Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kontrole kaskadowe: policjanci będą częściej działać w zespołach po kilka radiowozów

policja-kontrole-kaskadowe

Kilka patrolów policji, ustawionych w danej odległości od siebie? Drogówka chce walczyć z piratami drogowymi za pomocą pomiaru kaskadowego. Pozwoliłoby na przynajmniej częściowe wyeliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy przekraczają prędkość na najszybszych drogach Polski.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, kontrolę przeprowadzałyby dwa, trzy lub więcej radiowozów policji, ustawionych kolejno po sobie, często na krótkim odcinku drogi. Do działań zostaną wykorzystane pojazdy wyposażone w urządzenia rejestrującej, jak wideorejestratory oraz laserowe mierniki prędkości. Zdaniem funkcjonariuszy kierowcy po minięciu patrolu policji ponownie przyspieszają – drugi oraz kolejny punkt kontroli mają temu przeciwdziałać.

Policja prowadziła już tego typu akcję pod koniec lutego na terenie całego kraju. Ujawniono wtedy niemal 15 tys. wykroczeń drogowych polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

bus-ustawa-o-delegowaniu

Krótkoterminowe polisy OC to fałszywa oszczędność

O blisko 20 procent spadła w ostatnim kwartale liczba krótkoterminowych polis komunikacyjnego OC sprzedanych przez ubezpieczycieli – wynika z najnowszej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego* . To efekt wdrożenia przez większość towarzystw wewnętrznych kontroli uszczelniających sprzedaż 30-dniowych polis.

2018-12-15
0
niezabezpieczony-ladunek

Z ciężarówki spadł ładunek – tuż przed inny pojazd!

Prawidłowe wykonanie załadunku i jego zabezpieczenie stanowi podstawę bezpiecznego transportu. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki, który spowodował zagrożenie na drodze. Z jego samochodu nagle część ładunku spadła wprost pod koła jadącego za ciężarówką innego auta, zmuszając jego kierowcę, który niczego się nie spodziewał, do nagłego, niebezpiecznego hamowania. Całą sytuację zarejestrował nieoznakowany radiowóz policjantów ruchu drogowego, a na kierowcę ciężarówki został nałożony mandat karny.

2018-12-14
0
policja-oswiecim

Kierowca ciężarówki bez uprawnień i prawem jazdy straconym dawno temu

Parę dni temu policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali kierowcę ciężarówki, który posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Miał za to na swoim koncie już dwa zakazy kierowania. Z kolei prawo jazdy kategorii B mężczyzna stracił trzy lata temu, jeszcze jako młody kierowca.

2018-12-13
0