Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Inspektorzy trzech województw ważyli pojazdy i szukali “drogołamaczy”

drogolamacz-witd-bialystok-3

Inspektorzy z trzech województw przez dwa dni prowadzili działania ukierunkowane na przeciążone pojazdy. To one w końcu w ogromnej mierze przyczyniają się do niszczenia dróg. Jakie były  wyniki kontroli?

Więcej w komunikacie WITD Białystok:

Drogi województw podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego ulegają stopniowej degradacji. Pogorszenie stanu technicznego traktów komunikacyjnych spowodowane jest w dużej mierze przez poruszające się przeciążone pojazdy ciężarowe. W szczególności największymi „niszczycielami” dróg są samochody ciężarowe przewożące drewno i materiały sypkie (piach, żwir , kruszywo).

Mając powyższe na uwadze powyższe, 9 i 10 maja 2019 r. inspektorzy z województw podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego uczestniczyli we wspólnych działaniach pod nazwą „ Drogołamacz”.

W wyniku przeprowadzonych kontroli sprawdzono 73 samochody. W związku z naruszeniami przepisów związanych z przekroczeniem dopuszczalnej masy całkowitej i nacisku osi pojazdów wobec przedsiębiorców wszczęto 2 postępowania administracyjne zagrożone karami w łącznej kwocie 2500 zł., a za stwierdzone naruszenia z zakresu ustawy o transporcie drogowym 7 wyjaśniających postępowań na sumę 6900 zł.

Za naruszenia przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym na kierowców nałożono 33 mandaty karne na kwotę 5520 zł, natomiast za naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym 19 mandatów na sumę 1800 zł.

W związku z nienależytym stanem technicznym kontrolowanych samochodów zatrzymano 1 dowód rejestracyjny.

Działania będą kontynuowane w przyszłości.

drogolamacz-witd-bialystok

drogolamacz-witd-bialystok-2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

przeladowane_19.07_2

Busiki wciąż przeciążone

Na 15 skontrolowanych przez łódzką Inspekcję Transportu Drogowego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, aż 8 było przeciążonych.

2019-07-22
0
wazenie_Lublin_2

Zważyli i sprawdzili ponad 200 pojazdów. Wspólna akcja ITD i policji

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo – to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

2019-07-21
0
bus-rekord-2

Rekordowy busik ważył o 5 ton za dużo!

Niemal 8,6 tony ważył samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Patrole dolnośląskiej, małopolskiej i śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymały w sumie 17 podobnych pojazdów z dużym nadmiarem ładunku.

2019-07-20
0
ciezarowka-wypadek

Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?

W pierwszym kwartale 2019 roku w wyników wypadków przy pracy poszkodowanych zostało łącznie 15 800 osób. Niestety dużą część stanowią kierowcy ciężarówek. Jakie sytuacje mogą się wydarzyć w codziennej pracy truckera oraz jakie obowiązki z nimi związane spoczywają na przewoźniku? Niełatwy temat wyjaśnia Mariusz Skurzyński, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców w zakresie PIP.

2019-07-19
0
Pijany_Bialorusin_1

Chciał napić się wódki… podczas kontroli

Pijanego kierowcę ciężarówki zatrzymali świętokrzyscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na drodze krajowej nr 7. Obok siedzenia kierowcy leżała butelka wódki.

2019-07-18
0