Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kontrole kaskadowe: policjanci będą częściej działać w zespołach po kilka radiowozów

policja-kontrole-kaskadowe

Kilka patrolów policji, ustawionych w danej odległości od siebie? Drogówka chce walczyć z piratami drogowymi za pomocą pomiaru kaskadowego. Pozwoliłoby na przynajmniej częściowe wyeliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy przekraczają prędkość na najszybszych drogach Polski.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, kontrolę przeprowadzałyby dwa, trzy lub więcej radiowozów policji, ustawionych kolejno po sobie, często na krótkim odcinku drogi. Do działań zostaną wykorzystane pojazdy wyposażone w urządzenia rejestrującej, jak wideorejestratory oraz laserowe mierniki prędkości. Zdaniem funkcjonariuszy kierowcy po minięciu patrolu policji ponownie przyspieszają – drugi oraz kolejny punkt kontroli mają temu przeciwdziałać.

Policja prowadziła już tego typu akcję pod koniec lutego na terenie całego kraju. Ujawniono wtedy niemal 15 tys. wykroczeń drogowych polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

inteligentne-systemy

Jakie ograniczenia czekają tirowców od nowego roku? Ostre przepisy regulujące normy emisji spali

Europa wydaje wojnę zanieczyszczeniom powietrza. Coraz więcej metropolii przygotowuje się do wprowadzenia ostrzejszych przepisów regulujących normy emisji spalin, wprowadzając szereg ograniczeń dotyczących wjazdu do poszczególnych rejonów. Jak łatwo przewidzieć, znacząco utrudni to pracę kierowcom ciężarówek. W jaki sposób będą działać te regulacje oraz gdzie i na co powinni zwracać uwagę nasi tirowcy, jeżdżący do europejskich miast?

2018-09-19
0
jak-zatrudnic-kierowce-z-ukrainy

Aż 2/3 kierowców z nadwagą i ryzykiem wystąpienia chorób serca. Kierowcy wiedzą, jak dbać o zdrowie, ale tego nie robią [RAPORT]

Szacuje się, że w Polsce jest ok. 700 000 kierowców zawodowych. Aż 2/3 z nich cierpi na nadwagę i otyłość, a to prosta droga do zawału. To jednak nie koniec zatrważających faktów płynących z «II raportu o stanie zdrowia i sposobie żywienia kierowców zawodowych» wydanego przez Fundację Truckers Life. W 90% przypadków sposób odżywiania truckerów jest po prostu zły. A przecież od stanu zdrowia kierowców może zależeć życie nas wszystkich.

2018-09-19
0