Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Planuj trasy i obliczaj koszty transportu bezpośrednio na giełdzie. Nowość od Cargo.PL!

mapy-nowe-funkcje-cargo

Zdobywanie zleceń na przewozy ładunków z możliwością zaplanowania trasy od A do Z? Do tego uwzględnienie zakazów, ograniczeń, utrudnień na drogach, a nawet czasu pracy kierowcy? I „przy okazji” obliczanie kosztów przejazdów? Giełda ładunków i transportu Cargo.PL udoskonaliła zakładkę Mapy i rozbudowała ją o funkcjonalność planowania i kalkulacji tras. Jest przejrzyście, intuicyjnie, szybko i dokładnie.

— Opracowaliśmy narzędzie, które pozwala nie tylko na aktywne poszukiwanie zleceń transportowych, ale jednoczesne optymalizację kosztów transportu już na etapie samego wstępnego planowania trasy! Dzięki temu przewoźnik wyszukujący ofertę ładunku może ustalić, którędy pojedzie jego kierowca, ile będzie trwał transport oraz jakie koszty poniesie. Pomoże to w jego codziennej pracy, a kontrahentowi, zleceniodawcy da konkretną informację, ile realnie kosztuje przewóz — tłumaczy Albert Kerno, Country Manager giełdy Cargo.PL.

Zaplanuj trasę i oblicz jej koszty

Jak to działa? Wystarczy wybrać miejsce załadunku oraz rozładunku. System płynnie i intuicyjnie poprowadzi nas przez kolejne kroki i podpowie, jakie jeszcze dane mogą nam się przydać.

Wśród nowych funkcjonalności zakładki Mapy znalazły się:

- planowanie tras z uwzględnieniem ograniczeń w ruchu cięższych pojazdów (możliwość uwzględnienia rodzaju, ciężaru pojazdu, klasy emisyjności itd.),

- planowanie tras z uwzględnieniem ograniczeń w ruchu pojazdów z ładunkiem ADR,

- planowanie tras z uwzględnieniem tymczasowych zakazów i ograniczeń (roboty drogowe, wypadki, korki itd.),

- planowanie tras z uwzględnieniem czasu pracy kierowcy,

- wbudowany kalkulator, który oblicza kwotę i koszt frachtu, uwzględniając koszty paliwa, opłat drogowych czy wynagrodzenie kierowcy, czyli jednocześnie – zysk wynikający ze zlecenia,

- trzy rodzaje map (widok mapy, widok z satelity i mieszane).

Możliwość szczegółowego zaplanowania trasy oznacza wybór najlepszych, najbardziej optymalnych rozwiązań oraz pozwala na podejmowanie racjonalnych decyzji. Dzięki temu giełda Cargo.PL skutecznie zastępuje inne narzędzia niezbędne w codziennej pracy przewoźnika.

mapy-nowe-funkcje-cargo-screen-1

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Giełda Cargo.PL

jak-zatrudnic-kierowce-z-ukrainy

Tak powinno się weryfikować użytkowników na giełdzie!

Branża skarży się na słabą weryfikację firm na giełdach transportowych. Zdaniem użytkowników dostęp do systemów często przyznawany jest przedsiębiorcom, za którymi ciągnie się długa lista roszczeń i długów! Tymczasem Cargo.PL jeszcze bardziej usprawnia proces weryfikacji i uruchamia kolejną funkcjonalność.

2020-10-13
0
kontrole-w-firmie-transport

Jak egzekwować należności w transporcie?

Faktura wysłana klientowi nadal nie została opłacona? Pamiętaj, że na drogę sądową możesz wejść dopiero, kiedy zawiodą inne metody egzekwowania płatności. Przeczytaj, jak egzekwować należności w transporcie – w 4 prostych krokach.

2020-09-04
0
gieldy-transportowe

Giełdy transportowe odbijają się po pandemii wraz z transportem. W czym mogą pomóc w Twojej firmie

Według ekspertów rynek transakcji doraźnych, czyli tak zwany spot, stanowi 15 proc. całego sektora transportu towarów[1]. Z kolei dane statystyczne wskazują, że z elektronicznych giełd transportowych korzysta na co dzień 90 proc.[2] przedsiębiorstw przewozowych w Europie. Europejski rynek transportowy wart 500 mld dolarów[3] opiera się na zleceniach doraźnych m.in. po to, by ograniczać puste przebiegi. A te szacuje się na co trzeci przejazd w Polsce i co czwarty w UE.[4] giełdy transportowe

2020-06-23
0
ladunki-morskie-lotnicze

Ładunki morskie i lotnicze – nowość na Cargo.PL

Ładunki morskie i lotnicze – to nowe kategorie, które właśnie pojawiły się na Cargo.PL. Oznacza to, że producenci czy dystrybutorzy mają jeszcze większy wybór, jeśli chodzi o formę transportu swoich towarów! 

2019-12-19
0