Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Fałszowanie zapisu tachografu = fałszowanie wskazań licznika

wylacznik2

Kierowca skontrolowany przez zachodniopomorskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego korzystał z wyłącznika tachografu. Ponieważ urządzenie fałszuje zapis nie tylko tachografu, ale też licznika przebiegu, sprawę przekazano policji.

Mężczyzna zatrzymany na krajowej 10 przewoził nawóz ze Szczecina do Złotnik Kujawskich. Po kontroli zachodniopomorskich inspektorów, trafił w ręce policji.

ITD ujawniła wyłącznik w tachografie, za pomocą którego kierowca fałszował zapisy czasu pracy. Urządzenie mogło także zakłócać pracę licznika przebiegu. W związku podejrzeniem manipulacji wskazań drogomierza, inspektorzy przekazali kierującego funkcjonariuszom policji w celu prowadzenia dalszych czynności wyjaśniających. Ciężarówkę poddano z kolei obowiązkowemu serwisowi, w ramach którego diagności zdemontowali wyłącznik. Inspektorzy ITD wszczęli także postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy. Grozi mu 10 000 złotych kary.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

kwarantanna-a-kierowca

Czy e-commerce rozpędzi branżę transportową? Polski rynek e-commerce rozwija się najbardziej dynamicznie w Europie

Według najnowszego raportu „Rynek towarowy i logistyczny w Polsce – wzrost, trendy i prognozy na lata 2020-2025” CARG dla rodzimej branży TSL wyniesie około 4 proc.[1] Wiąże się to m.in. z budową nowej powierzchni magazynowej oraz rozwojem segmentu e-commerce. Wzrost handlu w Internecie stanowi motor napędowy przewozu towarów krajowych i transgranicznych.

2020-09-20
0
Transport mit LKW und Schiff

Po miesiącu od Pakietu Mobilności nadal nic nie wiadomo! Wątpliwości dotyczą m.in. rozróżnienia odpoczynku tygodniowego od definicji tygodniowego okresu odpoczynku

Pakiet Mobilności, zapowiadany od przeszło 4 lat, w końcu zapisał się w historii konkretną datą – 20 sierpnia 2020. Po niespełna miesiącu nadal nie pojawiła się żadna oficjalna wersja wyjaśnień dotyczących zmian wprowadzonych 20 sierpnia 2020 do Rozporządzenia 561/2006. Czy ktoś w końcu wyjaśni branży jaki jest kierunek zmian i jak one wyglądają?

2020-09-18
0