedsiębiorca musiał wpłacić taką kwotę na poczet przyszłej kary, w innym przypadku pojazd trafiłyby na parking strzeżony.

Lublin_wylacznik_13.05.2019_Nr2

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

przeladowane_19.07_2

Busiki wciąż przeciążone

Na 15 skontrolowanych przez łódzką Inspekcję Transportu Drogowego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, aż 8 było przeciążonych.

2019-07-22
0
wazenie_Lublin_2

Zważyli i sprawdzili ponad 200 pojazdów. Wspólna akcja ITD i policji

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo – to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

2019-07-21
0
bus-rekord-2

Rekordowy busik ważył o 5 ton za dużo!

Niemal 8,6 tony ważył samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Patrole dolnośląskiej, małopolskiej i śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymały w sumie 17 podobnych pojazdów z dużym nadmiarem ładunku.

2019-07-20
0
ciezarowka-wypadek

Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?

W pierwszym kwartale 2019 roku w wyników wypadków przy pracy poszkodowanych zostało łącznie 15 800 osób. Niestety dużą część stanowią kierowcy ciężarówek. Jakie sytuacje mogą się wydarzyć w codziennej pracy truckera oraz jakie obowiązki z nimi związane spoczywają na przewoźniku? Niełatwy temat wyjaśnia Mariusz Skurzyński, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców w zakresie PIP.

2019-07-19
0
Pijany_Bialorusin_1

Chciał napić się wódki… podczas kontroli

Pijanego kierowcę ciężarówki zatrzymali świętokrzyscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na drodze krajowej nr 7. Obok siedzenia kierowcy leżała butelka wódki.

2019-07-18
0