Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kontrole kaskadowe: policjanci będą częściej działać w zespołach po kilka radiowozów

policja-kontrole-kaskadowe

Kilka patrolów policji, ustawionych w danej odległości od siebie? Drogówka chce walczyć z piratami drogowymi za pomocą pomiaru kaskadowego. Pozwoliłoby na przynajmniej częściowe wyeliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy przekraczają prędkość na najszybszych drogach Polski.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, kontrolę przeprowadzałyby dwa, trzy lub więcej radiowozów policji, ustawionych kolejno po sobie, często na krótkim odcinku drogi. Do działań zostaną wykorzystane pojazdy wyposażone w urządzenia rejestrującej, jak wideorejestratory oraz laserowe mierniki prędkości. Zdaniem funkcjonariuszy kierowcy po minięciu patrolu policji ponownie przyspieszają – drugi oraz kolejny punkt kontroli mają temu przeciwdziałać.

Policja prowadziła już tego typu akcję pod koniec lutego na terenie całego kraju. Ujawniono wtedy niemal 15 tys. wykroczeń drogowych polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

uber-autonomiczny

Autonomiczne auto Ubera śmiertelnie potrąciło pieszą. Technologia nie taka doskonała?

Autonomiczne przejazdy, samochody bez kierowców, auta zdalnie sterowane i samodzielnie reagujące na zdarzenia na drodze – to technologie, które potrzebują jeszcze dużo pracy, badań i testów. W niedzielę wieczorem podczas jazdy testowej na przedmieściach Phoenix w Arizonie samochód autonomiczny Ubera potrącił pieszą przechodzącą przez pasy. Kobieta zmarła w szpitalu.

2018-03-20
0
ubezpieczenie-oc

UFG wyłapuje aż 70 proc. kierowców jeżdżących bez polisy

Ponad 170 mln złotych kosztują innych kierowców nieubezpieczeni i niezidentyfikowani sprawcy wypadków drogowych – wynika z wstępnego podsumowania 2017 roku przez Ubezpieczeniowy Funduszu Gwarancyjny. Kwota ta to odszkodowania i świadczenia, które Fundusz – finansowany ze składek ubezpieczycieli – wypłacił ofiarom takich wypadków oraz rezerwy*.

2018-03-19
0
turecki-kierowca-2

Turecki kierowca zaufał GPS-owi i zakopał się na placu budowy

O tym, że nie zawsze warto ufać GPS-owi, wiemy doskonale. Nawigacja może wywieźć nas w pole. I to dosłownie! Ten turecki kierowca stwierdził najwyraźniej, że GPS lepiej zna drogę niż on sam. W rezultacie ciężarówka zakopała się na placu budowy, a do jej uratowania potrzebny był ciężki sprzęt. Poza tym cała sytuacja skończyła się mandatem karnym… 

2018-03-19
0