Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kolejne mandaty za brak „urlopówek” – tym razem w Hiszpanii

truck

Mimo iż wożenie ze sobą „urlopówek” nie jest w większości wymagane, jednak nadal nakłada się kary za ich brak – informuje portal 40ton.net. Tym razem dotyczy to nie francuskich funkcjonariuszy, a hiszpańskich służb kontrolnych.

Na początku tygodnia mandat nałożono na podwójną załogę holenderskiej ciężarówki. Co interesujące, według wszystkich przesłanek bezprawnie, ponieważ pracownicy wpisali informacje o innych czynnościach do tachografu, czyli zastosowali się do przepisów panujących od 2 marca. Mimo to hiszpańscy funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty o łącznej kwocie 2002 euro, zachęcając jednocześnie do 30 proc. zniżki, przy czym wtedy odwołanie od mandatu nie byłoby już możliwe. Teraz sprawa trafi do sądu.

Na podstawie: www.40ton.net

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Chomar2DRON_034

„Wszystkiego uczyliśmy się sami, nie było wzorców”. [WYWIAD] z firmą CHOMAR

Znajdziemy ją na liście 100 największych firm transportowych w Polsce. Rocznie realizuje 80 tys. zleceń, w ramach których jej kierowcy przemierzają łącznie 25 mln kilometrów. Tworzą ją najwięksi eksperci w branży – wystarczy wymienić nazwisko Rafała Chomy, prezesa spółki, a przy tym członka Rady Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”. Firma CHOMAR to przykład sukcesu, a jednocześnie inspirująca historia typu „od zera do milionera”. O to, jak wyglądało budowanie przedsiębiorstwa transportowego w latach 90. oraz jakie ograniczenia stawia przed przewoźnikami współczesny rynek, wypytaliśmy Macieja Karpińskiego, kierownika spedycji, transportu i marketingu.

2019-03-25
0
flir-kontrola-ruchu

Bez tego nie ma mowy o poprawieniu bezpieczeństwa na drogach! Inteligentne systemy kontroli ruchu drogowego.

Branża komunikacyjna jako pierwsza w pełni wykorzysta potencjał inteligentnego miasta. Już dziś wdraża się systemy monitoringu miejskiego wykorzystujące sztuczną inteligencję oraz kamery termowizyjne do zarządzania ruchem kołowym. Powstały także moduły bezprzewodowe umożliwiające podłączenie do systemów monitoringu miejskiego tych skrzyżowań, których nie podłączono do internetu. Upowszechnienie inteligentnych systemów zarządzania ruchem pozwoli zmniejszyć korki oraz zanieczyszczenie powietrza ze spalin samochodowych.

2019-03-24
0