Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowca zapomniał o przepisach bezpieczeństwa. Z opakowania wydostawał się niebezpieczny ładunek

adr

Patrol dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolował ciężarówkę przewożącą 24 tony nawozu na bazie azotanu amonu. Z jednego opakowania wydostawała się niebezpieczna substancja, a gaśnice w pojeździe nie miały aktualnej legalizacji.

Zestaw pojazdów należących do polskiego przedsiębiorcy został zatrzymany do kontroli na 156 kilometrze autostrady A4. Ciągnik siodłowy z naczepą przewoził z Kędzierzyna-Koźla do Chojnowa 24 tony towaru niebezpiecznego o numerze UN 2067. Jest to nawóz na bazie azotanu amonu.

Po otwarciu drzwi naczepy wszystko wydawało się być w porządku. Gdy całkowicie odsłonięto plandeki zabezpieczające boki naczepy, okazało się, że opakowanie umieszczone w pierwszym rzędzie ustawionym pod przednią ścianą naczepy jest uszkodzone i wydostaje się z niego towar niebezpieczny. Podczas dalszej kontroli pojazdu inspektorzy stwierdzili również brak badań okresowych wyposażenia przeciwpożarowego.

Kierowca przekonywał załogę patrolu ITD, że nie zauważył uszkodzenia opakowania z nawozem. Tłumaczył, że sprawdzał zabezpieczenie przyjętego ładunku do transportu wcześnie rano, gdy było jeszcze ciemno. Przyznał, że nie kontrolował stanu wyposażenia przeciwpożarowego.

Inspektorzy wydali kierowcy zakaz dalszej jazdy do chwili usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości i umieszczenia towaru niebezpiecznego w szczelnym opakowaniu zastępczym. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

ADR_kont1

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

A1_23.04.2019_nr1

Jedna noc, 7 ciężarówek z wyłącznikami tachografów

Siedem przypadków fałszowania czasu pracy kierowców ujawnili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy w trakcie nocnej akcji kontroli ciężarówek na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1. Zatrzymali także przewoźnika bez uprawnień transportowych i wydanej karty kierowcy.

2019-04-23
0
girteka-campus-1

Girteka buduje nową centralę, a nawet… cały kampus

Girteka Logistics planuje budowę nowej centrali. Na aż 16 hektarach Girteka Campus powstaną budynki administracyjne, centrum serwisowe dla ciężarówek i… niewielkie centrum handlowe. Będzie to pracować 2 500 tys. osób. Projekt pochłonie 60 milionów euro.

2019-04-23
0