Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

21-letni kierowca ciężarówki z sześciokrotnym zakazem prowadzenia pojazdów i fałszywym prawem jazdy…

straz-granicza

21-letni kierowca ciężarówki miał na swoim koncie aż sześć zakazów prowadzenia pojazdów. Ich łamanie najwidoczniej weszło mu w nawyk – został zatrzymany ponownie, dodatkowo z podrobionym brytyjskim prawem jazdy…

Więcej w komunikacie Straży Granicznej. 

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu zatrzymali 21-letniego mieszkańca województwa pomorskiego, który do kontroli okazał podrobione brytyjskie prawo jazdy.

Mężczyzna kierował się w na prom do Szwecji. Podczas kontroli drogowej kierowca ciężarówki okazał brytyjskie prawo jazdy, które nie było zgodne z obowiązującym wzorem. 21-latka wraz z dokumentem zatrzymano. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów i złamania sądowego zakazu.

Śledczym powiedział, że prawo jazdy kupił za 700 zł. Okazało się, że mężczyzna posiada sześć zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do kwietnia 2024 roku. Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu skierowała sprawę o jego ukaranie do miejscowego sądu. Kierowca został zwolniony.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Emulatory_13.06.2019_Nr5

Niesprawne hamulce i układ oczyszczania spalin

Dwie ciężarówki wyposażone w niedozwolone urządzenia do symulowania prawidłowej pracy układu oczyszczania spalin (SCR) zatrzymała do kontroli świętokrzyska Inspekcja Transportu Drogowego. Oprócz tego w jednej z nich były niesprawne hamulce.

2019-06-16
0
Nietrzezwy_bus_12.06.2019_Nr2

Kierowca nietrzeźwy, dostawczak przeładowany

0,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego z nadmiarem przewożonego ładunku. Przeładowane auto z nietrzeźwym szoferem zatrzymał do kontroli patrol motocyklowy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

2019-06-15
0
vera-2

Oryginalny, autonomiczny pojazd od Volvo Trucks będzie realizował transport pomiędzy centrum logistycznym a portem

Elektryczny, połączony z siecią i autonomiczny pojazd Volvo Trucks Vera wejdzie w skład zintegrowanego rozwiązania do transportu towarów z centrum logistycznego do terminalu portowego w Göteborgu, w Szwecji. Zadanie to jest wynikiem nowo nawiązanej współpracy pomiędzy Volvo Trucks i DFDS, przedsiębiorstwem działającym w branży transportu morskiego i logistyki.

2019-06-14
0