Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowca zapomniał o przepisach bezpieczeństwa. Z opakowania wydostawał się niebezpieczny ładunek

adr

Patrol dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolował ciężarówkę przewożącą 24 tony nawozu na bazie azotanu amonu. Z jednego opakowania wydostawała się niebezpieczna substancja, a gaśnice w pojeździe nie miały aktualnej legalizacji.

Zestaw pojazdów należących do polskiego przedsiębiorcy został zatrzymany do kontroli na 156 kilometrze autostrady A4. Ciągnik siodłowy z naczepą przewoził z Kędzierzyna-Koźla do Chojnowa 24 tony towaru niebezpiecznego o numerze UN 2067. Jest to nawóz na bazie azotanu amonu.

Po otwarciu drzwi naczepy wszystko wydawało się być w porządku. Gdy całkowicie odsłonięto plandeki zabezpieczające boki naczepy, okazało się, że opakowanie umieszczone w pierwszym rzędzie ustawionym pod przednią ścianą naczepy jest uszkodzone i wydostaje się z niego towar niebezpieczny. Podczas dalszej kontroli pojazdu inspektorzy stwierdzili również brak badań okresowych wyposażenia przeciwpożarowego.

Kierowca przekonywał załogę patrolu ITD, że nie zauważył uszkodzenia opakowania z nawozem. Tłumaczył, że sprawdzał zabezpieczenie przyjętego ładunku do transportu wcześnie rano, gdy było jeszcze ciemno. Przyznał, że nie kontrolował stanu wyposażenia przeciwpożarowego.

Inspektorzy wydali kierowcy zakaz dalszej jazdy do chwili usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości i umieszczenia towaru niebezpiecznego w szczelnym opakowaniu zastępczym. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

ADR_kont1

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

1860x1050-volvo-concept-truck-newsintro

UE chce bardziej ekologicznych ciężarówek – Volvo Trucks deklaruje przyspieszenie prac

18 lutego Unia Europejska zadecydowała o regulowaniu emisji CO2 przez samochody ciężarowe. Volvo Trucks chce przyspieszyć rozwój w tym obszarze i kontynuuje inwestycje w rozwiązania transportowe przyjazne dla klimatu. Producent zdaje sobie jednak sprawę, że aby pobudzić popyt na pojazdy o niskiej emisji CO2, konieczne jest podjęcie dodatkowych działań.

2019-02-22
0
grecja01

Niefrasobliwy kierowca z Grecji i litania naruszeń

Grecki kierowca dopuścił się całej listy naruszeń! Podstawowym z nich była jazda na karcie drugiego kierowcy – przewoźnika. Nie pomogło to, że kontrolę przeprowadzono w Walentynki, święto miłości.

2019-02-22
0