Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Tak powinno się weryfikować użytkowników na giełdzie!

jak-zatrudnic-kierowce-z-ukrainy

Branża skarży się na słabą weryfikację firm na giełdach transportowych. Zdaniem użytkowników dostęp do systemów często przyznawany jest przedsiębiorcom, za którymi ciągnie się długa lista roszczeń i długów! Tymczasem Cargo.PL jeszcze bardziej usprawnia proces weryfikacji i uruchamia kolejną funkcjonalność.

Użytkownicy kilku popularnych giełd ładunków i transportu zwracają uwagę na znaczny spadek jakości świadczonych przez nie usług. Wyjątkowo krytycznie oceniają dziurawy system weryfikacji firm. Może warto poszukać takiej platformy, która oferuje długotrwały monitoring oraz efektywny „odsiew” nieuczciwych przedsiębiorców? Na Cargo.PL wprowadzono nowe rozwiązania, dzięki którym jeszcze szybciej i dokładniej sprawdzisz firmę i jej powiązania.

Jeszcze lepsza weryfikacja na Cargo.PL

Giełda ładunków i transportu Cargo.PL nawiązała współpracę z platformą Rejestr.io. To wyszukiwarka KRS-u, najlepsze narzędzie do wyszukiwania danych o polskich spółkach, fundacjach i stowarzyszeniach.

Jak to działa? Wystarczy, że klikniesz w ikonkę „Sprawdź” w profilu firmy. Dzięki połączeniu z bazą danych Rejestr.io uzyskasz dostęp nie tylko do podstawowych informacji, jak dane rejestrowe czy adres spółki, ale również do nazwisk akcjonariuszy (wraz z określeniem wielkości udziałów) oraz właścicieli (wraz z podaniem dat związanych z własnością). Co więcej, za pomocą jednego kliknięcia pobierzesz odpis z KRS dotyczący interesującej Cię spółki.

Kolejną przydatną funkcjonalnością, którą wdrożono wraz z nowymi rozwiązaniami, jest jasne określenie powiązań pomiędzy firmami. Dzięki temu sprawdzisz m.in., w jakich spółkach pracował wcześniej dyrektor firmy X i świadomie zdecydujesz się na współpracę lub też z niej zrezygnujesz.

Warto zauważyć, że w powiązaniach danej spółki można znaleźć także informacje o przedsiębiorstwach, które nie mają konta na giełdzie (w takim przypadku firmy te nie mają oczywiście swojego oddzielnego profilu – widzisz jedynie informację o powiązaniu). Oznacza to, że funkcja „Sprawdź” może z powodzeniem zastąpić żmudne wpisywanie nazwy firmy w wyszukiwarkę Google i przeglądanie wyników na wielu stronach.

Aktualnie możliwe jest sprawdzanie danych firm, niedługo jednak funkcjonalność zostanie rozszerzona również na osoby fizyczne.

Jak prześwietlamy firmy?

Współpraca z Rejestr.io to tylko jedno z wielu narzędzi weryfikacji, jakimi dysponuje Cargo.PL. Weryfikacja rozpoczyna się w momencie rejestrowania firmy. Przed przyznaniem dostępu do systemu dane przedsiębiorstwa są dokładnie analizowane z pomocą dostępnych baz, dokumentów, ale również for internetowych czy mediów społecznościowych. Więcej na temat weryfikacji na Cargo.PL można przeczytać TU: [link]

Zarejestruj się na giełdzie Cargo.PL: [www.cargo.pl]

Screenshot_1

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

termin_zgłoszenia_liczby_zatrudnionych_kierowców

Upływa termin zgłoszenia liczby zatrudnionych kierowców

Biuro ds. Transportu Miedzynarodowego informuje, ze zgodnie z trescia art. 7a ust. 8 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2022 r. poz 2201) po uzyskaniu zezwolenia na wykonywanie zawodu prewożnika drogowego przedsiębiorca przedkłada corocznie organowi, o którym

2024-03-04
0
cargonews_m2cargo

Nowy projekt Cargo.LT – M2Cargo.EU

Zespół Cargo.LT ma przyjemność przedstawić nowy projekt M2Cargo.EU – usługę, która pomoże Ci znaleźć magazyn logistyczny.

2024-02-26
0