Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Za korzystanie z CB radia mandat do 200 euro. Nowe przepisy wchodzą za miesiąc

bezdech

Nie porozmawiamy sobie na CB radiu podczas jazdy przez Niemcy. Od 1 lipca policja będzie wlepiała mandaty od 100 do 200 euro za trzymanie mikrofonu w ręku.

To efekt nowelizacji przepisów, które weszły w życie w 2017 r. Nowe regulacje wprowadzają zakaz korzystania w trakcie jazdy z urządzeń elektronicznych jak telefony, tablety czy właśnie wspomniane CB radia, a przede wszystkim ich trzymania. Wraz z zakazem dotyczącym używania CB radia ogłoszono okres przejściowy, który kończy się 1 lipca 2020 r.

Dozwolone jest jedynie bezdotykowe korzystanie z urządzenia, czyli bez odrywania wzroku od drogi – do czego potrzebny jest specjalny model.

Za używanie i trzymanie w dłoni urządzenia elektronicznego grozi mandat od 100 do 200 euro oraz 1 punkt karny. Jeśli kierowca spowoduje wypadek, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 1 miesiąc.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Opona_S7_30.06.2020_Nr1

Opona mogła wystrzelić w każdej chwili

Mocno zużyta opona z licznymi uszkodzeniami przy naczepie mogła w każdej chwili wystrzelić podczas jazdy. Pojazd z usterką zagrażającą bezpieczeństwu innych uczestników ruchu wycofali z ruchu funkcjonariusze z elbląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

2020-07-02
0
Szyba_magnes_29.06.2020_Nr2

Wybita i zasłonięta workiem przednia szyba, a kierująca z magnesem

Wybita i zasłonięta workiem szyba przednia była powodem kontroli ciągnika siodłowego, zatrzymanego przez patrol z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Konieczna była również interwencja policji. Kierująca ciężarówką korzystała z magnesu. Kobieta rejestrowała odpoczynek zamiast jazdy, co też powodowało zatrzymanie drogomierza pojazdu.

2020-07-02
0
monitoring

Obniżony wymiar pracy w związku z pandemią? Uwaga na pułapki podczas rozliczania ostatniego kwartału!

Zgodnie z zapisami tarczy antykryzysowej pracodawcy mają możliwość obniżenia o 20% wymiaru zatrudnienia swoich pracowników i dzięki temu obniżyć proporcjonalnie wynagrodzenie w czasie pandemii. O ile same formalności zostały już szeroko omówione w mediach, to okazuje się, że przedsiębiorcom przyszło zmierzyć się z technicznymi problemami związanymi z rozliczeniem obniżenia w okresie kwiecień – czerwiec 2020.

2020-07-01
0
kierowca-polski-w-trasie

Białoruś znosi ograniczenia dla tranzytu

Dziś, 1 lipca, Białoruś zniosła ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa dla kierowców ciężarówek podróżujących tranzytem przez terytorium kraju.

2020-07-01
0