Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

15 ton ponad normę!

Szamba_04.07.2019_Nr1

O blisko 15 ton za dużo ważyła ciężarówka przewożąca szamba betonowe na obwodnicy zachodniej Radomia. Transport skontrolował patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Ciężarówkę z czterema betonowymi zbiornikami zauważyła załoga patrolu ITD, która wracała już z punktu kontrolnego przy krajowej „siódemce”. Inspektorzy zatrzymali ją w pobliżu zjazdu na Potworów i skierowali do najbliższej zatoki przeznaczonej do ważenia samochodów.

Zespół pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 40 ton ważył z ładunkiem 54,8 tony. Przeciążona o 14,8 tony ciężarówka mogła ruszyć z miejsca kontroli ITD dopiero po przeładowaniu nadmiaru batonowych szamb na inny pojazd.

Za tak znaczne przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów kierowcę ukarano mandatem, a wobec przedsiębiorcy z okolic Radomia toczy się postępowanie administracyjne. Grozi mu 15 tysięcy złotych kary.

Szamba_04.07.2019_Nr2

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

zmiany-w-europie

Jak zmiany w Europie wpłyną na polski transport i gospodarkę?

Najnowszy raport World Economic Outlook wskazuje, że przewidywany wzrost gospodarczy na świecie w 2019 roku utrzymuje się na poziomie 3 proc. To znaczący spadek w porównaniu do 2017 roku, kiedy wynosił on 3,8 proc. Prognozy na 2020 rok to globalny wzrost do 3,4 proc., przy czym gospodarki państw rozwiniętych mają zwolnić do 1,7 proc. W ubiegłym roku Polska dołączyła do tego właśnie grona, awansując z grupy krajów rozwijających się.

2019-11-07
0
jazda-na-swiatlach-mijania

DOBA kierowcy – co warto o niej wiedzieć?

Każdy z branży pamięta moment, kiedy transport zelektryzowała zmiana taryfikatorów dotyczących naruszeń reguł czasu pracy, odpoczynków. Najbardziej medialnym przepisem stał się art. 21 Ustawy o czasie pracy kierowców, czyli ograniczenie czasu pracy w DOBIE ze względu na porę nocną. O ile o samym przepisie można znaleźć wiele publikacji, to dość pobieżnie w każdej z nich autorzy odnoszą się do definicji DOBY. Doba kierowcy – co należy o niej wiedzieć? 

2019-11-06
0
buspas-olszyn

Na czerwonym, po buspasie, z magnesem…

Kierowca kusił los i… w końcu się przeliczył. Aż prosił się o kontrolę – przejechał na czerwonym świetle. Wtedy okazało się, że korzysta z manipulatora tachografu, co w świetle polskiego prawa jest przestępstwem.

2019-11-06
0