Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Powstaje pierwszy radar do obrazowania 4D dedykowany branży autonomicznych pojazdów

naleznosc-za-mandaty-sciagnie-skarbowka

To będzie pierwszy w branży motoryzacyjnej dedykowany produkcji seryjnej radar obrazowania 4D. Pracują nad nim firmy Xilinx i Continental. Utoruje to drogę do systemów autonomicznej jazdy poziomu 5.

Radar obrazujący 4D określa m.in. położenie obiektów w zasięgu pojazdu autonomicznego, ich azymut, ciężar oraz względną prędkość, dzięki czemu może dostarczyć szczegółowych informacji o środowisku jazdy, których nie dostarczały wcześniejsze systemy – rejestrowały one tylko prędkość i azymut. Powstałe rozwiązanie to wysokiej klasy radar obrazowania 4D dalekiego zasięgu o wysokiej rozdzielczości i 300-metrowym zasięgu. Jego szerokie pole widzenia ± 60 ° umożliwia tworzenie wielu „hipotez” zdarzeń na drodze, co ma kluczowe znaczenie dla zarządzania złożonymi scenariuszami jazdy, takimi jak wykrywanie korków pod mostem. Ponadto wysoka rozdzielczość systemu ARS540 umożliwia wykrywanie potencjalnie niebezpiecznych obiektów na drodze oraz odpowiednie reagowanie.

Xilinx Automotive (XA) Zynq UltraScale + MPSoC to adaptowalna platforma, która pozwala radarowi obrazowania 4D firmy Continental na współpracę z wieloma różnymi platformami. Jak skomentował Cédric Malaquin, analityk technologii i rynku, RF Devices & Technology w Yole Développement (Yole): „Radar obrazujący 4D zapewnia większy zasięg, pole widzenia i percepcję i jest krytycznym czynnikiem, który umożliwia przejście z 2 do 5 poziomu oraz pomaga stworzyć bezpieczniejsze środowisko jazdy. Spodziewamy się, że początkowo radar obrazujący 4D będzie miał zastosowanie w luksusowych samochodach i autonomicznych taksówkach (…)”.

Redakcja na podstawie: Xilinx 

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

ograniczenia-ruchu

Kiedy mandat za brak opon zimowych w ciężarówce?

Zima może zaskoczyć kierowców. Podobnie mandat, np. za brak opon zimowych w ciężarówce. W wielu państwa zimowe wyposażenie jest regulowane przez prawo. Podczas planowania zagranicznej trasy upewnij się, jakie wymagania danego państwa, aby nie narazić się na wysoką grzywnę.

2020-11-27
0
kontrole-drogowe-francja

Użyczenie licencji transportowej – czy to się opłaca?

Licencja transportowa to jeden z dokumentów, które koniecznie musi posiadać przedsiębiorstwo, aby legalnie realizować przewozy. Czy można skrócić sobie drogę, zrezygnować z mnóstwa formalności i wymagań i po prostu pożyczyć licencję transportową od znajomej firmy? Czy przedsiębiorca może użyczyć innemu licencję za opłatą? Użyczenie licencji transportowej – sprawdź, co mówią na ten temat przepisy.

2020-11-27
0
IMG_20201124_102853

Wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu

Kierowca, a zarazem właściciel firmy transportowej, chcąc uniknąć obowiązku rejestrowania swojego czasu pracy, wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu. Przedsiębiorcę zatrzymali do kontroli łódzcy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

2020-11-26
0
IVECO S-WAY NP (1)

Nowe funkcje poprawiające bezpieczeństwo od IVECO

IVECO poszerza portfolio cyfrowych usług IVECO ON o pakiet Safe Driving, czyli zestaw funkcji służących poprawie bezpieczeństwa jazdy. Pokładowy system mierzy szereg kluczowych wskaźników (KPI) i generuje regularne raporty, dzięki którym kierowcy mogą doskonalić bezpieczny styl jazdy, a menedżerowie floty mogą promować wśród załogi kulturę bezpiecznej jazdy.

2020-11-26
0
Magnes_Radom_20.11.2020_Nr1

Kierowca-przewoźnik z magnesem

Kierowca i zarazem przedsiębiorca rejestrował rzekomy odpoczynek podczas jazdy. Ciężarówkę z magnesem przyłożonym do impulsatora skrzyni biegów zatrzymał do rutynowej kontroli patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa powiadomiona zostanie prokuratura.

2020-11-25
0