Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Inspektorzy trzech województw ważyli pojazdy i szukali “drogołamaczy”

drogolamacz-witd-bialystok-3

Inspektorzy z trzech województw przez dwa dni prowadzili działania ukierunkowane na przeciążone pojazdy. To one w końcu w ogromnej mierze przyczyniają się do niszczenia dróg. Jakie były  wyniki kontroli?

Więcej w komunikacie WITD Białystok:

Drogi województw podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego ulegają stopniowej degradacji. Pogorszenie stanu technicznego traktów komunikacyjnych spowodowane jest w dużej mierze przez poruszające się przeciążone pojazdy ciężarowe. W szczególności największymi „niszczycielami” dróg są samochody ciężarowe przewożące drewno i materiały sypkie (piach, żwir , kruszywo).

Mając powyższe na uwadze powyższe, 9 i 10 maja 2019 r. inspektorzy z województw podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego uczestniczyli we wspólnych działaniach pod nazwą „ Drogołamacz”.

W wyniku przeprowadzonych kontroli sprawdzono 73 samochody. W związku z naruszeniami przepisów związanych z przekroczeniem dopuszczalnej masy całkowitej i nacisku osi pojazdów wobec przedsiębiorców wszczęto 2 postępowania administracyjne zagrożone karami w łącznej kwocie 2500 zł., a za stwierdzone naruszenia z zakresu ustawy o transporcie drogowym 7 wyjaśniających postępowań na sumę 6900 zł.

Za naruszenia przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym na kierowców nałożono 33 mandaty karne na kwotę 5520 zł, natomiast za naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym 19 mandatów na sumę 1800 zł.

W związku z nienależytym stanem technicznym kontrolowanych samochodów zatrzymano 1 dowód rejestracyjny.

Działania będą kontynuowane w przyszłości.

drogolamacz-witd-bialystok

drogolamacz-witd-bialystok-2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

2019-05-15_Dwie_karty__1_

On jeden, a karty dwie

Prowadzący 40-tonową ciężarówkę używał dwóch kart kierowcy: swoją i kolegi. Mężczyzna przyznał się do symulowania jazdy w załodze kilkuosobowej.

2019-05-18
0
Dachser_Li-Ion Ground conveyors charging at Dachser cross docking hall

Dachser szykuje eko-rewolucję

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, do 2022 r. planuje zastąpić swoją przeszło sześciotysięczną flotę podnośników wykorzystywanych w terminalach i magazynach energooszczędnymi wózkami na akumulatory litowo-jonowe. Proekologiczny projekt obejmie całą Europę, w tym oddziały Dachser w Polsce. Dzięki temu operator zmniejszy emisję CO2 o 9,6 tys. ton rocznie.

2019-05-17
0
luda

„Nasze problemy nas ratują”. Leszek Luda o sytuacji w europejskim transporcie oraz o korzyściach ze członkostwa w PUT [WYWIAD]

Nie od dziś wiadomo, że w społeczności i wspólnym działaniu tkwi ogromna siła. Właśnie na takim założeniu opiera się działalność Polskiej Unii Transportu. To społeczność przewoźników wzajemnie wspierających się w codziennym funkcjonowaniu oraz dopingujących się w budowaniu konkurencyjności polskiego transportu. O tym, co zyskują firmy z członkostwa w PUT, ale także o problemach przewoźników wynikających chociażby ze zmieniającego się ustawodawstwa Unii Europejskiej, opowiedział nam prezes Polskiej Unii Transportu, Leszek Luda.

2019-05-16
0