Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Konwój Mikołajów: kierowcy ciężarówek jadą i pomagają

mikolaj-w-aucie

Owszem, najpopularniejszym środkiem transportu Mikołajów są sanie. Na co dzień jednak jeżdżą ciężarówkami! 8 grudnia kierowcy ciężarówek zamienią się w świętych Mikołajów i pojadą w konwoju. Oczywiście w szczytnym celu.

Konwój Mikołajów, złożony z cięższych pojazdów, przejedzie z Nowego Stawu przez Nowy Dwór Gdański do Malborka. Zorganizowana zostanie również zbiórka najpotrzebniejszych produktów dla domów dziecka.

Jak przekonują organizatorzy, Konwój Mikołajów jednoczy wszystkich kierowców. – Zasady są proste. Zgłaszamy chęć dołączenia do konwoju, a 8 grudnia stawiamy się na miejscu w mikołajowym stroju. Idealnie byłoby, gdyby pojazdy również zostały przystrojone w świątecznym klimacie. Na razie zgłosiło się do nas już ponad 30 kierowców ciężarówek, jednak ta liczba z tygodnia na tydzień rośnie! O możliwość włączenia się do konwoju pytają nas także kierowcy innych aut, autobusów czy busów. Oczywiście każdy jest mile widziany – zachęca Marzena Weisbrot z firmy 3strefa.

Na miejscu przewidziana jest zbiórka dla Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Gdańsku oraz kilku placówek w Malborku, w których łącznie przebywa kilkudziesięcioro podopiecznych. Zbierane będą wszelkie środki pierwszej potrzeby, preparaty czy akcesoria niezbędne w codziennym funkcjonowaniu domu dziecka, jak pieluszki, chusteczki nawilżane, kosmetyki, proszki do prania czy inne środki czystości. Produkty zostaną następnie przekazane dyrektorom placówek. W zamian za produkty rozdawane będą choinki – dzięki wsparciu Nadleśnictwa Elbląg oraz Kwidzyn.

Okres świąteczny służy tego typu akcjom, a jednocześnie udowadnia, że środowisko kierowców mimo różnic czy problemów jest bardzo solidarne. – Chyba nie ma drugiej takiej grupy, jak kierowcy zawodowi, która potrafi tak się zjednoczyć. Kierowcy mają dobre serca, chcą działać i pomagać – mówi Marzena Weisbrot.

Do akcji dołączyła się giełda ładunków i transportu Cargo.PL. Portal CargoNEWS.PL objął Konwój Mikołajów patronatem medialnym. 

mikolaje

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

niemcy (2)

NOWE ZASADY POBYTU W NIEMCZECH

NOWE ZASADY POBYTU W NIEMCZECH

Od 24 kwietnia 2021 r. ograniczenia dotyczące COVID-19 w Niemczech zostały uzgodnione na szczeblu federalnym. Nowe zasady dotyczą wszystkich regionów i miast w Niemczech, w których wskaźnik infekcji w ciągu 7 dni przekracza 100.

2021-04-29
0

W jakim kraju kierowca tira zarabia najwięcej?

W jakim kraju kierowca tira zarabia najwięcej?
Zwykle informacje o możliwości zarobienia pieniędzy przekazywane są z pierwszych ust przez kierowców, ale są też próby analizy sytuacji w materiałach analitycznych. Freight Waves zbadał problem, oceniając pensję kierowcy ciężarówki. Oto 10 krajów, w których możesz dobrze zarobić na międzynarodowym transporcie ładunków rocznie:

Szwajcaria: 70 452 USD
Australia: 53 951 USD
Belgia: 50 462 USD
Norwegia: 47 572 USD
USA: 47 130 USD
Niemcy: 46 871 USD
Holandia: 46 865 USD
Austria: 46 217 USD
Kanada: 43 445 USD
Szwecja: 42 751 USD

Liczby są średnie – wszędzie są wyjątki. Kierowca, który zna języki obce i potrafi samodzielnie rozwiązać problemy z kontrolingiem krajów, w których pracuje, może posiadać wyższą pensję.

2021-04-22
0
173161620_2808720396006399_8633036104631496503_n

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę litewskiego przewoźnika w celu kontroli. Po rozładunku w Polsce kierowca – obywatel Białorusi – wyjechał w kierunku Niemiec. Mężczyzna pachniał wyraźnie alkoholem. Test wykazał około 0,52 ppm alkoholu w oddechu kierowcy.Pijany kierowca został zatrzymany.Przypominamy, że od 0,5 ppm w Polsce grozi odpowiedzialność karna.

2021-04-13
0

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km.
Po zatrzymaniu się na parkingu przy autostradzie A22 Nogaredo West, na północ od Rovereto, mężczyzna przypadkowo wjechał na przeciwległy pas autostrady Brenner. Cudem uniknął wypadku.
Dojechał aż do zjazdu z autostrady Trient Süd. Tam ciężarówka została zatrzymana przez policję na parkingu awaryjnym.  http:///www.youtube.com/watch?v=5vG1vpdofnw

2021-04-12
0