Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Powstaje pierwszy radar do obrazowania 4D dedykowany branży autonomicznych pojazdów

naleznosc-za-mandaty-sciagnie-skarbowka

To będzie pierwszy w branży motoryzacyjnej dedykowany produkcji seryjnej radar obrazowania 4D. Pracują nad nim firmy Xilinx i Continental. Utoruje to drogę do systemów autonomicznej jazdy poziomu 5.

Radar obrazujący 4D określa m.in. położenie obiektów w zasięgu pojazdu autonomicznego, ich azymut, ciężar oraz względną prędkość, dzięki czemu może dostarczyć szczegółowych informacji o środowisku jazdy, których nie dostarczały wcześniejsze systemy – rejestrowały one tylko prędkość i azymut. Powstałe rozwiązanie to wysokiej klasy radar obrazowania 4D dalekiego zasięgu o wysokiej rozdzielczości i 300-metrowym zasięgu. Jego szerokie pole widzenia ± 60 ° umożliwia tworzenie wielu „hipotez” zdarzeń na drodze, co ma kluczowe znaczenie dla zarządzania złożonymi scenariuszami jazdy, takimi jak wykrywanie korków pod mostem. Ponadto wysoka rozdzielczość systemu ARS540 umożliwia wykrywanie potencjalnie niebezpiecznych obiektów na drodze oraz odpowiednie reagowanie.

Xilinx Automotive (XA) Zynq UltraScale + MPSoC to adaptowalna platforma, która pozwala radarowi obrazowania 4D firmy Continental na współpracę z wieloma różnymi platformami. Jak skomentował Cédric Malaquin, analityk technologii i rynku, RF Devices & Technology w Yole Développement (Yole): „Radar obrazujący 4D zapewnia większy zasięg, pole widzenia i percepcję i jest krytycznym czynnikiem, który umożliwia przejście z 2 do 5 poziomu oraz pomaga stworzyć bezpieczniejsze środowisko jazdy. Spodziewamy się, że początkowo radar obrazujący 4D będzie miał zastosowanie w luksusowych samochodach i autonomicznych taksówkach (…)”.

Redakcja na podstawie: Xilinx 

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

173161620_2808720396006399_8633036104631496503_n

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę litewskiego przewoźnika w celu kontroli. Po rozładunku w Polsce kierowca – obywatel Białorusi – wyjechał w kierunku Niemiec. Mężczyzna pachniał wyraźnie alkoholem. Test wykazał około 0,52 ppm alkoholu w oddechu kierowcy.Pijany kierowca został zatrzymany.Przypominamy, że od 0,5 ppm w Polsce grozi odpowiedzialność karna.

2021-04-13
0

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km.
Po zatrzymaniu się na parkingu przy autostradzie A22 Nogaredo West, na północ od Rovereto, mężczyzna przypadkowo wjechał na przeciwległy pas autostrady Brenner. Cudem uniknął wypadku.
Dojechał aż do zjazdu z autostrady Trient Süd. Tam ciężarówka została zatrzymana przez policję na parkingu awaryjnym.  http:///www.youtube.com/watch?v=5vG1vpdofnw

2021-04-12
0
171032707_2805873306291108_84577504454727023_n

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI.Trwa walka niektórych krajów Europy Wschodniej z reformą międzynarodowego transportu drogowego, wprowadzoną przez Unię Europejską w ramach Pierwszego Pakietu Mobilności.

2021-04-10
0
170022647_2803909569820815_3503557148017869621_n

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta.Historia na weekend, ale o trudnej codzienności. W poniedziałek 29 marca firma transportowa straciła kierowcę. Mężczyzna nie skontaktował się, samochodu nie udało się znaleźć – czas zgłosić się na policję. Wypadek?..
❓❓
Jak poinformował Logist.today w odniesieniu do portalu nordbayern.de, policja drogowa gminy Ansbach (kraj związkowy Bawaria) otrzymała powiadomienie o zniknięciu 35-letniego kierowcy ciężarówki. Według obliczeń zarządcy ciężarówka miała jechać do miasta Heilbronn (kraj związkowy Badenia-Wirtembergia), ale zniknęła. Kierowca nie skontaktował się. Wszystko mówiło o sytuacji awaryjnej.
❓ ❓
Policja zareagowała szybko i wysłała dwóch oficerów motocyklowych na poszukiwania. Patrolowcy poradzili sobie z zadaniem, znaleźli ciężarówkę w strefie rekreacyjnej Frankenhöhe-Nord, wzdłuż drogi A6.
Z kierowcą wszystko było w porządku – spał spokojnie, jak później lekarze pisali, „w stanie odurzenia alkoholowego”.Mężczyzna został obudzony i poproszony o wyjaśnienie, ale nie doszło do skutku. Kierowca nie mógł jasno wyjaśnić, co się z nim stało, ledwo trzymał się na nogach. Zamiast tego alkomat „odezwał się” – ponad 2 ppm alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postąpiła zgodnie z instrukcjami – zabrali klucze od auta i odjechali.

Kilka godzin później policja w Ansbach otrzymała wiadomość: na parkingu Frankenhöhe-Nord znajduje się pijany kierowca ciężarówki. Dzień dopiero się zaczął, a co jeśli usiądzie za kierownicą? Policja znowu wyjechała.To był ten sam kierowca, ale w nowym stadium odurzenia alkoholowego – alkomat pokazał ponad 3 ppm w wydychanym powietrzu.

2021-04-07
0