Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Białoruś i BelToll: Zwracane są nadpłaty za korzystanie z płatnych dróg

Truck-123

Od momentu wprowadzenia w życie systemu BelToll białoruskim i zagranicznym kierowcom zwrócono nadpłaty za korzystanie z płatnych dróg na Białorusi na sumę 400 tysięcy euro.

Główną przyczyną nałożenia sankcji było nieprawidłowe wpisanie danych rejestracyjnych pojazdu niezbędnych do korzystania z systemu, powiedział Aleksander Jeszkiewicz, zastępca kierownika kontroli na drogach płatnych Inspekcji Transportu.

Jego zdaniem proces zwrotu nadpłat dla tych kierowców, którzy uiszczali opłaty, nie naruszając regulaminu i na których błędnie zostały nałożone grzywny, trwa nadal. Pieniądze zostały zwrócone dla 40% Białorusinów i około 60% przewoźników zagranicznych.

Najczęstszym błędem było niepoprawne wskazanie numeru rejestracyjnego pojazdu. Często była mylona cyfra 0 z literą „o”. Zaistniały również problemy z literami charakterystycznymi dla innych języków zawierającymi kreski lub kropki. System BelToll jest zautomatyzowany, rozpoznaje on numery rejestracyjne pojazdu i porównuje je z danymi zapisanymi w urządzeniu pokładowym (OBU). Kiedy numery rejestracyjne pojazdu się nie zgadzały, system notował to jako naruszenie. Należy pamiętać, że urządzenie pokładowe (OBU) jest montowane w pojeździe użytkownika i jest przypisane indywidualnie do każdego pojazdu.

Specjaliści spółki administrującej opłaty drogowe sprawdzają wszystkie takie wypadki i w przypadku zaistnienia podobnej sytuacji anulują nałożone kary. Jeżeli była naliczona większa niż się należy opłata, pieniądze są zwracane na konto przewoźnika.

Dla jednej czeskiej firmy zwrócono nadpłatę w wysokości 40 tysięcy euro, gdyż przy wypełnianiu danych rejestracyjnych pojazdu system nie rozpoznał liter używanych w czeskim alfabecie.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

173161620_2808720396006399_8633036104631496503_n

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę litewskiego przewoźnika w celu kontroli. Po rozładunku w Polsce kierowca – obywatel Białorusi – wyjechał w kierunku Niemiec. Mężczyzna pachniał wyraźnie alkoholem. Test wykazał około 0,52 ppm alkoholu w oddechu kierowcy.Pijany kierowca został zatrzymany.Przypominamy, że od 0,5 ppm w Polsce grozi odpowiedzialność karna.

2021-04-13
0

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km.
Po zatrzymaniu się na parkingu przy autostradzie A22 Nogaredo West, na północ od Rovereto, mężczyzna przypadkowo wjechał na przeciwległy pas autostrady Brenner. Cudem uniknął wypadku.
Dojechał aż do zjazdu z autostrady Trient Süd. Tam ciężarówka została zatrzymana przez policję na parkingu awaryjnym.  http:///www.youtube.com/watch?v=5vG1vpdofnw

2021-04-12
0
171032707_2805873306291108_84577504454727023_n

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI.Trwa walka niektórych krajów Europy Wschodniej z reformą międzynarodowego transportu drogowego, wprowadzoną przez Unię Europejską w ramach Pierwszego Pakietu Mobilności.

2021-04-10
0
170022647_2803909569820815_3503557148017869621_n

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta.Historia na weekend, ale o trudnej codzienności. W poniedziałek 29 marca firma transportowa straciła kierowcę. Mężczyzna nie skontaktował się, samochodu nie udało się znaleźć – czas zgłosić się na policję. Wypadek?..
❓❓
Jak poinformował Logist.today w odniesieniu do portalu nordbayern.de, policja drogowa gminy Ansbach (kraj związkowy Bawaria) otrzymała powiadomienie o zniknięciu 35-letniego kierowcy ciężarówki. Według obliczeń zarządcy ciężarówka miała jechać do miasta Heilbronn (kraj związkowy Badenia-Wirtembergia), ale zniknęła. Kierowca nie skontaktował się. Wszystko mówiło o sytuacji awaryjnej.
❓ ❓
Policja zareagowała szybko i wysłała dwóch oficerów motocyklowych na poszukiwania. Patrolowcy poradzili sobie z zadaniem, znaleźli ciężarówkę w strefie rekreacyjnej Frankenhöhe-Nord, wzdłuż drogi A6.
Z kierowcą wszystko było w porządku – spał spokojnie, jak później lekarze pisali, „w stanie odurzenia alkoholowego”.Mężczyzna został obudzony i poproszony o wyjaśnienie, ale nie doszło do skutku. Kierowca nie mógł jasno wyjaśnić, co się z nim stało, ledwo trzymał się na nogach. Zamiast tego alkomat „odezwał się” – ponad 2 ppm alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postąpiła zgodnie z instrukcjami – zabrali klucze od auta i odjechali.

Kilka godzin później policja w Ansbach otrzymała wiadomość: na parkingu Frankenhöhe-Nord znajduje się pijany kierowca ciężarówki. Dzień dopiero się zaczął, a co jeśli usiądzie za kierownicą? Policja znowu wyjechała.To był ten sam kierowca, ale w nowym stadium odurzenia alkoholowego – alkomat pokazał ponad 3 ppm w wydychanym powietrzu.

2021-04-07
0