Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kontrole kaskadowe: policjanci będą częściej działać w zespołach po kilka radiowozów

policja-kontrole-kaskadowe

Kilka patrolów policji, ustawionych w danej odległości od siebie? Drogówka chce walczyć z piratami drogowymi za pomocą pomiaru kaskadowego. Pozwoliłoby na przynajmniej częściowe wyeliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy przekraczają prędkość na najszybszych drogach Polski.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, kontrolę przeprowadzałyby dwa, trzy lub więcej radiowozów policji, ustawionych kolejno po sobie, często na krótkim odcinku drogi. Do działań zostaną wykorzystane pojazdy wyposażone w urządzenia rejestrującej, jak wideorejestratory oraz laserowe mierniki prędkości. Zdaniem funkcjonariuszy kierowcy po minięciu patrolu policji ponownie przyspieszają – drugi oraz kolejny punkt kontroli mają temu przeciwdziałać.

Policja prowadziła już tego typu akcję pod koniec lutego na terenie całego kraju. Ujawniono wtedy niemal 15 tys. wykroczeń drogowych polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zupełnie nie znamy przepisów dotyczących jazdy po alkoholu

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie AlcoSense Laboratories, blisko połowa kierowców nie wie, jaka jest granica stężenia alkoholu w organizmie, powyżej której prowadzenie pojazdów na polskich drogach jest zabronione.

2018-06-22
0
66526

Oto zwycięzca konkursu Volvo Trucks Driver Challenge!

Zwycięzcą polskiego finału konkursu Volvo Trucks Driver Challenge został Piotr Krahel. Z prawie półtora tysiąca kierowców zawodowych, którzy przystąpili w tym roku do rywalizacji to on osiągnął najlepsze wyniki w jeździe ekonomicznej i na placu manewrowym.

2018-06-21
0
opony-przyszlosc-foto

Opony, które komunikują się z operatorem floty i przekazują informacje do chmury – takie rozwiązania niedługo będą powszechne

Goodyear stworzył prototyp inteligentnej opony – kompletnego systemu obejmującego oponę, czujniki i algorytmy pracujące w chmurze, które komunikują się w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji. W taką właśnie stronę idzie przemysł oponiarski: w miarę wzrostu popularności carsharingu zwiększą się też przebiegi pojazdów, przez co zarządzanie obsługą opon stanie się kluczowe dla operatorów flot. W przypadku samochodów autonomicznych inteligentne opony zbierające dane o otoczeniu i podłożu mogą stanowić o ich rynkowej przewadze. 

2018-06-21
0
DP5A4937

UPS kupi 700 pojazdów napędzanych gazem ziemnym. Rewolucja trwa

Firma UPS planuje zbudować pięć kolejnych stacji tankowania sprężonego gazu ziemnego (CNG) oraz zakupić ponad 700 nowych pojazdów napędzanych CNG, w tym 400 ciągników siodłowych i 330 ciągników terminalowych. W 2018 roku UPS zainwestuje 130 milionów dolarów w pojazdy i stacje CNG.

2018-06-21
0