Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Napad z bronią w ręku na cysternę. Uprowadził pojazd i uciekał przed policją

policja-cwiczenia

Tak spektakularnego napadu dawno nie było! Młody mężczyzna z bronią w ręku napadł na cysternę przewożącą paliwo i uprowadził ją ze stacji paliw. Został zatrzymany po policyjnym pościgu.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie odebrał zgłoszenie, że z parkingu na jednej ze stacji na terenie Garwolina doszło do sterroryzowania bronią kierowcy ciężarówki i uprowadzenia cysterny z paliwem. Mężczyzna, który porwał cysterną, oddalił się w kierunku miejscowości Miętne. Dyżurny po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast na miejsce skierował policjantów. Mundurowi błyskawiczne namierzyli uprowadzoną ciężarówkę. Kierowca uprowadzonego pojazdu na wąskiej drodze nie dawał się wyprzedzić i nie zatrzymał się do dwóch kontroli drogowych. Skutecznym zatrzymaniem ciężarówki okazała się blokada policyjna zorganizowana w miejscowości Wola Rębkowska. Napastnik nie miał już możliwości dalszej ucieczki, porzucić pojazd i próbował uciec w pobliskie pola.

Na szczęście okazało się, że to tylko ćwiczenia, a kierowca nie znajdował się w niebezpieczeństwie. Ćwiczenia zorganizowała Policja oraz stacja paliw Shell Polska. Policjanci, którzy brali udział w działaniach, nie wiedzieli, że to ćwiczenia, nie znali scenariusza.

policja-cwiczenia-2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

vlcsnap-error730

Dzięki kamerom termowizyjnym pojazd zobaczy przeszkody z odległości nawet 200 metrów

Kamery termowizyjne montowane obecnie w luksusowych samochodach pozwalają wychwycić obecność obiektu na drodze z odległości nawet 200 metrów, zapewniając kierowcy niemal trzykrotnie więcej czasu na reakcję niż zwykłe reflektory. Wkrótce kamery takie mogą się stać podstawowym wyposażeniem inteligentnych samochodów autonomicznych. Pozwolą dostrzec pieszych z dużej odległości, pozwalając maszynie szybciej zareagować na zdarzenia drogowe i zwiększyć szansę na uniknięcie wypadku. Zaprezentowano już pierwszy autonomiczny pojazd wyposażony w kamery termowizyjne.

2019-01-21
0