Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Nielegalne emulatory AdBlue – mandaty dla kierowców, zatrzymane dowody rejestracyjne

emulatory-adblue

W jednym tygodniu inspektorzy z jednego oddziału ITD zatrzymali aż trzy pojazdy z zamontowanymi nielegalnymi emulatorami AdBlue. Oczywiście przewoźnicy musieli zapłacić za doprowadzenie układu SCR do pełnej legalności, a do tego czasu – oddać dowody rejestracyjne. Kary finansowe dostali również kierowcy. 

Więcej w komunikacie WITD Opole: 

Inspektorzy z kędzierzyńsko – kozielskiego oddziału Wydziału Inspekcji tut. Inspektoratu, dokonując sprawdzenia stanu technicznego pojazdów, stwierdzili aż trzy przypadki podłączenia niedozwolonego urządzenia w postaci emulatora adBlue.

Kontrole miały miejsce w ostatnim tygodniu stycznia br. Zamontowane nielegalne urządzenia służyły do symulowania prawidłowej pracy układu emisji spalin w pojazdach, podczas gdy układy spalin w rzeczywistości nie pracowały prawidłowo i nie pobierały roztworu mocznika tzw. adBlue, a w konsekwencji pojazdy te nie spełniały określonych w świadectwach homologacji warunków technicznych.

We wszystkich ujawnionych przypadkach nakazano natychmiastowy demontaż niedozwolonych urządzeń, zatrzymano dowody rejestracyjne kontrolowanych pojazdów oraz nakazano bezwzględny zjazd do najbliższego serwisu celem sprawdzenia poprawności działania układu SCR. Ponadto kontrolowani kierowcy zostali ukaraniu mandatami karnymi w wysokości 500 zł.

emulatory-adblue-2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

1860x1050-volvo-concept-truck-newsintro

UE chce bardziej ekologicznych ciężarówek – Volvo Trucks deklaruje przyspieszenie prac

18 lutego Unia Europejska zadecydowała o regulowaniu emisji CO2 przez samochody ciężarowe. Volvo Trucks chce przyspieszyć rozwój w tym obszarze i kontynuuje inwestycje w rozwiązania transportowe przyjazne dla klimatu. Producent zdaje sobie jednak sprawę, że aby pobudzić popyt na pojazdy o niskiej emisji CO2, konieczne jest podjęcie dodatkowych działań.

2019-02-22
0
grecja01

Niefrasobliwy kierowca z Grecji i litania naruszeń

Grecki kierowca dopuścił się całej listy naruszeń! Podstawowym z nich była jazda na karcie drugiego kierowcy – przewoźnika. Nie pomogło to, że kontrolę przeprowadzono w Walentynki, święto miłości.

2019-02-22
0