Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Elektryczna Tesla została wystrzelona w kosmos! Elon Musk planuje kolonizację Marsa

tesla-kosmosie

To nowy rozdział w historii lotów kosmicznych. Wczoraj o godzinie 21:45 czasu polskiego z kosmodronu na przylądku Canaveral na Florydzie wystrzelono najpotężniejszą na świecie rakietę Falcon Heavy. Co ciekawe na pokładzie znalazł się sportowy samochód firmy Tesla.

Rakieta Falcon Heavy należy do amerykańskiej firmy Space X. Oznacza to, że branża lotów kosmicznych przestaje być tylko i wyłącznie domeną działań rządowych.

Szef firmy, Elon Musk, na pokładzie rakiety umieścił wiśniowy sportowy samochód elektryczny firmy Tesla – Teslę Roadster. Za jego kierownicą zasiadł manekin ubrany w skafander kosmiczny, nazwany Starmanem. Amerykańska agencja AFP, która relacjonowała wydarzenie, przypomniała, jak to w ubiegłym roku Musk rozmarzył się o „samochodzie dryfującym w nieskończoność w przestrzeni powietrznej, który być może za miliony lat zostanie odkryty przez rasę pozaziemską”.

Falcon Heavy now vertical on the former Apollo 11 moon rocket launchpad. At 2500 tons of thrust, equal to 18 Boeing 747 aircraft at full throttle, it will be the most powerful rocket in the world by a factor of two. Excitement on launch day guaranteed, one way or another. Hold-down test fire next week. Launch end of the month.

Post udostępniony przez Elon Musk (@elonmusk)

Umieszczenie pojazdu w rakiecie nie ma żadnego uzasadnienia naukowego, można to więc uznać za chwyt marketingowy. Trzeba przyznać, że bardzo udany. Za kilka czy kilkanaście lat zapomnimy o Falconie Heavy, a nadal będziemy pamiętać o tym, że Musk wystrzelił w kosmos swoją Teslę Raodster. Czy ktokolwiek wcześniej wpadł na pomysł skuteczniejszej kampanii reklamowej?!

Tesla ze Starmanem za kierownicą dryfuje sobie w przestworzach. Pojazd miał kierować się w stronę Marsa – w końcu testy Falcona to pierwszy krok do kolonizacji czerwonej planety – jednak prawdopodobnie przeleciał poza zaplanowaną trajektorię. Możliwe, że w trakcie swojego lotu zderzy się z innymi ciałami niebieskimi.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

prawo-jazdy

Za kierownicą bez prawa jazdy, za to z mamą lub tatą

Za kółkiem usiądziemy bez prawa jazdy! Konieczne jednak będzie towarzystwo rodzica. Ministerstwo Infrastruktury chce, aby po zakończeniu kursu, a przed przystąpieniem do egzaminu kandydaci na kierowców mogli doszkalać się pod okiem rodziców – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

2018-05-22
0
gallery_big

Bośniacki kierowca przerobił dokumenty zmywalnym cienkopisem

Bośniacki kierowca sfałszował międzynarodowe zezwolenie na przewóz towarów. Zatrzymali go na autostradzie A1 inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach. Wymierzyli przewoźnikowi karę 10 tysięcy złotych, a sprawę o fałszerstwo dokumentów przekazali policji.

2018-05-22
0
kontenery-witd-gdansk

Zestawy z kontenerami na celowniku ITD. Najcięższy ważył 69 ton

Inspektorzy z Gdańska zajęli się przewozem kontenerów. Ze sprawadzanych zestawów pięć budziło spore zastrzeżenia. Najcięższy ważył 69 ton! Jeden z kierowców zaś od tygodnia nie włożył karty do tachografu, bo… “żadne urządzenie nie będzie mu dyktowało, jak ma pracować.”

2018-05-22
0
tankowanie-tanie

Ile zapłacimy za benzynę w najbliższych tygodniach? Nawet 5,30 zł/litr

To jeszcze nie koniec podwyżek kosztów tankowania na polskich stacjach. Ceny paliw wyrażone w złotym na europejskim rynku cały czas rosną, a benzyna bezołowiowa osiąga poziomy jak wtedy, gdy baryłka ropy kosztowała w okolicach 100 dolarów – pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

2018-05-21
0