Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Z emulatorem AdBlue drugi raz w tym roku

emulator_1

Na początku roku inspektorzy zatrzymali mu dowód rejestracyjny, a teraz przyłapali go na tym samym uczynku. Polski przewoźnik upodobał sobie emulatory AdBlue. 

Więcej w komunikacie GITD:

Ciężarówkę z podłączonym emulatorem AdBlue zatrzymała łódzka Inspekcja Transportu Drogowego. Kontrolowany pojazd był recydywistą – na początku tego roku z tego samego powodu inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny.

Ciężarówkę polskiego przewoźnika zatrzymano do kontroli w środę 10 czerwca w Kaszewach. Szczegółowa kontrola wykazała ingerencję w układ oczyszczania spalin (SCR). Inspektorzy znaleźli wpięty w układ emulator AdBlue, który symulował prawidłową pracę SCR. W rzeczywistości nieoczyszczone spaliny przedostawały się do atmosfery.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i wydali zakaz dalszej jazdy. Kierowcę ukarano mandatem karnym.To nie była pierwsza kontrola tego pojazdu – na początku tego roku z tego samego powodu został zatrzymany dowód rejestracyjny.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

termin_zgłoszenia_liczby_zatrudnionych_kierowców

Upływa termin zgłoszenia liczby zatrudnionych kierowców

Biuro ds. Transportu Miedzynarodowego informuje, ze zgodnie z trescia art. 7a ust. 8 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2022 r. poz 2201) po uzyskaniu zezwolenia na wykonywanie zawodu prewożnika drogowego przedsiębiorca przedkłada corocznie organowi, o którym

2024-03-04
0
cargonews_m2cargo

Nowy projekt Cargo.LT – M2Cargo.EU

Zespół Cargo.LT ma przyjemność przedstawić nowy projekt M2Cargo.EU – usługę, która pomoże Ci znaleźć magazyn logistyczny.

2024-02-26
0