Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Elektryczna Tesla została wystrzelona w kosmos! Elon Musk planuje kolonizację Marsa

tesla-kosmosie

To nowy rozdział w historii lotów kosmicznych. Wczoraj o godzinie 21:45 czasu polskiego z kosmodronu na przylądku Canaveral na Florydzie wystrzelono najpotężniejszą na świecie rakietę Falcon Heavy. Co ciekawe na pokładzie znalazł się sportowy samochód firmy Tesla.

Rakieta Falcon Heavy należy do amerykańskiej firmy Space X. Oznacza to, że branża lotów kosmicznych przestaje być tylko i wyłącznie domeną działań rządowych.

Szef firmy, Elon Musk, na pokładzie rakiety umieścił wiśniowy sportowy samochód elektryczny firmy Tesla – Teslę Roadster. Za jego kierownicą zasiadł manekin ubrany w skafander kosmiczny, nazwany Starmanem. Amerykańska agencja AFP, która relacjonowała wydarzenie, przypomniała, jak to w ubiegłym roku Musk rozmarzył się o „samochodzie dryfującym w nieskończoność w przestrzeni powietrznej, który być może za miliony lat zostanie odkryty przez rasę pozaziemską”.

Falcon Heavy now vertical on the former Apollo 11 moon rocket launchpad. At 2500 tons of thrust, equal to 18 Boeing 747 aircraft at full throttle, it will be the most powerful rocket in the world by a factor of two. Excitement on launch day guaranteed, one way or another. Hold-down test fire next week. Launch end of the month.

Post udostępniony przez Elon Musk (@elonmusk)

Umieszczenie pojazdu w rakiecie nie ma żadnego uzasadnienia naukowego, można to więc uznać za chwyt marketingowy. Trzeba przyznać, że bardzo udany. Za kilka czy kilkanaście lat zapomnimy o Falconie Heavy, a nadal będziemy pamiętać o tym, że Musk wystrzelił w kosmos swoją Teslę Raodster. Czy ktokolwiek wcześniej wpadł na pomysł skuteczniejszej kampanii reklamowej?!

Tesla ze Starmanem za kierownicą dryfuje sobie w przestworzach. Pojazd miał kierować się w stronę Marsa – w końcu testy Falcona to pierwszy krok do kolonizacji czerwonej planety – jednak prawdopodobnie przeleciał poza zaplanowaną trajektorię. Możliwe, że w trakcie swojego lotu zderzy się z innymi ciałami niebieskimi.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

1200px-logo_najwyzszej_izby_kontroli.svg_

Raport NIK o przewozie towarów niebezpiecznych “przedstawia w fałszywym świetle istotny segment polskiego rynku transportu drogowego”. TLP z ostrym komentarzem

Raport Najwyższej Izby Kontroli nie pozostawił suchej nitki na organizacji procesu przewozu drogowego towarów niebezpiecznych. NIK ujawniła szereg rażących nieprawidłowości. Zdaniem organizacji pracodawców „Transport i Logistyka Polska” analiza ta jest zbyt rygorystyczna i zbyt krytyczna. “Przedstawia on w fałszywym świetle istotny segment polskiego rynku transportu drogowego, który jest oceniany jako jeden z najlepiej zorganizowanych w całej Europie” – czytamy w komentarzu do raportu. Według TLP  liczba zabitych w wypadkach z udziałem towarów niebezpiecznych jest w raporcie NIK zawyżona o 864% w stosunku do danych Komendy Głównej Policji!

2018-10-17
0