Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Napad z bronią w ręku na cysternę. Uprowadził pojazd i uciekał przed policją

policja-cwiczenia

Tak spektakularnego napadu dawno nie było! Młody mężczyzna z bronią w ręku napadł na cysternę przewożącą paliwo i uprowadził ją ze stacji paliw. Został zatrzymany po policyjnym pościgu.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie odebrał zgłoszenie, że z parkingu na jednej ze stacji na terenie Garwolina doszło do sterroryzowania bronią kierowcy ciężarówki i uprowadzenia cysterny z paliwem. Mężczyzna, który porwał cysterną, oddalił się w kierunku miejscowości Miętne. Dyżurny po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast na miejsce skierował policjantów. Mundurowi błyskawiczne namierzyli uprowadzoną ciężarówkę. Kierowca uprowadzonego pojazdu na wąskiej drodze nie dawał się wyprzedzić i nie zatrzymał się do dwóch kontroli drogowych. Skutecznym zatrzymaniem ciężarówki okazała się blokada policyjna zorganizowana w miejscowości Wola Rębkowska. Napastnik nie miał już możliwości dalszej ucieczki, porzucić pojazd i próbował uciec w pobliskie pola.

Na szczęście okazało się, że to tylko ćwiczenia, a kierowca nie znajdował się w niebezpieczeństwie. Ćwiczenia zorganizowała Policja oraz stacja paliw Shell Polska. Policjanci, którzy brali udział w działaniach, nie wiedzieli, że to ćwiczenia, nie znali scenariusza.

policja-cwiczenia-2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

A1_23.04.2019_nr1

Jedna noc, 7 ciężarówek z wyłącznikami tachografów

Siedem przypadków fałszowania czasu pracy kierowców ujawnili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy w trakcie nocnej akcji kontroli ciężarówek na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1. Zatrzymali także przewoźnika bez uprawnień transportowych i wydanej karty kierowcy.

2019-04-23
0
girteka-campus-1

Girteka buduje nową centralę, a nawet… cały kampus

Girteka Logistics planuje budowę nowej centrali. Na aż 16 hektarach Girteka Campus powstaną budynki administracyjne, centrum serwisowe dla ciężarówek i… niewielkie centrum handlowe. Będzie to pracować 2 500 tys. osób. Projekt pochłonie 60 milionów euro.

2019-04-23
0