Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Ładunki morskie i lotnicze – nowość na Cargo.PL

ladunki-morskie-lotnicze

Ładunki morskie i lotnicze – to nowe kategorie, które właśnie pojawiły się na Cargo.PL. Oznacza to, że producenci czy dystrybutorzy mają jeszcze większy wybór, jeśli chodzi o formę transportu swoich towarów! 

Cargo.PL dołączyło do elitarnego grona giełd, które oferują transport morski i lotniczy. – Taką możliwość udostępnia zaledwie kilka giełd na całym świecie. Wśród użytkowników Cargo.PL jest wiele firm spedycyjnych współpracujących z wielkimi armatorami morskimi i liniami lotniczymi, co pozwala na wynegocjowanie atrakcyjnych cen dostawy – podkreśla Elwira Bogdanowicz, prezes giełdy.

Czy rzeczywiście jest popyt na taki transport?

- Firmy coraz częściej wyrażały zainteresowanie transportem ładunków drogą morską lub lotniczą, jednak jedyną możliwą opcją był transport drogowy. Zapytania o inne formy transportu zaczęły pojawiać się m.in. na forum naszej giełdy. Dynamicznie odpowiadamy na potrzeby użytkowników, dlatego postanowiliśmy uruchomić nowe kategorie: ładunki morskie i lotnicze – tłumaczy prezes Cargo.PL.

Ładunki morskie i lotnicze: dlaczego na giełdzie jest łatwiej?

Należy pamiętać, że armatorzy morscy czy linie lotnicze rzadko podejmują się realizacji niewielkich zamówień, wskutek czego kontrahent, który nie jest w stanie regularnie nadawać większej liczby ładunków, często nie ma szans nawet na jednorazową współpracę. – Ta przeszkoda jest jednak do pokonania. Organizacją transportu lotniczego oraz morskiego zajmują się firmy spedycyjne współpracujące z armatorami morskimi i liniami lotniczymi na podstawie dużych kontraktów. Dzięki temu mogą zaoferować atrakcyjniejszą cenę niż w przypadku, gdy dana firma nadaje ładunek bezpośrednio u przewoźnika. Biorąc pod uwagę fakt, że na Cargo.PL zarejestrowane są duże firmy spedycyjne z rozbudowanymi działami spedycji morskiej i lotniczej, na każdą ofertę ładunku można otrzymać interesującą cenowo propozycję transportu – mówi Elwira Bogdanowicz.

*

poland (1)

*

Ładunki morskie i lotnicze na Cargo.PL

Nowa kategoria jest prosta i intuicyjna w obsłudze – zastosowano tu filtry i funkcjonalności znane użytkownikom z kategorii transportu drogowego. Zleceniodawcy mogą w łatwy, szybki sposób dodawać ofertę ładunku, z kolei spedytorzy czy bezpośrednio firmy transportowe wyszukiwać oferty za pomocą znanych im filtrów. Aby być na bieżąco z nowymi ofertami ładunków na konkretnych kierunkach, wystarczy ustawić powiadomienia.

Można wyszukać lub dodać ofertę ładunku morskiego lub lotniczego w dowolnym mieście na świecie. Możesz też wyszukać konkretny port morski lub lotniczy, wpisując jego kod pocztowy. – Wzięliśmy pod uwagę specyfikę transportu morskiego i lotniczego. Oferty można więc wystawiać z trzymiesięcznym wyprzedzeniem, co stanowi znaczne ułatwienie w długoterminowym planowaniu pracy firmy – podkreśla prezes giełdy.

*

1

Możesz wybrać konkretny port morski lub miasto, w którym się znajduje.

 2

Podobnie jest w przypadku wyboru lotniska.

 *

Jeśli ładunek znajduje się na lądzie, w oddaleniu od portu czy lotniska, do którego musi zostać dostarczony, możesz zaznaczyć opcję „Od drzwi”, aby użytkownicy mogli to uwzględnić w wycenie transportu.

Nie ma znaczenia, czy musisz nadać niewielką paczkę jako część ładunku drobnicowego (LCL), czy konieczna jest wysyłka pełnego kontenera (FCL), ponieważ formularze dodawania oferty ładunku obejmują dowolne objętości czy parametry: częściowy ładunek lotniczy, kontener, break-bulk – ładunek drobnicowy, ładunki ponadgabarytowe, ładunki płynne itd.

Przewoźnicy mogą korzystać z wygodnej opcji wyszukiwania ofert ładunków według kontynentów (wystarczy kliknąć w nazwę kontynentu). W takim przypadku wyszukiwanie odbywa się na terenie wszystkich krajów na wybranym kontynencie.

*

3

Każdy typ statku morskiego ma swoje parametry w filtrze wyszukiwania – np. możesz wyszukać ładunki płynne dla tankowca. Sprawdź parametry w filtrze.

*

4

Dla bardziej zaawansowanego wyszukiwania użyj filtra parametrów ładunków lub gdy masz wolny kontener, wybierz typ kontenera albo zostaw puste miejsce w sekcji „typ kontenera”.

*

Kto może korzystać z kategorii ładunków morskich i lotniczych?

Nowa funkcjonalność dostępna jest dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników giełdy Cargo.PL. Jeśli w Twojej firmie znajduje się oddzielny dział zajmujący się transportem morskim lub lotniczym, dodaj jego pracowników do profilu na giełdzie.

Aby dodać nowego użytkownika, wystarczy kliknąć na swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu, wybrać „Dodaj nowego użytkownika” oraz wypełnić odpowiednie pola. Dorejestrowanie nowego menadżera do istniejącego konta na Cargo.PL jest bezpłatne.

*

Możliwość transportu towaru na różne sposoby sprawia, że konkurencyjność firmy rośnie. Szukanie alternatywy dla przewozów drogowych jest zasadne chociażby w kontekście zmian, z jakimi muszą liczyć się przewoźnicy ze strony Unii Europejskiej.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

245104594_2935851109959993_1411399817438034755_n

Polska znosi kary za niepłacenie e-TOLL

Polska tymczasowo znosi kary za niepłacenie e-TOLL. Jak informuje Ministerstwo Finansów RP i operator systemu e-TOLL, 30 września 2021 r. rozpoczął się okres przejściowy przeniesienia elektronicznego systemu płatności za opłaty za przejazd na płatnych drogach w Polsce viaTOLL do nowego elektronicznego zakończenie systemu płatności e-TOLL. Od 1 października system e-TOLL jest jedynym systemem, za pomocą którego można dokonywać płatności elektronicznych. Od tego dnia nie działają również urządzenia viaBOX i viaAUTO.Konto w systemie viaTOLL musi zostać usunięte.Według Ministerstwa Finansów RP, w początkowym okresie po odłączeniu viaTOLL, za naruszenia korzystania z systemu e-TOLL będą stosowane nie kary, ale ostrzeżenia. Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie.

2021-10-12
0
220300993_2878300922381679_1943562348840315047_n

UE zaostrza politykę emisyjną

UE zaostrza politykę emisyjną14 lipca Komisja Europejska przyjęła pakiet propozycji pod nazwą Fit for 55 w celu dostosowania unijnej polityki klimatycznej, energetycznej, użytkowania gruntów, transportu i podatków do redukcji emisji CO2 o co najmniej 55% do 2030 r. (w porównaniu z 1990 r.).Trzej wiodący producenci samochodów ciężarowych, Daimler Truck, Traton Group i Volvo Group, podpisali niewiążącą umowę, która ustanowi sieć ogólnodostępnych, wysokowydajnych stacji ładowania pojazdów ciężkich w całej Europie.

2021-07-23
0
198475766_2849985951879843_7181789932523661835_n

FRANCJA. NOWE WARUNKI PRZYJAZDU

8 i 9 czerwca 2021 r. zostały opublikowane dwa dekrety wprowadzające nowe przepisy zdrowotne obowiązujące we Francji, które wejdą w życie 9 czerwca.W przypadku transportu drogowego, lokale gastronomiczne będą otwarte dla zawodowych kierowców transportu drogowego też w godzinach policyjnych (od 23:00 do 6:00).Wymagania dla pojazdów wjeżdżających do Francji: Transport drogowy przyjeżdżający ze strefy zielonej:Nie ma obowiązku badania ani kwarantanny, ale konieczne jest potwierdzenie, że jesteś zdrowy i nie miałeś kontaktu z pacjentami; Pojazdy przybywające z pomarańczowej strefy:Obowiązek badania (z wyłączeniem UK), obowiązek wypełnienia deklaracji o ewentualnych objawach lub kontaktach, brak obowiązku pozostania przewoźników z Wielkiej Brytanii w kwarantannie, co musi być potwierdzone w wytycznych na granicach zewnętrznych (inne kraje) Transport drogowy przybywający ze strefy czerwonej:Obowiązek robienia testów, obowiązek wypełnienia deklaracji o ewentualnych objawach lub kontaktach, obowiązek pozostania w kwarantannie (klauzula do potwierdzenia w wytycznych granic zewnętrznych, które są aktualnie aktualizowane dla innych krajów) W przypadku przejazdu na Korsykę nie są wymagane żadne testy. W przypadku naziemnego transportu pasażerskiego firmy transportowe nie muszą sprawdzać dokumentów potwierdzających posiadanych przez pasażerów przed wejściem na pokład. Dekret ogranicza ten obowiązek do transportu morskiego i lotniczego.

2021-06-13
0
185183561_2828910677320704_9173655083377867007_n

Drogi wybrane przez nawigatora

Drogi wybrane przez nawigatora

Czasami, ale to się zdarza – nawigator nie prowadzi, a zmyla – i wtedy trafiasz całkowicie w niewłaściwe miejsce.

Kierowcy żartują: “Lenka zawiodła”, wspominając kobiecy głos, który jest w nawigacji.

2021-05-13
0
niemcy (2)

NOWE ZASADY POBYTU W NIEMCZECH

NOWE ZASADY POBYTU W NIEMCZECH

Od 24 kwietnia 2021 r. ograniczenia dotyczące COVID-19 w Niemczech zostały uzgodnione na szczeblu federalnym. Nowe zasady dotyczą wszystkich regionów i miast w Niemczech, w których wskaźnik infekcji w ciągu 7 dni przekracza 100.

2021-04-29
0