Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Konwój Mikołajów: kierowcy ciężarówek jadą i pomagają

mikolaj-w-aucie

Owszem, najpopularniejszym środkiem transportu Mikołajów są sanie. Na co dzień jednak jeżdżą ciężarówkami! 8 grudnia kierowcy ciężarówek zamienią się w świętych Mikołajów i pojadą w konwoju. Oczywiście w szczytnym celu.

Konwój Mikołajów, złożony z cięższych pojazdów, przejedzie z Nowego Stawu przez Nowy Dwór Gdański do Malborka. Zorganizowana zostanie również zbiórka najpotrzebniejszych produktów dla domów dziecka.

Jak przekonują organizatorzy, Konwój Mikołajów jednoczy wszystkich kierowców. – Zasady są proste. Zgłaszamy chęć dołączenia do konwoju, a 8 grudnia stawiamy się na miejscu w mikołajowym stroju. Idealnie byłoby, gdyby pojazdy również zostały przystrojone w świątecznym klimacie. Na razie zgłosiło się do nas już ponad 30 kierowców ciężarówek, jednak ta liczba z tygodnia na tydzień rośnie! O możliwość włączenia się do konwoju pytają nas także kierowcy innych aut, autobusów czy busów. Oczywiście każdy jest mile widziany – zachęca Marzena Weisbrot z firmy 3strefa.

Na miejscu przewidziana jest zbiórka dla Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Gdańsku oraz kilku placówek w Malborku, w których łącznie przebywa kilkudziesięcioro podopiecznych. Zbierane będą wszelkie środki pierwszej potrzeby, preparaty czy akcesoria niezbędne w codziennym funkcjonowaniu domu dziecka, jak pieluszki, chusteczki nawilżane, kosmetyki, proszki do prania czy inne środki czystości. Produkty zostaną następnie przekazane dyrektorom placówek. W zamian za produkty rozdawane będą choinki – dzięki wsparciu Nadleśnictwa Elbląg oraz Kwidzyn.

Okres świąteczny służy tego typu akcjom, a jednocześnie udowadnia, że środowisko kierowców mimo różnic czy problemów jest bardzo solidarne. – Chyba nie ma drugiej takiej grupy, jak kierowcy zawodowi, która potrafi tak się zjednoczyć. Kierowcy mają dobre serca, chcą działać i pomagać – mówi Marzena Weisbrot.

Do akcji dołączyła się giełda ładunków i transportu Cargo.PL. Portal CargoNEWS.PL objął Konwój Mikołajów patronatem medialnym. 

mikolaje

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

ograniczenia-ruchu

Kiedy mandat za brak opon zimowych w ciężarówce?

Zima może zaskoczyć kierowców. Podobnie mandat, np. za brak opon zimowych w ciężarówce. W wielu państwa zimowe wyposażenie jest regulowane przez prawo. Podczas planowania zagranicznej trasy upewnij się, jakie wymagania danego państwa, aby nie narazić się na wysoką grzywnę.

2020-11-27
0
kontrole-drogowe-francja

Użyczenie licencji transportowej – czy to się opłaca?

Licencja transportowa to jeden z dokumentów, które koniecznie musi posiadać przedsiębiorstwo, aby legalnie realizować przewozy. Czy można skrócić sobie drogę, zrezygnować z mnóstwa formalności i wymagań i po prostu pożyczyć licencję transportową od znajomej firmy? Czy przedsiębiorca może użyczyć innemu licencję za opłatą? Użyczenie licencji transportowej – sprawdź, co mówią na ten temat przepisy.

2020-11-27
0
IMG_20201124_102853

Wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu

Kierowca, a zarazem właściciel firmy transportowej, chcąc uniknąć obowiązku rejestrowania swojego czasu pracy, wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu. Przedsiębiorcę zatrzymali do kontroli łódzcy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

2020-11-26
0
IVECO S-WAY NP (1)

Nowe funkcje poprawiające bezpieczeństwo od IVECO

IVECO poszerza portfolio cyfrowych usług IVECO ON o pakiet Safe Driving, czyli zestaw funkcji służących poprawie bezpieczeństwa jazdy. Pokładowy system mierzy szereg kluczowych wskaźników (KPI) i generuje regularne raporty, dzięki którym kierowcy mogą doskonalić bezpieczny styl jazdy, a menedżerowie floty mogą promować wśród załogi kulturę bezpiecznej jazdy.

2020-11-26
0
Magnes_Radom_20.11.2020_Nr1

Kierowca-przewoźnik z magnesem

Kierowca i zarazem przedsiębiorca rejestrował rzekomy odpoczynek podczas jazdy. Ciężarówkę z magnesem przyłożonym do impulsatora skrzyni biegów zatrzymał do rutynowej kontroli patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa powiadomiona zostanie prokuratura.

2020-11-25
0