Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Tarcza nie wystarcza! Przyłącz się do akcji ZMPD i wyraź swój sprzeciw

koronawirus-transnport-tarcza

Tarcza nie wystarcza! Zdaniem przedstawicieli branży transportu i TSL rządowe propozycje rozwiązań mających pomóc polskim firmom dotkniętym przez kryzys są, delikatnie mówiąc, niewystarczające. Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w  Polsce apeluje do przewoźników, aby przyłączyli się do akcji. Wyraź swój sprzeciw – wystarczy przyklejenie plakatu na pojeździe. 

ZMPD organizuje ogólnopolską kampanię informacyjną TARCZA NIE WYSTARCZA. – Prosimy wszystkich polskich przewoźników o przyłączenie się do naszych działań poprzez umieszczenie na pojazdach plakatu naszej wspólnej akcji – apeluje zrzeszenie. Plakat gotowy do wydruku można znaleźć na stronie zmpd.pl.

- Ustawa anty kryzysowa przygotowana przez rząd omija problemy transportu drogowego. Propozycje wsparcia są dla naszej branży zdecydowanie niewystarczające. Nie dają szans  na przetrwanie przez nasze firmy epidemii i nie pozwalają nam zagwarantować ciągłości dostaw towarów niezbędnych do funkcjonowania ludzi oraz państwa. Czujemy się odpowiedzialni za wspólny los Polaków, pracujemy w szczególnie trudnych warunkach, taktujemy naszą pracę jako misję, a naszych pracowników, szczególnie kierowców, jako dobro narodowe. W poczuciu odpowiedzialności i troski chcemy głośno powiedzieć: TARCZA NIE WYSTARCZA. Przyłączcie się do wspólnego działania. Może jeśli powiemy coś jednym głosem, będzie on lepiej słyszalny. Od wysłuchania naszych argumentów przez rządzących bardzo wiele dziś zależy. Nie chcemy protestować ani blokować dróg, dzisiaj nie pora na takie działania. Chcemy, żeby na usłyszano. We wspólnym interesie” – czytamy w komunikacie.

Czytaj więcej o Tarczy Antykryzysowej:

Rządowa tarcza przed skutkami pandemii według ekspertów do poprawki

Pakiet antykryzysowy? Według ekspertów z branży transportowej to bubel, który nie pomoże przedsiębiorcom

Tarcza Antykryzysowa ma ochronić polskie firmy. Sprawdź, na co może liczyć branża transportowa

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

kwarantanna-a-kierowca

Czy e-commerce rozpędzi branżę transportową? Polski rynek e-commerce rozwija się najbardziej dynamicznie w Europie

Według najnowszego raportu „Rynek towarowy i logistyczny w Polsce – wzrost, trendy i prognozy na lata 2020-2025” CARG dla rodzimej branży TSL wyniesie około 4 proc.[1] Wiąże się to m.in. z budową nowej powierzchni magazynowej oraz rozwojem segmentu e-commerce. Wzrost handlu w Internecie stanowi motor napędowy przewozu towarów krajowych i transgranicznych.

2020-09-20
0
Transport mit LKW und Schiff

Po miesiącu od Pakietu Mobilności nadal nic nie wiadomo! Wątpliwości dotyczą m.in. rozróżnienia odpoczynku tygodniowego od definicji tygodniowego okresu odpoczynku

Pakiet Mobilności, zapowiadany od przeszło 4 lat, w końcu zapisał się w historii konkretną datą – 20 sierpnia 2020. Po niespełna miesiącu nadal nie pojawiła się żadna oficjalna wersja wyjaśnień dotyczących zmian wprowadzonych 20 sierpnia 2020 do Rozporządzenia 561/2006. Czy ktoś w końcu wyjaśni branży jaki jest kierunek zmian i jak one wyglądają?

2020-09-18
0