Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Elektryczna Tesla została wystrzelona w kosmos! Elon Musk planuje kolonizację Marsa

tesla-kosmosie

To nowy rozdział w historii lotów kosmicznych. Wczoraj o godzinie 21:45 czasu polskiego z kosmodronu na przylądku Canaveral na Florydzie wystrzelono najpotężniejszą na świecie rakietę Falcon Heavy. Co ciekawe na pokładzie znalazł się sportowy samochód firmy Tesla.

Rakieta Falcon Heavy należy do amerykańskiej firmy Space X. Oznacza to, że branża lotów kosmicznych przestaje być tylko i wyłącznie domeną działań rządowych.

Szef firmy, Elon Musk, na pokładzie rakiety umieścił wiśniowy sportowy samochód elektryczny firmy Tesla – Teslę Roadster. Za jego kierownicą zasiadł manekin ubrany w skafander kosmiczny, nazwany Starmanem. Amerykańska agencja AFP, która relacjonowała wydarzenie, przypomniała, jak to w ubiegłym roku Musk rozmarzył się o „samochodzie dryfującym w nieskończoność w przestrzeni powietrznej, który być może za miliony lat zostanie odkryty przez rasę pozaziemską”.

Falcon Heavy now vertical on the former Apollo 11 moon rocket launchpad. At 2500 tons of thrust, equal to 18 Boeing 747 aircraft at full throttle, it will be the most powerful rocket in the world by a factor of two. Excitement on launch day guaranteed, one way or another. Hold-down test fire next week. Launch end of the month.

Post udostępniony przez Elon Musk (@elonmusk)

Umieszczenie pojazdu w rakiecie nie ma żadnego uzasadnienia naukowego, można to więc uznać za chwyt marketingowy. Trzeba przyznać, że bardzo udany. Za kilka czy kilkanaście lat zapomnimy o Falconie Heavy, a nadal będziemy pamiętać o tym, że Musk wystrzelił w kosmos swoją Teslę Raodster. Czy ktokolwiek wcześniej wpadł na pomysł skuteczniejszej kampanii reklamowej?!

Tesla ze Starmanem za kierownicą dryfuje sobie w przestworzach. Pojazd miał kierować się w stronę Marsa – w końcu testy Falcona to pierwszy krok do kolonizacji czerwonej planety – jednak prawdopodobnie przeleciał poza zaplanowaną trajektorię. Możliwe, że w trakcie swojego lotu zderzy się z innymi ciałami niebieskimi.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

Aplikacja 3

Zostałeś napadnięty? Aplikcja powiadomi kierowców znajdujących się w pobliżu

O tragedii w Berlinie słyszał już praktycznie każdy. Łukasz Urban został zastrzelony przez terrorystę, który następnie porwał jego samochód i taranował ludzi. Niestety, nie jest to pojedynczy przypadek, ponieważ nawet w połowie stycznia tego roku, na jednym z niemieckich parkingów znaleziono w kabinie polskiej ciężarówki ciało kierowcy. To potwierdza tylko fakt, że każdego dnia zdrowie i życie kierowców zawodowych jest zagrożone. Okazuje się, że dzięki wykorzystaniu nowych technologii jest szansa na zwiększenie ich bezpieczeństwa.

2018-02-22
0
naiwgacje-gps

Popularność nawigacji GPS maleje. Kupujemy za to bardzo dużo wideorejestratorów

Sprzedaż nawigacji samochodowych od kilku lat notuje tendencję spadkową, głównie ze względu na rosnącą popularność aplikacji na smartfony. Mimo to wciąż sprzedaż tych urządzeń utrzymuje się na poziomie ok. 300 tys. sztuk rocznie. Rosnącym segmentem, o który walczą producenci elektroniki samochodowej, są za to wideorejestratory. Polscy kierowcy coraz chętniej wyposażają się w kamery, mające często szereg dodatkowych funkcji, jak możliwość transmisji na żywo na Facebooku czy monitorowanie ciśnienia w oponach.

2018-02-22
0
P1

Czy do skutecznego zarządzania flotą i kierowcami wystarczy karta papieru lub tabelka w Excelu?

Zakłopotany kontrahent informuje Cię przez telefon, że Twoja dostawa spóźnia się już kilka godzin. Kierowca na trasie nie odbiera, więc ciężko jest to wyjaśnić. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Problemy jedynie narastają, gdy dla firmy jeździ ponad 10 samochodów, pilnowanych za pomocą arkuszy Excel. Sprawna flota potrzebuje błyskawicznego oprogramowania do zarządzania, które ułatwi jej codzienną kontrolę.

2018-02-21
0