Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Ładunki morskie i lotnicze – nowość na Cargo.PL

ladunki-morskie-lotnicze

Ładunki morskie i lotnicze – to nowe kategorie, które właśnie pojawiły się na Cargo.PL. Oznacza to, że producenci czy dystrybutorzy mają jeszcze większy wybór, jeśli chodzi o formę transportu swoich towarów! 

Cargo.PL dołączyło do elitarnego grona giełd, które oferują transport morski i lotniczy. – Taką możliwość udostępnia zaledwie kilka giełd na całym świecie. Wśród użytkowników Cargo.PL jest wiele firm spedycyjnych współpracujących z wielkimi armatorami morskimi i liniami lotniczymi, co pozwala na wynegocjowanie atrakcyjnych cen dostawy – podkreśla Elwira Bogdanowicz, prezes giełdy.

Czy rzeczywiście jest popyt na taki transport?

- Firmy coraz częściej wyrażały zainteresowanie transportem ładunków drogą morską lub lotniczą, jednak jedyną możliwą opcją był transport drogowy. Zapytania o inne formy transportu zaczęły pojawiać się m.in. na forum naszej giełdy. Dynamicznie odpowiadamy na potrzeby użytkowników, dlatego postanowiliśmy uruchomić nowe kategorie: ładunki morskie i lotnicze – tłumaczy prezes Cargo.PL.

Ładunki morskie i lotnicze: dlaczego na giełdzie jest łatwiej?

Należy pamiętać, że armatorzy morscy czy linie lotnicze rzadko podejmują się realizacji niewielkich zamówień, wskutek czego kontrahent, który nie jest w stanie regularnie nadawać większej liczby ładunków, często nie ma szans nawet na jednorazową współpracę. – Ta przeszkoda jest jednak do pokonania. Organizacją transportu lotniczego oraz morskiego zajmują się firmy spedycyjne współpracujące z armatorami morskimi i liniami lotniczymi na podstawie dużych kontraktów. Dzięki temu mogą zaoferować atrakcyjniejszą cenę niż w przypadku, gdy dana firma nadaje ładunek bezpośrednio u przewoźnika. Biorąc pod uwagę fakt, że na Cargo.PL zarejestrowane są duże firmy spedycyjne z rozbudowanymi działami spedycji morskiej i lotniczej, na każdą ofertę ładunku można otrzymać interesującą cenowo propozycję transportu – mówi Elwira Bogdanowicz.

*

poland (1)

*

Ładunki morskie i lotnicze na Cargo.PL

Nowa kategoria jest prosta i intuicyjna w obsłudze – zastosowano tu filtry i funkcjonalności znane użytkownikom z kategorii transportu drogowego. Zleceniodawcy mogą w łatwy, szybki sposób dodawać ofertę ładunku, z kolei spedytorzy czy bezpośrednio firmy transportowe wyszukiwać oferty za pomocą znanych im filtrów. Aby być na bieżąco z nowymi ofertami ładunków na konkretnych kierunkach, wystarczy ustawić powiadomienia.

Można wyszukać lub dodać ofertę ładunku morskiego lub lotniczego w dowolnym mieście na świecie. Możesz też wyszukać konkretny port morski lub lotniczy, wpisując jego kod pocztowy. – Wzięliśmy pod uwagę specyfikę transportu morskiego i lotniczego. Oferty można więc wystawiać z trzymiesięcznym wyprzedzeniem, co stanowi znaczne ułatwienie w długoterminowym planowaniu pracy firmy – podkreśla prezes giełdy.

*

1

Możesz wybrać konkretny port morski lub miasto, w którym się znajduje.

 2

Podobnie jest w przypadku wyboru lotniska.

 *

Jeśli ładunek znajduje się na lądzie, w oddaleniu od portu czy lotniska, do którego musi zostać dostarczony, możesz zaznaczyć opcję „Od drzwi”, aby użytkownicy mogli to uwzględnić w wycenie transportu.

Nie ma znaczenia, czy musisz nadać niewielką paczkę jako część ładunku drobnicowego (LCL), czy konieczna jest wysyłka pełnego kontenera (FCL), ponieważ formularze dodawania oferty ładunku obejmują dowolne objętości czy parametry: częściowy ładunek lotniczy, kontener, break-bulk – ładunek drobnicowy, ładunki ponadgabarytowe, ładunki płynne itd.

Przewoźnicy mogą korzystać z wygodnej opcji wyszukiwania ofert ładunków według kontynentów (wystarczy kliknąć w nazwę kontynentu). W takim przypadku wyszukiwanie odbywa się na terenie wszystkich krajów na wybranym kontynencie.

*

3

Każdy typ statku morskiego ma swoje parametry w filtrze wyszukiwania – np. możesz wyszukać ładunki płynne dla tankowca. Sprawdź parametry w filtrze.

*

4

Dla bardziej zaawansowanego wyszukiwania użyj filtra parametrów ładunków lub gdy masz wolny kontener, wybierz typ kontenera albo zostaw puste miejsce w sekcji „typ kontenera”.

*

Kto może korzystać z kategorii ładunków morskich i lotniczych?

Nowa funkcjonalność dostępna jest dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników giełdy Cargo.PL. Jeśli w Twojej firmie znajduje się oddzielny dział zajmujący się transportem morskim lub lotniczym, dodaj jego pracowników do profilu na giełdzie.

Aby dodać nowego użytkownika, wystarczy kliknąć na swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu, wybrać „Dodaj nowego użytkownika” oraz wypełnić odpowiednie pola. Dorejestrowanie nowego menadżera do istniejącego konta na Cargo.PL jest bezpłatne.

*

Możliwość transportu towaru na różne sposoby sprawia, że konkurencyjność firmy rośnie. Szukanie alternatywy dla przewozów drogowych jest zasadne chociażby w kontekście zmian, z jakimi muszą liczyć się przewoźnicy ze strony Unii Europejskiej.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

termin_zgłoszenia_liczby_zatrudnionych_kierowców

Upływa termin zgłoszenia liczby zatrudnionych kierowców

Biuro ds. Transportu Miedzynarodowego informuje, ze zgodnie z trescia art. 7a ust. 8 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2022 r. poz 2201) po uzyskaniu zezwolenia na wykonywanie zawodu prewożnika drogowego przedsiębiorca przedkłada corocznie organowi, o którym

2024-03-04
0
cargonews_m2cargo

Nowy projekt Cargo.LT – M2Cargo.EU

Zespół Cargo.LT ma przyjemność przedstawić nowy projekt M2Cargo.EU – usługę, która pomoże Ci znaleźć magazyn logistyczny.

2024-02-26
0