Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

0 promila – jest pomysł wprowadzenia rygorystycznych przepisów w całej UE

kierowca-pijany-badania-tacholab

Zdaniem Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transport (ETSC) Unia Europejska powinna ustanowić jeden wspólny limit alkoholu dla kierowców we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Za zmianami są także… sami producenci alkoholu.

Aktualnie każdy kraj indywidualnie reguluje limit alkoholu we krwi kierowców. W Polsce jest to mniej niż 0,2 promila, na Słowacji 0,4, w Niemczech 0,8 promila, z kolei w słynących z piwa Czechach, ale i Bułgarii czy Słowacji, to 0,0 promila.

Według Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu warto zainspirować się właśnie Czechami. Argumentuje to faktem, że każdy inaczej reaguje na daną ilość alkoholu. Wprowadzenie zasady zero tolerancji poprawiłoby zatem bezpieczeństwo na drogach, a jednocześnie wykluczyłoby ryzyko pomyłek wynikających z nieznajomości przepisów w danym kraju.

Co ciekawe, akcję i kampanię edukacyjną ETSC współfinansuje The Brewers od Europe, czyli organizacja zrzeszająca producentów alkoholi z całej Europy.

*

Zmęczyli kierowców, upili ich i… przeprowadzili eksperyment. Polscy eksperci sprawdzili, czy zmęczeni kierowcy są równie niebezpieczni, co pijani

*

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Wazanie_Malopolska_01.06.2020_Nr1

20 z 45 dostawczaków przewoziło za dużo

45 samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony zatrzymali i skierowali na wagi inspektorzy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. 20 z 45 skontrolowanych busów przewoziło więcej ładunku niż zezwalają przepisy. Wzmożone kontrole mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i ochronę rynku transportowego przed przejawami nieuczciwej konkurencji.

2020-06-03
0
elektryki-ladowanie-1

Po pandemii rynek pojazdów elektrycznych dynamicznie ruszy

Pandemia koronawirusa spowodowała krótkotrwałe problemy zarówno w produkcji, jak i sprzedaży samochodów elektrycznych. Po chwilowym załamaniu rynek czeka jednak dynamiczny wzrost. Zahamowane zostały natomiast inwestycje w infrastrukturę ładowania.

2020-06-03
0
kierowca-czas-pracy

Polski kierowca zmarł ugodzony 28 cm nożem. Co się wydarzyło na parkingu pod włoską Savoną?

Incydent miał miejsce wieczorem 30 maja na jednym z parkingów w pobliżu włoskiego miasta Savona. Według włoskiej agencji informacyjnej Ansa 45-letni Polak spożywał posiłek wraz z trzema innymi kierowcami ciężarówek. Nagle, w wyniku ostrej kłótni, został ugodzony w nogę 28-centymetrowym kuchennym nożem. Jak podaje policja na podstawie zeznań, mężczyzna zamknął się w kabinie pojazdu i… zabezpieczył ranę taśmą izolacyjną.

2020-06-02
0
drogi-wyrok-tsue

Dlaczego zawsze należy trzymać się swojego pasa jazdy?

Jazda po wyznaczonym pasie ruchu to podstawa bezpiecznego pokonywania zakrętów. Wyjeżdżanie kierowcy poza jego pas grozi zderzeniem czołowym. Wiele osób zapomina również, że mają obowiązek trzymać się własnego pasa nawet w sytuacji, gdy na jezdni nie namalowano wyznaczających go linii.

2020-06-02
0