Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Elektryczna Tesla została wystrzelona w kosmos! Elon Musk planuje kolonizację Marsa

tesla-kosmosie

To nowy rozdział w historii lotów kosmicznych. Wczoraj o godzinie 21:45 czasu polskiego z kosmodronu na przylądku Canaveral na Florydzie wystrzelono najpotężniejszą na świecie rakietę Falcon Heavy. Co ciekawe na pokładzie znalazł się sportowy samochód firmy Tesla.

Rakieta Falcon Heavy należy do amerykańskiej firmy Space X. Oznacza to, że branża lotów kosmicznych przestaje być tylko i wyłącznie domeną działań rządowych.

Szef firmy, Elon Musk, na pokładzie rakiety umieścił wiśniowy sportowy samochód elektryczny firmy Tesla – Teslę Roadster. Za jego kierownicą zasiadł manekin ubrany w skafander kosmiczny, nazwany Starmanem. Amerykańska agencja AFP, która relacjonowała wydarzenie, przypomniała, jak to w ubiegłym roku Musk rozmarzył się o „samochodzie dryfującym w nieskończoność w przestrzeni powietrznej, który być może za miliony lat zostanie odkryty przez rasę pozaziemską”.

Falcon Heavy now vertical on the former Apollo 11 moon rocket launchpad. At 2500 tons of thrust, equal to 18 Boeing 747 aircraft at full throttle, it will be the most powerful rocket in the world by a factor of two. Excitement on launch day guaranteed, one way or another. Hold-down test fire next week. Launch end of the month.

Post udostępniony przez Elon Musk (@elonmusk)

Umieszczenie pojazdu w rakiecie nie ma żadnego uzasadnienia naukowego, można to więc uznać za chwyt marketingowy. Trzeba przyznać, że bardzo udany. Za kilka czy kilkanaście lat zapomnimy o Falconie Heavy, a nadal będziemy pamiętać o tym, że Musk wystrzelił w kosmos swoją Teslę Raodster. Czy ktokolwiek wcześniej wpadł na pomysł skuteczniejszej kampanii reklamowej?!

Tesla ze Starmanem za kierownicą dryfuje sobie w przestworzach. Pojazd miał kierować się w stronę Marsa – w końcu testy Falcona to pierwszy krok do kolonizacji czerwonej planety – jednak prawdopodobnie przeleciał poza zaplanowaną trajektorię. Możliwe, że w trakcie swojego lotu zderzy się z innymi ciałami niebieskimi.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

protest69

Protest69: jutro ciężarówki pojadą wolniej. Rozmawiamy z organizatorami

Policyjna akcja „TIR” poruszyła środowisko transportowe. Kierowcy ciężarówek nie chcą dłużej być bierni! Na portalach społecznościowych skrzykują się do przeprowadzenia strajku włoskiego. W ramach Protest69 pojadą o 10 km/h wolniej niż pozwalają na to przepisy, a w efekcie zakorkują drogi.

2018-08-16
0
kaskadowe-pomiary-predkosci

Co szykuje nam Policja na długi weekend? M.in. kaskadowe pomiary prędkości

Policja zamierza rozpocząć długi weekend z przytupem. Od dziś do 16 sierpnia będą prowadzone działania w ramach akcji „Bezpieczny sierpień 2018”, czyli m.in. kaskadowe pomiary prędkości przy wykorzystaniu nieoznakowanych radiowozów. Oprócz dość rozpoznawalnych BMW na drodze spotkamy niepozorne Fordy Focusy i Fiaty Bravo.

2018-08-14
0
naklejka_popieram_protest_dpn

Dzięki tej małej naklejce nie dostaniesz mandatu, tylko pouczenie

Trwająca od miesiąca akcja protestacyjna funkcjonariuszy policji nie przyniosła oczekiwanych skutków. Brak porozumienia z władzami dotyczącego podwyżek sprawia, że mundurowi planują kolejne działania. Bez obaw – kierowcy będą mieli jeszcze lżej.

2018-08-14
0
protest-69-logo

Policjanci wystawiają mandaty, a kierowcy ciężarówek zapowiadają protest – Protest69. W piątek będą jechać znacznie wolniej

Policjanci wystawili już 487 mandatów za wyprzedzanie mimo zakazu oraz 429 za utrudnianie przejazdu. Ponad 900 mandatów – to bilans trwającej od ponad tygodnia akcji „TIR” mającej na celu eliminowanie niebezpiecznych zachowań wśród truckerów. Funkcjonariusze policji i ogólnopolskie media wytykają kierowcom ciężarówek wieczny pośpiech i szarżowanie na drodze, ci zaś… skrzykują się i rozpoczynają protest – Protest69.

2018-08-13
0